Venuše

• Španielsko Venus

Lucia je tanečnice na útěku před mafií poté, co ukradla pytlík extáze. Se svou sestrou a neteří se ukrývá ve starém činžovním domě zvaném Venuše. Tam však narazí na zlovolné nadpřirozené síly. (HBO Max)

Skeksis

Aj ja som včera zabila všetky deti v paneláku, nazbierala niekoľko zubov, nazbierala do ampulky ich slzy, zohnala tri kilá éčka, zo dvadsať pilúl zožrala, vyrezala si na ruku pekný pentagram, ale nič koniec sveta neprivolalo. Asi preto, že som to urobila v opačnom poradí. Ak sa do bytovky nasťahuje zopár čarodejníc s cieľom vyvolať príchod pekla či čoho, tak nasťahovať sa tam je najväčší omyl. A všetko má vyriešiť gogo tanečnica, ktorá ukradla plnú tašku éčka. Všetko sa to nakoniec trochu premení na Kill Bill, ale konečne som videla poriadny horor. ()

sedm.1

Na jednu stranu musím tedy sice podotknout, že mě Venus úplně na zadek neposadila, na druhou stranu je ale zároveň pravda, že nemám této podívané v podstatě ale ani co vytknout. Jinými slovy, Venus není horor, který by byl v jakémkoliv ohledu výjimečný, ale funkční a působivý je v ohledech všech. Zápletka má spád, je nepředvídatelná, zajímavá, trochu i nevšední, disponuje napětím, slušnou gradací a fakt krvavým finále. Za pozitivum lze určitě považovat i prostředí ústředního baráku, které působí vážně strašidelně, a velmi mě oslovila i atmosféra, která tu sehrává poměrně zásadní roli, ve které určitě obstála. Jednotlivé postavy pak působí také skutečně výrazně, samozřejmě na čele s ústřední kočkou v hlavní roli, která mě bavila jak vzhledově, tak herecky. Co mě osobně jako příznivce brutálnějších filmů nadchlo, tak je i docela slušná dávka krvavých efektů, jejichž zpracování je jednak na vysoké úrovni a jednak jsou fakt docela nekompromisní, zvlášť pak ve zmiňovaném finále. Venus tak lze zkrátka jistě považovat za velice slušný žánrový příspěvek, který má co nabídnout a který dokáže i určitě pobavit, jak už jsem zároveň ale již zmiňoval, abych ten film doporučoval na každém rohu, tak to asi ne, zas až taková pecka to totiž vážně není. ()

borec999

Balagueró už asi nikdy neprekoná svoj vrchol, ktorým boli jeho 2 debutové filmy a jedny z najznámejších found footage hororov vôbec (REC a REC 2). Venus nie je prúser, ale ani horor ktorý by fanúšik nutne potreboval vidieť. Hlavné plusy sú dva: prvým je hlavná herečka Ester Expósito na ktorú sa veľmi dobre pozerá a ktorej som nemal problém celý film fandiť. A druhým je dej. Ten pôsobí ako neskutočný mišmaš a kombinuje v sebe asi všetko čoho sa môžete v hororoch báť od: reálnych a nebezpečných ľudí, mimozemskej hrozby z vesmíru, prekliateho domu, duchov a démonov, čudných susedov, až po čarodejníctvo a okultizmus. Úvod bol rozbehový, v strede ma bavila krvavosť, podivnosť a atmosferickosť tak typická pre španielske filmy a neurčitosť toho, ako sa vyvinie dej a čo bude príčinou nadprirodzených udalostí. Záver však žiaľbohu zlyháva na plnej čiare a úplny záver je regulérne na smiech a výrazne kazí celkový dojem z filmu. Škoda, lebo rozbehnuté to mal Balagueró solídne. 55% ()

Corpsegrinder

Dlouho jsem neviděl film s tak idiotským koncem že bych s náběhem závěrečnejch titulků nahlas nadával, ale tady k tomu došlo. Je to škoda protože Venuš je v jádru celkem solidní film od režiséra co neni žádnej amatér a ačkoliv (hodně) volně adaptuje Dreams in the Witch House což je jedna z Lovecraftovo IMO slabších povídek, má víc společnýho spíš např. se Suspirií, zejména co se týče tý nadpřirozený složky filmu. Bohužel než se něco začne dít tak je třičtvrtě filmu pryč a tak v moment kdy to rezignuje na realitu, hlavní hrdinka se sešije a s hrstí extáze se chystá na rekonstrukci posledního levelu Hotline Miami 2, tak už to nemá co nabídnout a finální konfrontace tak trvá zhruba 2 minuty, což je šílený vzhledem k tomu že stopáž má náběh na skoro 2 hodiny. ()

Adramelech

Pěkný film s morálním poselstvím, které bych shrnul asi takto: Lidi, nekraďte drogy, protože tím nejen popudíte mafii, ale můžete na sebe upoutat i pozornost ďábla. – Satanáš v tomto případě reagoval dokonce pohotověji než mafie. Když žena doma otočila kohoutkem, tekla z něj černá voda, což bývá démonické znamení, něco jako zpráva: „Víme o tobě a brzy se ti začneme důkladněji věnovat.“ A taky že jo! Španělé natočili o démonech (resp. s démony či za přispění démonů) už lepší filmy, ale i tento je slušným průměrem. Škoda toho nepovedeného konce. ()

Eterninox

Taková melanž Rosemary's Baby a Lucy na madridském sídláku. Bohužel těsně před koncem to přesedne téměř výlučně na druhý jmenovaný film, a z hodiny a půl slibné kosmicko-hororové gradace máte najednou naprosto nesmyslný rádoby-cool závěr, který hodně kazí celkový dojem. 50% ()

Flopik

Kombinácia "satanského" hororu spolu s masakrovaním gangu mohla byť zaujímavá, to by však musel točiť niekto schopnejší. Najlepšie na celom filme je rozhodne krásna hlavná hrdinka, na ktorú sa dobre pozerá a drsnosť, ktorá bola presne podľa môjho gusta. Všetko ostatné, od príbehu, cez nudnú pointu a prestrelenú dĺžku išlo mimo mňa. Finále síce krvavé ale popravde ma absolútne nezaujímalo a len som čakal na koniec. Medzi 2 a 3*. ()

BOURQUE

Snaha spojiť nejaké vytrhnuté kúsky z akčného filmu s prvkami rodinnej drámy. Potom sa k tomu ešte pridá horor-based pozadie – činžiak so staršími dámami, z ktorých na prvý pohľad je vidieť, že niečo nie je v poriadku. Nechýbajú krvavejšie zábery, ale príbeh nedokáže prekonať svoju tieň. A ten záver – to kultový režisér snímok Rec a Rec 2 fakt myslel vážne? Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Daiker

Originální, zajímavý příběh..... Zpracování však podprůměrné. Docela to i nudí, krom konce. Ten je pojat lacině, slátaninou všeho možného a to docela zamrzí. Démon nebo co to bylo byl k smíchu. Nevyužitý potenciál masakru mafiánů a čarodějnic. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale jakmile použila sešívačku, jdu dolů s hodnocením ..... Škoda, příběh byl skvělý ()

helraiser

Tak si to shrňme, první hodina v podstatě gangsterka která mě moc nebrala, poté se z hororového hlediska začne konečně něco dít a je to vážně paráda, aby to zazdil úplný konec, při kterém si říkáte, to si snad dělají prdel. Nápad s vesmírným zlem a starými čarodějnicemi super, tlustá přisluhovačka zla neměla též chybu, dočkali jsme se i slušný porce brutality a Gore, některé scény byly opravdu parádní, ale co s tím když to po hromadě moc nesedí. Nakonec tedy průměr, ale tak tak a při tom to mohla být taková bomba, potencionál to mělo, ale slušně ho zabili. Škoda no. ()

figliar

Film sa zo začiatku tváril ako klasická duchárčina, no napokon sa z toho stane náboženská slasher vyvražďovačka. Herci sú priemerný a žiadnu extra myšlienku taktiež nečakajte. Hlavná predstaviteľka vydrží viac ako Stallone v akomkoľvek jeho filme. Potom sa zahrá na Johna Wicka a na konci filmu sa až nápadne podobá na Scarlett Johansson z filmu Lucy. Taká zbytočná jednorazovka. ()

ANTYCHRYST

Přesně v takovém pěkném .. udrzovanem vezaku chcete bydlet :) jako bonus pár milých postarších sousedek ;) úvodní pasáž v klubu bych vynechal a šel rovnou do baráku :) závěr jednoznačně za 4* prej k čemu sesivacka a izolepa..:) skoda ze to pěkné obtloustle stvoření nedostalo více prostoru. 70% zakrvacena bloncka v tilecku je dost hustá:) ()

J.Mayen

No film jsem si pořídil na skvělé doporuční,ale žádná hitparáda se nekonala. Příběh je nudný, dlouhý, táhlý. Obšas jsem nechápal dialogy mezi postavami, herecké výkony byly žalostné. Na, to že jsem se díval včera si z filmu bohužel vybavim jen pár střípků. Není to něco, na co si za týden vzpomenu. Boužel tentokrát Španělsko dost zklamalo. ()

DonBraso

Jaume Balagueró a Ester Expósito byly dva hlavní taháky proč jsem do toho šel. No a co z toho zbylo? Jen pěkná Ester a kozatá bechyně co v jednom pokoji slušně zmáčkne na ksicht:) Přitom se to rozjíždí docela fajn. Jaume snad věděl, že to neuhraje vůbec prvky mysteriozní lekačky na kameru a příběhem, tak rafinovaně nasadil mafiány do hry, který v každým filmu jsou hybatelem času. No spíše scénárista, ale víme. Jsem chlap a co naplat, bez Ester bych byl vyloženě smutnej. Pravda je, že herecky to nebylo nic moc, ale on ten uhnilej příběh co se táhnul k velkému vrcholu a co mě kupodivu držel až do titulek vzal pod svá křídla a byl jsem omámen něčím nepoznaným. To nepoznané je tedy dost divný, ale proč ne. Film se rozhodně usadit v domě, kde asi nechceš bydlet. Sice se zde něco děje, ale z žádných postav nic nevíš, jen jsi teta a máš na starosti dítě. Občas máš blbej sen a to je tak vše. Už od začátku nechápu proč musí postavit trpět fatalním fetišismem v podání řezné rány, kterou by nepřežil ani mariňák na koksu. Proč to kurva musí točit se ptám? Proč je to tak potřebný pro tento film? Do toho si může počkat na další krkovičku, kdy bude říznutí ještě lepší. Tyhle řezaniny člověk zná z asijských filmů, kde to teče a hororových bónmotů na stranu tělo je jen jedno. Horor tento film je fakt sporadicky. Atmosféru to chvilku má a vlastně se na to i dá koukat, ale opět si říkám jestli jsem na to fakt nekoukal, až ukáže prsa Ester :D Ten paskvil na konci fakt vymyslel antitalent. No co. Takže tu máme dámy a pánové bohyni a ta přežije i tři jaderný pumy a každý předemnou smekne. Vizuál by byl fajn, ale toho démonična více. Dát to na pokoj nahoru asi taky fajn, ale vše ostatní je tak blbé, že lepší nevidět poslední klapku a vypnout to před. Když se hodně pořežu, tak 45%. ()

xxmurphyxx

Nie žeby to bol vrchol hitparády, ale po všetkých tých generický hovnách z Ameriky sa jednalo a príjemné prekvapenie. Hlavná hrdinka je síce zo začiatku celkom mrdka, ale charizmu jej uprieť nemožno a postupne si vie diváka nakloniť na svoju stranu. Vedľajšie postavy sú zaujímavé, zapamätateľné a konečne nie len do počtu. Príbeh vie potiahnuť a niektoré pasáže sú vizuálne aj štylisticky vymazlené, takže sa človek nenudí. Možno by to chcelo ísť viac na kosť, pritvrdiť a lepšie vygradovať koniec, ale tak či onak sa jedná o slušnú vecičku. ()