Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Radiq

Že by nejlepší díl série? Ano, nejlepší díl série. Ýklájzr, ale proč Poslední kapitola? Kdo jim řekl, že to bude poslední kapitola, když to má takové grády. A tím nemyslím jen Denzela Washingtona, kterej je s věkem snad čím dál lepší. Tím myslím třeba i hudbu, kterou normálně moc nevnímám, ale tady podkreslovala hutnou atmosféru jak nikdy před tím. I ta Dakota Fanning se tam dobře hodila a vůbec si tímhle udělala u mě čárku dobra. Násilím se nešetří, když už na to přijde... a to docela bez skrupulí. Umístění děje do Itálie do malebného městečka byl také dobrý nápad. Antoine Fuqua má tentokrát mou velkou pochvalu. Poslední kapitola? Já bych si přál další! ()

viperDavid

Ha Equelizer prostě nezklame. Ano je to další brutální akčňák a jak moc se mi líbila jednička, dvojka už míň tak trojka nabrala rychlost jedničky a to ve věku Denzela je co říct. Zajímavé je, že jsem ani nepoznal Dakotu a skoro těžko věřit, že z té malé holky, která hrála po boku Denzela v Muži v ohni se stala dnes už 29 letá kráska. ()

BROKEN_

Hodně fajn. Prostředí Itálie je skvělé. Denzel Washington si to pořád dává a Fuqua servíruje řemeslně dobře odvedenou práci. Je škoda, že je tady méně akce, ale celkově mě bavil děj okolo mafiánů. Bohužel závěrečné zúčtování se záporákem je nemastné neslané. Dějová linka se CIA trošku zbytečná a nemusela tam být. Film má dobré tempo a rozhodně jsem měl z třetího dílu lepší pocity než u dvojky. Jen je škoda, že to nemělo lepší finále. P.S. Ačkoliv tady nezazní ten soundtrack z předchozích dílů, tak ten nový se mi hodně líbil. 6/10 ()

Johnny.ARN

Nikdy som nebol fanúšikom tejto černej série, netuším, o čom boli predchádzajúce diely, tak kvalitné to pre mňa bolo. Táto dlhá a nudná kokotina s obstarožným zberačom nedopadla inak. O rok si na to ani nespomeniem. 1 z 5 ()

neoBlast

Jako jedna hvězda, ale tohle má guilty pleasure potenciál na rewatch nebo nějaký ten večer s velkým množstvím piva a přáteli po ruce. Denzel zraněný, Denzel s holí a těžce dýchající, Denzel s ubrouskem a čajem, Denzel smutný, Denzel naštvaný, Denzel vždy klidný, ale vždy naprostý, nemilosrdný sociopat. Pan herec. Tentokrát posvětil Itálii svou přítomností, a myslím si, že tohle je větší pohroma pro mafii než jakýkoliv Kmotr či Jennifer Coolidge. 20% ()

noriaki

Já mám tyhle filmy o hrdinech tak špičkových, že každého protivníka naprosto suverénně smáznou, hodně rád. Pochopitelně to nesmí překročit míru, takže zatímco pozdější seagalovky (myslím tím ty z kraje nového tisíciletí) už působí směšně, sledovat staré dobré Komando, Taken nebo Bournovu trilogii je čiré potěšení. Denzel Washington se tady pohyboval přesně na té pomyslné hraně, ale díky svému charismatu a díky tomu že si čím dál víc myslím, že si ty své vraždy až nezdravě užívá, přes ni nikdy nepřepadl. Líbilo se mi to víc než dvojka - s čímž asi bude souhlasit skoro každý, ale dokonce i víc než jednička - a to už tak univerzální názor nebude. Dokonce ani ty nudné pasáže mi nevadily. Když už tak jsem se alespoň mohl kochat krásnou italskou atmosférou. ()

elanius

(78/2023) / Treba na rovinu povedať, že bez DW by bol tretí (a každý) Equalizer o hodne slabším filmom. Tá postava s jeho ksichtom proste nemá chybu a dokáže poskytnúť protipól vcelku prehnane idylickej atmosfére talianskeho mestečka. Veľa scén by bez postavy McCalla bolo až príliš naivných a nereálnych, s ním však všetko dáva dokonalý zmysel. Film má dobré tempo a atmosféru, ktoré postupne gradujú a ja som sa tešil na každú ďalšiu minútu. Škoda, že úplný záver (nie zneškodnenie bossa, to ušlo) trochu zahaproval, nie že by tomu chýbala logika, skôr to narušilo dynamiku a kľudne sa mohlo končiť v Taliansku. Mňa tento tretí diel veľmi bavil. (8/10) ()

lykan9

První, co mě napadlo o Poslední kapitole říct, bylo, že se mi na to hezky koukalo. V první polovině na mě vyloženě dýchala vřelost a dobrost místa a lidí, kde se Robert léčil. Dále jsem měl pocit, že bylo i ubráno drsných scén oproti předchozím dvěma dílům, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Pár věcí my sice vadilo - některé Denzelovi pózy a zejména přítomnost Dakoty Fanning, ale přivírám oči a na hodnocení nic ubírat nebudu. ()

JohnSmith

Třetí Equalizer se více než povedl. Skvěle vybrané prostředí, výborný Washington, kterému chemie s Dakotou stále funguje a k tomu výborná atmosféra mafiánských filmů. Jestli tohle byl opravdu poslední Equalizer, tak se rozloučil s plnou parádou, ale nedivil bych se, kdyby vznikl ještě další díl i když je tu riziko, že by to už taková paráda nebyla. ()

Sany33

Príbeh: Po tom ako dá echo na farmu plnú narkotík a peňazí sa snaží dostať do úzadia v malebnom talianskom mestečku kúsok od Neapola. Miesta zločinecká organizácia, ktorá sa priživuje na miestnych obyvateľoch ho ale nenechá chladným. Herecké obsadenie: Denzel je už na podobné úlohy starý a preto sa tvorcovia rozhodli, že polovicu filmu bude behať o barle. Ostatný taliansky mafoškovia veľmi dobre obsadení. Prevedenie: Film v podstate začína veľmi svižne. Potom sa dostáva do letargie, ktorá ale pekne vykresľuje príbeh a akciu, ktorá príde zase ku koncu. Gradácia deja na vysokej úrovni. Akčné sekvencie pôsobili trocha titerne ale to Denzelovi odpustíme a užívame si všetko ostatné okolo. Pocity: Veľmi sa mi páčilo prostredie malebného mestečka v interakcií s Gamorou. CIA ktorá zas na cudzom území zasahuje do vnútorných záležitostí a v neposlednej rade hlavný hrdina. Pridaná hodnota: Akčná pecka s dobrým príbehom. 87% ()

blackJag

"VŠICHNI MUSÍME ČELIT... SMRTI." Téma vděčné, Washington přesný, lokace fotogenické, ale scénář je, slušně řečeno, standardní až běda... ta linie s Dakotou tam vlastně ani nemusela být. Naštěstí to není vyloženě nuda, Fuqua přes veškerou svoji rutinní podstatu předvádí solidní výkon a tak jediné, co působí krapet úsměvně, je to koloseum v propagaci (protože s filmem nemá prakticky nic společného :)) a vyloženě slabý padouch. 65% ()

drackula

Akcie síce nie je toľko, ako v predošlých dieloch, avšak stále si to udržiava "komunitný" ráz, z ktorého má človek jednoducho dobrý pocit. Nádherné prostredie talianskeho mestečka, kam som okamžite dostal chuť vyraziť, Robertovi McCallovi sedí a cíti sa tam dobre. A mafia čoskoro zistí, že sa tým odštartovali naozaj ťažké časy. Dakota Fanning bola úplne čarovná a jej interakcia s vyslúžilým profíkom ma nesmierne bavila. Skvelý záver série, ktorá mi bude naozaj chýbať. Respektíve, už teraz je jasné, že ju budem pozerať dokola. 80% ()

m.a.t.o.

„Ste klaďas alebo záporák?“ – „Ja neviem.“ Roberto pije cappuccino, Roberto pije čaj, Roberto sa prechádza po talianskom vidlákove, ale Roberto nekilluje grázlov. Teda killuje, ale v značne obmedzenom režime. Od zúčtovania Denzela Washingtona s neapolskou mafiou som očakával viac, než iba tri, síce pekne natočené, ale krátke akčné scény. Myslím si, že jeho kaskadéri by zvládli ďaleko viac. Hlavný záporák je čajový a celkovo mi tí talianski grázli v šušťákoch pripadali skôr ako banda vypatlancov, než organizovaná zločinecká skupina. Musím sa opakovať, Robert Wenk sa mentálne ešte stále nachádza v 90. rokoch, ale tentoraz to už nie je pochvala. Ak máte radi Denzela, kľudne si pozrite aj tento diel, môžete obdivovať jeho poriadkumilovnosť a pekné talianske lokácie. Viac ale nečakajte. 40 % ()

Danikaa

Hudba, Denzel Washington a taliansky vidiek sa mi veľmi páčili. Menej akcie mi neprekážalo, však surových scén bolo aj tak dosť. Tak dúfam, že si už konečne užije pokojný dôchodok, keď to tam sám úspešne vyčistil od mafie ;-). Povedala by som, že táto trojka je svojou komornosťou pre nás ženy asi najakceptovatelnejšia. Mne sa teda páčila najviac. ()

Daddko odpad!

V Die Hard rok 1988 Bruce vybije s ostatným reprezentatívnym mixom poctivých občanov USA zákerných modrookých blond German lupičov ktorí po sebe pokrikujú Hans a Franz bez zbrane a topánok. Ale to chápem, je to z kôpky Anti German films. A v tomto 1 kus afro US vybije taliansku mafiu a teroristov. Nenapadá ma s čím to súvisí. Žeby aktivisti BLM išli zachraňovať Európu od takýchto a podobných živlov? V každom prípade takú π-čovinu len tak nevymyslíš. Ledaže by sa novému Cigánskemu kráľovi prisnilo po ťažkom tlačení kalerábov do hlavy počernejším občanom na Luníku IX a priľahlých osadách. ()

Dexter256

Tak nám Denzel završil svou první trilogii a myslím že i celkem slušně. Kvalit jedničky to sice nedosahuje,ale rozhodně lepší než méně kvalitní dvojka. Rozhodně Denzel ještě nepatří do starého železa a stále je to pan top herec jeho charisma je prostě top.! Doufám že se ještě dočkáme nějakého dalšího skvělého obsazení mistra McCalla.👊4* zaslouženě! ()

Hollohlaway

Je to hodně atmosférické a Denzel hraje minimalisticky, ale přesně. Naopak ta omáčka okolo je celkem nudná, lokální mafiánci slouží jen jako prostince naivní a prvoplánově zlé cíle. Hlavní záporák je vysloveně o ničem, akce je také méně...nenudilo to, ale Fuqua nemá vůbec drajv, jako vždy. ()

kenkaku

Zase 1/2 hodiny v řiti a já si říkám na co to sakra zase čumím? Po fantastickém “otvíráku”, dědoušek na dovče v Itálii? Jako oceňuji prakticky nulovou návaznost na předchozí děj (kdy si pamatuju prakticky jen konec). To ale neznamená, že budu chrochtat blahem i z toho vlažného tempa, kdy i po hodině si stále “Srovnávač” hraje na důchodce na výletě. Prakticky jediné vytržení ze sterilní nudy (jako fakt, že někde něco blafne opravdu není vzrůšo) bylo zjištění jak moc nám uřvaná holčička z Války světů vyrostla. Když si vezmu jak jsem minule prskal, že je to nuda, tak opravdu nevím co na tohle říct. Funguje max prvních pár minut a závěr, tedy cca 20% stopáže. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023