Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

Kudly4

Z ošklivého a nenápadného káčátka, se pomalu z Joey king, stává pěkná, schopná a sympatická herečka. The Princess, je tak trochu odlehčenější The Raid, ve středověkém kabátku, pro dívčí publikum. Nebylo to vyloženě špatný, ač teda, je úplně od samého počátku jasný, jak to celé dopadne, ale akce je tu víc než dost, je slušně krvavá, nechyběl humor a finální fight, kde dojde na useknutí hlavy, bylo celkem fresh. A má oblíbená Olinka, která tu práská bičem, byla taky skvělá. Docela příjemná zábava, na jedno či dvě zhlédnutí. (167. hodnocení) ()

Ratemus

Z Joey King se stává schopná herečka a moc pěkně se na ní kouká, hýbat se umí o tom žádná. Role princezny jí sedla. Jedná se o naprosté béčko, kterých před dvaceti lety bylo mraky. Slabý odvar The Raidu, ale o to nejde, prostě tady jde o zábavu a akci a to se daří. Je to fajn akční brutalitka z doby králů a princezen. Všechny postavy jsou o ničem, ale o to tu přeci nejde. Gró je plněno na výbornou a tím je akce, příběh a zápletka jsou stejně idiotské jako u 96 hodin či Johnu Wickovi, ale tam taky o příběh nejde. Já se docela bavil, ale o nic víc než o čirý průměr se zde nedá bavit. ()

silentname

Fakt, že "The Princess" prišlo od 20th Century Studios, ktoré je momentálne vo vlastníctve Disney tomu podľa mňa ešte niečo pridáva. Nemusí tam byť Disney logo, aby to nebolo zaujímavé uvedomenie si. Ale inak je treba povedať, že ja som si túto akčnú thrillerovú komédiu užil skutočne viac než dosť. A áno, hovorím komédiu, lebo niektoré scénky mi prídu celkom vtipné. Nápad je to každopádne vynikajúci. A v rámci možností je to natočené celkom kompetentne. Akcia je relatívne dobrá (miestami sú strihy celkom viditeľné a niektoré efekty nefungujú), Joey King do toho išla úplne naplno a užíva si to. A okrem toho ešte ju spravili tvorcovia aj celkom zraniteľnou. Čo je veľké plus. Nie je dokonalá bojovníčka, ktorá zo všetkého vyjde a bude v pohode. Čo na filme ale ešte funguje je vidieť všetkých týchto lotrov a rabovačov skončiť mrtvých. A vďaka celkom schopnej akcii je to aj celkom uspokojivé sledovať. Neviem to vysvetliť lepšie, ale veľmi ma bavilo vidieť ako Joey King jedného za druhým seká a likviduje. Čo film nezvládol úplne je náš zloduch. Toto je dokopy nudný zloduch s nudným plánom a cieľom. Pravda je, že jeho milenka s ostrým bičom je zaujímavejšia postava a podľa mňa ju aj viac máme možnosť vidieť ako reálne nebezpečenstvo. On si vychytí pár scénok na konci, ale to je dokopy tak všetko. Toto bol ale skutočne uvoľnujúci filmový thriller, ktorého sledovanie ma bavilo, nenudilo, tempo plynulo veľmi dobre a sledovanie som si užil. Nemám viac čo dodať. Ja som si to užil. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Kdyby byla Kingová přešitej Joey nebo naopak (nebo i nějak jinak, co já vím) a na konci král nerušil jen domluvený sňatky, ale dovolil od včil přešívání všem, co si o něj řeknou, tak by tu možná  ten rating klesl ještě níž.  Feministická propaganda naštěstí nedráždí zásadně bělobřiché hochy (možná i vyholené holky, co já vím)  UŽ tak jak LGBTQBFLMPSVZ+-=, a tak se nám  tu daří držet mírný nadprůměr.  Pro mě to byla zábavná variace na Hru smrti mistra Lee, kteroužto sice nemá šanci překonat svou hlavní hvězdou,  ale jinak je to i o chlup lepší než většina "bruslařských" filmů obecně. K čemuž tedy není třeba mnoho, to je nutné podotknout.  Příběhově tu ustrneme zhruba na úrovní epizody z Herkula páně Sorbó, koneckonců tam jsme i stran kulis a kvality středo- staro- nebo bůhvíjakvěké výbavy a la plast, hliník a dřevotříska. Nicméně stříká tu krev a estrogeny!  V druhém díle pak možná dojde i na progesteron nebo sňatek s Linh (a rating v hajzlu). Já se ale bavil souboji, bavila mě i labilita Kingové (už podruhé v krátké době) a užíval jsem si nenáročnou akční , choreograficky vymazlenou (mnohdy velmi vtipně) veskrze zábavnou jednohubku a tak díky za tip pane Rimmere, Judasi Arnolde!  Rytíř plachtí čtyři patra! ()

Arsenal83

Joey King ako princezná radšej nie, má čudne pozliepané časti tváre a pripomína Šebovú. A keď tu nechutne grgala ako prasa, nevyzeralo to už vôbec sexy. Film má pekné kostýmy, ale väčšinou ide o také krvavé rúbanie hlava nehlava, kde tridsaťkilová princeznička jasne vyhrá. Škoda efektného obesenia Ukrajinky, fandil som jej a neviem, či sa v súčasnosti smie na žltomodré devy útočiť. ()

Chrustyn

Locika meets Raid. To, že to je absolutně pitomé mi nevadí, že to je špatně natočené, to už ano. Joey King věříte akční hrdinku asi jako svého času Pamele Anderson a jen občas ve filmu probleskne slušný nápad, nebo náznak dobře natočené scény. Jako celek bohužel spíše mizérie, než tupá zábava. ()

Marze

Oldchoolová akční a krvestříkající středověká pohádka pro ty, kdo mají rádi tyto filmové láhve. Vrávorající scénář. Film strádá na vyprávěcí úrovni. Jde zpátky do 70. let feministických thrillerů o pomstě, kde ženy bojovnice nakopou zadek mužům. ()

Jirka_Šč

Od úvodu intenzivní, béčková, dobře vypadající středověká mlátička, ve které režisér vyrazil z Joey King doslova všechno. Jejich rozhovor před natáčením si představuji takto 😍 R: "Probudíš se na novomanželské posteli, ve velmi vysoké hradní věži, spoutaná řetězy. Vstoupí dva vojáci. Vymkneš si zápěstí, dostaneš se z řetězů, jednomu vrazíš jehlici do oka, druhého vykopneš z okna." JK: "Dobře." R: "Pak se probojuješ z té velmi vysoké věže až dolů. Všude na tebe budou útočit vojáci. Bude to bolet." JK: "Ale já nejsem válečník." R: "To dáš. Půl roku fyzický tréning, pět měsíců intenzivní tréning kung-fu a boje s mečem." JK: "Jenže budu možná i zraněná a těch vojáků bude hrozně moc. Nemohla bych dostat na pomoc nějakou jednotku nebo speciální oddíl?" R: "Ne. Všichni muži na tvé straně jsou neschopní. Ale můžeme ti na chvíli poslat na pomoc jednu holku." JK: "Jen jednu?" R: "To bude stačit. Tvůj úkol je jen zabít všechny nepřátele a zachránit království." ()

honajz

Ale tak ano, je to celé feministické až na půdu, jediní tři chlapi jsou představeni jako zbabělci nebo perverzáci či neschopáci  (Číňan znalý bojových umění je spoutaný - jak? - ale jeho čínská kolegyně se chytit nedala). Jenže mě ten nápad hodně bavil, natočené je to skvěle, dost dobrá choreografie scén, a líbila se mi skutečně středověká výprava včetně všech místností (tkalcovská a kuchyně moje oblíbené), je tam pár dobrých hlášek, funguje rytmus celého příběhu včetně retrospektiv, a protože se to samo celé bere z nadhledu a divák by měl celý ten nápad brát z nadhledu, bavil jsem se u toho. ()

anderson

Tvorcovia nenáročnej zábavy pre deti a mládež stáli v prípade tohto námetu pred náročnou dilemou. Museli stvoriť príbeh zo stredoveku, kde bude silný ženský element, multikultúrne obohatenie, odsúdenie mužského šovinizmu a ešte aj nejaká tá menšina. A to všetko by samozrejme okrem iného mohlo byť aj zábavné a komerčne úspešné. A ja musím neveriacky konštatovať, že aj keď to nie je na uvedomelého oscara, túto neľahkú úlohu sa im mierou vrchovatou splniť podarilo. Navyše Kurylenková - ktorú by som ja osobne pasoval aj za kráľovnú - je tu absolútne - no nenapadá ma iný výraz - ultimátna. Za štyri veže ako keď bičom plesne.  (3.7.2022) ()

Necrotongue

Juj, to zas bylo jednou pokoukáníčko. Já mám ženy rád, a proto si myslím, že by se měly proti natáčení podobných filmů ostře postavit. Což o to, u nás to ještě jde, u našich soudů nezasedá porota, ale jak to dopadne třeba ve Státech? Jak by mohla nějaká žena přesvědčit porotu o tom, že ji nějaký muž znásilnil, nebo domácky týral, když bude na základě podobných snímků vědecky dokázáno, že padesátikilová žena dokáže udeřit muže dvojnásobné váhy tak tvrdě, že dotyčný přejde do rotace kolem horizontální osy? Ale k filmu samému. Příběh byl až zoufale jednoduchý a připomínal mi starší videohry, v nichž hráč sestupoval patro za patrem do (většinou) nějakého sklepení, zabíjel tlupy nepřátel a ve finále musel porazit zvlášť nepříjemného bosse, aby vyhrál a mohl se po několika dnech normálně najíst a provést osobní hygienu. Děj tohoto snímku byl vlastně úplně stejný, ale mě nikdy nebavilo dívat se někomu přes rameno, jak hraje, a ani tohle mě tím pádem příliš nebralo. Hlavní hrdinka byla....hmmm, jak to jen napsat....nebyla tak úplně krásná (ani hezká), snaha o občasné humory byla těžkopádná, takže se už dalo spoléhat jen na očekávané krveprolévání. No, a tady jsem narazil na další problém. Choreografie soubojů nebyla dobrá, Joey King v nich byla opravdu špatná a to CGI... Ten hořící plecháč na mě působil jako špatný vtip. Tedy ne on ale ten oheň. Byla to fantasy, nebyla to fantasy evropská, takže se nemusím vyjadřovat k plnění kvót, ale myslím si, že i ve fantasy světě by měla fungovat logika, což tady často haprovalo. No, co vám budu povídat, nebyl jsem šťastný a zmršená verze hitu Billyho Idola to dorazila. / Poučení: Chceš bydlet ve věži? Důraz bych kladl na výtah. ()

JASON_X

Námět o princezně zabijačce přepnuté do bojového módu je jistě skvělý a šlo by z něho vyrobit prvotřídní pětihvězdové béčko. Ovšem tohle jeho zpracování je sotva průměrné, bitky mají nepřesvědčivou choreografii, děj je sice odlehčený ale zbytečně málo "crazy" (není to ani pořádná řežba a ani pořádná komedie), feministický leitmotiv je rozpačitý až trapný, křečovitá multirasovost (dva tři černoši v komparsním davu) je otravná, ale hlavně obsazení hlavní role je vyloženě nešťastné. Ta holka to nejenom neumí se zbraněmi a její zjevně pracně našprtané pohyby jsou nemotorné, ale navíc je chuděrka i příšerně ošklivá. Jó, to kdyby místo téhle divné hobitky hrála princeznu třeba taková Gemma Arterton ve stejném stylu jako svojí Gretel, nebo kdyby to byla sexy drsňačka, jakou by skvěle zvládla třeba taková mladá Kurylenko, určitě bych teď složku s filmem neházel po použití do koše a v hodnocení dal minimálně o hvězdu víc. ()

becki_tu

Zapomeňte na princeznu Krasomilu, Elsu nebo Lociku. Teď je tu bezejmenná rusovlasá princezna s tváří Joey King, potřísněná krví a dávající pivo na ex, která si musí probojovat cestu z věže dolů, aby zachránila svoji rodinu. Cestou z věže dolů princezna leveluje, odtrhává si kusy šatů, získává armor a vybavení. Ano, je to vlastně videoherní koncept, ale překvapivě dobře funguje až do finálního bossfightu. Bojové scény, a že jich fakt není málo, mají slušnou choreografii a running joke s tlustým členem stráže je geniálně dotažen až do konce. Já jsem spokojen. ()

Morholt

Princezna se musí probojovat z věže směrem dolů, vyhnout se svatbě a zachránit rodinu. Mydlit se to začne hned v úvodních minutách a zběsilé tempo poleví až se závěrečnými titulky. Mezi vším tím řezáním, sekáním a bodáním se objevuje něco jako rámcový příběh, ale ten tu není vůbec důležitý. Důležitá je eliminace nepřátel a ta je v gejzírech krve všudypřítomná. Bolest mnoha podobných rubaček, totiž jednotvárnost, se tentokrát nekonala, klišé, a že jich tu bylo, sem svým způsobem patřila a totéž platí o pohádkově černobílém nádechu. Joey King naprosto boží a bojovou princeznu jsem jí bezvýhradně žral a Cooper coby skoro až groteskní záporák byl jakž takž v pohodě. Snad jen od Olgy jsem čekal víc, ale tak co už. Napotřetí mi to s Le-Van Kietem konečně vyšlo. 80% ()

Lacike

Parádna prakticky nonstop akčná jazda, ktorá štruktúrou pripomína arénovky alebo videohry, keďže hlavná hrdinka neustále prekonáva jedného zloducha za druhým v stále obtiažnejších a dostatočne rôznorodých  leveloch. Len sa nepostupuje v nekonečnej veži smerom nahor, ale nadol. Karty ohľadom zápletky sú rozdané behom pár minút a neskôr sa vo flashbackoch dozvieme už len to, prečo je princezná tak dobrá v kung-fu. Jednoduché, strohé ako v každej arénovke, ale dokonale funkčné. Kto chce filozofovanie nad nesmrteľnosťou chrústa, tak nech hľadá inde. To podstatné, na čom v tomto žánri záleží, je akcia. A tá je sa vydarila. Fantastické bitky s akurátnou mierou brutality. Žiadne nechutné gore, ale krvi si užijeme neúrekom. Bulharskí kaskadéri so sebou hádžu o zem poriadne brutálne na x spôsobov a nadpozemsky krásna Joey Kingová vyzerá pri máchaní mečom dokonale uveriteľne. Neskôr sa k nej pridá aj vietnamská fúria Van Veronica Ngo a predvedú fantastické bitky. Až vám nakoniec démonického záporáka Dominica Coopera bude ľúto. Chudák sa chcel len oženiť a Joey nie a nie povedať áno. Za zmienku ešte stojí jeho poskok Olga Kurylenková, ktorá sa oháňa bičom lepšie ako Indy. Takže, kto chce vidieť vydarenú akčnú jazdu, hurá do toho. P.S: Komická figúrka tučného vojaka stojí za to. A že vraj obezita nemôže zachrániť život. Pritom keď idete do schodov a od únavy nič okolo seba nevnímate, tak môže. Hehe. 8/10. ()

MoiJe

Rozprávka o princeznej, čo sa sama prebojovávala armádou zloduchov z vrchu svojej veže. Prakticky od začiatku do konca nonstop, všetko bojom na blízko. Neni to žiadne veľdielo, ale zabaví. ()

JohnCZ

Má to rezervy jak ve vizuálu, tak v choreografii, je to přímočaré, skoro až videoherní a je celkově tak trochu škoda, že tvůrci neměli s filmem větší ambice. Ale jako béčková girl power mlátička pohrávající si s pohádkovým žánrem to není vůbec špatné. Kde mě Zoey King v různých obvyklých romanťárnách vždycky zoufale nebaví, tady ji ta role držkaté princezny dost dobře sedla. Celý film je v podstatě jedna velká a zběsilá akční scéna a díky rozumné stopáži a nenáročnému komickému nádechu si film po celou dobu drží tempo. A dokonce dotáhne hezky do konce i ten jeden (not so) running joke. ()

Astaroth12

K tomuto filmu som sa dostal celkom náhodou, ale keď som ho už zapol , tak ho aj dopozerám. Začiatok bol celkom cool a filmová Fiona to tam celkom dobre zvládala, ale po čase sa film dostal do šedi, klišé a nezáživnosti. Fakt od začiatku som vedel, ako film bude plynúť a čo sa tam bude diať. Nemôžem filmu uprieť snahu urobiť takú ľahko akčnú stredoveku vybíjanú o jednej princeznej, ktorá chcela zachrániť svoje kráľovstvo. Nie je to nič prevratné, ale na jedno pozretie to je postačujúce, ale druhýkrát to už vidieť nebudem mať potrebu. Slabé 3*. ()