Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

Eliott

Nedávno jsem mírně kritizoval posledního Predátora, no ale kam se to celé hrabe na Princeznu. Femfest, který nemá obdoby! Jde o čistě akční film, v němž největší silou disponují pouze ženské postavy. Až mi to bylo místy protivné, sledovat jak padesáti kilové slečinky jedním úderem pěsti srazí vazouna v plné zbroji k zemi. No, ale co už, říkal jsem si, že nebudu li řešit fyziku a hledat v každé scéně mouchy, stále si užiji výborně provedené akční scény s nápaditou choreografií. Plán to byl dobrý, ale akční scény se rychle omrzely a jelikož je dílo takřka bez příběhu, moji pozornost udržovaly pouze nahodile se vyskytující vtípky. Středobodem toho bylo zesměšňování postavy tlusté kladivouna. Což celkem fungovalo a na komediální prvky si tedy stěžovat nelze. Je možné, že bych byl nakonec i vcelku spokojený. Nepřekousnu ale fakt, že holčičí duo přemůže takto početnou přesilu a z boje nakonec vyvázne takřka bez zranění. Vocaď pocaď, i fantasy by mělo mít své hranice a takový vývoj událostí byl mimořádně nepravděpodobný. Navíc i když tvůrci ukázkami pestře násilných scén nešetří, závěr mi to celkem znechutil. Není to žádná pohádka a přesto všechny kladné postavy přežijí. 45% ()

verbal

Výťah opäť nechodí, čiže celých desať poschodí jebe sa princezná po svojich. S PéeMeSkom po ránu schňapla ostrú katanu, to už sa niekomu nezahojí. / Á … prvý kokot v ústrety zistil čo sú to filéty, ďalší kúpil klinec do oka... No bude to paráda, vo veži celá armáda a pičinka začína byť divoká / Vidíš toho chalana, čo sa hrá na Konana? O chvíľu bude totál na sračky! Dráždi besnú kungfu štrbinu, len ak chceš prepichnúť ľadvinu, navyše tejto nevyšli pytačky! // Cestou po schodoch, po schodoch krvavia poschodia, poznáš po schodoch, po zvukoch, že jatky občas neškodia. // Točit globální manipulativní debilizátor Dyzny jen takové pohádky, klidně si předplatím dvě až tři pohlupavé konzumní děti a možná jim i opíchám jejich nevkusnou maminku. #tohleměldostatWirkola ()

Enšpígl

Když jsem viděl úvodní záběr a slyšel první melodii, říkám si aj aj, tak to bude nějká pohádka, ale nakonec vůbec, docela solidní mlátička, samozřejmě v girl power stylu jak dnešní doba vyžaduje, ale nemění to nic na faktu, že to rychle odsejpalo, akcička dobře natočená a ten nápad, že to hodíme tentokrát do minulosti taky nebyl zlý. Jen je to škoda, že se střih souboj Olgy s tou asiatkou, to jsem nepochopil proč, mohl to být docela zajímavý fight, ale postava tlustýho vojáka příjemně bavila. ()

Malarkey

První vteřiny působí jako pohádka a pak tu Joey King rozjede akční terno, které bych nečekal stejně tak, jako bych nečekal, že se ve filmu Princezna objeví nahá. Pravda, neobjeví, ale ty akční sekvence tu zůstávají a nemají chybu. A i když je to vlastně jenom o kosení miliardy protivníků, hodinu a půl to docela intenzivně baví. ()

MrHlad

Princezna se nechtěla vdát za zlého krále, a tak ji zavřel do věže a hrozí, že vyvraždí její rodinu a poddané. Jenže tahle Princezna umí kung-fu a všem nakope zadky. Akční komedie vystavěná na pohádkových základech nabízí velmi solidní bitky, sympatickou hrdinku, nadhled a krátkou stopáž. A nic víc. Na druhou stranu od začátku hraje fér a ani nepředstírá, že by něčím víc měla a chtěla být. Režisér Le-Van Kiet předvedl za malé peníze, že má Hollywoodu co nabídnout. Snad si toho tedy někdo všimne, docela rád bych od téhle party viděl něco většího a ambicióznějšího. ()

DaViD´82

Má to lacinou papundeklovou výpravu jako epizoda Xeny, CGI jako by přímo vypadlo z epizody Xeny, je tu variace Gabriely i Princezny bojovnice jako v epizodě Xeny, ale epizoda Xeny to není. Je to sice přímočaré béčko "na meče" stojící na kaskadérech a akci (děj není, dialogy také ne, když už tak se jen "jakože drsně hláškuje za šustění papíru"), ovšem dojde tomu dech rychleji než je stopáž epizody Xeny. Zpočátku to ještě šlape, dobře se pracuje s konceptem "neozbrojená, byť vycvičená, princeznička v šatech versus barbarští kolohnáti v plátech či versus přesila v úzkém koridoru". Na co nemá silou, dohání využíváním "co je po ruce" a dbá se na rozdíl v síle apod. Jenže jak se klesá po schodišti (nebo chcete po jedné a té samé části schodiště), tak se toto postupně přestává řešit. A dříve než později již prostě mladá Rudá Soňa všechny kydlí raz dva. A to se záhy přejí. Paradoxně také, dokud jsou soupeři "bulharští kaskadéři", tak se akce dělá na dlouhé přehledné záběry. Jakmile se dostáváme k "finálním bossům", což jsou herci a ne kaskadéři, tak je to plné střihů a nepřehlednosti. Škoda, aspoň náznak děje či charakterizace, lepší práce s tempem a "wickovská" hravost s různorodou akcí by tomu vůbec neškodila. I tak však (do)koukatelné béčko, ne že ne. ()

Fr

„TOTO KRÁLOVSTVÍ NA TEBE SPOLÉHÁ…!“   Krapet jiná Disnejovka. Škoda, že si nedali víc záležet na castingu, choreografii a CGI při bojových scénách. Kurevská škoda, páč nápady tam jsou výborný! Takhle to místy působí dost lacině a možná i nepřirozeně. Mít to ambicióznějšího rejžu a producenta, mohl to bejt akční film roku! Místo toho vzniklo takový fajn béčko.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se natočit akční „Princeznu se zlatou hvězdou“  (na čele debile…). 2.) Jsem feministka (a chcu vládnout království).  ///  Thx za titule „Tomáš Slavík“.                  PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Středověká martial arts béčkovina, ale relativně zábavná. Princezna je úlet a béčko jako prase, ale film si je toho vědom, takže pokud se na danou vlnu naladíte, tak jako jednohubka Princezna obstojí. Příběh to má velmi jednoduchý, princezna se nechce provdat za sociopata, tak raději uteče z věže na vlastní pěst a rozdá si to se všemi strážnými. Chce to být jakousi variací na Die Hard a Raid současně, což funguje alespoň díky neotřelému prostředí, ale Joey King není Iko Uwais ani Bruce Willis a na tom to bohužel u mě padá, protože jsem herečce s teen xichtíkem roli drsňačky vůbec nevěřil a v akci přesvědčivá není taktéž. Film má slušné tempo a je docela zábavný, akce je však jen lehce nad průměrem ( gore mohlo být více), žádná akční scéna ve mně neevokovala řev či nadšení, ani pot natož adrenalin. Vizuálně je film průměrný, je znát, že je film béčko ( Otřesný CGI ohně), herci jsou řadoví a je to samozřejmě naivní i hloupé, ale s tím se zde počítá. Kdyby film dostal řádný rozpočet, lepší herce ( Adkins,Statham), zkušenějšího režiséra i lepšího choreografa, tak by ten film obstál jako pecka i bez řádného příběhu, ale takhle je to hodně rychle zapomenutelné béčko, ale na jedno podívání neurážející. Osobně však nechápu jak Rkový film s názvem Princezna se uplatňuje na Disney, pro nevědomé rodiče instant shock. Příběh 2/5. Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 5.5/10. ()

B!shop

Prekvapive hodne zabavna blbost. Podle ukazek jsem cekal komedii a i kdyz princezna hodi par hlasek, nakonec to je sice jednoduchy, ale vlastne docela drsny fantasy. Nejde tu o nic jinyho, nez ze se musi prosekat z horniho patra do spodku veze a postupne se ji do cesty postavi tak nejak cela armada. Samozrejme je to silne pritazeny za vlasy a clovek se proste nesmi rejpat v detailech, ale je tu spousta napaditejch souboju a vse je radne krvavy, takze je to vlastne jizda od zacatku do konce. Navic Joey King je sympaticka a Cooper je jako zaporak super. Takze za me naprosta spokojenost, super oddechovka. ()

choze

Holčičí kung fu Smrtonosná past ve středověku - to je high koncept jak hovado. A výsledný film je velice sympatická záležitost a nejen kvůli solidně ochoreografovaným, nasnímaným a krásně fyzickým bitkám, při kterých hrdinka dostane fest zabrat a které zdobí řada cool momentů a (s jedinou zbytečnou výjimkou) je nehyzdí CGI. Jednak film moudře přenechává parodování pohádek Shrekovi a nebojí se brát vážně (byť pár hlášek by neuškodilo), plus má parádní kameru a výpravu (takové interiéry byste na libovolném českém hradě asi nenašli) a Joey King se se svou akční princeznou porvala se ctí a ani záporácké duo Kurylenko-Cooper nenudí. Příběh je jednoduchý, ale adekvátní a šikovně dávkovaný přes flashbacky mezi bitkami, aby dostaly potřebný kontext, čímž se posiluje dojem počítačové hry a postupu od herního videa k akci v novém levelu a tak dokola. Můžeme se bavit o tom, že příběh mohl být zamotanější/napínavější, akce ještě promakanější/zběsilejší a celé to mohlo být mnohem ujetější nebo si víc hrát s žánrem. Ale to už bysme to - podle mě poněkud nefér - srovnávali s naprostou špičkou. Takhle je to suverénně natočená zábava s rozumnou stopáží, jejímž tvůrcům bych okamžitě dal prachy na cokoli dalšího. ()

castor

Po úvodní půlhodince jsem doufal, že Joey King buď někde mezi těmi patry zabloudí, spadne do moře nebo jí někdo setne tu její otravnou hlavu. Jenže ona se musí probít hordou žoldáků a dostat se z věže dolů, aby osvobodila svou královskou rodinu, kterou zajal hošan, kterého ona odmítla vzít si za muže. A udělat z něj krále. Naše princezna tu a tam vydechne, někde proklouzne nebo podleze, aby seřezala další vojáky. Jenže se to celé zatraceně rychle zajídá. Jediné, co bych ocenil, že akce je poměrně přehledná a celkově to má místy i nadhled, ale jinak je to furt na jedno brdo (absence lepšího choreografa je cítit). Z hlavní hrdinky nevelkého vzrůstu rozhodně nečiší obavy, že právě ona by měla být pro protivníky takovým těžkým soustem. Ti jí to nicméně zoufale průhledně usnadňují, je to banda imbecilů, kteří čekají, až je bude moci skopat nebo rovnou podříznout. Ani příchod Veronicy Ngo to moc nezměnil. Nikdo tu naštěstí nepředstírá, že měl vyšší ambice, ale když si vzpomenu třeba na oba Zátahy Garetha Evanse, kdy se hlavní hrdina musí probít nasupenou přesilou, tak mám stále mrazení v zádech. Tady se k němu ani nepřiblížíme. Instantní, bez vtipu, na jedno podívání. ()

D.Moore

Akční pohádka o princezně, která opravdu nepotřebuje zachránce na bílém koni. Nářez je slovo, které tu zběsile zábavnou podívanou popíše asi nejlépe. Akčních scén je hodně, vlastně jedna za druhou, ale ani jednou jsem neměl pocit, že by se opakovaly, naopak choreografii a režii se dařilo pořád přicházet s něčím novým, ještě lepším než tím, s čím přišly před chvílí. A velké plus je Joey King v hlavní roli, která rozhodně není tuctová herečka a tu zkrvavenou divoženku jsem jí bez problémů uvěřil. ()

Davies182

Low cost Zátah naruby ve fantasy stylu, a s tunou béčkového pop-cornu k tomu. Jestli si dneska u něčeho odpočinout, tak u naštvaný princezny, která umí kung-fu a nebojí se krve ani zvuku praskajících kostí! [Disney+] ()

Shakers

Na poste režiséra či scenáristov, sú tu všetko neznáme mená, ale s pohľadu producentov to nie je také zlé (Derek Kolstad stojí za sériov John Wick a Neal Moritz za sériou Rýchlo zbesilo). No a dostali v podstate ženskú verziu Johna Wicku, ktorá je zasadené medzi rytierov. Príbehom princezná neohúri, svojou krásou tiež moc nie (čo je škoda), no akcia je miestami skutočne delikátne natočená a na tom je postavený celý film. Okrem Johna Wicka spomeniem aj sériu Die Hard, pretože rovnako ako John McClane aj pricenná sa potrebuje presekať poschodiami nepriateľov a to chce veľa tréningu a ešte viac useknutých hláv. Pekná krvavá zábava, kde akcia hrá prvé husle. Je to celkom krátke, takže to dobre plynie a nuda moc nehrozí. Ak hľadáte štýlovú akciu, ste tu správne. 65% - 3* ()

JohnnyD

Nechal som sa oklamať pozitívnymi ohlasmi časti komentariátu (za nemalého prispenia rozkošnej role Joey King v Bullet Train) a bolo to presne také, ako som čakal: lacná televízna brečka, ktorá sa berie neprimerane vážne, akčných scén je tu požehnane, ale žiadna neoplýva ničím viac než rutinou a celé je to strašne krkolomne vyrozprávané cez kvantum flashbackov, čo len potvrdzuje, že námet o princeznej, ktorá sa potrebuje prebiť cez celú vežu, je hodný tak na 20 minútový kraťas. ()

sheen

Velice příjemné zpestření a netradiční film, který bych nečekal, že dnes vznikne, něco jako Princ a pruďas. Totální úlet a dosti zábavné. Nejlepší byl ten tlusťoch xD ()

Ruut

Úplně vidím tu poradu, kdy režisér filmu nabízí svou vizi producentum od Disney: "Mám super rodinný příběh, přesně ve stylu vašich jiných kousků. Je to o princezně, která se má vdávat a ... hned v první scéně vypíchne strážci oko nožem a druhému podřízne krk a pak pokračuje dalších 80 minut jako John Wick" ()