Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Resident Evil: Lék (2022)

Epický fail #1: casting. Opět tabulky korektnosti totálně podělali obsazení. Wesker je černoch! Má dvě dcerunky v barvách duhy (obsazené díky tomu zcela příšerně - opravdu na prvním místě by měla být schopnost hrát, ne plnit tabulky diverzity). Epický fail #2: scénář. Sledujeme střídavě linii 2022 v “novém Racoon city” (na to které známe se volně odkazuje) a v linii 2036 v Evropě (UK + Francie). Většinu času se nic neděje, postavy se chovají zcela nelogicky a s existujícími Residenty (tedy existující universem formovaným hrami + jakýmikoliv filmy) se pracuje velice volně a nešetrně (hodně se sice odkazuje, ale nesedí to nikam - př. Evelyn je prakticky sestra Alice z Andersonovi série!?). Mnohem lepší by bylo si jít vlastní cestou, vymyslet třeba C-virus, zcela nové postavy, odkazovat na vystavěné universum a recyklovat osvědčené (zmutované monstra). To by ale museli vyhodit scenáristu a toho idiota co měl na starosti casting (abych nebyl pochopen zle, třeba Lance hraje skvěle, bohužel špatnou postavu). Za mě tedy jde o další trapný pokus o moderní (korektní) recyklaci 25 let fungujícího světa. Více u jednotlivých epizod. ()

Vítejte v New Raccoon City (2022) (E01)

Ten casting to je zase hnus… (Korbitch to celkem trefil). Wesker je černoch!? A hlavní postava… odstup 14ti let (sledujeme dvě časové linie) hrají herečky 17 a 25 let. Idiocie. Pokud ale vezmeme, že hrají bezpohlavní a bezbarevné postavy, děj samotný je svěží a dobře pojatý. Vypadá dobře jak rok 22 tak 36. Samozřejmě rok 36 je lepší a byl bych opravdu rád, kdyby se seriál věnoval výhradně té. To potom půjde hodnocení nahoru i přes obludně retardovaný casting. Zatím hýřím optimismem. ()

Ďábel, kterého znáš (2022) (E02)

Korbitch to jako vždy trefil :). Bez lezbo CEO by to nebyl správný pokrokový seriál. Nicméně, co mě irituje jsou drobné hlouposti v chování postav a přestože linka 36 působí lákavější (a s potenciálem), je ta více debilní. ()

Světlo (2022) (E03)

Linka 36 má zajímavé nápady, ale ani zdaleka z nich netěží jak by mohla. Linka 22 je nudná a zbytečně roztahaná. Pipky (obě) se chovají jako protivné slepice (vůbec všechny ženské role jsou celkem bizár). Každopádně. Prostříhání by seriálu prospělo. ()

Proměna (2022) (E04)

O co víc je linka 36 lepší o to lepší je 22 otravnější. Samozřejmě scéna s granátem je idiotská až na půdu, ale děj jede a je na co se dívat (což se o nudných vrtoších dvou náctiletých pipek říct nedá). ()

Domácí videa (2022) (E05)

Naprosto nepochopím, jak fantasticky rozjetý děj epizody (mrtvá schránka) lze ve vteřině zabít tunou naprosto nesmyslných a zbytečných keců. Pipky jednají naprosto debilně a neodpovídajících způsobem ke vzniklé situaci. Pak najednou zase “jedem” a přijde sprška… poprask ohledně krve. Co si jako odebíraly v první epizodě? To bylo nevědomky?! To samé rádoby překvapující zvrat v lince 36. Vždyť přece už v prvních epizodách padlo “je ji chce vidět”. Tak asi šok z toho, že žije nebyl na místě. Co se mi líbilo jsou odkazy na Williama Birkina nebo na Lisu. Scénář prostě nezvládá. ()

Něčí malá holčička (2022) (E06)

Minula epizoda byla 80% o lince 22, tentokrát to je naopak. Minule jsem si stěžoval na nudné kecy, to jsem ale netušil jakou žumpu scénář připravil tentokrát (jako fakt klavírní koncert místo analýzy vzorků?). Polovina epizody je čistý nudný odpad a druhá je vrchol idiocie. ()

Parazit (2022) (E07) odpad!

Tak to je zase fail… rok 2005 (tedy mínus 17 let) a postavy jsou stejně staré jako v lince 22. Blik do linky 36 a… postavy jsou stejně staré!? Tedy na mě je rozhodně 30 let vidět :D. Jestli tohle nehodí solidní vysvětlení dám odpad… (na konci epizody) …ne tohle nebylo solidní vysvětlení ani omylem. Navíc mi docvaklo: CEO Umbrelly je podle jejich verze světa Resident Evil prakticky SESTRA Alice!? Scénář se stává debilnější a debilnější. Dokonce i ta scéna na závěr mi přišla neskutečně amatérsky natočená. Asi dochází peníze (a mozkové buňky). ()

Odhalení (2022) (E08)

Jednu za krokouše… jinak naprostá tragédie po všech stránkách. Nechápu, jak tak slibně rozjetý seriál bylo možné v posledních dvou epizodách poslat na úroveň totálního odpadu. Debilnost zvratů a vývoj děje. Chování postav. Hraní obou pipek (v obou liniích). Hnus. Dál mě doslova vytočil ten prostříhaný flashback díky kterému se sestry rozešly ve zlém. Korunu všemu nasadil konec-nekonec. Si jako myslí, že tohle bude pokračovat? ()