Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

Skeksis

Áno, presne takýto úsmev treba mať na každej fotke. Hlavne na občianskom preukaze. Výborné ľakáky a chechtáky a vlastne všetko. A detičkám, ktorým dospelí organizujú priblblé oslavy s drahými darčekmi, by som sem-tam určite dala do škatule mŕtvu mačku, aby neboli klamlivo natešené zo života. Za mňa jeden z najlepších hororov. ()

Dakken

Podarený psycho triler so slušnou atmosférou. Trocha inšpirované It Follows, ale minimálne o triedu lepšie. Pomalé budovanie atmosféry mám rád a tu to všetko fungovalo. Áno, ak by som sa v tom chcel rýpať, niečo by sa určite našlo, ale nechcem, sadlo mi to, bavilo ma to a  aj trochu postrašilo. Milé prekvapenie ()

jefff

Jasně, nějaké chyby by se našly...ale. Je to fakt chvílemi krutě děsivý. Jakože hodně děsivý. Tvůrci umí pracovat s atmosférou, scény gradují a lekačky fungují až moc. Velký palec nahoru patří k momentům překvapení, kterých je hned několik. Mínus snad jen k místy divnému chování hlavní hrdinky, která přehrávala tak moc, až to bylo divácky nepříjemné. Ale jinak...možná horor roku. ()

blackkocour

smích je nakažlivej, a jak pravil sám Werich; smích léčí, ale jak u obdob Samary, Slenderýna a pro menší Herobrine, stojí pouze na nějakým urban-legends, a když si vezmete, kolik lepších hororů už bylo natočeno předtím, a jak obyčejná trapná báchorka, neboli "děsivá těstovina" [v naší kotlině ještě černá sanitka], dokáže efektivněji vyděsit, tohle je jen špíček. Co se mi ale líbilo, a tím mu nedám facana, aby mu ten úsměv brzy spadl, že má horor špatný konec. Kdybych jednou byl režisér v tom multiverzu, nebo metaverzu, nechám všechny konce špatné.. SmileyFace ()

netahlo

Zacatek vypadal solidne, ale pak to slo cely do prdele. Tragickej casting, hlavne to ujeceny koste v hlavni roli, to se nedalo. Propadak. ()

sedm.1

Úsměv lze považovat za poměrně působivý a nenudící horor, který ovšem disponuje i několika zásadními prohřešky, které mi nedovolují se o něm bavit víc než jen jako o průměrném žánrovém příspěvku. Především tedy ústřední postava psychiatričky Rose není příliš sympatická, a to přestože je ztvárněna vážně výraznou herečkou Sosie Bacon, která svou postavu zahrála velice přesvědčivě, ovšem jednání a působení té její postavy mě upřímně nesedělo, chvílemi i štvalo, prostě mě ta postava vůbec nebavila. Vytknout filmu pak ještě určitě musím slabou atmosféru, která tu měla být vzhledem k obsahu filmu tím nejdominantnějším prvkem, ale mě přišla prostě taková nijaká, no a určitě to chtělo i nějaký osobitější tvůrčí přístup k filmu, držící se v té nejklasičtější možné podobě, bez jakéhokoliv výraznějšího, či odlišnějšího stylu zpracování. Toť asi z negativ vše, snad bych mohl tedy zmínit ještě pár hlušších míst, vyskytujících se zhruba někde kolem poloviny filmu, jinak ale skutečně zbytek funguje tak, jak by měl. Zápletka je tudíž nápaditá a svižná, hororových efektních výjevů se tu nachází poměrně dost a jsou vážně působivé, nechybí tu ani napětí a závěr mě též hodně potěšil, happyendových konců totiž máme ve filmech až dost.  Úsměv tak zkrátka za mě sice žádnou velkou díru mezi horory neudělal, nicméně určitě se dá řadit v rámci posledních pár let k tomu opravdu lepšímu, co v daném žánru vzniklo, takže fakt pěkný průměr, který umí jemně vyděsit a příjemně pobavit, což není vůbec marné. ()

vitekpe

Na ukraceni dlouhe chvile mozna dobre, ale jinak spis nuda a hororove klise. Navic mi bohuzel vubec nesedla hlavni herecka, takze mi bylo lhostejne co zaziva. Byla mi spis protivna. ()

borec999

Po dlhej dobe máme v kinách horor, ktorý sa nesnaží nič komentovať, ani poučovať, ale jeho hlavným cieľom je proste len vystrašiť. A vôbec ma neštve, že sa stal hitom a zarobil počas svojej púte kinami celkom slušné peniaze. Parker Finn síce moc originality nepobral (úsmevy posadnutých vzal z Truth or Dare, 7 dní z Kruhu atď), ale vo svojom základe je jeho debut hororovo funkčný a minimálne takú ľakačku pri aute musím pochváliť. Napätie funguje, ľakačky už menej ( s výnimkou spomenutej som všetky predvídal a drvivá väčšina je založená hlavne na zvýšení zvuku), herci okej, natočené je to bez problémov. Vo výsledku prevažujú pozitíva a vyslovene kritizovať sa dá málo čo, no k tým 4* mi tam osobne chýbalo dačo navyše a niečo, čo by som si bez problémov zapamätal aj po 3 týždňoch od dopozerania. A preto nakoniec budem trocha prísnejší a zastavím sa "len" na lepších 3*... 65% ()

666Carnage

Bylo to vlastně docela dobré. Sice to teda je podobné snímku It follows, akorát zde je úsměv ne sex. Má to svoje momenty a pozornost si to udrží. Oceňuji konec a jelikož je to režisérův první počin musím říct, že se to povedlo. Neviděl jsem ani trailery pouze kampaň, která proběhla na internetu. Takže jsem si film docela užil. 70% ()

Vajonek

Obsahuje drobné SPOILERY... Když jsem náhodou v kině před jiným filmem zhlédla trailer na Úsměv, tušila jsem, že bych se v záplavě nových hororů, u kterých se spíše směju (a raději je už ani nevyhledávám), mohla konečně jednou dočkat něčeho slušného. A naštěstí jsem se nepletla. Úsměv by mohl za mě mít trochu svižnější tempo (zejména rozjezd je hodně pozvolný), místy výraznější hudební podkres a také bych snesla happy end. Jinak je to ale přesně ten typ hororu, které mám (mívala jsem) ráda. Můžeme vidět zajímavý neotřelý námět, který má (samozřejmě přistoupíme-li na to, že jsme v hororu) hlavu a patu, skvěle zahranou (v případě Sosie Bacon zřejmě jablko nepadlo daleko od stromu) hlavní hrdinku, s níž prožíváte její děsy, fandíte jí. Strachy a šoky se v divákovi nevyvolávají prvoplánově potoky prolité krve, ale napínavou atmosférou, pečlivě vystavěnou psychologií a mnohdy vlastně docela jednoduchými situacemi a scénami, které jsou ale napsané, natočené, sestříhané a zahrané tak, že se v nich řádně napojujeme na prožívání hlavní hrdinky a čím dál víc nám to pak brnká na vlastní nervy. Konečně jsem se zase jednou při sledování hororu lekala a stačil mi k tomu "blbý" úsměv, stále stejně děsivý při prvním, druhém nebo klidně pátém zhlédnutí. Chvílemi mě to úplně vrátilo do časů Kruhu, kdy ve mně hrklo při obyčejném pohledu na studnu nebo do zrcadla. Doufám, že Úsměv není v tomto směru jen zábleskem a bude mít důstojné pokračovatele, s nimiž se takto budu vracet častěji... 80 %. ()

iXtr3m3

Síce len tri, ale veľmi silné tri hviezdy. Nemalo to moc originality, je to v podstate xyntá variácia na Kruh, ale čo filmu musím uznať, tak že vybudoval dokonale znepokojivú atmosféru a výkon Sosie Bacon a jej prerod z profesionálnej psychiatričky v trosku bol vynikajúci. Čakám na pokračovanie, lebo z tohoto bude séria určite. ()

Han22

Mladá psychiatrička se střetne s vyděšenou pacientkou, pronásledovanou "něčím" v maskách lidí co zná, co ji chce dohnat k sebevraždě. Dívka nasadí široký úsměv a zabije se a hrdinka záhy začíná vidět totéž. Čili poslední roky hojně se objevující "kletba" horor, který jede v tradičních kolejích. Dlouhá stopáž, pomalé tempo, hrdince nikdo nevěří a brzy začíná být jasné, že s kletbou asi nepůjde nic udělat. Tedy v principu něco, co mě štve, ale docela jsem se bavil. Hrdinka je ošklivá, ale sympatická, je tu pár překvapivých situací, pár pěkných humusáren (mrtvá kočička, matka!!!) a pár hnusných lekaček, zejména u přehrávání smyčky na počítači jsem nadskočil :) Nic originálního, skončí to přesně tak jak jsem čekal, ale na jedno shlédnutí docela v pohodě film na lepší 3*. ()

Devadesát Dva

Premisa není vlastně nic nového pod Sluncem (SPOILER ALERT BTW), jestli si vzpomenete na 'Kruh', kde jste po zhlédnutí prokleté VHS měli telefonát a týden života. V případě 'Smile' je to jakási obdoba, démon, který se živí na vašich traumatech, a obvykle do týdne spáchá jeho oběť před svědkem (s úsměvem) sebevraždu, zatímco démon se přehoupne na nově traumatizovaného. Hlavní hrdinka, psychoterapeutka Rose, pak hodinu a půl dává dohromady, s čím se to vůbec vypořádává, zatímco její svět se bortí, protože jí nikdo nevěří, kromě jejího ex, detektiva Joela, který po ní očividně pořád jede, ale má smůlu, protože Rose před ním dala přednost A-Trainovi, nicméně ten ihned zmizí ze scény (jako správnej black guy zavětří, že 'dis bitch is crazy'), a nechá Joela dělat all the heavy lifting. Ten s Rose odhalí, že cyklus obětí je na sebe napojený, sebevražda, spojená se sebevraždou atd. Jedinému člověku se podařilo cyklus přetrhnout. Ten Rose řekne, že jediným způsobem, jak se démona zbavit, je někoho zabít a mít u toho svědka, který se namísto ní stane další obětí. Rose se rozhodne vše vyřešit tím, že se izoluje do chajdy, kde nebude mít démon na koho přeskočit. Hrdinka od začátku filmu trpí spánkovým deficitem, často se ocitá v halucinacích, nebo snech, dokud nejsme vytrženi "zpět do reality", v tomhle film slušně a dobře motá hlavu, stejně jako se svými nečekanými lekačkami. Upřímně u revealu toho ksichtu démona člověku naskakuje husí kůže, protože horor velice chytře kamerově vyjebává s divákem. Takže, za slušný lekačky, napětí, i koncept a ksicht plusový body, ale zbytek je average horor, který nepřichází s ničím novým, ale i tak mě překvapil, protože byl pořád lepší, než jsem čekal. I ty zacyklené konce vás už otravujou, protože víte, že jde jen o záminku točit další díly. 6.8/10 ()

aquiver

Bezbřehá nuda a zbytečné béčko, u kterého jsem nebál ani chvilku. Důvodem je rutina, ten nápad asi nedal tvůrcům moc práce. 40 % ()

Adramelech

Když je člověk trochu rozhozený, může se dopustit různých omylů. Pokud ale zabalí mrtvou kočku jako dárek a někomu ji věnuje, je situace už vážnější. Psychiatři na to mají svoje škatulky a okultisté mají zase jiné škatulky. Na to, se dál děje, jsou ale všechny škatulky krátké. Psychopatologické a paranormální fenomény se mohou překrývat jen částečně. Motiv přenosné kletby není zas až tak originální nápad, v tomto ohledu se už dřív pěkně vyřádili Japonci, ale i tak je výsledkem poměrně zdařilý mysteriózní horor. Dobrá je též představitelka hlavní role, má takový intelektuální kukuč. Nebýt přetaženého nebo možná nedotaženého závěru, bylo by to na čtyři hvězdičky. ()

Corpsegrinder odpad!

Zajímavej námět v naprosto tuctovým provedení, z tohohle se dalo vytěžit hodně ale místo toho natočili zoufale nudnou a neatmosferickou kravinu s nesympatickou hlavní hrdinkou a všema klišovitejma trikama co k tomuhle patří. Přišlo mi to spíš jako trapná parodie na horor. Nečekal bych že psychiatrička se po 1-2 halucinacích totálně sesype a její počínání zbytek filmu by se dalo shrnout slovem "debilita", ale to asi celý film. V závěrečný části kde konfrontuje basketbalovou verzi svojí mámy aspoň dostaneme celkem originální design monstra, ale tuhle blbost už to nezachrání, stejně jako těch pár efektivních hudebních momentů. Další horor pro publikum do 15 let. ()

Eraserhead

Po delší době pár funkčních lekaček, ale jinak je to slabota a hlavní hrdinka mi spíš lezla na nervy. Podobný typ filmu jako např. Kruh, který funguje lépe a hrdinka je sympatická... takže udělat z něčeho takového dobrý film lze. 2,5* ()