Texaský masaker motorovou pílou

• Česko Texaský masakr motorovou pilou (viac)

Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků. (oficiálny text distribútora)

Leoric odpad!

Další kopie původního filmu Toba Hoopera se špatnými herci, a cílovou skupinou zaměřenou na americké teenagery. Problém s tímto filmem jsem měl i v tom, že kdykoliv vyběhl s hrozivým kříkem Leatherface na scénu, dostal jsem téměř vždy hysterický záchvat smíchu.. Neuvěřitelně hloupý film. ()

jay.lee

Michael Bay vyprodukoval čistokrevný brutální masakr. Příznivci tohoto typu hororu určitě zajásají ostatní budou nejspíš znechuceni-já patřím do té první skupiny a proto hodnotím 4****, navíc Jessica Biel je tak sexy:-) ()

charmin

Ja tieto nechutné drastické masochistické horory priam nenávidím, ale na tento som sa nechala zlákať. Samozrejme ako to u hororov býva, pointa žiadna, ide len o to, koľko sa človek bude báť. A ja som sa bála, a to dosť :/ ()

emdvojka

Miestami nudná, ale vačšinou zábavná americká vyvraždovačka. Niekedy príliš brutálne ale aj tak pôsobivé rezanie motorovou pílou. Tento horror neponúka nič nové, ale dá sa povedať, že je to priemerný snímok pre nenáročných horrorových fanúšikov. ()

FeiNike

Nevidel som originál zo sedemdesiatych rokov, takže nemožem porovnávať, ale priznávam, že toto nové spracovanie vo mne zanechalo hlboký dojem, samozrejme že ani tu nechýba pár klišé typických pre žáner, ale na rozdiel od ostatných súčasných hororov, kde ma tieto predvídateľné a predtým x krát videné veci vždy rozčuľujú a unavujú, v tomto prípade ma to extra nerušilo, pretože to všetko vyvažuje perfektne zachytená atmosféra pustého zapadákova uprostred horúceho leta a veľmi zdatne budované napätie { najmä osamelé zábery na dom v poli mali to správne hororové čaro }, k tomu pár naozaj nervydrásajúcich scén a mimoriadne šťastné castingové rozhodnutie dať hlavnú úlohu Jessice Biel, ktorá nielen že je v tesnom tielku a džínsoch brutálne sexy, ale okrem toho ešte aj zvláda veľmi vierohodne zahrať strach a psychický teror, ktorý zažíva jej postava.. A tento film mi dal ešte niečo : vďaka nemu som objavil skvelú pohodovú pesničku Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd. ()

Stíba

Jeden z nejlepších hororů co jsem doposud viděl. Atmosféra na mě dýchala hodně silně a místy jsem se zaťatým dechem mlčky sledoval masakrující jízdu zohavené šílence jako například nabodávání na hák, sůl do rány a podobně. Už se moc těším až shlédnu také původní originál. ()

Wopat

Toto opravdu nepovažuji za horor. Domnívám se, že u hororu by měl člověk pociťovat dechberoucí hrůzu a po jeho zhlédnutí se bál jít v noci na záchod. Krev a lidská těla na desítky kousků ve mně strach nevyvolávají. Dávám přednost spíše mystičtějším hororům kde strach pochází z neznáma a nadpřirozena. Texaský masakr je typická americká honička na venkově. Mutanti, postižení, nemocní nebo úchylní lidé mají originální nástroj k zabíjení a jdou po mladých neviných lidech, kteří si ještě před chvílí užívali života. ()

SimonShot

Tak a máme tady remake jedné z nejlepších horrorových sérií s legendárním vrahem 'Leatherface' a nedá se o hodnocení ani chvilku váhat, takhle má vypadat remake. Povedlo se to nadmíru skvěle a mám chuť na přídavek ! ()

Ondr@932

Sice to je první film z texaských masakrů co jsem viděl, takže bohužel nemůžu porovnávat. Ale když bych ten film jako samotný hodnotil tak velmi kladně. Jelikož se mi docela dost líbil! Skvělá hororová atmosféra (především jeho první polovina), slušný texaský masakr a dobří herci. Tak u mě rozhodně spokojenost! 75% PS: jediné mínus, že veškerý masakr byl ve tmě. ()

dandislav1991

Jo, tohle je ten horor, kterej bych mohl nazvat vstupem do světa hororů, jako nikdy nezapomenu na scénu, kdy motorovka polechtá péřovou bundu jedné z protagonistek. ()

dandy11

Na takový večríek s kámošema, kor, když největší alfa samec party, chce sbalit tu nejvíc posranou mušli to stačí...ale jak už někdo psal, je to jednohubka, trochu krvavá, ale je...na originál to nemá, ale to není výčitka...méně té 70s kontroverznosti mi vůbec nevadilo. ()

junxi91

Můj oblíbený typ hororu. Zapadlá vesnice, podivní lidé, spojeni za jediným cílem - zmasakrovat co nejvíce turistů. Tuto špinavou práci nechají na tom nejhnusnějším a nejsilnějším hovadu z nich. A všichni jej plně podporují, včetně místního šerifa. Šance na přežití se pohybuje okolo 0-10 %. ()

Lord Fuck

Hnusný, brutální, nechutný, nepřístupný-to ste snad nemohli ani myslet vážně. Jestli se někomu z vás udělalo u tohohle filmu blbě, nebo musel odvracet oči tak se asi rozklepete i u Včelky Máji ! Co na tom bylo hnusnýho? To že tam machroval motorovkou a občas vystříkla krev? vždyť stejně nebylo nic moc vidět. A na pořádnou akci jsem museli čekat asi hodinu. Tak v čem je to tak hnusný? možná v tom že je to podle skutečný události. Jo a ještě jedna věc mě u toho nasrala. Snaha napodobit Záhadu Blair Witch - fakt ubohý. Takže na závěr: Michael Bay si to měl radši režírovat sám, herci byli super, ale film měl těžkopádnej rozjezd. A ty lekačky-neřikejte mi že ste jim na ně skočili! ()

Zombo

Nadprůměrný byl pouze černobílý začátek a konec (asi si seženu originál), při napjatém sledování toho, co se odehrávalo mezitím, jsem totiž stále vzpomínal na podobnou komedii Jeepers Creepers. Je smutné, že se už dělají jen pseudohorory děsící scénami se zesíleným zvukem, které jsou někdy tak předvídatelné, že si třikrát stihnete zacpat uši a zavřít oči. Víc než zamindrákovaný chlapec s motorovkou mě zvyšovali adrenalin jeho povedení příbuzní a sousedé (samozřejmě nejvíce šerif R. L. Erney). Špatně mi totiž nebylo z krve, řezání končetin nebo nabodávání na háky, ale z bezmoci v tak depresivním prostředí plného nechutné špíny jako byla prohnilá americká samota, kde je vše a každý proti vám. Doufám, že to byl alespoň z části Nispelův záměr. ()

kutcha

Co to mělo být? Takovouhle blbost o ničem jsem už dlouho neviděl. Těžko říct, jestli to byl horor. Všechny scény jsou lehko předvídatelné, lekačky na mě nezapůsobily ani jednou. Béčkový horory mi přijdou všechny úplně stejný. Scénář stejný, jen trochu jinak pojatý. Pár náhodných lidí, kteří různou smrtí příjdou o život. Nic nového, žádná originálnost. Moc bych chtěl vidět předešlý Masakr z roku 1974. Slyšel jsem o něm jenom samou chválu. Ale lepší, než dílko od Nispela, to bude určitě! ()

Gardenboy

Brutálne ma tento film dostal.....ja viem, je to povrchné, Jessica Bell je otrasná herečka, ale predsalen ... dosť nadupané akčné scény mi nedali vydýchnuť ... a David Dorfman je vo svojej miniúlohe na zožranie ;) ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (viac)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)