Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

noriaki

Ženských akčňáků se v poslední době točí docela dost, a většina z nich je úplně zbytečná. Nejen že očividně nemají publikum, ale také dělají pořád dokola stejnou chybu - posílají padesátikilové slečny proti stokilovým namakaným hovadům do souboje rovný s rovným. Princezna se toho naštěstí vyvarovala. Zoufalá, ale odhodlaná kráska v bilých šatech na své protivníky fyzicky nemá, takže musí využít hlavu, obratnost a občas i trochu štěstí. Díky tomu jsou souboje zábavné a osvěžující, takže deset pater dlouhá cesta neupadla do stereotypu. Je to jen nenáročná výplachovka která si na nic nehraje, ale co by za takovou kvalitu dali třeba Old Guard nebo Matka s Jennifer Lopez. ()

hanagi

Princezna je fakt takový srandovní úlet. Ani drama, ani fantasy a ani thriller. Od začátku až do konce čistě akční rubačka. A místy celkem vtipná. Normálně bych možná zívla nudou ..., ale trefila se mi do nálady. ()

hroubek

Hodně fajn oddychovka, která má dost povedenou akci, sympatickou hrdinku a velký body kill. V pár scénách jsou vidět slabších triky, občas hlavní hrdinka přežije úplně všechno, ale je to dobrá podívaná, co mě bavila od začátku až do konce. Joey King si to uvěřitelně dává a strhává na sebe pozornost tím nejlepším způsobem. Dominic Cooper a Olga Kurylenko přehrávají a očividně se dost dobře bavili při natáčení. Režisér Le-Van Kiet natočil povedený film, který si je vědom svých limitů. Osobně mám hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale když vidím kolik to tady má procent, tak s radostí tu čtvrtou hvězdu napálím. ()

VanTom

Sympatická akční jednohubka si na nic nehraje a princezna vycvičená v kung fu (a) s meči se okamžitě po probuzení v zajetí pouští do krvavého boje – hezky po místnostech a patrech věže dolů k finálním zlounům-bossům. Bitky nejsou vůbec špatné, kamery a kaskadéři se zapotili, stejně jako odhodlaná Joey King (a jeden anonymní, prostorově výrazný vojín :-)). Hrozně rád bych dal 4 hvězdičky, jenomže v závěrečném aktu "2 holky proti celému regimentu" vede na sílu tlačená "girl power" především k monotónnosti a nadšení se vytrácí. ()

blackJag

"ODMÍTÁ ZEMŘÍT. ZNOVU A ZNOVU." Pseudo historický RAID. Nápad považuji za nosný, nějaká ta kačka na výpravu taky byla, tak proč je to tak neslané, nemastné? Jo aha, Disney :-/ Proto všechno to nebezpečí, kterému se princezna nevyhne, nevypadá věrohodně, proto souboje smrdí pouťovým šermem, proto je záporák směšně bezzubý... Na co tam ta vymóděná Kurylenková byla? Stejně jí scénář nic nedovolil. Trapné. 40% ()

Hollohlaway

Za mě výborná a zábavná věcička, variace na The Raid v středověkém království mi přišla poměrně neotřelá a vtipná. Akční jízda patro po patru samozřejmě často plave v logice, chování postav a postaviček, dvořanstva, stráží a vůbec je často na pováženou, ale já se bavil. Joey King se mi fakt líbila a  celkem se jí souboje i daly věřit,  zato třeba  král byl až podivně blábolivej přizdisráč, autorita žádná, taktéž záporák, ač poměrně charismaticky podanej, tak moc rozumu nepobral. Vůbec ty středověký reálie dost pokulhávaly. Ale ve výsledku i přes plno logickejch lapsů je to oddechovka  plná akce a poctivé řezničiny úplně v pohodě. ()

LondonGirl

Mám dosť zmiešané pocity. Joey King je dobrá herečka, ale v tomto filme sa v podstate nonstop bojuje, na môj vkus až zbytočne nasilu. Humor ok, ale málo... také nijaké. Raz stačilo. ()

Anet21

⚪Esencia všetkého, čo dnes západný svet miluje. Teda až na zastúpenie 4% komunity, no aj to by sa dalo v istej nadinterpretácii brať za splnené.⚪Film je teda plný plnenia si kvót, jednak tých rasových (princeznina majsterka v boji je Aziatka, kráľ na dvor prijal černochov, záporák zase nemá rád diverzitu na dvore a preto je záporák atď.) a jednak tých feministicko-genderových, kedy hodinu tridsať minút pôsobí ako feministický mokrý sen, v ktorom je 99% mužov nímandov, neschopákov či mizogýnov , to len dobré, silné, nezávislé a statočné ženy ich musia zachraňovať, usmerňovať a myslieť za nich.⚪Tu teda 1,60m vysoká princezná bez problémov zloží asi stovku mužských protivníkov, pričom je sama stále ,,celkom ok," nepotrebuje žiadneho chlapa ako kráľa/manžela a nakoniec si korunu prevezme sama.⚪Je zábavné, že popri celej tej sile sa akosi v scenári zabudlo na to vytvoriť hrdinke aspoň nejaký charakter, keďže okrem toho, že sa trénovala od detstva a teraz sa vie slušne biť nemá postava žiadne charakterové vlastnosti, nie je ukázané, že by bola múdra diplomatka či čokoľvek, čo by jej mohlo ako kráľovnej pomôcť, skrátka sila tu úplne nahradila rozum (čo je tiež na zamyslenie, či nie je celkom machovské a späť v návrate do ,,mužského ponímania."⚪Nutno dodať, že film je neskutočne repetetívny, asi do polovice stopáže pôsobí ako scenár videohry (postava sa dostane na stanovisko - izbu, pobije sa s druhou postavou, zo stanoviska odchádza na iné stanovisko, potenciálne nasleduje medziscéna, boj s ďalšou postavou na ďalšom stanovisku a tak neustále), druhá polovica sa zase vlečie a subjektívne trvá nekonečne dlho. Hlavný záporák bez charizmy, všetky ostatné postavy bez charizmy, až je fascinujúce, aký sterilný celý film je.⚪ Pritom je nakrútený dobre, interiéry väčšinu času pôsobia pekne a súboje (občas to pôsobí, že film je len o súbojoch) sú zaujímavé, kontaktné, pôsobia, že ich reálne odohrávajú herci a ich choreografia je často inovatívna. No čo z toho, keď celok je slabučký, Joey King naozaj vyzerá ako Zuzana Šebová (stále som premýšľala, koho mi pripomína a už viem) a jej herectvo sa hodí skôr do tých rom-komédií a celý film vyšumí (aj vďaka pestrej agitke na všetko možné) do prázdna. To už radšej tú Fionu. Ktorou sa to očividne inšpirovalo.⚪ ()

blackkocour

Live-action adaptace od Diznyho nebo neoficiální rip-off princezny Fiony? Pokud to první, tak se to začíná konečně vyplácet.. pyšná princezna Resurekšn [osobně jsem si tuhle “pohádku” užíval, ale opět jde o případ holčičího Johanku Wickovou, která kosíruje tucet vyleštěných rytířů, s kůži ostřejší než železnou výzbroj..] ()

sedm.1

Středověká verze The Raid s názvem Princezna mohl být zcela bez přehánění v rámci béčkových produkcí filmovou událostí roku, jenže je tu ono otřepané KDYBY a právě pro tuto podívanou to navíc platí bohužel mnohonásobně. Takže například KDYBY ústřední roli ztvárnila snad jakákoliv jiná herečka než Joey King, pořád by to jistě dopadlo lépe, než po obsazení této odpudivě nesympatické trapky, která mi celý film ničila každou svou scénou, ve které se objevila, a to z obrazovky prakticky neslezla. Dále, když už tvůrci měli ty koule a svůj film se nebáli okořenit pár fakt slušnými eRkovými scénami, nechápu, proč to celé nepojali jako pořádně ze řetězu utržené Erko, jelikož KDYBY to tak udělali, bylo by hned o mnohem větší zábavu postaráno, takto je potenciální divák jen namlsán, ale potřebné řezničiny se dočká jen ve velmi omezené míře. S akcí je to pak trochu diskutabilní, protože ona jako že nevypadá úplně zle, minimálně tedy působí dost nápaditě a choreograficky to též újde, ovšem zase, KDYBY se především protivníci nechovali při všech těch soubojích jako totální retardi, bylo by to ve výsledku asi taky docela o něčem jiném, takhle jsou ony souboje ale jen zbytečně zesměšňovány a tím znehodnocovány. KDYBY pak byla i celá zápletka trochu serióznější, Princezně by to rozhodně též prospělo, takhle se to sice tváří jako dospělá podívaná, ale příběh je pohádkově naivní a nudný, předvídatelný a nezáživný, prostě nic moc. Takže toto jsou zkrátka ty nejzásadnější KDYBY, která v mých očích celý tento velmi nadějný a perspektivní projekt slušně potopily, KDYBY se tomu ale přeci jen někdo rozhodl dát šanci, myslím, že úplně zklamaný nebude, jelikož i přes všechny zmíněné KDYBY jde pořád o filmový příspěvek, který dokáže v rámci možností zabavit a možná inspiruje i další tvůrce, kteří se rozhodnou jít podobnou cestou, jen se vyvarují všem těm KDYBY, a natočí pak vážně už parádní jízdu, kterých není nikdy dost. ()

psychoJoa

Je to teda akční nálož, dokonce plná dost nápaditých scén a komediálních prvků, ale právě proto s tím mám nakonec problém. A to ten, že to teda mohlo být sakra lepší, když už si s tím dali tu práci a hektolitry (místy asi CGI) krve. Je to supr podívaná, během které stačí využívat asi jen 10% mozkové kapacity. Ale mohlo to být fakt dobrý akční fantasy, kdyby se někdo trošičku víc zamyslel nad tou dějovou linkou. Nu což… promarněný potenciál není u Netflixu nic nového, ale aspoň to byl relax! ()

DavidS.

Rebelka a emancipovaná bojovnice pro děvčata odrostlá panenkám... Další variace na "holky sobě" tentokráte ve fantasy kulisách...Chtělo to více realističnosti nebo aspoň nadsázky a humoru, abychom uvěřili, že tahle princezna vykuchá rytíře v plné zbroji, i když mladá rusovlasá King se toho opravdu nebojí...O asijských mistrech bojových umění a zázračné čínské masti ve "středověkých" kulisách raději pomlčet...Ale vzpomínám na videoklip, kde běhali černí rapeři v brnění - to byl teprve kulturní bizár... ()

666Carnage

Na jedno shlédnutí ideální. 90 minut rytířské řežby s dobrou choreografií. Krve trochu teklo a je to takový klasický styl, kdy musíte projít celou věž tu vykydat a sejmout bosse. 60% ()

Adramelech

Fakt zvláštní pohádka o princezně, která není ani pyšná, ani zakletá, ani nemá na čele zlatou hvězdu, ale umí se dobře prát. Ta úvodní scéna je parádní a také další děj moc pěkně odsejpal. Představuji si, že by tenhle film běžel za socíku v televizi v rámci vánočních pohádek. To by děti čubrněly! Na tohle tehdy ještě nebyly zvyklé. ()

W.Dow

Jak vznikl scénář nebo spíše myšlenka na film? Dovedla bych si představit, že si dotyčný pustil Raid, místo podtácku na pivo použili omalovánky s Disney princeznami své ratolesti a někde na stěně visel plakát Xeny Princezny bojovnice k tomu :D Představitelka chrabré princezny rozhodně má charisma a akční scény zvládá divákovi prodat, ústřední pár záporáků stejně tak odvede svou práci, no a zbytek osazenstva je vyloženě do počtu a maso na porcování. Film vznikl za pár drobných a předpokládám že spíše se vyrabovaly ze skladu rekvizity ze všeho možného, co aspoň trochu tematicky sedělo, a k tomu špetka laciného CGI když to jinak nešlo. Jenže, ono ve výsledku to spíš přidává filmu na jakési neotesané Béčkové kráse, protože tohle je jeden z těch počinů, kde musíte přistoupit na jeho hru, nesnažit se v něm hledat logiku, vyčítat prosťoučký scénář, tady jde jen o nezastavující akční zábavu v kulisách dětského zámku. ()

Drirr

Je to taková videohra převedená do filmu s trochou omáčky okolo. Blbina, což je ale úplně jedno. Většinu doby jsem se při sledování připitoměle usmíval a na konci si uvědomil, že mě to vlastně docela bavilo. ()