Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiálny text distribútora)

Pokryvac

Amorálna tínedžerská 80s komédia s originálnym námetom, alebo ako sa z panica (so ksichtom Toma Cruisa!) postupom času stáva úspešný pasák. Dynamická hudba Tangerine Dream a sex v metre. To sú jednoducho nezáväzné 80. roky. Občas si treba povedať - Veď ide o hovno... ()

elishia

Genialni synth osmdesatky v te nejlepsi forme! Pohadka o tom jak se z utapleho panice profesionalni pasak stal, aneb odvaznemu stesti preje. ()

kotasbk

Říkám to pořád, že hudba dělá film. Kdyby Riskantní podnik neměl tak dobrou hudbu, určitě by to snížilo hodnocení o polovinu. Naštěstí Tangerine Dream byli vynikající, Phil Collins taktéž. Film mohu jen doporučit (pokud si vubec někdo přečte můj komentář) ()

Blazkowicz

Nějaké roky to už budou, co jsem to viděl poprvé a nijak zvlášť mi to v paměti neutkvělo. Bez dabingu mě to moc nebavilo. To se ale teď díky němu změnilo a nakonec se z toho vyklubala dost dobrá '80s záležitost. Tomík a ta jeho slečna to zahráli dobře a k tomu skvělá hudba. Možná bych si představoval trochu pestřejší konec. 4-* ()

DooFooS

Velice příjemná komedie, která mě neurazila a nejednou motivovala k tomu, abych rodiče vystrnadil z domu a pak se zmohl akorát na uspořádání většího mejdanu s trochou těch holek :-) ()

Cerebrum

Z hlediska vyššího principu morálního je ten film usazen naprosto pohodlně v morálním vakuu a snad ani jednou se nesnaží otcovsky pokynout ukazovákem, aby vzdal omluvné gesto strážcům pořádku. Snad raději vztyčí prostředník a ušklíbne se s cruisovským naivním kukučem. Snad právě jsem se, coby stará struktúra cítil poněkud nepohodlně a nebyl si schopen film užít naplno. V porovnání s Hughesovými filmy mnohem slabší, snad právě pro tu chladnost. Hudba je ovšem parádní! ()

Bajislaw

Archaická teenagerská komedie bez špetky vtipu, která došla nesmrtelnosti díky jednotlivostem a nostalgii, kterou v dnešních padesátnících vyvolává. Po většinu času je to sotva snesitelná nuda, ale podmanivá atmosféra, vlezlá hudba od Tangerine Dream a subverzivní scény s úchvatnou Rebeccou De Mornay dělají z téhle podivnosti (místy) bezmála snový zážitek. ()

hrumsrt

První pořádný film s Tomem Cruisem, kde se navíc poprvé uchopil hlavní role, aby ukázal, že ten už tady s námi měl nějaký ten rok být... Byl to hodnej syn, který poctivě studoval a herectví se začal věnovat až v 18 právě po dokončení školy, kdyby k tomu možná došlo dříve a Tom se stal už i dětskou hvězdou, tak ten Hollywood zboří ještě o dekádu dřív.. Když jste mladí, jako Joel chcete se jen bavit, a jakmile vám odjedou rodiče máte tu možnost.. Tomík pořádá doma velkou párty, zve si prostitutky a pohybuje se dost za hranou zákona, jen když z toho něco kápne.. Nesmírně stylová podívaná, kterou definuje legendární taneční scéna ve slipech. Fascinuje mě tenhle mladej Cruisův herecký projev, který se vůbec nedá porovnat s jeho budoucím účinkováním.. Riskantní podnik je ale uvnitř podobně prasklý jako to vajíčko, nesmírně odvážný kousek, který pro jednu americkou generaci byl skoro tím coming of age událostí, ale stejně se ubráním tomu, jak nalajnované to je bez sebemenšího vhledu do reality, kde by tohle organizované pasáctví i někdo řešil.. Ale občas jsem docela valil oči, co v skoro americké klasice vidím, docela bez zábran.. Být tam holka víc mně po vkusu, je to tam.. 65% ()

Johnny.t

"Jmenuju se Jouel Gudson zabívám se uspokojováním přirozených lidských potřeb. Můj hrubý příjem za jedinou noc činil 8 000 dolarů. Život je krásný že?" ()

BrusVejn

Podmanivý film so skoro až hypnotickým soundtrackom. K tomu navrch parádny Cruise v jednej z jeho prvých rolí. Samotný príbeh nijak objavný nie je, ale sledovať mladého Joela ako sa osamotený doma dostáva do rôznych problémov a popritom sa za zvukov dokonalého soundtracku zamilováva do mladej prostitútky, má proste niečo do seba. ()

MartinSTFC

Toma mám rád, takže už jen za něj dám ty tři hvězdy. Bohužel film jako takový je v podstatě o ničem, i když chápu, že ve své době musel mít značnou popularitu. Celý děj filmu se tak nějak motá kolem ničeho. Není zde žádný úchytný bod, na kterém by člověk mohl stavět. Film mě prostě nezaujal. Vydržel jsem se na něj dívat právě jen kvůli Tomovi, kterého jsem měl v tomto filmu možnost vidět i v prozměnu jiném světle, než jak ho vidíme v dnes již kultovních akčních filmech. Kdo by mě znal, věděl by, že tři hvězdy jsou ode mě vskutku nízké hodnocení, protože když mohu, dávám plný počet. Zde to bohužel nešlo. ()

montel

Joel (Tom Cruise) je mladík, kterého nechávají rodiče samotného doma a odjíždějí na dovolenou. Joel využívá situace a přemýšlí jak konečně sbalit holku, když má dům sám pro sebe. Nakonec mu nezbyde jiná možnost, než zavolat si prostitutku. První pokus sice nevýjde podle jeho představ ale ten druhý už mu poskytne to, co celou dobu hledal. Otvírá dveře krásné Laně (Rebecca De Mornay) a stráví s ní vášnivou noc. Problém nastane ráno, kdy zjistí, že nemá dostatek peněz na zaplacení. Nechá tedy Lanu samotnou doma a odjíždí do banky pro peníze. Jakmile se však vrátí domů, čeká jej velké překvapení...Jeden z prvních filmů Toma Cruise, kde už dostal dostatek prostoru, ale nedokázal se ještě patřičně projevit. Svým výkonem tak nedokázal film posunout výš, ale taky možná proto, že děj je tak prostý, že vymáčknout by z toho víc by asi dokázal málokdo. Ani u ostatních herců se nedá říct, že by předvedli bůhví jaký výkon a tak se Riskatní podnik příliš nepovedl. Zajásat mohou snad jen fanynky Cruise, protože se zde objeví hned v několika milostných scénách, ale to je na tomto snímku asi to nejzajímavější. 45% ()

Pythonator

Nadržený krpatý hezoun potřebuje nutně nějakou děvku, protože rodiče odjeli na týden do kelu. Jednoduchý námět pro začátky teenagerských komedií. Tento film ovšem potěší, protože podnikavý chlapec udělá z domu rodičů něco jako bordel a pase kamarádky svojí děvky svým kámošům, aby zaplatil vylovení, vysušení a odbahnění tátova utopeného Porsche. Při tom se zaplete s opravdovým drsným pasákem, který si nenechá krást děvky, takže příběh je dost bohatý na to, aby se nejednalo o blbou teen komedii. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům