Recenzie používateľa Algernons k tomuto seriálu (6)

Resident Evil: Lék (2022)

Upřímně jsem po všech těch ohlasech tohle čekal mnohem horší. Jasně naprosto nesmyslně to adaptuje jednu z největších herních značek. Kdo by si pode Resident evil představil teen drama? NIKDO. Navíc se na to montuje hromada politických agend. Tím nemyslím etnické obsazení, ani LGBT postavy, ale spoustu jiných zpráv, které různé postavy a jejich chování obsahuje a je to naprosto prvoplánové. Když se podívate na roli těch témat v příběhu, tak spíše tvrdí opak, než co byl záměr. Avšak první polovina byla vcelku působivě zpracovaná, ať už co se týká režie, palety barev, zakomponování efektů a gradace příběhu, kde dobře funguje prolínání dvou linek. Opravdu je tu občas působivá práce s kamerou a nebo se najdou i zapamatovatelné akční momenty. V tomhle ohledu to vyčnívá nad něčím jako Kenobi nebo Zaklínač: Pokrevní pouto. Má to prostě svůj styl a vizi a ta je dobře odvedena. Problém je v tom, že ten styl a vize není od začátku úplně dobrou volbou a ikdyž to hodnotím jen jako seriál, tohle vše se začne rapidně zhoršovat v druhé půlce. Ta už pokrývá v minulosti nepotřebné věci a v přítomnosti se stává méně zajímavou. Prolínání nadále dramaturgicky nefunguje a celé je to až moc překomplikované. Místo toho, aby se to drželo jednoduchých motivů, které to mělo pěkně načrtnuté. Když řeknu že se to týká klonů a geneticky upravených děti pro darování krve a tak dále, tak to bude mluvit asi za vše. Upřímně ale premisa sledovat Weskerovu dceru, která se cítí provinile za zničení světa a chce jej tak napravit nezní špatně, zvlášť když k tomu připojíme její rivalitu se sestrou. Avšak i tohle nakonec nedopadlo tak slibně jak znělo. Když na to ale koukneme očima adaptace, tak se to už naprosto rozpadá. Nedává smysl, proč by se někdo rozhodl takto adaptovat Resident Evil (Ne že by ty příběhy her stály za to, ale aspoň zachytit tón původního díla by bylo fajn). Shrnul bych to asi takto: docela solidně odvedený příšerný nápad. ()

Vítejte v New Raccoon City (2022) (E01)

Čekal jsem opravdový průser, ale po první epizodě musím říct, že je to solidně odvedená záležitost, která má svou jasnou vizi a cíl. Problémem dle mě není provedení, ale samotná vize, která jaksi velmi podivnou volbou jak pro seriál podobného rázu, tak pro Residetn Evil. Vlastně ale nápad sledovat dceru Weskera, která se cítí provinile za konec světa a tak jej chce vyléčit je solidní. Avšak linka v přítomnosti krom úvodu zatím nic moc, až na finální zvrat. Scény plynou, gradují a rozvíjí se. Problém je prostě v tom, že člověk nechce sledovat pubertální drama v obdobném seriálu, které do sebe cpe ještě nejrůznější politický agitky a názory. Když se od toho odprostím, je to prostě oukej. Zvlášť ve srovnání se Zaklínač: Pokrevní pouto to působí jako Masterpiece. ()

Světlo (2022) (E03)

Tady už to začíná slábnout. Linka v apokalypse je dost o ničem a nápady, které má byly viděny tisíckrát jinde a k tomu lépe. Linka v minulosti fajn buduje nějaké věci, ale přeci jen začíná být utahaná. Aspoň to má nějakou reřii a styl, který sice není bůh vi jaký, ale porád lepší než třeba seriál Kenobi. Což je smutné. ()

Proměna (2022) (E04)

Asi jsem zdegenerován tím letošním hnůjem, co nám nabídlí největší značky na seriálové scéně, ale vlastně to bylo zas oukej. Opakoval bych se tím, že provedení je solidní ale vize jako takovýá je nemotorná, více než provedení. Ale třeba únik z vězení, sřílení zombií alá wannabe jeden záběr a finální prostřihy mi přišly hrozně fajn. ()

Domácí videa (2022) (E05)

Tady jsem už docela trpěl, přitroublí scénář a zbytečná výplň hloupého řešení záhady, které nedává smysl. Konec to ale torchu zachránil. Avšak to mohlo být prvních 10-15 minut jednoho dílu. ()

Něčí malá holčička (2022) (E06)

Takový build up k setkání sester a nakonec toto jo? No první fuck up považuju za to, že se znovushledají dřív, než se v minulosti stihnout rozdělit. Jak to pak má mít takovou emocionální váhu? Další chyba je v tom, jak nakonec samoučelně to působí, když tam není nic velkého, ale jen malý pokec, kde se ukáže, že jsou vlastně v pohodě, ikdyž jsou na jiné straně barikády. Silný dramaturgický a scénaristický fuckupy. A pak jen další nahodilosti, bordel a nejhorší dialogy, které tu do teď byly. A další nahodilosti. ()