Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (Cinemart SK)

Trevor

Dnes prišlo také teplo, na Slovensku kockokotom úplne preplo...Nič nové na svete, dali sme repete...S kinoparťákom a so synovcom sme sa rozhodli o5 si spríjemniť večer návštevou kina pri filme ktorý mal rozhodne potenciál stať sa Skokanom roka (nie tým Skokanom, Tí Skokanovci boli svojho času tiež príjemným prekvapením). Skvelé inverzné zábery, dobrý námet, dej ktorý smedobre predpovedali ale najmä Trevor, to stálo zato. A aby chudera Ruže nepila sama, občas pomohol sir Edwards 😂 Kto nebol s nami recenziu nepochopí, pre ostatných bez spoilerov - horor,ktorý je zaslúžene v červených číslach. Film rocku to nie je, ale inak pohodové 2 hoďky v kine. ()

grogodil

Keď si z Wishu objednáte Kruh a príde vám toto... Znie to otrepane, ale na Smile sa mi na to prirovnanie presne hodí. A v prvom momente som mal radosť, že mám niečo ako Kruh, že sa niekto tiež snaží navodiť strach z neznámeho podobným spôsobom v takom pomalom vyšetrovacom tempe. Lenže Verbinski budoval tú záhadnú atmosféru a strach z niečoho zlovestného a iracionálneho tak poctivejsie a dusnejšie. Hlavne si uvedomíte, že už je to 20 rokov odkedy sa Samara vyštverala zo studne a že stále ju ani scenáristicky, ani audiovizuálne nikto neprekonal a že aj Smile je len taký lacnejší plagiát, čo toho až príliš len recykluje. Úsmev Caitlin Stasey má v sebe čosi znepokojivé a film sa tiež nikam neponáhľa a sympaticky pomaly 'uťahuje slučku' okolo hlavnej hrdinky, no ten priehľadný príbeh lemujú viacmenej len na sústavné (i keď obstojné) ľakačky. To je ale málo. A okrem toho Sosie Bacon je strašné drevo, čo nevie ani len vierohodne kričať a zahrať presvedčivé cvokatenie je tiež nad jej mimické herecké limity. ()

kajas

Reklamní kampaň na tento horor celovečerně debutujícího scenáristy a režiséra Parkera Finna byla hodně neotřelá. Tvůrci filmu například poslali do publika baseballového zápasu někoho, kdo jenom stál a hrůzostrašně se usmíval. Zaujal mě i trailer, takže jsem se do kina logicky těšila. Pokud jste hororoví fanoušci, asi vám základní premisa bude povědomá. Vznik nějakého řetězového prokletí, které se přenáší z člověka na člověka, už svým způsobem reflektovala série Nezvratný osud, známý je třeba taky horor Neutečeš. Originální je zde práce s úsměvem, který všichni známe jako projev pozitivních emocí, ale v tomto případě slouží právě jako průvodní znak prokletých obětí. Měla jsem bohužel problém s představitelkou hlavní hrdinky a celkově mi vadilo, jak byla tato postava vykreslená (moje spoludivačka, shodou okolností psycholožka, mi navíc potvrdila, jak nerealistické byly postupy Rose jako lékařky, která na sobě pozoruje nějakou poruchu). Filmu ale nemůžu upřít dobrou atmosféru a fajn závěr. ()

StrYke

Nad očekávání strašidelný horor, který mně osobně připomínal o 4 roky mladší Truth or Dare. Atmosféra tísnivá a gradující, na čemž má nezpochybnitelné zásluhy skvělá Sosie Bacon a skvělý hudební doprovod. Lekací scény fungují výborně (hlavně na začátku druhé poloviny filmu). ()

BoredSeal

Velmi vlažná odvozenina It Follows, která selhává v bavení diváka tím, že hrdinka narozdíl od It Follows nějak kreativně proti kletbě nebojuje a konec je vysloveně impotentní odevzdání se předem očekávané variantě, kterou snad uhodnou i hororoví diváci-debutanti. Dva zřejmě "úmyslné vizuální pocty" Vetřelci mě i přes účast legendárních dělníků speciálních efektů náladu moc nezlepšily. Plusem filmu je dobrý zvukový design, bez kterého by film vůbec nefungoval a líbilo se mi úvodní prostředí lékařky na psychiatrické klinice, případně téma duševních nemocí a traumat, které bohužel film neměl v plánu nějak nerozvíjet a využívat chytřeji. Jinak průměr, snad kromě epicky zkurvených narozenin. :D ()

Miseet

Musím uznat, že po dlouhé době vypustili do kin horor se zajímavou a celkem novou tématikou. Pro mě tam až natolik lekaček nebylo, ale ta první mě dostala, to jako jooo. Celkem originální námět, s velmi šikovnými herci. Sice jsem čekala, že to bude ovlivňovat více lidí, ale tak nemůžu dostat všechno. Oceňuji závěr, protože jsem opět čekala něco jiného, jako u většiny hororů. Nic velkého, ale naprosto mi to stačilo. ()

M.i.k.e

průměrný horůrek, jehož nejlepší momenty byly (jak jinak) ukázány v traileru a který v mnoha ohledech připomíná It follows, které taky mělo slušně našlápnuto, ale pak nevědělo kudy kam. Do toho je tu ještě snaha zamotat sem psychologii a to co s člověkem dělá prožité trauma a ani v tomhle ohledu to úplně nefunguje. Pár slušně atmosferických momentů se najde, ale je jich málo.Chvála jde každopádně za soundtrackem a celkově práci se zvukem, protože to se tady opravdu povedlo a i ve slabších chvílích dokáže držet ve střehu...60% ()

William_

7/10. Ve filmu je něco, a když to "něco" uvidíte, do pár dnů zemřete - hmm, kde jsem to jen viděl, že by Kruh? Jako lehká vykrádačka kruhu to docela je a celkový průběh filmu byl takový průměrný, avšak závěr byl teda extrémní haluz, že i mně stály chlupy po celém těle. Horor co neurazí a pěkně znejistí. Rozhodně jeden z těch lepších, co jsem za poslední dobu měl možnost vidět. ()

Rocky88

4 hvězdy s hodně odřenýma ušima. Hlavně kvůli scénáři, který je naprosto generický a nepřináší ani prd nového, včetně dementních postav. Zato co se týče atmosféry a povedených lekaček, je to po dlouhé době trefa do černého (rasisti mi toto přirovnání odpustí). Překvapí i slušnou porcí násilí a krve. Protože valná většina hororů sází pouze na násilí a na atmosféru se vykašlou už při kopírování scénáře, jsem u tohoto hodnocení shovívavější. ()

bourec

Další z řady horůrků s neutěšenou, depkoidní atmosférou. Není to plný krve, gore tady je poměrně střídmě, ale je to sakra atmosférický. Fakt slušně depresivní zážitek. 80%. ()

Lenka.Vilka

Proč to působilo jako kdyby film dělali dva lidé a každý s jinou vizí výsledku? První polovina je za mě průměrné ok, ale jelikož nemám v oblibě lekačky, trochu jsem trpěla. Jenže potom přijde ta část, kdy se rozjede vyšetřování a konečně jsem se začala bavit. Odpadli trapné lekačky, zmizel snoubenec, který by si za projevenou podporu zaloužil metál, začaly pasáže, kde není jasné, co je a co není realita. A přestože bylo jasný, že to nakonec dopadne, jak to dopadlo, užila jsem si to. Hodně mě bavila kamera, taky hlavní hrdinka, která byla zvláštní ještě předtím, než se jí to začalo dít. Ale jo, výsledek fungoval dobře. Jenom nevím, zda bych z kina neodešla s nižším hodnocením (3/5). Doma v telce to bylo vlastně ok. 4/5. ()

dubinak

Hodně slušná jízda. Na to, že Parker Finn toho za sebou filmařsky ještě moc nemá, myslím si, že pílí a odhodláním přesahuje kdejaké zajeté hororové režiséry. Ano, originalitu tady moc nehledejte, pohybuje se to na druhu konceptu, který je nám z jiných béčkových hororů již dobře známý.  Jde ale o to, jaký pocit ve vás Smile dokáže vyvolat. Celou dobu je to takové hodně nepříjemné, vlezlé a obávala jsem se toho, co přijde dál. Navíc Finn vyniká i v solidním střihu a tom, jak na sebe scény "lepí". Hodně si pomáhá nepříjemnými zvukovými efekty a soundtracky od Cristobala De Veer hrají divákovi slušně na nervy. Je to takové prostě poctivé, snaživé dílko, které má tu krásnou výhodu, že v děsivých scénách funguje na maximum a když jsme byli s přítelem v kinosále sami, to zážitek ještě umocnilo a neměli jsme dobrý pocit, když jsme vycházeli. Dostane se vám i slušných lekaček, a proto myslím, že Smile se mi dostane do této roční hororové topky úplně s přehledem poměrně vysoko. ()

Azrael515

It follows meets Fallen. Vezmite dva slusne horory, hodte ich do mixera a dufajte ze si nikto nic nevsimne.. Na druhej strane je to celkom pozivatelne, teda ak v zanri nevyzadujete originalitu.. nudge nudge wink wink :D ()

Sludger

Aj tebe sa zdá, že v poslednej dobe trailery prezrádzajú zbytočne veľa? Neukážu ti len náznak zápletky, postavy a prostredie. Nie. Idú ďalej. Odhalia ti skoro celý príbeh. Naposledy sa to podarilo BLACK PHONE, ktorý vyzradil dej pomaly celého filmu a podobný pocit som mal aj zo SMILE. Prečo to robia? Načo je to dobré? Psychiatrička Rose navštívi zvláštna pacientka. Tvrdí, že ju prenasleduje bytosť kradnúca ľudské tváre ako masky a neustále sa usmieva. Desivým úsmevom. Následne sa aj sama pacientka začne diabolsky usmievať a berie si život priamo pred Rose. Netrvá dlho a Rose začne tiež vidieť hrozivý úsmev na tvárach svojich známych. Je prekliata? Najväčším problémom filmu je, že prišiel so skvelým nápadom na desivú kliatbu, no kreatívne s ideou nepracuje. Iba ju hľadí po povrchu, servíruje ju povrchne a pritom je tam veľký potenciál na vyhratie sa s myšlienkou. Ako keby sa tvorcovia báli ísť hlbšie, pridať vrstvy, rozšíriť motív a dostať sa skrz komerčný a plochý horor do skutočného hororu. Do hororu, kde sa trhajú hranice reality. Ruku na srdce, jedna taká scéna tam predsa bola a veľmi milo ma prekvapila, no to sa mi zdá málo. Nápad mi kúsok pripomenul môjho obľúbenca Džundži Itóa, no tento chlapík by nápad pretavil na inú úroveň. Po hereckej a logickej stránke nie je filmu, čo vytknúť. Rose v podaní Sosie Bacon hrá dobre, cítiť z nej to zúfalstvo, beznádej, paranoju a blížiace sa zatratenie. Čo sa týka logického správania, nie len Rose, ale všetkých postáv, tak nemám výčitky. Výrazným prvkom boli lákačky. Nemám rád, keď na mňa skáču z každého rohu, no SMILE s nimi pracoval s mierou a hlavne ich využíval veľmi trefne a vždy ma dostali. SMILE prišiel s originálnym nápadom, ale nedokázal ho kreatívne využiť. Film nemá odvahu ísť hlbšie do skutočného hororu a ostáva plávať na plytkých vodách mainstreamu, čo mu zabezpečí blízke zapadnutie prachom. Filmu z totálneho nadpriemeru vyťahuje jedna vydarená scéna (podobné na nás mali skákať od polky filmu jedna za druhou) a to sa mi zdá málo. ()

PavelVanekArt

Zhruba do poloviny to bylo ucházející Áčkově se tvářící Béčko, lehký náznak tísnivé atmosféry, netradiční kletba. Pak se to zlomí v tupou a nekonzistentní blbost, kdy se psycholožka chová jak kdyby nevěděla jak použít správně mozek, původ kletby nedopátrán, zastavení taky ne, po celou dobu šílené CGI a konec nedával smysl, stejně jako chování většiny postav. Tohle úsměv na tváři nevykouzlí. 2* a.k.a 30% ()

Juto

Nie je to zlý film. Hororové sekvencie sú väčšinou dobre vystavané a atmosféra plíživých pochybností je pútavá. Ale napodiv, ústredná záhada, podľa ktorej je film pomenovaný, je jedným z tých prvkov, ktoré sú v konečnom dôsledku irelevantné. 6/10 ()

LasT_Olt

Subjekt: LasT. Věk: 23 let. Diagnóza: kompletní hororové vyhoření. Sedíme v kině na hororu. Během hororu nehraje vůbec žádná hudba, která by udržela moji pozornost a já mám po 15ti minutách fakt co dělat abych neupadl do kómatu. Pak mě vzbudí první jumpscare, tak si říkám okey, potlačím prvotní příznaky narkolepsie a budu se dívat. Ve filmu se vyskytuje potom asi dalších šest jumpscarů, přičemž kdybych měl udělat škálu toho jak moc jsem se lekl od 0-10, tak v jednom případě dvojka, v ostatních jednička. Později už jsem se spíš smál. Bádám nad tím. Je to způsobeno tím, že jsem už viděl takové hrůzy, že mě tohle nedokáže ani minimálně zaujmout, natož vystrašit? Nebo jak by řekl každý průměrný emák, jsem mrtvý uvnitř? Kdo ví, vítr vane dál. Jsem rád, že tady topoví uživatelé upozorňují na kopírování It Follows, mám ten horor docela rád a tady je ta podobnost mezi snímky až do očí bijící, jen ten námět sexu je víc cool než lidi co se na tebe smějou lol. Proč se s ní kurňa ten policajt tahal, když ví v čem jela ffs?? ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Může bejt ten úsměv nakažlivej? Ze začátku mi to tak i přišlo, jelikož jsem se dost usmíval, ale úsměv se celkem rychle změnil v unuděný obličej, kterej vyhlíží konec. To už jsem si víc užil Vadí nevadí, který taky využívá tyhle ksichtíky. Bohužel, přesto, že mám rád psychárny a tohle mělo celkem dost slušnej potenciál, tak se to postupně jen rozplyvalo před mýma očima. Začínalo to být předvídatelný atd. A to jí jako vážně nenápadné, že když z 20 kejsů 19 byly self vraždy, a ten pitomej jeden, vražda, že může přežít skrze vraždu? Místo toho musí ještě chudáka typka vystrašit svou demenci, protože jako každá baba holt všechno vykváká. Byly tam světlý chvilky, zajímavý úhly kamery, ale za mě zkrátka průměr. (Ale na debut not bed) Když se tam nafoukla ta máma, tak to byl už pořádnej šitfest. :) ()

Sabrewulf odpad!

Hrozná slátanina. Když odmyslím, že největším hororem z celého filmu bylo sledovat to odporné znamínko na ksichtu hlavní hrdinky (kdo dělal casting, proboha?), tak celé to vůbec nedává smysl. Motivace zla a koncept toho řetězce nemá hlavu a patu a mění se, jak se scénáristům zrovna zachce. Zlo nemá ke strašení obětí žádný důvod, ze začátku jsem si myslel, že je straší proto, aby je psychicky donutilo k sebevraždě a ono se tak mohlo "napapat", takže to vypadalo nadějně, tedy že se konečně zbourá klasická demence duchařin (viz můj detailní rozbor V zajetí démonů 2), jenže pak se ukáže, že když zlo chce, do oběti se vtělí a tu sebevraždu v podstatě spáchá proti vůli oběti, takže jsme tam kde vždycky - idiotsky SAMOÚČELNÉ strašení, nemající pro děj žádný význam = sračka. Chybí i nějaký původ toho, proč se všechno motá kolem úsměvů, takže je to tam pláclé nazdařbůh, opět samoúčelně. Asi aby to vypadalo cool. Možná se to tam někde později vysvětlí, jenže  já už v druhé polovině úplně ztrácel pozornost, jelikož má film přestřelenou stopáž a často nudí (2 hodiny jsou pro horor prostě moc). Posledním hřebíkem do rakve je bodací scéna, ve které nejen, že je špatně natrackovaný digitální krvavý flek na těle, ale hlavně se nám tam digitálně ZVĚTŠUJE nůž!!!! Taková fušeřina, jak to mohli pustit?!!! No a nakonec jedno časté hororové... klišé(?), které už mi leze krkem. Svéprávné, zdravé osobě se začnou dít nadpřirozené, hodně nepříjemné věci na psychiku a dotyčná si to prostě nehodí (tím hůř v tomto filmu, kde to na těch sebevraždách stojí). Pojďme si tu spolu tedy položit otázku - o co těm lidem tam venku vlastně jde? Ve dvou případech takové přežívání pochopím: 1) Osoba by hned od začátku(!) věděla, že to, co se jí děje, lze nějakým způsobem zvrátit, takže vidina naděje. Zde to ale zjistí hlavní hrdinka až někde v polovině filmu, po několika hrůzných incidentech, takže než na to přišla, tak čekala jako co? Krevety? 2) Osobu by třeba napadalo nějaké strašidlo, které se veřejnosti fikaně vyhýbá - příklad - v domě by ji napadl nějaký strašák, škrábl by ji na ruce, poškrábal by podlahu a jakmile by osoba volala o pomoc, strašák by před tím, než někdo příbuzný přiběhne do místnosti, utekl/zmizel. Zůstaly by po něm jen ty škrábance a i když by vás příbuzní podezřívali, že jste si tu ruku a podlahu poškrábali sami, vy by jste si byli vědomi, že stačí, aby ho dřív nebo později ostatní načapali a vy můžete proti strašákovi bojovat nějak společně. Tedy opět vidina naděje. Ale tady stojí ta pizda uprostřed místnosti PLNÉ LIDÍ bubák na ni vyjukne, že jí způsobí fyzické zranění a div ne infarkt a JE SI VĚDOMA, že ten bubák je pro ostatní neviditelný a tím pádem jí právem(!) nikdo nebude věřit, tak o co jí jde, kurva už! Nikdo by v takovém depresivním životě nepokračoval tvl. Nikdo. Postavy prostě v duchařinách naprosto nereálně překonávají extrémní psychickou zátěž, protože jinak by film nemohl pokračovat. Už trošku používejte mozek u těch scénářů! ()