Laura Hasn’t Slept

Krátkometrážny / Horor
USA, 2020, 11 min

Laura (Caitlin Stasey) je mladá dívka, která se zoufale snaží zbavit se opakujících se nočních můr, a proto vyhledá pomoc u svého terapeuta. (JerryMalfoy97)

EvilPhoEniX

Super kraťas dle, kterého nám minulý rok vyšel povedený Smile. Laura nechce usnout, protože ji ve snech pronásleduje chlap, který ji chce zabít a mění si tváře. Slušná atmosféra, parádní řemeslo, skvělé masky i boží lekačka. Tohle je vydařené. 4/5. ()

TheEvilTwin

Atmosferické i vizuální hororové orgie a úplně stejně excelentní výsledek jako celovečerní Smile. Vůbec se nedivím, že po tomhle kraťasu společnost dala projektu zelenou. Smile je za mě jeden z top hororů posledních let a tenhle “předchůdce” je tomu jen dalším důkazem. ()

SOLOM.

Dneska večer padla náhodná volba na film Smile (2022) a jelikož s ním tenhle krátkometrážní snímek souvisí – hodlal jsem si jej pustit ještě před tím. No nevím, jestli jsem neudělal velkou chybu. Pokud tahle bude vypadat celý celovečerní film – tak to tedy bude velký průser. Zde nelze upřít alespoň na okamžik zajímavě vytvořenou atmosféru (hroucení pokoje, stahování kůže z obličeje), ale nic nového pod sluncem. Navíc ona herečka nevypadala zle, ale její výkon tedy žádná sláva. No a jak jsem zjistil na netu -  Caitlin Stasey se ráda fotí nahá a ještě se s tím chlubí – tak ať zůstane raději u toho, protože jí to jde evidentně lépe než herectví a i lépe se na to dívá…velmi slabých 50% ()

JASON_X

Právě jsem s velkým uspokojením zkouknul rejžův o dva roky mladší celovečerák, takže jsem si samozřejmě nemohl nechat uniknout tohohle jeho krátkého předchůdce. Myšlenka dobrá, napětí slušné, Laura pěkná... A i když se před Laurou neumlátí její učitel kladivem, jak zazní za dva roky ve Smile, tak její psycholog se skalpovaným obličejem taky není k zahození. ()

corpsy

Možno som neurobil dobre, ak som si tento krátky predobraz pustil pred celovečerákom SMILE. Z tých 10 minút, ale pekne mrazí a záverečná ,,explozívna´´ ľakačka, ma skoro zaryla do kresla. ()

PabloFuentes

Moc se mi líbil herecký výkon hlavní herečky Caitlin Stasey. Atmosféra pěkná a jump scare zafungoval. Jsem ale rád, že do filmu Smile se ještě procesy tohoto démonka, lačnícího po našich myslích, upravila. Film je možné vidět na oficiálním kanálu Paramount Entertainment Australia na youtube. ()

Anet21

⚪Čo sa týka napätia a samotnej gradácie lepšie ako neskorší Smile, tieto nadprirodzené subžánre hororu fungujú najlepšie, ak divák o monštre nevie nič, predsa, strach z neznámeho je najsilnejší strach. Tu, za pár minút sa o démonovi nedá dozvedieť nič, a funguje to výborne, v Smile stopáž začala rozvíjať nejakú myto/nemytológiu ohľadom démona, ktorá sa skôr zosypala sama do seba a pôsobila tuctovo (narážam na spôsob zbavenia sa démona atď.)⚪Herecký výkon hlavnej herečky, ktorá sa objaví aj v celovečernom filme veľmi dobrý, efekty tiež, až na predpokladaný a nie príliš graficky čistý jumpscare v závere, ktorý zase priveľmi odkazuje na ,,tradíciu" týchto krátkometrážnych hororov.⚪ ()

Mini_X

Velice atmosférický krátkometráž, který následně byl základ pro film Smile z roku 2022. Tenhle Krátkometráž opět pouze dokazuje fakt, že Parker Finn umí budovat super budování až do vyvrcholení. Opět tohle ukazuje, že tenhle režisér umí dělat dost dobré psychologické horor, který bude vždycky atmosférický ať už má jakoukoliv stopáž. 8/10 ()

Arigato

Efektní jednohubka se smyslem pro detail – kupříkladu výhled z okna naznačující, že se vše odehrává v hlavě hlavní hrdinky. Vše funguje v podobném stylu jako Smile a rozhodně se vyplatí shlédnout i tento kraťas. ()

blondboss

Atmosferický hororový predkrm k celovečernému filmu, ktorý si po tomto veľmi rád pozriem. Verím minimálne v podobnú atmosféru. Nemám veľmi rád kraťasy, ale tento ma ozaj zaujal a na malom časovom priestore ponúkol mrazivý dej s efektnou ľakačkou na konci. Odporúčam. 70 % ()