Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

sh4ris

Asi všichni víme, že poslední 4 díly byly tak trochu navíc, ale pořád mě i trojka bavila, když se jednalo o víceméně stejnou skupinku lidí, ohrožených na životě. Už jako teen jsem si říkala, že ten nápad vyčpěl, a to je teda už roků a roků...Tenhle díl byl ale nejhorší ze všech a to nevím, jestli nebude i sedmička... ()

Mark1983

Mnohdy se stává, že čím více dílů se natočí, tak kvalita klesá. Ale co se týče Vřískotu, tak to má pro mě stále dobrý děj, což se těším na Vřískot v Londýně. Líbí se mi, že děj Vřískotu se přesouvá mimo Woodsboro, což dodává filmu též zajímavou atmosféru. ()

Dataminer

Natočené je to pěkně, herci OK, ale inteligence postav je na bodu mrazu. Někdo vás chce permanentně zapíchnout, ale nejen že u sebe nenosíte nějakou zbraň na obranu, např. teleskopický obušek, ale ještě neustále chodíte i venku v lehkém tričku, aby se útočníkovi dobře bodalo. Scény [malý spoiler], kdy útočníka úspěšně třísknete pánví, aby jste jí okamžitě někam zahodil místo toho si jí nechat na obranu či útok, vymýšleli scénáristi snad zkouření. Samozřejmě je to "sranda horor", ale takhle hloupě se chovající postavy. Současně je zde většina postav super odolná. Jsou pobodaní, a to dost těžce, ale běhají si jako by nic. Práh bolesti je jedna věc, ale s napůl vykuchaným břichem by se takto opravdu nikdo nepohyboval. Jako (sebe)parodie je to dobré. ()

Stepan.Frank

Další rok, další Scream a já to naprosto žeru! Nemyslel jsem si ,že by tento díl mohl překonat ten předešlý, ale mýlil jsem se. Skvělé pokračování, nápadité scény a práce s prostředím. Extrémně napínavý slasher, jenž nepostrádá sebeuvědomění, které je typické pro tuto sérii. Vyvrcholení bylo naprosto šílené a já jen napínavě sledoval s bradou dole. Tento snímek dokazuje, že Scream je stále bezpochyby ta nejlepší slasher série. ()

Tusak

Prvé 2 akty sú super. Kopec dobrých nápadov, eastereggy naprieč celým filmom a celkovo solídna slasherovka, aj napriek slabšiemu finále. Niektoré scény nedávajú zmysel a sú umelo naťahované, alebo postavy prežijú nereálne udalosti. Vreskot VI ale aj tak patrí medzi tie najlepšie z celej filmovej série a teším sa na ďalšie pokračovanie. 7,5/10 ()

MichalZL

Naozaj som chcel udeliť 4 hviezdy. Celý film je tvorený jedným Ghostfaceovým útokom za druhým, všetky sú svieže a brutálne. Humor na mňa zapôsobil menej ako v päťke, celkovo si ale myslím, že ide o zábavný oddychový horor. Spoilery!! Čo ho teda v mojich očiach zhodilo? Neuveriteľná priposratosť celého scenára. Séria, ktorá je v tejto chvíli zamorená asi siedmimi,,dôležitými" postavami (legacy charaktery + každý, kto prežil päťku) odmietla zabiť jedinú z nich: každá obeť najnovšieho Ghostfacea je narýchlo predstavená v tomto filme. Takéto lipnutie na starých postavách slasheru nepristane a oberá ho o veľmi potrebné napätie: namiesto tradičnej final girl tu totiž máme šesť nedotknuteľných a nesmrteľných postáv. Táto nezmyselná filozofia je najviac očividná vtedy, keď si človek uvedomí, že  ŠTYRI POSTAVY prežili očividne smrteľné zranenia. To mám v každom budúcom filme považovať za mŕtvu až osobu, ktorej na obrazovke vybuchne hlava? Na prípadný sequel sa každopádne teším, len dúfam, že počet protagonistov preriedi tak na polovicu. ()

jara12

Pokračování oblíbené slasherové série, kde trvalo jediný rok, k natočení dalšího snímku, udržuje svoji kvalitu a dodává oproti pátému dílu více metahumoru a samotných vražd. Film si opět zahrává s odkazy na hororové frančízy a opět kupodivu paroduje sám sebe. Přestože jde o báječné pokračování, nevyhl se snímek chybám, které zarazí každého diváka v podobě strachu tvůrců zabít důležité postavy série. Celkový pocit z filmu to může zmařit, ale stále jde o skvělou podívanou s mnoha odkazy a kreativním posunem z hlediska samotné lokace New Yorku. ()

lokso2

Ten pocit, keď idete do kina a očakávate ďalší "tuctový" diel zo známej série. Dúfate, že to bude aspoň priemer a nie "trapošina." Tu nastal moment príjemného prekvapenia až úžasu, že z Vreskotu sa dá vytĺcť takéto niečo. Správne davkované napätie, výborný scenár a prevedenie. BTW. Prvý krát ma vo Vreskote "dostala" ľakačka, čo sa mi stáva dosť výnimočne. Tvorcom tlieskam a blahoželám. Za mňa skvelá práca. ()

Merotren

Nejkonzistentnější hororová série. Period. Víc říkat netřeba. 7,5/10. Tak po druhém zhlédnutí to nadšení trošku opadlo hlavně kvůli konci, ale pořád solidní práce za 7/10 a moje stanovisko se tím nemění. Nejkonzistentnější horror/slasher série. ()

M.4.K.

Dlouho jsem rozmýšlel, kde hodnocení uchopit. Řekl bych, že film nevyužil na plno potenciálu, rozhodně však nelze hovořit o nějakém odfláknutém projektu.Nic méně přece jenom se z toho dalo vytěžit o mnoho více. Mírné zklamání jsou logické věci, ale asi to tak u Ghostfacu vždy bylo a a bude.  Viz hodnocení POMA. Nutno říci, že předčil očekávání. ()

gggggg

Toto prekvapilo, bohužiaľ negatívne. Keďže som Vreskot videl asi 6x každý, detaily mám naštudované a tu je viacero nepresných a logických chýb. Úvod bol premakaný perfektne, asi najlepšie intro celej série. Vrah bol dosť brutálny a celým filmom sa so mnou nieslo, že to môže byť jeden z najlepších Vreskotov, ale potom prišiel spackaný záver. Vrah bol po prvý krát z celej série ZLE vymyslený. ()

Lukkas99

I když se nejedná o přelomové filmy, tak jsem zatím vždy z kina odcházel nadšený, jelikož tato filmová sága má něco do sebe a co se týče Slasher hororů, tak za mě první místo v této kategorii už po šesté obhajuje právě Vřískot! Děj se tentokrát odehrává v New Yorku a musím říct, že jsem se původně bál, že toto zasazení nebude fungovat tak, jako ve Woodsboro, kde se odehrávalo předchozích pět dílů, ale už hned v prvních scénách po usazení do kina to ze mě opadlo a musím říct, že New York a posunutí příběhu zase trochu jinam bylo velmi originální a dalo to snímku vítr do plachet. Jediné, co mě tu lehce mrzelo, když pominu nelogičnost některých "zmrtvýchvstání", tak to byla absence (Neve Campbell), která do 4. dílu ztvárňovala ústřední hrdinku Sidney Prescottovou (v 5. díle už jen vedlejší role), která účast v 6. díle odmítla. Co mi to tu ale na druhou stranu vyvažuje, tak to jsou nápadité, místy až poutavé, naháněcí a vražedné sekvence, které jsou zde hravější než v předchozích dílech. Co se ale týče nějakého celkového umístění v sérii, tak do dnes u mě 1. díl byl tím nejlepším z této série, ale SCREAM VI to lehce překonal díky své nápaditosti a originalitě. Ano, máme tu opět zase nelogická přežití a menší chyby, což filmu z části ubírá, ale co se týče nějaké komplexnosti vůči celé sérii, no prostě dokonalost a za sebe mohu říct, že se jedná o to nejlepší, co jsme mohli z Vřískotí ságy vidět! A i když šestý Vřískot by mohl být s přehledem skvělé zakončení celé ságy, jelikož to díky své zápletce a samotnému závěru tak nějak působí, určitě budu rád, když se dočkáme alespoň ještě jednoho, či dvou snímků. Celkem: 78%          Pro srovnání: SCREAM / (1996) / (71%) // SCREAM 2 / (1997) / (69%) // SCREAM 3 / (2000) / (70%) // SCRE4M / (2011) / (64%) // SCREAM / (2022) / (67%) ()

Tom84

Jedna z mojich najobľúbenejších hororových sérii je znova späť a bolo to naozaj solídne pokračovanie a osvieženie v podobe NY, ktoré nesklamalo. ()

patho666

Silné to bolo, veru silné. Mordovačky obstojné, dej pekne odsýpa a jedna hviezda navyše za parádnu metro scénu v giallo atmosfére. ()

Zagger

unavena flakota za vitrinou hladoveho okna u Marusky v podchodu. Zatim jsem videl necelou pulku, lepsi ani horsi to uz nebude, nekdy to urcite dokoukam ()

kesinaa

"We have to finish the movie." ,,Who gives a fuck about movies!?" Spoilers alert! Uplynul rok a Ghostface je zpět, v lepší formě než kdy dříve. Nekompromisní agilní mašina na zabíjení s perfektním hlasem Rogera L. Jacksona ovládající nejen svůj oblíbený nůž, ale také (alespoň v jedné scéně) i brokovnici. Zajímavý začátek, kdy byl napodobitel Ghostface zabit skutečným vrahem, se mi líbil, hodně mě potěšil také návrat staré postavy ze čtvrtého dílu, kterou jsem považovala za mrtvou, zmínky o předchozích vrazích a konfrontace Sam s její minulostí, včetně malého camea Skeeta Ulricha (nebránila bych se ale větší interakci mezi ním a jeho dcerou). Nápad označit Sam za vraha se podařil, napínavé naháněčky s vrahem v temných ulicích New Yorku a v metru a nervy drásající scéna v samoobsluze a se žebříkem mezi okny bytů mi naprosto vyrazily dech, stejně jako střet Ghostface s Gale. Odhalení vrahů mi ale celkový dojem z filmu trochu pokazilo (čím víc vrahů, tím víc "adidas"?), byť jejich motivace je uvěřitelná. Bohužel jen kvůli absolutně trapnému přežití jedné z postav na konci filmu musím jednu hvězdu ubrat. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy