Kdesi v Európe, začiatok 19. storočia. Bratia Grimmovci by hádam ani nemohli byť rozdielnejší – na jednej strane je mimoriadne cynický a občas príliš neomalený, no odvážny hazardér Wilhelm, ktorému ale nik nepovie inak ako Will (Matt Damon), na strane druhej milo naivný a večne zasnívaný romantik Jacob, ktorého zase prezývajú Jake (Heath Ledger). Čo ich však spája je slabosť pre strašidelné príbehy a legendy. Oficiálne sú totiž na cestách ako bojovníci proti strigám a démonom a na živobytie si zarábajú oslobodzovaním a zachraňovaním dediniek, ktorých obyvatelia práve na tieto bytosti temnoty veria - a ktorí sú presvedčení, že všetko nešťastie, čo ich v živote postretlo, majú na svedomí práve ony! „Tím Grimm“, ako bratov tiež zvyknú volať, tak má vďaka ľudskej naivite a poverčivosti zaistený „pravidelný príjem“ - no len do chvíle, keď ich francúzska armáda usvedčí z podvodu a odhalí ich ako hochštaplérov! Veliaci generál ich ušetrí len pod podmienkou, že odhalia tajomstvo prekliateho lesa, v ktorom znova a znova miznú dievčatká. Nuž a práve na tomto čudesnom mieste sa naši neslávni pseudoexorcisti po prvý raz stretnú zoči-voči s naozaj reálnou hrozbou: so zákernou prastarou kráľovnou, ktorá by urobila čokoľvek na svete, aby bola večne mladá a krásna (Monica Bellucci)... Mimochodom, jedno zo stratených dievčatiek nosí červenú pelerínu s kapucňou (Alena Jakobová) – a v lese narazia aj na istého Janka (Martin Světlík), ktorý zúfalo hľadá svoju sestričku Marienku (Denisa Vokurková)... (TV Markíza)

C0r0ner

Dost mi připomnělo Faunův labyrint. Taky je to pohádka, ale dost naturalistická a drsná. Ono se ani není čemu divit, protože i klasické české pohádky jsou jedna jako druhá dost tvrdé masakry, když se nad tím člověk zamyslí. Damon s Ledgerem snad pro hlavní úlohy nemohli být vybráni lépe. 80% ()

Wormboy

Priemerna a nicim vynimocka fantasydobrodruzna zalezitost, ktora s velmi podobnou Burtonovou Ospalou dierou prehrava uplne vo vsetkom. Gilliama mam rad, ale toto je naozaj dost slabe, na com sa vsak mohlo podstatnym sposobom podielat aj samotne studio, ktore vypustalo film do kin... ()

lilina133

Tak na tomto filme som sa skutočne dobre zabavila...Síce neviem, či sa to zdalo iba mne alebo to bol zámer tvorcov, ale videla som tam mnohé narážky na klasické rozprávky a to bolo fakt super:-))) ()

Juto

Stretneme sa tu s prvkami hororu, akcie, fantasy, ale aj s dobrodružno-komediálnymi či historickými prvkami, ktoré dokopy tvoria jeden zvláštny celok. Film môžem charakterizovať ako so všetkým možným aj nemožný. 4/10 ()

emo

Celkom pekná a zábavná rozprávka pre dospelých. Čo však tomuto filmu chýba je atmosféra, ktorou žánrovo príbuzná Ospalá Diera prekypovala. Podľa môjho názoru ani obsadenie titulnej dvojice nebolo najšťastnejšie. Nie je to katastrofa, ale od Terryho som čakal väčšiu pecku... ()

Ripper

akční a horor ?!!! to snad ne, možná pěkná pohádka pro nenáročného diváka.Pro mě velké zklamání, po půlhodině jsem to chtěl vypnout, ale nakonec jsem to nějak přetrpěl do konce.Od Terryho Gilliama jsem čekal víc. ()

mortak

Gilliam zde připomíná sopku, která zasypala sama sebe. Je znát, že bratry Grimmovy má načtené do mrtě. Jenže zapomíná, že většina diváků nikoliv a právě pro ty bude děj filmu zmatený až běda. Terry, občas myslet na diváka se vyplácí. ()

Blackros

Terry Gilliam je schpný režisér a i z tématu, který mně moc blízký není dokázal vykouzlit vcelku zábavnou podívanou se skvélým obsazením. Ovšem atmosféra moc nesehrála svoji roli, v některých scénách kulisy přímo byly do očí a za spoustu takových věcí 2* dolů. ()

WolfR

O bratrech Grimmech se dal natočit skvělý velkofilm a místo toho vznikl průměrný flák, skoro vypadající jako z televizní produkce, ovšem s pár slušnými jmény (Damon, Ledger, Headey, Stormare, Bellucci). Nemůžu si pomoct, ale mě to tak prostě připadá. Gilliam zklamal. 2 hvězdy. ()

pufina

Přestaňte furt brrrr-brrrrblat a užijte si příjemnou "fantasy pohádku" a nechte se tím pohltit. Není to úplně dokonalé, ale není to špatná podívaná. ()

forsythia

"Not you!" :))) Tak konečně vím, jak to všechno bylo. Kdo chce psát pohádky, musí prostě vědět, jak na to. Zvláště oceňuji skloubení pěkně "opravdové" pohádkově temné atmosféry s naprosto dokonalými gagy, takže jsem chvílemi nevěděla, jestli si mám vychutnávat tu pohádkovost, nebo se řehtat. ()

Šimpy

Jedno se Terrymu upřít nedá....obrazotvornost a imaginativnost. A taky šílenost. Na oko líbivé, ale cosi tomu chybělo, nějaký jednotící motiv nebo spíš styl. První půle byla navíc i celkem nudná, napínavé to začalo být až v té druhé. Ale jinak slušné výkony, výprava, hudba a efekty. A Tomáš Hanák jako vlkodlak? No, proč ne... ()

dr.fish

Lze doporučit pouze v případě, že znáte jak své boty všecky pohádky bratří Grimů. Pak si to užijete, jelikož budete nacházet v každé scéně nějaké odkazy na pohádky a bude to napínavá podívaná. Pokud jste o dob dětství ovšem všecko zapomněli, usnete u toho jako já dvakrát a pobaví vás jen závěrečný souboj ve věži. Terry Gilliam natočil tribut Grimmům, nic víc, nic míň. 60% ()

wendelin9

Když jsem viděla poprvé trailer na tento snímek, byla jsem odhodlaná jít na něj do kina... Bohužel (nebo teď už spíše naštěstí) mi to nějak nevyšlo a musela jsem se spokojit s DVD... Kvůli tomuhle snímku jsem si koupila i dětstkou knížku s pohádkami bratří Grimmů a k mému překvapení se mi kniha určená dětem předškolního věku líbila více než film... Musím se přiznat, že během filmu jsem usínala nudou a nezachránilo to ani skvělé obsazení, tedy Matt Damon a Heath Ledger... Zkrátka bráchové to u mě projeli na plné čáře. ()

3n3my

Tak ani mne tento zlepenec nesadol. Niekedy som vážne nevedel, čo vlastne pozerám a ako to mám brať... bŕŕŕ. A niektoré vizuálne triky ako spred dvadsiatich rokov! No tak toto si už určite nedám. ()

misulka03

No pohádka pro děti to rozhodně není a celkem mě překvapuje, že je to zapsáno i pod hororem, přestože v tom hororové prvky moc nevidím. Zajímalo by mě, které diváky se Terry Gilliam snažil získat, protože mi přijde, že je to směs všeho a zároveň to není nic. Tento film dělá zajímavým zřejmě jen jeho jméno. Přeci jen Grimmové jsou dnešní legendou. Nepovažuju film za nijak výborný, ale nějaké jeho kvality mu upřít nemohu :) Celkem mě potěšilo, že nějaké scény byli točené i tady v Česku, podobných filmů spjatých s naší republikou tu moc nemáme :)....A přeci jen styl českých režisérů je podstatně odlišný. ()

daEmoNickY odpad!

Ja:"Ja mam pocit ze to byla cenzurovano?".Ja: "Dalo se na koukat?" Bracha: "Divat se muzes na vsechno chlape. Nevim jesli u toho usnes kdyz je to takova cenzurovano..". Je tam par dobrych napadu - ale ty jsou obtahle z honkongskych kung-fu. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)