V roku 1955 vkráčal drsný, vyziabnutý gitarista, ktorý si hovoril J. R. Cash (Joaquin Phoenix) do vtedy ešte neznámych Sun Studios v Memphise. Tento okamih mal neskôr nezmazateľný vplyv na vývoj americkej kultúry. Za pomoci úderných akordov a hlasu, ktorý bol hlboký a temný ako noc, privádzal Cash s obrovskou intenzitou na svet piesne o zármutku a bolesti, ktoré boli odvážne, plné skutočného života a líšili sa od všetkého, čo malo dovtedy publikum možnosť počuť. V ten deň odštartovala úvodná etapa dlhej kariéry Johnnyho Casha. Okrem toho, že prišiel s priekopníckym a originálnym zvukom, ktorý sa neskôr mal stať inšpiráciou pre rockové, country, punkové, folkové i rapové hviezdy, vydal sa tiež na cestu dramatickej osobnej premeny. Počas najdramatickejšej etapy svojho života – v priebehu ktorej stál tvárou v tvár svojim démonom, bojoval o lásku, ktorá mu pomohla odraziť sa odo dna a naučil sa balansovať  na tenkej hrane medzi skazou a spásou – zmenil sa zo sebadeštruktívnej popovej hviezdy na kultového „Muža v čiernom“... (TV JOJ)

Marze

Walk the Line, který už získal Zlaté globy a pět oscarových nominací, patří do řady životopisných filmů, které mají američtí akademici tak rádi. Jejich hlavními hrdiny bývají význačné (americké) osobnosti vnímané prizmatem několika (hollywoodských) šablon. Na počátku takových filmů není slovo, ale trauma - které ovšem iniciuje hrdinův vzestup, zpravidla naplňující mýtus amerického snu. Následuje osvědčená kombinace sex, drogy a/či rock´n´roll, která hrdinu takřka zničí; ovšem láska vše překoná a kající se hrdina může znovu spět ke šťastným zítřkům. ()

marhoul

Reese Witherspoon je v tomto snímku prostě dokonalá!!! Smekám. J. Phoenix je vynikající téměř vždy, čili překvapení se nekonalo, dostavil se jen blažený pocit naplněného očekávání. :-) ()

heyda

Báječné! Stačil jeden film a já si zamiloval písničky Johnnyho Cashe. Škoda, že se dnes ulítává na trochu prostodušejší ´´hudbě´´, každopádně to se nedá nic dělat a musí se jen konstatovat, že američané jsou králové v country a blues a já jsem si po tomto filmu prostě musel stáhnout Cashovi songy a asi si pořídím i originál CD. K samotnému filmu nemám co dodat. Absolutně mě odzbrojil a fakt si nejsem vědom jediné vady na tomto díle. Ke všemu ve filmu zpívají právě Reese a Joaquin a krásně jim to ladí. Pro každého fanouška kvalitní a zajímavé hudby tento film prostě musím doporučit. 10/10 ()

jojinecko

Johnyho Casha nepočúvam a jeho hudba má ďaleko od toho, čo preferujem ja, napriek tomu mám v súvislosti s jeho osobou tri silné zážitky. Ten prvý, keď som počul jeho cover piesne Personal Jesus... Ten druhý, oveľa silnejší-keď som videl jeho videoklip k piesni Hurt (v originály fenomenálna vec od Nine Inch Nails). Starý a zlomený Cash tu spieva ten úžasný text plný bolesti a v klipe sa striedajú slávna minulosť, keď bol uznávaný a zbožňovaný a trpká súčasnosť starca tesne pred smrťou...Mal som pri tom klipe zimomriavky a to sa mi stáva veľmi zriedka... A tretí, najsilnejší zážitok- tento film. Našiel by som drobné nedostatky, ale to sú len také kozmetické vady, že nestoja ani za reč.. Skrátka úžasne a citlivo natočená životopisná dráma, s famóznymi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených, no najmä to platí pre Joaquina Phoenixa (Akadémia bola zas raz slepá!!!!!!). ()

Stanislaus

Filmy životopisného rázu miluji a Walk the Line je prvotřídním zástupcem této skupiny. Snímek o bouřlivém životě Johnnyho Cashe, který velkou část života bojoval se svými osobními démony, je natočen s elegancí a působí velmi důvěryhodně, hlavně díky dechberoucím výkonům Joaquina a Reese. Styl country mám rád, protože je plný života a rytmu a oba hlavní protagonisté tomu dodali ještě větší šťávu. Zkrátka skvěle odvedená filmařská práce, u které si cením hlavně tématu, hereckých výkonů a hudby. ()

Natascha

Tradičně pojatý biografický film, který ale nad průměr povyšují skvělé herecké výkony. I ty country tralalačky, které moc nemusím, se mi tady celkem líbily (obvzlášť, když je zpívá Phoenix svým neskutečným hlasem!) ()

MontyBrogan

Možno je ľahké ohodnotiť Walk the Line priemerne. Je to v podstate presne to čo sa dalo čakať, ale bez chýb či zaváhania! Chémia medzi Joaquinom a Reese by sa dala krájať, až si takmer neviem predstaviť ako sa po skončení natáčania zmierili s tým, že ich už nebude deliť od dotyku pier len mikrofón a vzájomný pohľad sa rozplynie so záverečnou klapkou. A tie herecké výkony pokladám obidva za oscarové, hlavne Phoenixov! Vo svetle neskorších udalostí, začínam mať pocit, že mu to niekto nepraje. Ale to sem už nepatrí. Tí dvaja boli dokonalý pár a viac tento film ani nepotreboval (teda okrem hudby). ()

anais

Walk the line je příjemný životopisný film, který z počátku skvěle zachycuje atmosféru rock´n´rollových show valících se Spojeným státy. Elvis, Lewis, Orbison, Cash. To jistě mluví za vše. Později, když má Cash problémy s drogami, film trochu ubere na tempu – nenudí, ale takových scén už tu v jiných životopisných filmech bylo, že mě to nijak zvlášť nedojímalo. Jenže tenhle film má celou dobu dva ohromné klady – Joaquina Phoenixe a (pro mě překvapivě skvělou) Reese Witherspoonovou. Hlavně Phoenix – sice nevypadá zcela jako Cash-originál (i když trochu mu podobný je), ale dojem je velkolepý – ty pohyby, mimikaúžasný výkon. Za zmínku stojí, že si oba protagonisté zpívají písničky sami, velice dobře – ty duety, nebo když Cash poprvé zazpívá u Sama Phillipse Folsom prison blues – no ty vole! Nejsem fanoušek country, ale díky tomuto filmu mi je tato hudba teď blíž než kdy jindy. ()

hrona

Film, který vystihuje mládí a vzestup slávy Johnnyho Cashe. Vzhledem k tomu, že patřím k velkým fandům tohoto zpěváka, jeho života i country hudby jako takové. Mohu potvrdit, že tento film, je skutečně autobiografií zpěvákových začátků, kdy bouření provázené skandály a návykové látky byly nedílnou součástí života tehdejších umělců. Je pravdou, že se mohli tvůrci zaměřit více i na jeho velkou rivalitu s tehdejší také začínající hvězdou Elvisem Presleym, a v neposlední řadě alespoň naťuknutím jeho pozdějším až fanatismu v křesťanskou víru, která ho provázela až do smrti. Na druhou stranu je zde větší prostor pro jeho osobní život, problémy s otcem a zejména na posedlost po ženě jeho života June Carter. Skvěle odvedené výkony obou hlavních představitelů po herecké i pěvecké stránce. ()

Roman.Ticka

Ano, bylo to dramatické, hudební, romantické i životopisné, ale život hvězd, padajících střídavě vzhůru a dolů, jako ekvivalentu slávy a ztráty soukromí, je téměř pravidlem a skoro povinností. Jako kulturní barbar jsem znala jméno Johnny Cash a toť vše. Ostatní mi řekl tento film a to moc hezky, hlavně díky poctivým výkonům Joaquina a Reese. No ale jak bývá zvykem u takových příběhů, končí tragicky a to mě nebaví. Začala mě bavit až poslední třetina, kdy přišel nový Johnny, který povstal z popela a všecko začalo zářit, znovu ožívat a hojily se staré rány. No a konec mě dostal. To už není zásada, že se dva lidé potkají, osudově se zamilují a zůstanou spolu věrně až do smrti. A to doslova a do písmene. ()

poz3n

Když točíte životopisný film o hudební hvězdě tak vlastně nikdy nemáte moc volnosti. Těžko budete experimentovat se záběrama nebo formou vyprávění. A co se týče příběhu, ten se taky moc nemění. Děvky, hudba a drogy. Alternativa potom zbývá v konci. Buď natočíte umělcův odchod ze scény (smrt), nebo jeho návrat (přežije a umře jako staroušek). Takže to jediný co je tak pořádně na vás je volba herců. A ty vám buď zařídí nějaký ty Oscary, nebo pomůžou filmu k zapomnění. Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon bezesporu vládnou celému filmu a dělají z něj výbornou podívanou celých 136 minut. Řekl bych, že spolu s Control a Doors (možná si teď nevzpomínám na ještě nějaký jiný) je tohle pro mě jeden z nejlepších filmů o klasických vzestupech a pádech hudebních bohů. 8/10 ()

Ivoshek

Country, co hrál Johny Cash je hodně jiná hudba, než jakou si člověk běžně vybaví. O hodně drsnější, než předělávky, co dělal Michal Tučný. ...shot a man in Reno, just to watch him die... zajímavej život a dobře zahranej film. Snad jen, že by tomu slušelo víc dramatických zvratů, jenže kde je vzít, když je to životopisný film, že jo. ()

J.Connor

Mrazení v zádech, který jsem měl, když Phoenix poprvé v Sun records spustil "Folsom prison blues" si nechám líbit... neskutečnej výkon. ()

AlfaNumerO

Tak po x letech odkládání jsem se konečně odhodlal a film si konečně pustil a nemůžu být nespokojen. Herecky skvělé, asi není film, kde by mě Phoenix zklamal a zde to jen potvrzuje. Zasmušilost jeho pohledu je skoro hmatatelná. Skvěle mu pak sekunduje Witherspoon, jenž mě v roli jeho femme fatale neskutečně překvapila. Trochu starší T1000 též skvěle táhne záporáckého fotra. Epizodní vykreslení jeho života, kdy pády střídají opětovné vzestupy je podané v dostatečném detailu a skvěle dává okusit, jaký s ním musel být život a co jeho chování utvářelo. Potěšil pěvecký projev Phoenixe (ne nepodobný originálu) a skvěle zvládnuté grimasy a postoje při koncertech zachycující skutečného Cashe. 88% ()

claudel

Vynikající zpracování životních osudů Johnnyho Cashe. Vůbec se mi do toho nechtělo, protože jeho písničky neposlouchám, ale překonal jsem se a jsem tomu rád. Joaquin Phoenix je fenomenální, stejně jako Reese Whiterspoon. On měl smůlu, že na Oscarech byla toho roku obrovská konkurence. Bravo, bravo, bravo. ()

Sofia

Zajímavý film, který ale chvílemi ztrácel tempo. Joaquin Phoenix opět podal výborný výkon (Oscara by si zasloužil). Jen mě překvapilo, že se film zaměřuje jen na první půlku Johnyho života. Je poznat, že scénář je napsaný na motivy jeho vlastní biografie, hodně scén je dost intimních a subjektivních. ()

Ištván87

Je to sice strukturováno jako velká většina životopisných filmů, ale vůbec to nevadí. Joaquin Phoenix je naprosto skvělej, perfektně se naučil jak Cashovi pohyby, tak jeho hlas a zpěv a navíc je Johnny Cashovi úžasně podobný, o dost víc, než většina představitelů jiných postav v jiných filmech. Na druhou stranu jsem ještě nikdy neviděl představitele Elvise Presleyho, který by se králi rock n´ rollu podobal méně, než jeho představitel v tomhle filmu. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix

01.04.2006

Se životopisnými snímky se poslední dobou roztrhl přímo obrův pytel. Kinohity Frida, Walk the Line, Capote, Ray a starší neméně úspěšné Doors, Elvis Presley nebo Great Balls of Fire! se prostě musely… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)