Jasné nebezpečenstvo

• Česko Jasné nebezpečí (viac)

Už podruhé se setkáváme s agentem CIA Jackem Ryanem (v podání Harrisona Forda to poprvé bylo ve filmu Vysoká hra patriotů), který zde bojuje nejen proti kolumbijské drogové mafii, ale i proti zradě a nepoctivosti vlastních spolupracovníků. Začalo to vraždou přítele prezidenta Spojených států. Přestože se ukazuje, že zločin mají na svědomí zabijáci kolumbijského kartelu, s nimiž byl "prezidentův přítel" ve spojení, rozhodne se hlava státu k odvetnému útoku. Je vydán pokyn k vytvoření speciální tajné jednotky, která má centrálu kolumbijských šéfů zlikvidovat. Jde o nelegální akci, protože vojenské jednotky USA smějí v zahraničí operovat jen tehdy, hrozí-li "jasné nebezpečí". CIA vedením celé operace pověří agenta Clarka (Willem Dafoe). Mezitím pátrá po motivech vraždy i Jack Ryan. Odhaluje souvislost s kolumbijským obchodem s narkotiky a vydává se do Bogoty, aby získal další informace Ryan riskuje svůj život i kariéru pro to jediné, čemu ještě věří - pro pravdu. (oficiálny text distribútora)

Sany33

Dialo sa tam toho strašne veľa a dokopy nič. Všetko to bolo spúšťané samospádom ako z veľkého akčného politického tobogánu ale nezaujatý divák, ktorý navyše nepozná predlohu sa v deji veľmi ľahko utopí a potom ho to jednoducho prestane zaujímať. Fordove titerné pohyby, na ktoré som si už za tú dobu zvykol tiež nepridávajú moc veľkú dynamiku akčným scénam. Čo sa týka politických thrillerov ide v mojich očiach o priemer v rámci žánru do ktorého zapadajú aj kartely a južný Amerika. 55% ()

VanTom

Politickému thrilleru záleží na prokreslení motivů "šedého" odvetného úderu (prezidenta) USA proti kolumbijským drogovým kartelům, které se navalí na do vysoké funkce čerstvě povýšeného Jacka Ryana (přesně nelíčeného Harrisona Forda). Nespěchá a akcí rozumně šetří, takže mu lze omluvit i poněkud kolísavý tah zejména ve třetí čtvrtině. ()

ssfan

Podle mě se jedná o výborný film, který nepostrádá napětí a až na vyjímky se nejde nudit. Děj je napínavý i zajímavý, a to proto, že se odehrává v zajímavé lokalitě Kolumbie. Téma filmu bylo velmi dobře zvoleno a příběh je celkem realistický, což zlepšuje můj dojem z filmu. Vynikající byly dialogy i výkon Harrisona Forda. 78% ()

Aqualung

Myslím, že filmu ukazuje na několik velice vážných problémů, které mohou ohrozit, a také ohrožují jakoukoliv akci.A to jak na straně zákona, státu, či organizace, anebo na straně gangsterů a mafiánů.A sice je-li konflikt přesunut do osobní roviny.Je stupidní zabít prezidentova přítele i s rodinou a domnívat se, že to projde bez povšimnutí.Ovšem jestliže prezident, zde USA, začne používat státní mocenské, ale hlavně silové prostředky k osobní mstě je zaděláno na problémy.Pekař jaksi nemůže pracovat, aniž by nebyl od mouky.Příběh tady velice přesně a hlavně v logickém sledu ukazuje události, které jsou prvotním zločinem spuštěny.V určité fázi, když už umírají lidé se americký prezident snaží vyvléci z odpovědnosti.A dělá to otřesným způsobem.A stejných praktik pak používají i ti, kteří jeho vůli realizovali, protože je žene v první fázi funkční subordinace a v dalších fázích starost o vlastní kůži a existenci.A nelitují ani nejodpornějších počinů, tedy i zrady vlastních lidí, zde vojáků,kteří jejich rozkazy realizovali.Je to děsivý obraz ze kterého mrazí.V tomhle je názorně ukázán odporný rys v jednání byrokratů ve státní mašinérii.Film však končí typicky americkým závěrem, kdy opět vítězí ten spravedlivý......Nicméně je to dobrá sonda do praktik tajných služeb. ()

solskjaer

Agent Harrison Ford jako agent CIA Jack Ryan podle knihy Toma Clancyho se utká s Kolumbijským kartelem překupníků drog. Ryana můžu a Forda taktéž! ()

ranp

Velice dobrý film.. Jack Ryan je asi něco jako americký James Bond. Má to šťávu, má to spád a Ford zde hraje velice slušně, takže tento film můžu doporučit. ()

rozbris

Co tento film zachránilo od horšího hodnocení je dobrá zápletka filmu, protože po akční stránce je tento film velmi slabý. ale i tak je koukatelnost dobrá a nudit se určitě nebudete. 70%. ()

Lukoboss

Viděl jsem to X-krát, vždycky se mně to líbilo a hodnocení nikde, to je bordel. No jo no, takových se asi najde víc, ale svět se asi nezboří. Už jenom jedna z úvodních scén, kdy se při tréninku sniper připlíží ke svým velitelům, aniž by to tušili, je sice odlehčená, ale pro mě takřka legendární. Nehledě na téma Kolumbie, Escobara a kartelů z Cali... Tady není moc co řešit, k tomu v devadesátkách byl tenhle žánr na výsluní! ()

wosho

Kladné části filmu ubíjí to nepovedené (a toho je dost). Co se filmu musí přiznat, je snaha o komplexnější pohled na složitou situaci, ohledně boje proti drogovým kartelům. Bohužel scénaristé (ikdyž nevím jak to vypadá v knižní předloze) filmu dali směšné bláboli, náhody, patos a hlavní hrdina je čítankový klaďas (takový který v životě asi fakt neexistuje). Noyce se snažil filmu dat napětí, atmosféru a kvalitně natočené akční scény. A navíc se velice podařilo obsazení. Jenže co to všechno dobré je, když je celkově film naivní a v mnohých věcech přímo směšný (závěrečný slovná duela prezidenta a Jacka). U akčního nářezu to lze odpustit, ale u serioznějšího dramatu ne!!!! ()

cab

Uhlazeny thriller se znamym literarnim americkym patriotickym hrdinou ve sluzbach CIA Jackem Ryanem (presne padnouci do role Harrison Ford). V tomto druhem pokracovani se podivame na zoubky kolumbijskym pasarakum drog a nekalym praktikam, ktere se deji v bezprostredni blizkosti samotneho prezidenta USA, jez by rad zustal ve funkci i v druhem volebnim obdobi. 65% ()

AdamesWWE

[7.5/10] Tak spočiatku som mal trochu obavy. Ale neboli oprávnené.. Kombinácia menších akčných prvkov, politických vecí a thrillerovej línie dopadla veľmi slušne. Rovnako ako scenáristi napísali slušný scenár, James Horner si tiež svoju prácu odvedie dostatočne a herci hrajú výborne. Hlavné herecké esá Ford a Dafoe a je tu dosť známych tvárí ktoré majú zaujímavé úlohy. Páčili sa mi tu aj akčné scény, miestami aj slušné napätie a prvy thrilleru sú tiež vydarené. Aj celé finále kde sa ukážu slušné akčné scény je pôsobivé. Ale niektoré chybičky tento film určite má. Hlavne dlžka mohla byť o niečo kratšia, stred sa nesie v pomalšom tempe kde vznikne pár slabších situácií ktoré sú menej zaujímavé, no dá sato prehliadnuť, je tu oveľa viacej kladných vecí ako záporných, spokojnosť. ()

peetriss

Po průměrné Vysoké hře patriotů vidím v pokračování naprosto Jasné nebezpečí, že se Jack Ryan nezadržitelně řítí do podprůměru. Nezničitelný Harrison Ford si to tentkrát rozdá s narkomafií v příběhu tak mdlém, nudném a občas nelogickém, že mě s příbývajícími minutami přestával stále více a více zajímat. Bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. Oproti Vysoké hře patriotů nevyčnívá ani Horner se svou hudbou a vysoce atraktivní obsazení Ford - Dafoe - de Almeida je zbytečně promarněné. Fordův Jack Ryan si ke mně, na rozdíl od Baldwinova, cestu nenašel. ()

Macik

Docela dobrý trihller.Svižný, energický a skvělý Ford.Avšak je trošku zdlouhavý dal by se natoči za čisté 2 hodky a ještě poněkud nereálné, že by v Bílém domě vítězila pravda nad lží??ha ha ha nechtějte mě rozesmát.... ()

kebom

Béčková naivná záležitosť pre starší dorast. Plno amerických kecov, vážnych ksichtov a polotrápnych situácií. Strata času. Túto hlúposť, navyše s katastrofálnym slovenským dabingom, neodporúčam. ()

Yardie

Lepších 70%. Mám velice rád špionážní a konspirační filmy. Napínavé v podstatě od začátku do konce. Pořád se něco děje, ať už politické intriky nebo akce v džungli. Obé je výborně skloubeno a doplňuje se na výbornou. Také je to podáno celkem reálně a věrohodně a ne akce alá jeden vystřílí celý drogový kartel. Zde se musím pozastavit a vytknout jednu věc - ta část filmu, kde se Ryan vydal osobně za drogovým bossem a potom tam pobíhal a sám bojoval - tak to mělo být vynecháno. mělo to zůstat u toho, že je to úředník. Todle tam dle mého nepasovalo a nehodilo se to do obsahu a atmosféry zbytku filmu. Ale jinak spokojenost, film se mi líbil. Teda až na ten skličující stav mysli, když si člověk uvědomí, jak to v té politice chodí. Ale to je na jinou debatu... Spokojenost! Howgh! ()

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)

Agent „Mr. Clark“

Agent „Mr. Clark“

20.01.2006

Postavu agenta Johna Kellyho alias Mr. Clarka stvořil spisovatel Tom Clancy (Hon na ponorku). Ten už se ve filmu objevil jednou a to v podání Willema Dafoea v thrilleru Jasné nebezpečí. Tehdy však… (viac)