Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiálny text distribútora)

Pecival

No ze začátku to vypadá poměrně slibně na nezávadnou, pohodobou blbinku o klasickém filmovém teen tématu (samozřejmě podaném tisickrát vkusněji než je k vidění dnes). Ale postupem času humor mizí a navíc mi Rebecca šla hrozně na nervy. A zas takový eso to taky není. Cruise je ok, škoda že mu scénář nedovolil udělat trochu většího samce (a že to on zase umí). Ikdyž chápu, že idál podobného filmu je tragéd... no tenhle byl ještě v mezích. Joe Pantoliano byl hodně fajn, škoda že nedostal víc prostoru. ()

Han22

Tom Cruise zůstává sám doma a tak si pozve jednu prostitutku a spolu začnou rozjíždět podnikání. Napsaný to zní dobře, ale natočený je to bez nápadu, na komedii s minimem nějakých vtipných scén. Navíc Cruise tu vypadá a hraje jako totální ňouma, do komedií se opravdu vůbec nehodí. Potěší tak jenom věčná mrcha Rebecca De Mornay (na ty role má asi patent) a skvělý Joe Pantoliano. A také pár prvotřídních osmdesátek (In The Air Tonight od Collinse, Every Breath I Take od Police, Hungry Heart od Springsteena, všechno klasiky). ()

Sygi

Osvěžující osmdesátková komedie s talentovaným Tomem Cruisem a svůdnou Rebeccou De Mornay. Příběhově je to trošku předvídatelné, ale vynahrazuje to ta mladistvá atmosféra filmu. ()

cab

Takove guilty pleasure se zacinajicim (Tom Cruise), ktery je presne stvoreny pro roli skolniho nymanda, kteremu rodice odjizdi pryc z domu a on je poprve v zivote sam doma. Shluk mnoha zabavnych udalosti, ktere se vymknou kontrole a vse jde od jedne k peti. Zivotni zkusenost k nezaplaceni a z mladika se stava dospelejsi jedinec. 70% ()

F.W.Colqhoun

The Midnight: Lost Boy brought me here. Vztah mezi tím, jak se od osmdesátých let změnilo vnímání některých témat a jak se změnil Tom Cruise, se blíží čisté nepřímé úměře. Zatímco Cruise vyhlíží lestatovsky stále stejně (mínus několika sotva patrných a jedné brutální dentální plastiky), možnost, že by se v široké distribuci objevil snímek, jehož hlavní hrdina se chlubí tím, že si přišel na osm tisíc dolarů jako pasák děvek pro klientelu nezletilých středoškolských zbohatlíků a mohl to zároveň vydávat za následováníhodný podnikatelský výkon, je velmi nepravděpodobná. A přesně o tím Riskántní podnik je. Osmdesátá léta: jakkoliv povědomě povrchní, ve své upřímnosti vůči své yuppie anti-morálce tolik, tolik jiná. Ačkoliv snímkem občas probleskne náznak sociálního uvědomění, ženy, včetně Cruisovy šukadelické přítelkyně s tělem a tváří (v tomto pořadí) Rebecky De Mornay, představují čisté objekty. Ani náznak substance. Osvěžující, ale zvláštní, asi jako soundtrack od Tangerine Dream nebo prozření, že raný Cruise hraje rozpaky se stejnou niterností jako Woody Allen. My name is Joel Goodson. I deal in human fulfillment. I grossed over eight thousand dollars in one night. Time of your life, huh kid? ()

Fryštok

Lehce nadprůměrný 80's film s Cruisem v hlavní roli. Scénář má očividné díry, ale od teenage filmu tohoto typu, bych ani neočekával nic jiného. Main theme filmu jsem si sice hodil do playlistu, ale pochybuji, že Risky Business někdy zhlédnu znovu. ()

dezert

Hraje tam Tom Crooze. Ale spíš by se to mělo jmenovat Riskantní prdík. Neumím si udělat názor, ale četl jsem, že je to dobrý. Takže je to dobrý. ()

Tomyfrok

Film s notnou dávkou nadsázky, který je opravdu spíše teenegerskou komedií než čímkoli jiným, a i v tom vtipu by potřeboval ještě trochu přikořenit. Riskantní podnik dal ale tehdy jednadvacetiletému Tomovi Cruisovi obrovskou šanci a on se k ní postavil čelem, chopil za pačesy a z filmového plátna se již neodlepil. Tímhle snímkem se Tom zapsal u mnohých mladých fanynek a jen o pár let později natočil hity typu Top Gun nebo mojí největší srdcovku Rain mana. Příběh tohoto filmu je úsměvný a tenkrát herecky o nic zkušenější Rebecca De Mornay vypadá celkem k světu. Přesto své role zvládli oba protagonisté hlavních rolí s dostatečným přehledem. Jo, s postitutkou by se doopravdy asi nikdo netahal a bordel doma také nedělal. Ale filmy nejsou vždy kopiemi dramatických životních situací. (60 %) ()

Kroupa

Celkem zajímavý děj, ale nic moc poselství a ten konec, naprosto bez pointy. Chvílemi docela zábavné, rozhodně tu byl nevyužitý potenciál jiskření mezi Rebeccou De Mornay a Cruisem, které vypadalo slibně. ()

TheSpearCZ

"Joel, every now and then, say What the f*ck. "What the f*ck" gives you freedom, freedom brings opportunity, opportunity makes your future." Osmdesátkový Tom Cruise je prostě nejlepší, navíc v námětu, který se mi líbí snad ze všech nejvíc (sex, prachy, erotika, cool Cruise, pěkný holky - Rebecca solidní 10/10, you name it. A celý tenhle námět podtrhuje dokonalý soundtrack, který posunuje tohle dílečko na zcela jinou úroveň, až bych řekl, že ty písničky a muzika úplně mění význam celého filmu k lepšímu. Příběhově to je originální a jednoduché, dobře se na to kouká a mě osobně to hned na začátku zaujalo, přesně tak, jak jsem očekával a pořádně mě to nepustilo ani po dokoukání. Cruisův tanec na Old Time Rock & Roll je legendární !!! Hold, dá se říct, že jsem na těchto 80's Cruisovkách naprosto závislej, je to moje guilty pleasure, a tady mi to tím cool vibem strašně připomíná Koktejl. Lepší 4* "My name is Joel Goodson. I deal in human fulfillment. I grossed over eight thousand dollars in one night. Time of your life, huh kid?" ()

MickeyStuma

Jeden z nejlepších filmů osmdesátých let s mladým a ještě poměrně neznámým Tomem Cruisem v roli dospívajícího primitivního mládence, která ho katapultovala do hvězdných výšin. Touhy a oddanost ho přinutí najmout si jakousi divokou 'call girl' do které se zamiluje, což vypramení ve spoustu problémů nemající blízkého konce a naopak se neustále prohlubující. Snímek na svou dobu představuje typický svět divokého dospívání. Tom má přirozený charakter a jiskru v oku. Byla to průlomová role se všemi pro něj typickými aspekty. Jeho kouzelný úsměv tenkrát omráčil nejednu puberťačku a tak plakát k filmu vysel v nejednom pokoji nad postelí. 80. léta tu jsou prezentována ve své nejlepší podobě, což už dnes sice vypadá poněkud podivně, ale tenkrát ještě nikdo nebyl tolik ovlivněn vymoženostmi doby současné. A tak se jedná o příjemnou nostalgickou podívanou, kterou už současná mládež bohužel nepobere. ()

Denny

Světová hvězda ve filmu o sexuálních problémech a starostech dospívání. Ne nejhorší režisérský debut, ve kterém nechybí humor,půvab, ale na druhé straně také trochu cynismu. ()

ZnalecH

Je škoda, že tento film vidělo jen něco málo přes 1000 lidí, protože stojí za to. Vše, co potřebujete vědět, je to, že tam hraje charizmatický Tom Cruise, je tam úžasná hudba a zároveň je to film na úrovni (svým způsobem). ()

TaNya_

2 hvězdy dáván jen za Toma Cruise a jeho legendární scénu ve spodním prádle. Jinak nic moc film o tom jak kluk, co si nikdy nezašukal rozjíždí velký podnik s lehkýma holkama. ()

Duke90

Nemám daleko ke čtvrté hvězdě... Risky Business je moc příjemnou osmdesátkovou podívanou s nezvykle sympatickým Cruisem, protože do nějakého roku 1986 jsem ho považoval spíše za frajírka, který se zklidnil až v průběhu let devadesátých a samozřejmě se z něj stal i velice slušný herec, ale to už je jiný příběh. Tyhle nevinné začátky prostě působily strašně přirozeně se vším všudy a obrovský podíl na tom má skvělý hudení doprovod od Tangerine Dream, díky čemuž se u spousty zásadních scén (první vzplanutí, noční projížďka na kole, druhé vzplanutí ve vlaku) znásobuje zážitek. Dále mě potěšil velmi mladý vtipálek Curtis "Metatron" Armstrong a Joe Pantoliano byl ve své typické roli téměř k nepoznání. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům