Kdesi v Európe, začiatok 19. storočia. Bratia Grimmovci by hádam ani nemohli byť rozdielnejší – na jednej strane je mimoriadne cynický a občas príliš neomalený, no odvážny hazardér Wilhelm, ktorému ale nik nepovie inak ako Will (Matt Damon), na strane druhej milo naivný a večne zasnívaný romantik Jacob, ktorého zase prezývajú Jake (Heath Ledger). Čo ich však spája je slabosť pre strašidelné príbehy a legendy. Oficiálne sú totiž na cestách ako bojovníci proti strigám a démonom a na živobytie si zarábajú oslobodzovaním a zachraňovaním dediniek, ktorých obyvatelia práve na tieto bytosti temnoty veria - a ktorí sú presvedčení, že všetko nešťastie, čo ich v živote postretlo, majú na svedomí práve ony! „Tím Grimm“, ako bratov tiež zvyknú volať, tak má vďaka ľudskej naivite a poverčivosti zaistený „pravidelný príjem“ - no len do chvíle, keď ich francúzska armáda usvedčí z podvodu a odhalí ich ako hochštaplérov! Veliaci generál ich ušetrí len pod podmienkou, že odhalia tajomstvo prekliateho lesa, v ktorom znova a znova miznú dievčatká. Nuž a práve na tomto čudesnom mieste sa naši neslávni pseudoexorcisti po prvý raz stretnú zoči-voči s naozaj reálnou hrozbou: so zákernou prastarou kráľovnou, ktorá by urobila čokoľvek na svete, aby bola večne mladá a krásna (Monica Bellucci)... Mimochodom, jedno zo stratených dievčatiek nosí červenú pelerínu s kapucňou (Alena Jakobová) – a v lese narazia aj na istého Janka (Martin Světlík), ktorý zúfalo hľadá svoju sestričku Marienku (Denisa Vokurková)... (TV Markíza)

Sosak

Mám vcelku rád Terryho Gilliama, ale Kletba bratří Grimmů mi přišla taková moc umělá. Místa taky dost přeplácaná a splácaná. Čekal bych to od průměrného hollywoodského režiséra...no prostě znova už si to asi nepustím. ()

artuš

Pěkné pohádkové fantasy. Monica Belluci je zde fakt kost. Velmi se mi líbí pohádky bratří Grimmů, proto mě tento film docela sklamal. Jediné co ho tak docela zaachraňuje jsou harecké výkony jinak tu nebylo docela nic zajímavého. ()

haWranka

Na první pokus se mi film nepodařilo dokoukat, protože už po první čtvrthodince jsem se nesmírně nudila. Pak jsem byla nucená se koukat ve škole v rámci angličtiny (aspoň jsem se vyhnula dabingu). Za doprovodu vtipných (i méně vtipných) komentářů mých milých spolužáků jsem se přece jenom dostala do děje a těšila se, jak to bude dál. Překvapení se nekonalo. Film sklouzl do naprostý pitominy a nezachránila to ani horda českých herců, který jsem si opravdu užila, a dva z mých nejoblíbenějších herců v titulních rolích. Kdepak, tohle se hodně nepovedlo. ()

BLADER

Zvláštny film, povedal by som. Pre deti veľmi desivý, pre dospelých trochu... pridetský. Ale rozhodne, rozhodnie nie zlý!!! Má to svoje muchy, ale keď sa to tak vezme, nie je to až také zlé, len miestami to trochu stráca na sile a možnože aj trošičku nudí. ()

Acrobat

skvele je to. Damon a Ledger su ozajstnymi tahunmi. Skvele sa doplnaju, pobavia, maju duchaplne charaktery. Gillam sa jednoducho pohral ako to vie len on. Sedi mi jeho styl, podava pribeh originalne, svojsky, pamätne. Viac Monicy by nezaskodilo, fantasticka praca maskerov ju v zavere zmenila na nepoznanie. Tak ako u Gilliama je zvykom vo filme najdete takemr vsetko. Radsot z tvorby, nenasilny humor, privetive napatie, originalnost dialogov, vhodna lokacia scen. Prijemne som sa pobavil, Gilliam mi doprial ocakavany filmovy zazitok. ()

Henry Morgan

Občas jsem měl možná pocit, že koukám na parodii, ale zdá se, že se mohlo jednat o účel. Kvalitní. Jen mě zaujalo, že některé triky byly dosti strašlivé a přitom to není tak starý film. Asi malý honorář ()

Trixi

Nejsem příznivec filmů točených ve studiích. A tady je to navíc hodně vidět. Jako hrůzostrašnou pohádku pro starší děti...beru, ale mě to jednou vidět úplně stačilo. A to nepomůže ani široký zástup českých herců. ()

danny_21

Tak tenhle pokus o jakési fantasy ve ve stylu Ospalé díry ( asi ? ) jsem nepobral. Mizerné triky, otravní čeští "herci" v čele s Táborským a Hanákem, dialogy na ránu pěstí, lesní postavičky nezajímavé - no Terry, jsi blázen, ale tohle je úplně mimo typickou satiru - 30 % ()

kratina

Působivý úvod filmu, kdy se ukáže, že vymítané obludy jsou jen jako, kulisy a atrapy bratří Grimmů. Následuje historka o kouzelných fazolích a k jaké tragédii vedlo v dětství uvěřit na čáry a kouzla. V tu chvíli jasných 5 hvězd! A pak do příběhu vletí „skutečné“ čarodějnice a já jsem se jen chytal za hlavu: "Co to sakra má být?!" To si měl Terry Gilliam rozmyslet, co vlastně chce točit. Jestli syrovou baladu ze skutečného života, kdy vše nadpřirozené existuje jen v hlavách (chudých a nešťastných) lidí, nebo zda chce točit jen obyčejnou pohádku, byť v zajímavých kulisách. Zřejmě sám nevěděl, co vlastně chce. ()

Likan7

Guláš. Jinak se tenhle film ani popsat nedá. Vypadá to celkem pěkně i v dnešní době, ale celý to je neskutečně divný mix komedie-hororu, kde vlastně nic nefunguje. Příběh, herci, překvapivě i Damon a Ledger a vlastně mě potěšila jen přítomnost ještě neslavné Leny Headey. Dvouhodinová nuda bez nápadu.. ()

Wyrdas

Nebudu si nic nalhávat, tenhle film jsem bral jako brak (dlouhou dobu se mi jen mihl před očima zde na ČSFD) a já blbec zapomněl, že zdejší hodnocení je velice často zavádějící (v lepším případě orientační). Líbilo se mi to. Fakt že jo. Scéna s koněm, nebo namátkou s perníčkem... leckterý horror ve mě nevybudil takovou úzkost. Francouzi zas byli k smíchu, což je tak trošku klišé - přeci jen národ, co nikdy nevyhrál žádnou válku a i sami se sebou dokázali jen remizovat (občanská válka), bude pro celý svět už navěky co do vojenství k smíchu. Což přidalo jejich vtipnému vystupování tu pověstnou třešničku na dortu. Rozhodně tam bylo dost mystéria, napětí, humoru... skloubit tohle vše dohromady aby to dávalo smysl, to si zaslouží respekt. Film doporučuji. ()

mira.l odpad!

Jediným mírným pozitivem téhle slátaniny byla Lena Headey, ale ani ta mě nepřiměla k nějaké hvězdičce, protože to byla taková kravina, že zkrátka bohužel, Lena promine... ()

Hellknight12

Na úvod film má veľmi zaujímavé herecké obsadenie. M. Damon, H. Ledger, P. Stormare a M. Bellucci. Príbeh je jednoduchý zaujímavý a stále ma baví aj po 8x alebo kolky krát som to videl.   Máme tu celkom fajn hudbu. Nie je to síce dokonalý film ale má svoje čaro. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)