Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

PetkaW.

Slaďárna a klišé! Ale tak příjemné a emotivní, až mě to posadilo. Znám jen málo lidí, kteří neuronili při tomhle filmu na konci slzičku. Mando Moore je úžasná a přesně ten typ do podobných věcí (i když mi občas vadily ty náboženské řeči). Shane West jí zdárně sekundoval a jeho podání napraveného drsňáka mě opravdu mile překvapilo. Písničky jsou taky víc než poslouchatelné a film skvěle doplňují. ()

.baris.

Člověk by tomu hrozně rád věřil, ale.. takhle to prostě v životě nechodí.. Dvě hvězdičky dávám nikoli proto, že by se mi film vyloženě nelíbil, skoro bych řekla, že tomu bylo naopak (např.polemika o víře a vztah k Bohu pro mě byl příjemným "okořeněním" filmu).. Ale právě pro tu neuvěřitelnost přichází takhle "nízké" hodnocení.. Znám totiž spoustu filmů, jejichž děj by se sotvakdy odehrál a stejně všemu věřím, jenže tentokrát jsem to prostě tvůrcům nesežrala. ()

Prochy38

Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne .... ne! Pardon, prostě ne. Naprosto mi to nesedlo. Takových filmů je dnes mraky. Láska, nemoc, smrt - nesmrt. Tady to ale mělo jednu obrovskou chybu. Bylo od prvních minut jasné, jak to bude. Do toho tak neskutečně nechutně nesympatický pseudohrdina. Ne, to nejde ani psát. Nejde, aby se z takového hajzla stal během chvíle strašnej sympaťák a empatický přítel, partner a hlavně opora. Ne, lidi tací jsou nebo se v ně dlouho vychovávají. Nevyspíš se ze zmetka v nejlepšího přítele a jedinou oporu. Ne!!! * za P. Coyote. Ani M. Moore jsem to nevěřil.... ale hrála slušně. Omlouvám se všem, kdo se tu rozplývají, já tohle nedal. Dokoukal, ale nedal. Ne... ()

orkadimenza

"Jak můžeš být na takových místech v takových chvílích jako je tahle, a nevěříš?" Slaďárna jako prase, ale dokáže vám změnit život stejně jako nevinná Jamie změnila život Landonovi. "Láska je něžná a trpělivá. Nikdy není závistivá. Láska se nikdy nechválí a nikdy není přemoudřelá. Nikdy není neupřímná a sobecká. Neuráží se a není umíněná. Láska si nebere za vzor hříchy jiných, ale celá je pravdou. Vždy připravená k odpuštění, plná víry a naděje překoná všechno, cokoli přijde." ()

Yardie

Nemám rád romantické filmové nesmysly. Ale už jsem ten film kdysi viděl a tušil o čem je a vím, že se mi líbil, tak jsem se na něj podíval tedy znovu. A nelituju. Vím, proč se mi líbil. Nemohu souhlasit s některými názory zde, že je film přeslazený. Nemám ten pocit. Film je podán velice jemně, inteligentně a bez zbytečného patosu. Není to ten typický romantický produkt. Samozřejmě, zamilování zlého hocha a slušné dívky jsme už viděli, ale zde je to něco jiného. Má to naprosto jinou, skvělou atmosféru. A celý film je umocněn tím, když se dozvíme celou pointu příběhu. Taky se zde neděje happyend, což je vždy příjemné (myslím tím teď narozdíl od většiny filmů). Konec je opravdu smutný, ale hodí punc celému filmu a vyzdvihne ho. Opravdu krásný film! A věřte, nejsem na romantické filmy. Howgh! ()

sona123

Kde se probůh vzalo tak vysoké hodnocení? Dlouhá cesta je klasický romantický film, ale co klasický, je sladkobolný, je to pro teenagery, klišé na klišé, žádné překvapení. Největším otazníkem tak zůstává, čím si tohle dílo získalo srdce zdejší většiny? Záhada. ()

Martin_W

Ze všech mých třiceti oblíbených uživatelů dávám nejmenší počet hvězd. Proč? A Walk to Remember je ufňukaná romantická slátanina, která hraje od začátku pouze a jen na city. Ikdyž nejsem fanoušek romantických filmů, tak se mi již mnoho dostalo pod kůži. Tenhle snímek k nim však rozhodně patřit nebude. Tupý a nenápaditý scénář. Nesedly mi ani hlavní role.. Stotožňuji se s komentářem kleopatry. 32% ()

lareinna

Príliš sladké :) Sladká Jamie (Mandy Moore) ako nevinný, nežnučký cukríkovitý cukríček, čistý ako ľaľia.. Ale veľmi pekné.. ()

Rufete

Film o lásce, přátelství, proměnách a... rakovině. První tři pojmy spolu překrásně souvisí: chlapec jménem Landon se postupem času mění k lásky schopnému muži během přátelství s dívkou Jamie. Zase je to jeden příběh o dvou mladých lidech ponořených do láskyplného stylu života. Jeden pro druhého by udělali cokoliv a také to udělají. Film přímo překypuje emocemi, ať už radostnými nebo smutnými. Navíc je to další film natočený podle předlohy Nicholase Sparkse, který se povedl na jedničku s hvězdičkou. Hlavním postavám to spolu moc slušelo, nikdy mě neomrzí se na ně znovu podívat. I když je to dost smutný příběh. ()

aLPaC

Už od počátku to vypadá na klasický klišé příběh. ON je oblíbený školní divoch, který musí za své delikty plnit školně prospěšné práce. Tam potká JI, nejlépe vychovanou, nezkaženou, dobrosrdečnou bla, bla, bla. Tradiční schéma pokračuje. Nejdřív ji před kamarády přehlíží, pak se zamiluje, ztratí původní kamarády a pak nastane trochu odchylka od toho, co jsem čekal. Čekal jsem totiž, že udělá nějakej průser, rozejdou se, aby si pak v závěru k sobě opět našli cestu. Tady je ten zvrat trochu nečekenej, na vážnou notu, ale stejně klišoidní. Nicméně pod tři nepůjdu. PS. Je zajímavé sledovat, jak ženy, které by měli být cílovkou dávají nižší hodnocení než chlapy. Co s náma sakra je? ()

agathaa

Áno, je to fakt sladké a môj kamarát asi správne poznamenal, že "uveriteľnejší a reálnejší bol už len Matrix".. ale mne sa to aj tak páčilo. :) ()

sedlo03

Americký pokus o čistou romantiku. Nezlobte se na mě, ale mě z toho bylo špatně. Struktura se rozsypala ještě dřív, než se začala stavět a ten příběh byl asi tak uvěřitelnej jako... mno ani nevím co. Bohofilní Moore, "Bad Boy" West, svatba ve 20. Ne, tohle nevyšlo ani trochu, druhou polovinu film jsem se vyloženě vytrpěl. ()

Lachvos

Nádherný snímek. Ano, i když bylo toto téma zfilmováno předtím nemálokrát, i když se zde ničeho nového nedočkáme, i když divák pravděpodobně už od začátku tuší o co zde jde a jak to skončí, stejně jsem byl unešen. Protože i když jsme lidi nedůvěřiví, hrubí, plaší, neskromní, vždy se v nás někde skrývá kousek dobrého, a každý si zaslouží druhou šanci, důvěru že na to má...tak asi takové je zhruba poselství filmu. I když ne úplně se vším souhlasím, stojí tento film za zhlédnutí, a více než to. Láska je nádherná věc, a i když není dokonalá a ne vždy dopadne dobře, stojí za to ;) ()