Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

xxSmoldaxx

Jsem velký fanoušek celé série. Ano je to plné klišé, postavy se chovají nesmyslně, spousta věcí nemá hlavu ani patu. Ale to prostě k žánru patří. 5. díl jsem bral jako solidní důstojné zakončení série. Proto jsem čekal, že šestka bude alespoň reboot. Ale ne. Dostali jsem jenom další díl, Gale se vrátila ještě víc plastová než dřív a všechny staré dobré klišé máme zpět 6x horší. Postvám se nedá fandit a po několika minutách jenom doufáte, že všichni umřou bolestivou smrtí. 20% ()

Gastovski

V předešlém díle jsem oceňoval jistou rozvernost a hraní si s divákem, co se týče ohýbání "pravidel" této série, ale šestka už přešlapuje na místě. Pořád se jedná o solidní nenáročnou zábavu, ale člověk se nemůže zbavit dojmu, že již kouká na pouhý recyklát se zvraty jak z nejlacinějších TV seriálů. Navíc zůstalo na konci na můj vkus až nepříjemně velké množství přeživších. ()

SidneyP

Byl jsem pripraveny na zklamani a prvotni recenze jsem prisuzoval jen klasickemu predpremierovemu hypu. Dnes vecer jsem nicmene dostal druhy nejlepsi dil cele sagy, mozna dokonce uplne nejlepsi. Je to naprosty mordor, ghostface to kosi na vsechny strany, a to fakt brutalne. Presunuti do New Yorku znacce neuveritelne pomohlo, a i kdyz mam k deji nekolik vyhrad (napr. by uz mohli tvurci ze vsech prestat delat nadlidi - postavu bodnou dvacetkrat do hrudi a postava prezije, CMON!), tak jsem si naprosto posmakl. Uprimne, nebyt na me uz trochu vice prepaleneho konce a finalniho motivu, tak dam snad i pet hvezd. Skoda, ze konec byl leaknuty tydny dopredu a uprimne i bez nej neni pro fanousky serie tezke poznat, kdo je vrahem... mno nic, pry uz schvalili sedmicku, tak to neposerte!! Melissa Berrera je strasna kost btw.  ()

BOURQUE

Minulé dielo vedelo prekvapiť (a zaujať) aspoň silnejším nostalgickým faktorom (verzus nové postavy). Aktuálny film je síce krvavejší (škoda za to – spíš by som bol rád za lepšie zachytenie jednotlivých postáv), ale z hľadiska koncepcii príbehu menej jednotnejší. Logiku vo filme a v príbehu vôbec nehľadajte (ako je možné, že s x bodnými ranami človek zostane naživo; alebo narýchlo ukončenie scény, keď mladá slečna spadne z rebríka). Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

domirovec

Vzhledem k tomu, jak dobrý byl už pátý díl z jedné z nejdéle trvajících hororových sérií vůbec, tak jsem šel upřímně do šestého Vřískotu s dost velkými nadějemi, které se, naštěstí, vyplnily na jedničku.. no, skoro na jedničku. Je totiž pravda, že ''kecacích'' scén zde na rozdíl od předešlého dílu, pokud si dobře vybavuju, přibylo. To by nebyla přímo špatná věc, přesněji řečeno, nic špatného na tom není, jenže mně prostě většina postav nesedla. Do toho všeho ještě nepříjemně a otravně vrtá ten fakt, že se na scéně poprvé v historii celé série neobjevila Neve Campbell. Film je však zato příjemně zasazen do moderního prostředí, které se hezky střídá (část v metru byla hodně fajn) a i přes očekávatelné lekačky, které stejně nijak zvlášť nezhodnocují celkový požitek z akčně hororových pasáží, a ještě fakt, že většina postav je zde skoro nesmrtelná a přežívá doslova nemožné se snímek drží na lehce slabší a generičtější (je to přece jenom již šesté pokračování) úrovni oproti předešlému, pátému vyvedenému dílu a je pořád povedená hororová slasher zábava, která diváka na dvě hoďky zabaví bez problému. 4/5 ()

AnanAss

Tak ze Screamu/Stabu se pomalu stává čím dál větší parodie sebe sama a Wes Craven se nejspíš v hrobě diví, kam se jeho rozjetá značka dostává. A asi tam bude i nadále. Přesun z Woodsboro do velkoměsta tvůrci nevyužili zdaleka tak, jak se jim nabízelo. Přitom začátek, naznačující změnu ve stylu odhalení vraha, vypadal slibně a naznačoval příjemné osvěžení. Poté však zapadneme do zajetých kolejí a vrah v řeholnickém hábitu opět neohrabaně padá, naráží do nábytku a sem tam při tom stihne vykuchat nezajímavé teenagery, kteří mu jdou přímo na čepel nože. Kopíruje se, kde se dá a některé scény jakoby byly přetáčky jiných dílů (dvojka se vykrádá docela dost). Do toho se vrací úplně zbytečně starší známé tváře (studentka ze čtyřky jakože nyní agentka FBI, hmm), které stejně moc prostoru nedostanou. Občas se nějaký záblesk originality objeví (Ghostface v samoobsluze s brokárnou, Ghostface jako černý pasažér metra), ale je zase po chvíli zastíněn buď nudným tlacháním, nebo předvídatelnými kroky maskovaného kilera. Vždy mě navíc udivovalo, jak bezproblémově se zjeví za jakkoliv zabezpečenými dveřmi, v jakémkoliv patře a s jakou grácií se vyhne kulce z brokovnice, ale do cesty shozená lampa nebo stolek mu dají zabrat pokaždé. Bodlo by do příště to bodání trošku opepřit, překopat pravidla a přijít s něčím novým. Ale když to tvůrcům vydělává, tak proč se zase obtěžovat se změnou, že? Takový slabý průměr, který jen taktak zachraňují některé výše zmíněné scény, vybočující z jinak nudného pokračování bez větší inovace. ()

Rockerman

Pošesté a stále totéž. Začátek solidní. Už jsem si říkal, že by konečně změna, vraha budeme znát od samého počátku? Ale kdepak, všechno zase najelo do starých kolejí, s ještě horšími dialogy a několika scénami úplně postavenými na hlavu. No a samozřejmě, jak je v současnosti obvyklé, žena muže bít a vraždit může, protože ho (aspoň v amerických filmech) vždycky přemůže. Doopravdy jsem se tedy vylekal jen Courteney Cox, kdysi půvabné ženy. Doufám, že do "sedmičky" už nikdo nepůjde, ale Samantě se to zase líbilo, takže kdo ví? ()

helloween93

Celé ty storiečka kolem zabijáků začínají být víc a víc absurdnější, protože to backstory kolem zabijáků už je trochu overkill. Změna prostředí z Woodsboro na NY v zásadě asi není nic proti ničemu, ale NY je využit trestuhodně nevyužitý, snad ještě více než v Jason takes Manhattan. Já mám trochu problém s tím rozuzlením, protože v dalším díle opravdu budou zabijáci - admireři admirerů killera z některého z předešlých dílů a právě tahle premisa, že zabijí vždy příbuzný některého z killerů, mi začíná lézt krkem, protože je to furt dokola. Moc nerozumím tomu, proč se tvůrci bojí sáhnout do toho patternu, kdy je vrah odhalen na konci a nezkusí ten koncept nějak inovovat, sérii by to pomohlo. Kasovně se film zaplatil, takže další film s Ghostiem incoming. 2* ()

kkarx

O dost lepší než předchozí nudný díl, díky jednotlivým scénám, kterým nechybí napětí, ale ten konec a rozuzlení je vážně totální parodie sama na sebe v tom špatném smyslu, kdy se smějete od ucha k uchu, až jak moc velká hovadina to je. ()

Hapretor

... píčovina a kravina ... jako původně od Wesa Cravina ... dvě hvězdy za ústřední duo moc hezkých a schopných hereček ... Barrera a Ortega ... ()

dudunecek

Tam, kde režiséři nabrali na nápadech a výstavbou napínavých sekvencí (metro, žebřík) tam bohužel ubrali na scénáři. Šestka je velká, drahá ale tupá zábava, s postavami, které krom Mindy a Tary už nemají co nabídnout.  Co hůř, postava Melissy Barrery aka Sam Carpenterové je po většinu času otravná čumilka, co je asi trošku magor, ale ten její přednes a podání z ní dělá bohužel nudnou postavu. Navíc mi tady přijde víc než kdy jindy, že ten "sequelovitý" scénář je velmi slabý a tvůrci se to snaží pouze zachraňovat tim, že na to budou postavy ukazovat. Celé rozřešení je ve finále opravdu neuvěřitelně slabé a zkrátka se nemlůže skrývat za komedii a "self awareness" Sedmičku prosím s víc Jennou Ortegou, a bud ať se to už s tou meta rovinou uklidní, nebo s toho udělejte přimo parodii. Vřískot 6 někde v půli rozkročený a rušilo mě to celé ty dvě hodiny. 6/10 ()

MarekPlachky

Kolik komedie se vleze do jednoho hororu? Očividně kupa dostatečně velká pro početnou skupinku mlaďošů, policejní distrikt s FBI a vrahy všeho druhu, avšak pořádný horor byste v té kupě hledali marně. Tu a tam pohozená nějaká ta lekačka střídaná občasnou krví a bodáním má do děsu a napětí daleko. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že se film dělá chytřejším, než skutečně je, meta-referencování Vřískot-mnohovesmíru ve svém vlastním filmovém mnohovesmíru naráží plnou parou do čtvrté zdi jako při testování airbagů. Jinými slovy vám film bez skrupulí řekne nahlas všechny pravidla hororu v jednom monologu, každá postava může umřít, každý může být vrah, nikomu nesmíme věřit, tady jsou zas všechny motivace, proč tato osoba může být vrahem, ale zamaskujeme to jako uvědomělá filmová klišé a témata opakující se napříč franšízami, takže jsme ve skutečnosti geniální a velice kreativní. Já osobně jsem více fanouškem starého dobrého zvaní na rande, nějaké té čokoládičky či květin jako dárek, romantické večeře při svíčkách a po menším povídání i něco víc, Vřískot však užívá jiné taktiky brutální a naprosto syrové bez předehry, bez ptaní, najednou to začne a stejně rychle a bolestivě skončí. Abych dal filmu uznání, kde si ho zaslouží, scéna v metru (obsažená i v traileru) je zdaleka nejlepší částí, v níž skutečně zazáří to, čím mohl celý počin být, napínavý, stresující, atmosférický, překvapivý, jaká to škoda, že se jedná jen o jednu scénu. Naopak byly momenty, u kterých jsem se velice bavil, většinou to spočívalo v neschopnosti postav, ale třešničkou na této kupě byl Dermot Mulroney (nar. 1963, USA) a jeho neustálý výraz odvážného hrdiny bojujícího s nelítostnou a ukrutnou zácpou. Konec dobrý, všechno dobré... v tomto případě: Konec, všechno na 3 hvězdy. ()

franzkfk

Musím se přiznat, že jsem to z větší části uhodnul. Místy se nemuselo pouštět tolik indícií. Je pravda, že se 5 i 6 snaží co nejvíc imitovat Williamsona, ale jeho dialogový šmrnc ani jeden díl nechytnul. Pořád je to ale výborný film. Tenhle ještě lepší, než předešlý. ()

Davidkkk

POKAŽDÉ, když má vyjít nové pokračování Screamu, jsem radostí bez sebe a věřím, že tentokrát to konečně opět klapne, jako v devadesátkách u legendární jedničky. Jde totiž o sérii, která může kdykoliv přijít s něčím neokoukaným a diváka šokovat. No a VI. kapitola se jaksi pokouší o něco nevídaného, ale dělá to strašně špatně. Ani ten vychvalovaný úvod mi nepřišel fajn. Naopak scénu s žebříkem, synchronizované otření zakrvácených nožů, brokovnicový řádění či první telefonát Gale Weathers zbožňuju a vryly se mi do paměti víc, než jakékoliv působivé momenty z dílů minulých. Rozuzlení je strašně zlý a byl jsem zklamanej, přesto si však budu kálet do huby a zdůrazním, že je to parádní zábava. ()

Vabr

Pro mnoho lidí velmi očekávané pokračování Vřískotu, na které se dlouho těšili, pro mě však jen další recyklačka již viděného, jako u 5. dílu. Nebudu se příliš dlouho vypisovat, protože výhrady k filmu mám podobné jak u pětky, stejně ale několik bodů vypíchnu. Začal bych asi už samotnou opening scene, která se mi zdála poněkud nemastná neslaná - za existenci Vřískotu jsme viděli mnoho lepších. Tento bod je ovšem jen taková blbůstka, spíše mi mnohem více na Vřískot 6 vadila nesmrtelnost postav, kdy borec je desetkrát bodnutej ostrým nožem, borka rozříznutá jako kachna a jiná borka napadená v metru (opět ostrým nožem do břicha), všichni to ale božským zázrakem nějak přežijí a jede se dál. To mi hlava opravdu nebrala a žádnou logiku tohle fakt nemělo. No a ještě když se k tomu přidá nesympatičnost postav, tak to opravdu moc nevytrhne. Skutečně nechápu, jak se scenáristům povedlo vytvořit takovou bandu nesympatických postav, u nichž mi bylo fuk, jestli zařvou. Stejně jako nesmrtelnost a neoblibitelnost postav mě taktéž nebavila struktura filmu, kdy v dvouhodinové stopáži stojí za pozornost pár scén (krutopřísná scéna ve večerce, metro,...), zbytek byla ovšem jen vata plná žvanění a úvah nad tím, kdo je vrahem, přestože to jako vždycky neodhadnou. Samotná motivace a odhalení vrahů je potom neuspokojivé, a opět - viděli jsme v předchozích dílech lepší. Abych to tak celé shrnul: Je to Vřískot 5, akorát v NYC, hloupější a postavy jsou ještě o kousek blíž k terminátorům. Vyhodnocení: U příštího dílu bych ocenil aspoň ždibec originality a inovace, protože to je pak celé sice hezky řemeslně natočené, ovšem bez většího významu ()

geek.ondra

Svěží, zábavné a nápadité. Talentované režijní duo i pro tentokrát drží laťku hororového řemesla společně s novými nápady na tak vysoké úrovni že Vřískot i při šestém filmu působí neúnavně a plný energie. Skvělá práce. 7,5/10 ()

Daiker

Nemám rád Vřískot 3 a nemám rád Vřískot 6..... Odbočka od hlavní hrdinky fungovala ve Vřískotu 5, ale v 6 dílů je opravdu nudná a divná. Dcera Billyho byla nesympatická už v pátém dílu. Nevyužitý potenciál New Yorku, scény se žebříkem a v metru byly dobré ... Likvidace jako vždy luxusní.... Nemá to ale tu pravou Scream atmosféru, prostě to tak jen nějak plyne a mě to spíš nudilo a postavy mě vůbec nezajímály.... Odhalení bylo trapné a nějak jsem ho i čekal.... Doufám, že se příště dočkáme (2025) lepšího Vřískotu a zas uslyšíme.... Hello Sidney 😉 ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy