Kráľovská banka jej Veličenstva už dlhšie pozoruje, že z trhu ubúda čoraz viac zlata. Zdá sa, že ktosi na neznámom mieste hromadí obrovské množstvo zlata a takmer každý podozrieva magnáta Aurica Goldfingera. Trhy s akciami začínajú vykazovať prvé anomálie, ale až James Bond odhaľuje skutočné Goldfingerove plány. Útok na americkú základňu Fort Knox by svet priviedol to ekonomického chaosu a Goldfinger by si tak mohol pripísať najväčší zločin storočia. Mohol, ak by nebolo Bonda... (STV)

danny_21

K Nevoli místních nadšenců, musím susše ohodnotit Goldfingera kvalitativně nekdě na úrovni dr. No, na víc nemá. Lokace se sice střídají jak na běžícím páse, ale v mých očích tomu škodí ta uvolněná, vtipkovaán pana Bonda. A ta hromadná popadaná vojenských při nalétu squadry Pussy Galore nad Fort Knox, včetně souboje Sedmičky s tím šíleným Oddjobem ... chci být objektivní, když už jsem se na tu cestu poznáním za poznáním Flemingovy postavičky vydal, budu doufat, že příště snad přijde to, o čem tady všichni básní - 60 % ()

Inozuka

Nejlepší Conneryovská bondovka ... agent 007 ve formě, kočka v Mustangu, golf s obzvláště hnusným padouchem, Číňan, Aston Martin DB5 a mařka, co Bondovi podrazí nohy. K tomu spousta zlata, proklatě vymyšlený plán, akce a hlášky ... Skvěle vyladěný stroj na zábavu. ()

Likan7

Odlehčenější a ve spoustě aspektech podobnější nodobějším Bondům, než předchůdci. Connery zase dobrý, holky zase krásný a Goldfinger záporák jak se patří. ()

Marek06

Jedna z nejlepších bondovek, možná úplně ta nejlepší a to z mnoha důvodů: Sean Connery jako James Bond, skvělý záporák a jeho poskok, Aston Martin vybavený hračkami od Q, hlášky, akce, slavná scéna s laserem, atd. Takhle má vypadat správná bondovka. ()

junxi91

Kdo že byl nejlepším představitelem Jamese Bonda? To nedovedu posoudit, protože jsem ještě neviděl všech 25 oficiálních filmů. Sean Connery byl ovšem první a v Goldfingerovi prokázal svůj šarm, charisma a důvtip. Jeho znalosti o zbraních, o pravidlech golfu a o luxusních vozidlech jsou naprosto excelentní. Hlavně po něm jdou ženské jako slepice po flusu a on také není zrovna zdrženlivý, pokud jde o chlast nebo o ty ženské. Na začátku filmu předvede své schopnosti při odpálení barelů s naftou, kdy načasuje rozbušku, přijde do baru a po výbuchu si odvede ženskou na pokoj. Jeho dalším úkolem je však sledovat hlavního záporáka, karbaníka, golfistu, a především vykutáleného obchodníka se zlatem, obézního Goldfingera. Toho nejprve sleduje v hotelu v Miami, následně navštíví pokoj jeho krásné blonďaté společnice Jill (pěkné kozi), která mu pomáhá švidlovat při karetní hře pomocí dalekohledu a vysílačky. James je ovšem více zaujat kundou než Goldfingerem, a tak jej sice donutí prohrát 10 tisíc dolarů, ale Goldfinger má svého korejského zabijáka, který Jamese omráčí a nebohou bloncku Jill zaleje do zlata. Následně dostaně James pořádný kartáč od svých nadřízených („M“) a také další instruktáž včetně nového auta Astona Martina DB5 s kulomety, pancířem, bodáky na kotoučích a katapultačním zařízením. James si poté zahraje s Goldfingerem golfový turnaj o jednu velice vzácnou zlatou cihličku odlitou v nacistickém Německu, a fikaně využije Goldfingerova podvádění k tomu, aby jej porazil. Při tom se snaží získat informace o jeho aktivitách, ale moc se nedozví. Později Goldfingera sleduje a málem přijde o hlavu, když se sestra od Jill jménem Tilly snaží zastřelit Goldfingera pomocí sniperovky. Myslí si, že šla po něm, a tak ji začne pronásledovat a využije zbraně, které mu byly nainstalovány do jeho Astonu Martina DB5, tedy vystřelovací bodáky, kterými probodá Tilly pneumatiky, čehož využije k následnému seznámení. Následně je pronásledují lidé od Goldfingera a po krátké honičce je také dostihnou. Poté je James uvězněn v Goldfingerově komplexu, kde mu reálně hrozí, že přijde díky super výkonnému laseru o svou pánskou chloubu a musí nějak Golda přesvědčit, že se mu bude více hodit živý. Později také využije možnosti katapultování spolujezdce, když jede pod dohledem jednoho z Goldových žoldáků jako spolujezdce. Nakonec se dostane na jeho letní sídlo, kde se setká se třetí velice atraktivní ženskou, pilotkou Pussy Galore, která dělá pro Goldfingera a společně se svou leteckou skvadrou mají za úkol vypustit nervový plyn nad Ford Knox. Gold má totiž v plánu vyloupit tuto nedobytnou pevnost se 17 tisíci tunami amerického zlata, což působivě přednese svým věřitelům, kterým slibuje miliony dolarů ve zlatě. O všem ví také James Bond a má o úspěchu plánu značné pochybnosti, ale Gold přece nemusí zlato odvážet pryč…Konec byl dost napínavý a plný akce, nejvíce se mi líbil Jamesům souboj s tím Goldfingerovým korejským zabijákem, který „zabíjí malé holčičky“. Časem se rozhodně pořádně podívám na všech 25 filmů. () (menej) (viac)

Ceberus

Klasický Bond - honičky v autech na zastaralém greenscreenu, spousta krásných holek, záporák žvaní o svém velkoplánu, i když nemusí a nechává Bonda zbytečně žít, má svůj pultík s "futuristickými" tlačítky, jeho pravou rukou je mlčenlivý nezničitelný bijec... Jen snad ty lokace se nestřídaly až tak často a nevymýšlely se absurdní varianty honiček typu bobová dráha nebo ponorky. "Očekáváte, že budu mluvit? - Ne, pane Bonde, očekávám, že zemřete." ()

john.h

Connery na vrcholu a špičkoví záporáci. Hlavně Korejec s kloboukem patří mezi nejlepší záporáky historie kinematografie. Nedovedu si představit, jaká bomba musela ten film být v době vydání před 44 lety, když to je bomba ještě dnes, o téměř půl století později. ()

xenopus

Ještě lepší než From Russia with love a film, na který se vzpomíná především díky obrovskému množství zlata a Aston Martinu DB5. Ano, a opět kvůli Seanu Connerym... Ten chlap je prostě skvělej! ()

Adrai

James Bond ... jedna z mých oblíbených filmových postav. James Bond ... ten se mi vybaví při zmínce o Connerym. Goldfinger ... ten se mi vybaví při zmínce o Bondovi. Pro mě je Goldfinger nejlepší bondovkou - příběh, postavy (kladné i záporné), vynálezy, auto hudba ... ()

Oskeruše

Bond takový, jakého ho mám nejraději. Šarmantní a sexy byl už v obou filmech předchozích, o to nic, ale smysl pro lehký anglický humor je vlastnost, která se u agenta s povolením zabíjet dosud příliš neprojevovala. Nadsázka, jemná ironie a místy až náznak parodie žánru (viz babča vrátná s kulometem) filmu jednoznačně prospěly. Skvělé je i obsazení Bondova protivníka – posunout hranice zločinu se totiž rozhodne chlápek, který vypadá spíše jako obtloustlý americký turista než zvráceně geniální milionář… Poznámka na okraj: He loves only milk, only milk, he loves milk! Bílý kocoure, takhle ten song určitě nebyl!!! :o) ()

MRPitivier

Třetí díl této velkolepé série pokračuje v hlavní roli se Seanem Connerym, který tentokrát střídavě operuje mezi Evropou a USA. Hlavní nepřítel, obchodník se zlatem Auric Goldfinger, má geniální plán, jak znehodnotit veškeré zásoby zlata v USA ve Fort Knoxu, a zbohatnout! Změnou režiséra se změnilo pár věcí, moje oblíbené odbočky od hlavního děje vymizely, ale naopak Guy Hamilton přidal na vtipu, akčnosti a přímosti děje. Akční scény jsou velice kvalitně natočeny a jisté kouzlo tomu dodávají "hračky" z oddělení Q. Bondgirl přichází až ve druhé polovině snímku a ze začátku je na straně Goldfingera, ale poté hlavně díky ní se podaří zachránit zlaté zásoby ve Fort Knox. Veškeré napětí je mírněno nadsázkou a takovým americkým pohledem na svět! Ano, tento film je velice ovlivněn přáteli z USA, kde se film točil, ale není to vždy negativní vliv. Film je natočen v krásném prostředí, obdivuhodně obsazen a děj je výborně poskládán! Ještě jedna postava udivuje, poskok Goldfingera Oddjoba, který vskutku zvláštní způsob likvidování nepřátel! Nelze jinak než doporučit a vychutnat si trochu jinak agenta 007, ale stále s Connerym! ()

boo-boo

Vďaka fantastickému záporákovi (z konverzácie pri stole s laserom ma aj dnes mrazí) a na Bodnovské pomery neobvyklému masterplanu podľa mňa najlepšia Bondovka. 90% ()

TommyDiamond

Máme tu Jamese Bonda agenta s povolením zabíjet potřetí.I zde nemá 007 nouzi o krásné ženy a pouze štěstěna ho drží naživu. Můžeme zde vidět v akci úžasného Astona Martina a i po technické stránce jsme zase o krok dál. Více efektů a výbuchů. Jednoznačné plus má u mě postava padoucha Goldfingera a síla příběhu. Třetí bond-girl je tentokrát nevýrazná a nezajímavá.Hodnocení čtyři a půl hvězdy. Celkově 85% ()

Godhaj

,,Banks don't open on Sunday!" Velkou výhodou Goldfingera je poměrně zajímavý děj s neobvyklou zápletkou. Tu se však nedaří ideálně představit. Bond je téměř celý film někde zavřený a jeho působení na vývoj příběhu je takřka nulový. Závěr působí velmi naivně stejně jako některé detaily, např. zabijácká buřinka, nelogické jednání Bonda v přestřelce atd. Třetí Bond se tak u mě zařadil svou kvalitou směle vedle prvních dvou. Bohužel. ()

Knor

Povedená bondovka jen co je pravda. Nechybí tu nic, všechno jak má být, stylovostí se to jen blýská a má to parádního záporáka. Těším se na další díl série, kterou poznávám pomalu kousek po kousku. ()

1mArc0

Taká pozlatená Shirley Eaton, lietajúci klobúk Harolda Sakatu a rôzne ďaľšie rozdielne scény. Bohatosť a rafinovanosť jednotlivých scén v maličkostiach to robí dobrý film filmom, predsa je to o trošku čosi odľahšenejšie ako predchádzajúce dva kúsky, to neznamená, že Guy Hamilton poľavil ani náhodou. Sean Connery je famózny predstaviteľ Jamesa Bonda. A k tomu všetkému štavnatá hudba od Johna Barryho - to je zaručená zábava na večer. Vrelo odporúčam pozrieť. O no to je tak, tí zbožnujú starú filmárčinu, tak si určite zapnú starého Bonda tým, ktorým je to ukradnuté si zapnú nového Bonda. Vec vybavená. Guy Hamilton pokúša a dovádza Seana Conneryho niekedy k jeho maximom, ako herca. /85 %/ ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Slavný James Bond zdá se našel nový domov. Společnost Amazon totiž čerstvě uzavřela dohodu se studiem MGM a celé si jej tak pořídila za 8,45 miliard dolarů. Rázem se tak knihovna streamovací služby… (viac)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (viac)