Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiálny text distribútora)

Lukkyn

Je až neskutečné co člověk objeví, když se brouzdá v začátcích slavných herců!!Tuhle libůstku , která mě i přes svoje stáří skvěle pobavila jsem objevil úplnou náhodou!!A jsem moc rád. Podnikavý Tom udělá za týden rodičům z krásného baráčku prvotřídní bordel , kde si všichni jeho kámoši přijdou na své a on shrábne škváru. Naneštěstí ho přechčije pasák jeho nových zaměstnankyň :-) je to vtipné, nápadité, místy i erotické a Tom tady válí jako domací tanečník ve slipech ala 80 léta :-)komedie na jeden nudnej večer!!! ()

Monco

Když jsem byl menší, tak jsem znal z tohohle filmu hlášky skoro nazpaměť. Hodněkrát jsem záviděl Tomovi Rebecu De Mornayovou. Krásná herečka. Po tomhle filmu to prej spolu dali dohromady. ()

JARDAHONDA

"Klasická americká komedie"(Stephen Schaefer, Us) slaví své 25. výročí a přitom stále zůstává svěží. Přímočarý syn, kterého rodiče nechali samotného doma, si užívá nezvyklou svobodu a získává pro Toma Cruise hvězdný status. Debutující Rebecca De Mornay v roli nezávislé call girl dodává filmu dynamický náboj. Dva velké herecké talenty, kvalitní scénář Paula Brickmana, dělají z Riskantního podniku "prvotřídní aféru" ()

andy60

Nic, co bych si chtěl pustit znovu. Cruise tu není moc přesvědčivý a film je takový nemastný neslaný. Ale pořád lepší, než teenagerské komedie o nadržených fraccích, opakujících stejný scénář stále dokola. ()

stanslon

A jejda. Jak tu čtu komentáře, tak to byla komedie? Je to tím, že nejsem teenadžer a proto jsem se nesmál? Vlastně se tu nabízí jen jedno dilema, jestli se tam mezi ně vmáčknout a vojet buď Rebeccu, nebo Toma? Obě postavy jsou k nakousnutí a to je asi všechno. Toma vylučuju pro jeho naivitu. Ten by mne mohl prásknout panu řediteli ze střední. A ta krásná prostitutka je tak umělá, že bych asi také nemohl. Ještě že potom natočila pár lepších filmů a tím si mne usmířila a já jí dám tři za sympatie. Tomáš je furt stejně stejnej, jen stárne. ()

Studentkaba

Neviem, ale mňa nejako oslava pasáctva neberie. Chcela som to vidieť, kedže Tomov výstup v ponožkach a trenkách je v toľkých iným filmoch opakovaný. Ale teda za mňa dávam hviezdičku za dobrých hercov. Inak celý dej na hlavu. ()

Petsuchos odpad!

Retardovina o tom, jak se na synáčka bohatých rodičů vyšší střední třídy nalepí vypočítavá kurva Lana, která si našla svýho hejla. Jenom proto, že Joel nepochopitelně hned ze začátku projel enormní šanci, kdy se mu nějaká kočička sama nabízela, aby o to pak už úplně na pohodu přišel s kurvou, kterou předtím nikdy neviděl a nasadil si jí do bytu. Místo aby se ozval tý kočičce, co o něj stála.. BTW, obecně by on, minimálně díky jmění svých rodičů, neměl mít o prcinky s nožkama do V žádnou nouzi, natož, když ani vzhledově vůbec není k zahození.. Mezitím si ta kurva, co se vám jen tak mimochodem usadí v bytě, pozve svoje další kamarádky, jakože inteligentní kurvy (protože všechny kurvy jsou jistě vrcholem inteligence), odejdou od svýho pasáka a budeme všechny šlapat pod Joelem, aby investicemi zisku na burze rozhojnily svůj majetek a Lana bude s Joelem samozřejmě spát zadarmo. Mezitím večer, zrovna když z baráku rodičů uděláte prvotřídní nevěstinec, dorazí přijímací inspektor na Princeton a co nedoženete studijními výsledky, dohoníte u inspektora přítomnýma kurvama. Tohle všechno je tak akorát možná vlhkej sen panice Joela, co stále leží v postelí a drandí malýho Joelíka.. Protože to se každýmu stává jakože úplně bežně, když si zavoláte kurvu, tak se do vás asi zamiluje, spí s váma zadara a ještě jí a jejím kamarádkám začnete dělat pasáka a tak ze zoufalého panice je prakticky přes noc byznysmen s pohlednou prckou k ruce, achjo. TVL, až si budu zase příště chtít pustit film o tom, jak rádoby inteligentní kurva investuje na burze, pustím si Záměnu (1983), to je úplně jinej level.. ()

Adelaine

Hodný kluk v pubertě, který má krásný vztah se svými rodiči, proto nemá jediný důvod ztratit jejich důvěru, když ho nechají týden doma samotného. Opravdu si myslíte, že se to nemůže zvrtnout...? Ale může, a dokonce tak, že mnozí z vás by se vzdali již při prvním průšvihu. Joel Goodsen je ale ochoten udělat všechno proto, aby získal drahé vejce, které mu ukradla... Prostitutka. Potopení Porsche, vztah s prostitutkou, malinká neohrabanost, vyloučení na pět dní ze školy, hrozba neudělání přijímaček na střední školu, vystěhování bytu maniakem... Ale naprostý vrchol nervů je udělat si z domu nevěstinec a z 'hodného klučiny pod maminčinými křídly' se stát šéfem a vydělat si jmění díky podniku, který uspokojuje lidi  Jedním slovem krása. Spoustu lidí kouká na coming-of-age filmy skrz prsty, ale vždyť ony jsou tak lidské a opravdové! Tak neuvěřitelně se s nimi ztotožníte! Až zvláštně mladý Tom si mě získal. Obří talent. Příběh, božská kamera, atmosféra osmdesátých let, plnění si snů a dělání doteď zakázaných věcí. Ach ta hudba. Úžasně snová, zaryje se vám pod kůži, jako byste při sledování těch uměleckých pasáží šlapali tuhou hmotu z hvězd a kolem vašich uší tancovala snová hudba, která vás pohltí. Jinak to asi popsat nešlo :D Ten film vás pohltí, a když si zamilujete ten příběh a postavy, už se vám nebude chtít ven. Doporučuji všem mladým lidem, ale i těm dospělým. Protože to je krása. ()

Baerdeller

Risky Business má prakticky identický náměť jako stejně starý Losin' It. V obou hraje hlavní roli mladý (a nadržený) Tomáš Kroužil. Oba filmy měly velmi podobný rozpočet, ale Losin' It byl finanční propadák, zatímco Risky Business naopak kasovní trhák. Oba jsem ohodnotil za dvě hvězdičky, ale oba filmy se od sebe zpracováním výrazně liší. Losin' It drží dnes už klasickou strukturu lehké teen road comedy movie, kdy skupina kluků jede na výlet, snaží se zasunout a dělají při tom nehorázné a neuvěřitelné průsery. Myslím, že by šlo vzít tamní scénář a béčková (či céčková) teen komedie by dle toho šla s minimem úprav natočit i dnes. Více slov o Losin'  It netřeba. Oproti tomu Risky Business je trochu větší oříšek na popsání. Má komedické prvky, ale v dnešní době je podle mě už těžké film vnímat jako vyloženou komedii, protože film zároveň drží vážnější osmdesátkový tón. Jasně, mladý kluci se snaží zasunout, ale být ve vztahu s prostitutkou, kšeftovat s pasákem a provozovat doma bordel pro spolužáky... Úplně nejsem přesvědčen, že v dnešní době film působí stejně jako na začátku osmdesátek. Přijde mi, že v době vydání film na mladé lidi z části působil i jako takové vkusné a akceptovatelné soft porno. Éterická sex scéna ve vlaku? Jako nechápu vlastně proč ve filmu byla a jestli na něco třeba neodkazovala (vzpomněl jsem si na scénu z North by Northwest, kde vlak vjíždící do tunelu implikoval sex hlavních hrdinů...), ale to filmové (a hudební!) provedení - úžasné. Nebo Lanin příchod na scénu s "Are you ready for me, Ralph?". Uff, panenko skákavá! Rebecca De Mornay je zde božská a evidentně byla jednou z hlavních protagonistek vlhkých snů US teenagerů z osmdesátých let... I proto si myslím, že film dnes už nemůže působit stejně. Dnešní diváci místo něj dnes radši pustí Pornhub (ostatně jsem si jist, že scény s Rebeccou tam určitě taky budou). Cruise jako vždy hraje výborně, přičemž si svým výkonem řekl o roli v Top Gunu, čímž se z něj stala hollywoodská hvězda... Zbytek ansáblu je zapomenutelný, ale nijak zážitek hlavní dvojici nekazí, takže za mě dobrý. Film obsahuje ještě klasickou, ikonickou scénu s tančícím Cruisem ve spodním prádle, kterou určitě znáte, i pokud jste film neviděli. Myslím si, že úspěchu filmu dopomohl fakt, že v době vydání si američtí teenageři přáli být jako Tom Cruise a chtěli být s Rebeccou De Mornay... Určitě nerozporuju dobovou ikoničnost filmu a jeho obecnou významnost pro hollywoodský průmysl (film udělal z Toma Cruise megastar, kterou je i nyní o čtyřicet let později), nebo úžasný soundtrack od Tangerine Dreams, ale víc než tři hvězdičky filmu dát nemůžu. Zase tolik mě Risky Business jako celek nebavil. Osmadvacátý film Toma Cruise, který jsem viděl. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům