Reklama

Reklama

Princezná

Trailer 1

Obsahy(1)

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (177)

Ratemus 

všetky recenzie používateľa

Z Joey King se stává schopná herečka a moc pěkně se na ní kouká, hýbat se umí o tom žádná. Role princezny jí sedla. Jedná se o naprosté béčko, kterých před dvaceti lety bylo mraky. Slabý odvar The Raidu, ale o to nejde, prostě tady jde o zábavu a akci a to se daří. Je to fajn akční brutalitka z doby králů a princezen. Všechny postavy jsou o ničem, ale o to tu přeci nejde. Gró je plněno na výbornou a tím je akce, příběh a zápletka jsou stejně idiotské jako u 96 hodin či Johnu Wickovi, ale tam taky o příběh nejde. Já se docela bavil, ale o nic víc než o čirý průměr se zde nedá bavit. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Parádna prakticky nonstop akčná jazda, ktorá štruktúrou pripomína arénovky alebo videohry, keďže hlavná hrdinka neustále prekonáva jedného zloducha za druhým v stále obtiažnejších a dostatočne rôznorodých  leveloch. Len sa nepostupuje v nekonečnej veži smerom nahor, ale nadol. Karty ohľadom zápletky sú rozdané behom pár minút a neskôr sa vo flashbackoch dozvieme už len to, prečo je princezná tak dobrá v kung-fu. Jednoduché, strohé ako v každej arénovke, ale dokonale funkčné. Kto chce filozofovanie nad nesmrteľnosťou chrústa, tak nech hľadá inde. To podstatné, na čom v tomto žánri záleží, je akcia. A tá je sa vydarila. Fantastické bitky s akurátnou mierou brutality. Žiadne nechutné gore, ale krvi si užijeme neúrekom. Bulharskí kaskadéri so sebou hádžu o zem poriadne brutálne na x spôsobov a nadpozemsky krásna Joey Kingová vyzerá pri máchaní mečom dokonale uveriteľne. Neskôr sa k nej pridá aj vietnamská fúria Van Veronica Ngo a predvedú fantastické bitky. Až vám nakoniec démonického záporáka Dominica Coopera bude ľúto. Chudák sa chcel len oženiť a Joey nie a nie povedať áno. Za zmienku ešte stojí jeho poskok Olga Kurylenková, ktorá sa oháňa bičom lepšie ako Indy. Takže, kto chce vidieť vydarenú akčnú jazdu, hurá do toho. P.S: Komická figúrka tučného vojaka stojí za to. A že vraj obezita nemôže zachrániť život. Pritom keď idete do schodov a od únavy nič okolo seba nevnímate, tak môže. Hehe. 8/10. ()

Reklama

Anet21 

všetky recenzie používateľa

⚪Esencia všetkého, čo dnes západný svet miluje. Teda až na zastúpenie 4% komunity, no aj to by sa dalo v istej nadinterpretácii brať za splnené.⚪Film je teda plný plnenia si kvót, jednak tých rasových (princeznina majsterka v boji je Aziatka, kráľ na dvor prijal černochov, záporák zase nemá rád diverzitu na dvore a preto je záporák atď.) a jednak tých feministicko-genderových, kedy hodinu tridsať minút pôsobí ako feministický mokrý sen, v ktorom je 99% mužov nímandov, neschopákov či mizogýnov , to len dobré, silné, nezávislé a statočné ženy ich musia zachraňovať, usmerňovať a myslieť za nich.⚪Tu teda 1,60m vysoká princezná bez problémov zloží asi stovku mužských protivníkov, pričom je sama stále ,,celkom ok," nepotrebuje žiadneho chlapa ako kráľa/manžela a nakoniec si korunu prevezme sama.⚪Je zábavné, že popri celej tej sile sa akosi v scenári zabudlo na to vytvoriť hrdinke aspoň nejaký charakter, keďže okrem toho, že sa trénovala od detstva a teraz sa vie slušne biť nemá postava žiadne charakterové vlastnosti, nie je ukázané, že by bola múdra diplomatka či čokoľvek, čo by jej mohlo ako kráľovnej pomôcť, skrátka sila tu úplne nahradila rozum (čo je tiež na zamyslenie, či nie je celkom machovské a späť v návrate do ,,mužského ponímania."⚪Nutno dodať, že film je neskutočne repetetívny, asi do polovice stopáže pôsobí ako scenár videohry (postava sa dostane na stanovisko - izbu, pobije sa s druhou postavou, zo stanoviska odchádza na iné stanovisko, potenciálne nasleduje medziscéna, boj s ďalšou postavou na ďalšom stanovisku a tak neustále), druhá polovica sa zase vlečie a subjektívne trvá nekonečne dlho. Hlavný záporák bez charizmy, všetky ostatné postavy bez charizmy, až je fascinujúce, aký sterilný celý film je.⚪ Pritom je nakrútený dobre, interiéry väčšinu času pôsobia pekne a súboje (občas to pôsobí, že film je len o súbojoch) sú zaujímavé, kontaktné, pôsobia, že ich reálne odohrávajú herci a ich choreografia je často inovatívna. No čo z toho, keď celok je slabučký, Joey King naozaj vyzerá ako Zuzana Šebová (stále som premýšľala, koho mi pripomína a už viem) a jej herectvo sa hodí skôr do tých rom-komédií a celý film vyšumí (aj vďaka pestrej agitke na všetko možné) do prázdna. To už radšej tú Fionu. Ktorou sa to očividne inšpirovalo.⚪ ()

LND 

všetky recenzie používateľa

Tak si říkám, jestli nepovažovat Johna Wicka za žánr… Tahle princezna to tam řeže hlava nehlava. Že jí maso na porážku běhá do rány? Běhá no. Jasně, že je to totální kravina, ale jízda je to hodně přísná. Líbí se mi, že si to na nic nehraje. Olga Kurylenko s bičíkem top. Té krve tam mohlo být víc, ale neřeším. Po pár pivkách s brambůrkama ideální. ()

Necrotongue 

všetky recenzie používateľa

Juj, to zas bylo jednou pokoukáníčko. Já mám ženy rád, a proto si myslím, že by se měly proti natáčení podobných filmů ostře postavit. Což o to, u nás to ještě jde, u našich soudů nezasedá porota, ale jak to dopadne třeba ve Státech? Jak by mohla nějaká žena přesvědčit porotu o tom, že ji nějaký muž znásilnil, nebo domácky týral, když bude na základě podobných snímků vědecky dokázáno, že padesátikilová žena dokáže udeřit muže dvojnásobné váhy tak tvrdě, že dotyčný přejde do rotace kolem horizontální osy? Ale k filmu samému. Příběh byl až zoufale jednoduchý a připomínal mi starší videohry, v nichž hráč sestupoval patro za patrem do (většinou) nějakého sklepení, zabíjel tlupy nepřátel a ve finále musel porazit zvlášť nepříjemného bosse, aby vyhrál a mohl se po několika dnech normálně najíst a provést osobní hygienu. Děj tohoto snímku byl vlastně úplně stejný, ale mě nikdy nebavilo dívat se někomu přes rameno, jak hraje, a ani tohle mě tím pádem příliš nebralo. Hlavní hrdinka byla....hmmm, jak to jen napsat....nebyla tak úplně krásná (ani hezká), snaha o občasné humory byla těžkopádná, takže se už dalo spoléhat jen na očekávané krveprolévání. No, a tady jsem narazil na další problém. Choreografie soubojů nebyla dobrá, Joey King v nich byla opravdu špatná a to CGI... Ten hořící plecháč na mě působil jako špatný vtip. Tedy ne on ale ten oheň. Byla to fantasy, nebyla to fantasy evropská, takže se nemusím vyjadřovat k plnění kvót, ale myslím si, že i ve fantasy světě by měla fungovat logika, což tady často haprovalo. No, co vám budu povídat, nebyl jsem šťastný a zmršená verze hitu Billyho Idola to dorazila. / Poučení: Chceš bydlet ve věži? Důraz bych kladl na výtah. ()

Galéria (4)

Zaujímavosti (2)

  • Natáčení započalo v srpnu 2021 a skončilo v září téhož roku a probíhalo v bulharském městě Sofia. Rozpočet pak činil zhruba 26 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama