Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Ten film naprosto brilantním způsobem pousová hudba. Ne, že by byl nějak špatný, je originální, nevtíravej, přirozenej a Tomův herecký projev na hodně dobrý úrovni, ale ta hudba dodává filmu vyspělost a atmosféru. ()

T2

Rozpočet $6,2miliónaTržby USA $63,541,777Tržby Celosvetovo $65,400,000║ fakt podarené, hlavne že to je dosť dejovo vyvážené, má to čím upútať, Cruise valí /70%/ ()

KarelR

Aneb jak Tomík párkrát vojel Rebeccu De Morney, vydělal tunu peněz a zajistil si slušnou budoucnost. 80's pohodička se slušnou erotikou a legendární taneční scénou ve spodním prádle. Sometimes you just gotta say, "What the f*ck, make your move." ()

Rob Roy

Snad od puberty jsem žil v tom, že Risky Business je nějaká teenagerovská blbina, která je zajímavá jen tím, že se tam proslavil Tom Cruise a tančí tam v ponožkách a ve slipech. Nikdy jsem nezkoumal americké recenze nebo IMDB hodnocení. Před pár dny mě film začal zajímat víc, když jsem zjistil, že hudbu dělali Tangerine Dream. A dnes jsem film viděl a je to jeden z nejlepších teenagerovských filmů, chytrý, odvážný, podvratný a s magickou atmosférou často díky hudbě Tangerine Dream. Bavilo mě to mnohem víc než adorované osmdesátkové teenage filmy od Johna Hughese třeba. ()

Jara.Cimrman.jr

"Slez z tý holky! Nandej si kalhoty a vyjdi s rukama nad hlavou!" Kombinace teenagera v prázdném domě rodičů, tátovým Porsche v garáži a slečnou na telefon v posteli vždycky smrdí průšvihem. Já jsem však příliš starý na mokré sny, takže jsem si to užil patrně o pár výstřiků méně než by se stalo v době vzniku snímku. Nicméně mě bavila osmdesátková hudba či byznysplán s lidským štěstím, ale zklamala mě prostitutka Lana se svým věčně napučeným výrazem. Za tou bych nešel světa kraj, nedal bych jí 300 dolarů za číslo a určitě bych nedoufal v to, že příští jízda s ní bude zadarmo. ()

Djoker

Právě tady nastartoval Tom Cruise svou hvězdnou kariéru, ale v našich končinách překvapivě nejde o takovou klasiku jako v zámoří. Hudební složka je geniální a hned několik scén i gest hlavního hrdiny jsme mohly vidět v mnoha parodiích, protože pro většinu času jde o skutečný úlet. ()

castor

Rozpočet měl být tak nízký, že herci hráli ve vlastním oblečení a bydlet museli v laciných hotelech. Cruisovi, pro něhož znamenala role průlom v kariéře, to rozhodně nevadilo. Příběh mladíka, který udělá nedopatřením z domu svých rodičů nevěstinec, už tehdy ukázal, jak bere svou práci vážně. A jak dokáže být pro kolegy i „nepříjemný“ a snaží se leccos využít v kariérní prospěch. Stěžoval si, že si s Rebeccou De Mornay před kamerou nesedli a že by měla být nahrazená. Výsledek se nicméně strefil do vkusu mladého publika, snímek utržil skoro 70 milionů dolarů. Jeho symbolem se stala scéna, v níž herec v bílých slipech a ponožkách tančí v obýváku. A idol dospívajících byl na světě. ()

Rogue

Absolvent let devadesátých - horší a víc teen. Tangerine Dream zachraňují film z průměru a dělají z něj příjemnou oddechovou podívanou. ()

Rex Mundi

Na rozdiel od Besyna, ja Toma Cruisa v ničom inom nemusím... ale práve v tejto roli ma skvele pobavil. Riskantný podnik je predchodca bláznivých tínedžerských komédií, kde jeden hriešok v neprítomnosti rodičov (rsp. pokus o podnikanie v praxi) spustí lavínu nečakaných problémov. Dokazuje navyše, že kým sa tínedžerské komédie nerojili ako huby po daždi, mali ešte nápaditý obsah. Zábavné, napínavé a čierno-humorné. ()

Xmilden

Film, který již dneska není moc aktuální, trošku jsem si při jeho sledování vzpomněl na Absolventa, tohle ovšem je úplně jiná liga. Tom Cruise toho zatím moc nepředvádí a upřímně kdybych ho neznal z jiných lepších rolí, tak bych na něj díky tomuto filmu snad i zanevřel. Přesvědčivý výkon totiž rozhodně nepodává. Rebecca De Mornay ve své době znamenala tutovou kost. ()

dopitak

Výborná osmdesátková atmosféra, Tom už tehdy byl borec, ovšem scénáristé asi dost často konzumovali opiáty, což je na výsledku dost vidět. ()

SeBig

Takovej relax 80s film s neuvěřitelně nabitým ost. Nezapomenutelná scéna s Cruisem, jak tancuje s brýl..wait a minute... jaktože nemá brýle??? Mandela efekt? ()

Chrustyn

Takhle nějak vypadali teen komedie před 26 lety. Mladý Tom Cruise s debilním účesem tancující ve spodním prádle je sám doma a zamiluje do prostitutky, začnou spolu spát i podnikat avšak to se nelíbí jejímu pasákovi, který dá Tomovi pěkně zabrat. Marně jsem hledal ve filmu scénu, u které bych se vyloženě bavil. ()

honajz

aneb Když byl Tom Cruise ještě mladý. Resp. devatenáctiletý. Ve filmu z roku 1983 hraje jakéhosi předchůdce hrdinů všech Prci prciček. Protože rodiče odjeli na týden pryč, hledá, kde by zasunul, a nejenže se mu to podaří, ale i procento obnaženosti ženských těl je o něco vyšší než u Prciček. Na rozdíl od mladíků současnosti však v 80. letech dokázali mladí muži na podobných zážitcích i pořádně vydělat. Ano, zní to pěkně cynicky a ono to hodně cynické je. Až se člověk diví, že tenhle film byl natočen před 25 lety! Když vás však znudí koukat na hubeného Toma, nebo nahou Rebeccu De Mornay v jedné scéně, a pochopíte, oč ve filmu jde, začne být poměrně težké jej dokoukat. Navíc vyprávění je spíše pomalé, v tehdejším stylu, a přes tehdy jistě originální téma už nenabízí nic navíc, nic zajímavějšího, co by chytilo nebo dalo filmu kromě určité zábavy ještě nějaký prvek navíc. Obraz je v širokoúhlém anamorfním provedení 1,85:1, zvuk v DD 5.1, a na takto "starý" film nabízí DVD poměrně hodně bonusů. Audiokomentář herců a tvůrců, film o filmu (29:29 - současné rozhovory s herci a tvůrci, proložené dochovanými záběty z natáčení), záběry z kamerových zkoušek (14:34), režisérský sestřih závěrečné scény včetně titulků (7:25 - poněkud jinak a cyničtěji střižený, podle mne daleko lepší než původní) - to vše s CZ titulky, a ještě trailer (1:24) bez titulků. ()

corpsy

Kluby mladých podnikateľov, by si možno, zrejme, alebo v skutočnosti mali zobrať príklad z tohoto filmu, ktorý z malého veľkého Toma urobil hviezdu. Za pár dní tisíce prašúl. No a my diváci sa len môžme tešiť z toho, že nie všetky teen komédie 80. rokov boli na úrovni PORKY´S a jeho (pre)nasledovateľov. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům