Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Xmilden

Druhá Bondovka je o dost jiná než skvělý Goldfinger, plně souhlasím s názorem že Hamilton stanovil pro Bonda standardy, které platí dodnes. Zatímco Terence Young nám nabízí spíše takový thriller. Děj Pozdravů mi nepřišel nikterak zajímavý nebo kvalitní až do momentu kdy na scéně promluví pan Grant v podání Roberta Shawa. Jeho dvacetiminutový duel s Bondem ve vlaku je pastva pro mé oči. Vše je podpořeno závěrečnou skvělou rvačkou. 65% ()

Divočák

Connery jako Bond, jeho skvělý kufřík, zabiják se strunou v hodinkách a nádherná sexy blondýna. Co víc si může Bondovský fanoušek přát? ()

kinej

Další důkaz toho, že spojení Bond-Connery-Young-Hunt je absolutně bezchybné. Je to jednoduché Connery prostě je bond. Terence Young točil chytré bondovky vyváženě a no a Peter Hunt uměl všechen ten materiál sestříhat tak, že ani po letech nejsou rvačky zastaralé a snad i lepší než ty dnešní. Například řežba s Grantem ve vlaku patří určitě k tomu nejlepšímu z celé série. No a příběh Srdečných pozdravů, ten se mi líbil snad úplně nejvíc. ()

cheyene

Bond 2 - Sean Connery zde dokazuje, že právě on je tím pravým agentem Jejího Veličenstva - Bondem, Jamesem Bondem - který má právo nosit označení 007. Vdechnul mu život, dal mu podobu a ukázal, jak má správný špión vypadat. Ostatní představitelé už jen dobře či hůř pokračovali, resp. pokračují (díky za to) v započatém díle. Srdečné pozdravy z Ruska obsahují mnoho úžasných hlášek, z nichž jedna je lepší než ta druhá. Connery vyšperkovává svoji postavu, působí jedinečně a činí tento film geniálním a pěti hvězdičkovým dílem série. Zápletka, Bond girl, záporáci, hračky pana Q, hudba a v neposlední řadě také prostředí, to jsou důvody, proč neváhám a hodnotím čistokrevným a plným počtem. Od té doby jsem se k žádné neotočil zády. :) ()

Fiftis

Klasický Conneryovský Bond v kryštalickej podobe. Členitý a predsa súdržný dej, očarujúca bondgirl, jeden zlovestný bastard (výborný Robert Shaw) a jeden groteskný zlosyn plus ešte jeden, zatiaľ bez tváre. Sean Connery tú stanovil pevné mantinely pre svoj šarm a humor, akčné momenty sú v rámci dobových možností naozaj akčné. Scenár je prepracovaý, čo je zárukou kvality. Svoju typickú atmosféru si po celú dobu udržuje a nenájde sa tu chvíľka, ktorá by nudila. Akčné scény na svoju dobu berú dych. Nechýba suchý humor a hlášky hlavného predstaviteľa, ktoré odľahčujú rozprávania príbehu. Jeden z vrcholov série. Nedávam plné hodnotenie, pretože som milovníkom skvelých bondoviek s Brosnanom. ()

filmfanouch

Druhá bondovka vznikla už rok po premiéře původní, rozpočet se z 1 milionů dolarů zvýšil na dvojnásobek a dokonce se vrátil i režisér Terence Young. Zatím co původní bondovka Dr. No adaptovala v pořadí 6. knihu, Srdečné pozdravy z Ruska adaptují 5. knihu a dochází zde k několika zásadním změnám, například faktu, že Srdečné pozdravy z Ruska navazují na události Dr. No a finální sekvencí Dr. No si James Bond vybudoval silné důvody, aby po něm začala jít zločinecká organizace SPECTRE. V rámci série James Bond jsou Srdečné pozdravy z Ruska důležité z několika důvodů- Vůbec poprvé (i když nepřímo) se na plátně objeví Blofeld, hlava organizace SPECTRE a dodnes jeden z nejpamátnějších Bondových protivníků, vůbec poprvé se objeví Desmond Llewelyn jako Q, který následně v této roli zůstal až do 19. bondovky jménem Jeden svět nestačí a vůbec poprvé se zde také v závěru objeví nápis ´´ James Bond se vrátí ve filmu´´, jednoduše proto, že po úspěchu Dr. No bylo jasné, že se definitivně rozjela nová akční série. Už v roce 1963 se u Srdečných pozdravů z Ruska objevují tradiční předpoklady pro klasický hollywoodský blockbuster- Vše musí být dražší, větší a akčnější. Druhá bondovka je i díky vyššímu rozpočtu skutečně výpravnější, akčnější a velkolepěji. Pro spoustu lidí představují Srdečné pozdravy z Ruska vrchol éry Seana Conneryho v roli Jamese Bonda a on sám tuto Bondovku považuje za nejlepší. Dokonce se najdou i případy, kdy si tuto sérii někdo zamiloval právě díky tomuto filmu. Já osobně ale tento názor nesdílím a Srdečné pozdravy z Ruska řadím k těm slabším Conneryho bondovkám. Sean Connery opět od začátku předvádí, že se pro tuhle roli jakoby narodil a jeho čiré charizma, které předvedl už v Dr. No hodně staví na jeho elegantním podání Jamese Bonda. V samotném úvodu se vůbec poprvé objevují tradiční bondovské úvodní titulky, které ještě nedoprovází žádná píseň, ale pouze hudba Johna Barryho, přesto se ale tyhle stylové a víceméně neskutečně svůdné úvodní titulky stali jedním z dalších klasických trademarků téhle série. Ursulu Andress v roli hlavní Bond girl vystřídala Daniela Bianchi, která se Andress vyrovnala v ohledu krásy, sympatie a stejně jako Andress byla kvůli silnému (tentokráte italskému) přízvuku předabovaná. Přesto ale Bianchi splňuje veškeré předpoklady pro ideální Bond girl. V roli záporáka Red Granta se objevil Richard Shaw- herec, který se později proslavil rolemi jako byl Doyle Lonnegan v Podrazu nebo Quint v Čelistech a umřel pouze ve věku 51 let, protože měl až příliš velké sklony k alkoholu, který se mu stal i ve finále osudným. Už v před-titulkové sekvenci se Grant osvědčí jako ideální protivník pro Jamese Bonda, který tentokrát otestuje Bondovu fyzickou odolnost a ve finále mě snad mrzí, že z kontrastu těchto dvou nešlo vytřískat trochu víc, než víceméně funkční bojovou sekvenci. Oba jsou totiž nástrojem své země- James Bond je zbraň MI6, Red Grant zase zbraň organizace SPECTRE. Oba jsou především stroje na zabíjení a osobně by mi přišlo fajn, kdyby se více prozkoumaly Grantovy rysy a zjistilo se, že si jsou tihle dva vlastně méně podobní než je vidno. Jenomže k tomu nedojde a Red Grant, který je navíc od začátku prezentován jako velká hrozba je ve finále zneškodněn tak nějak jednoduše. Srdečné pozdravy z Ruska skutečně většinu času představují to co by měla ideální bondovka servírovat- Onoho slavného protagonistu, krásné ženy, dechberoucí akční sekvence a především svižnou zábavu, bohužel ale tomu jaksi začne docházet pára během momentu ve vlaku, kde už je onen zmíněný nevyužitý potenciál ohledně konfrontace Bonda a Granta. Následuje poté ještě velmi dobrá sekvence s loděmi, finální konfrontace s reálným záporákem, který celou dobu tahal za nitky je ale ve finále zase úsměvná a tudíž jsou Srdečné pozdravy z Ruska za mně skutečně film, který má svou první půlku skutečně příležitost být jednou z nejlepších bondovek, přesto na to ale nakonec nestačí a je to škoda. Srdečné pozdravy z Ruska jsou definitivně pilířem války mezi Jamesem Bondem a organizací SPECTRE, která je následně dotažena ve zbytku Conneryho éry (a i filmu Ve službách jejího veličenstva, kde Conneryho na jeden film vystřídal George Lazenby) a osobně nemám problém s tím, že je víceméně po dobu celé Conneryho éry ve vzduchu nějaká zlá organizace, co tahá za nitky. Na Bondovkách mě ale vždy baví fakt, že jde vlastně o jednu misi agenta 007, kterou si můžu kdykoliv pouštět samovolně a protivníci většinou skončí buďto mrtví nebo za mřížemi. Právě proto si Srdečné pozdravy z Ruska asi nikdy nebudu moc schopen užít jako samostatný film, jednoduše proto, že vím, že někde v dáli tahá za nitky Blofeld, který pořád dýchá a má se k světu. Přesto všechno jsou ale Srdečné pozdravy z Ruska pamětihodnou bondovkou, které jen skutečně po první půlce dojde dech a je to škoda, protože tu je skutečně po celou dobu potenciál na vrchol Conneryho éry. Ten ovšem přišel až o rok později.............. () (menej) (viac)

JohnnyD

Plusy: exotika v Istanbule, krásna bondgirl, cigánsky bešavel, vychytávky Q ale aj Spectre a premiéra Blofelda. Mínusy: druhá polovica s výnimkou pár minút akcie je strašná nuda, príbeh je slabý a hrozne tu chýba poriadny záporák. Blofeld síce ťahá za nitky, ale je tu len vo dvoch scénach. ()

Nin

Bond se nám pěkně rozjíždí. Tahle bondovka je slušně sexualizovaná, až to místy připomíná nějakou erotickou komedii. Máme tu například dvě spoře oděné romky hádající se o chlapa, twerkující bříšní tanečníci a ruskou agentku Romanovovou, která se brzy stane oddanou milenkou drsňáckého Bonda. Film je spíš pro pány. Kromě až uslintaných fantazií tu máme fajn cestování (Istanbul, Orient Express...) doplněnou o fajn špionáž. Poprvé se zde objeví sympatický dědeček Q a s ním i pěkné bondovské hračky. Pobaví i vedlejší padouch, československý mistr šachu "Kronsteen" (pro ještě větší autenticitu hrán Polákem). From Russia with Love je slušný přírůstek do bondovské série. (7/10) ()

sheen

Bond Day's den druhý. 007 tentokráte v Istambulu, krásné prostřední, hodně akce = pěkná porce zábavy:), bondův protivník je výtečný. Jedna zajímavost, objeví se tam jeden hudební úsek, který použije Café del Mar na svém CD:) "Bond ,James Bond" ()

S.Quentin QUALE

From Russia with Love je základním stavebním kamenem všech pozdějších špionážních filmů. Bez hovadin, bez vychytávek, bez šílených honiček. Pouze kvalitně napsaný příběh, charismatické postavy, krásná Daniela Bianchi (jedna z nejlepších Bond Girl) a taky.....SPECTRE. Ještě to není Bond, jak ho známe dnes, ale i tak se FRwL řadí mezi TOP5 Bondovek. 90% ()

Chlupis

V čím větším kontextu se na From Russia With Love dívám, tím větší ve mně film budí úžas. Košatá struktura vyprávění působí nadčasově i dnes, natož v roce 1963. ()

Rominator

2. Bondovka - Na scéně se poprvé objevuje Q a Bond dostává smrtonosný kufřík, který obsahuje střelivo, vrhací nůž, odstřelovací pušku a slzný plyn. Svoji premiéru si také odbude Ernst Blofeld (vůdce zločinecké organizace SPECTRE), kterému zatím nebylo vidět do tváře. Za zmínku stojí na tu dobu velmi dobře choreograficky udělaný fyzicky intenzivní souboj ve vlaku mezi Bondem a Grantem. ()

HAL

Snad až nebondovská bondovka, ve které není místo pro typický béčkový odér který byl jinak filmům o agentovi s povolením zabíjet vlastní, a veškeré odlehčující vsuvky jsou postavené jen na Conneryho charisma a jeho laškováním s každou sukní v dohledu. Jinak jde, možná jako následek Kubánské krize, o překvapivě velmi vážný a komorní špionážní film s minimem akčních scén, ale zato spoustou intrikaření, napjaté atmosféry a... mluvení. Na seriózní thriller srovnatelný s etalony žánru jako North by Northwest či novější Day of the Jackal je ale ve scénáři až příliš mnoho děr a nedomyšleností, stejně jako se do příliš dlouhého děje místy vkrádá nuda. Od Doktora No svým způsobem posun k lepšímu, jako film fungují Pozdravy z ruska lépe, ale od povrchní jednoduché zábavy se šílenými záporáky, fantastickými vynálezy a opulentní akcí, jakou vždy bondovky byly, je stylem až příliš daleko. 7/10 ()

mzss1

[93%] Druhá bondovka se Seanem Connerym! K téhle jsem si po nějaké době našel cestu, takže jí nemůžu moc kritizovat. Po letech to na mě působí lepším a lepším dojmem. Aby bylo jasno, SRDEČNÉ POZDRAVY Z RUSKA je z knížek od Iana Fleminga má nejoblíbenější část o Jamesi Bondovi. Když jsem to viděl poprvé v téhle filmové adaptaci, až tolik mě to nechytlo. Bylo to i tím, že jsem v dětských letech byl zvyklý na nonstop akci od Pierce Brosnana. Jenže už mám nějaký (doufám tedy) rozumný věk, abych pochopil co je solidní dílo. Tahle bondovka je akčnější a rozhodně dějově a i postavy propracovanější než Dr. No. Akce je tu relativně dost. Třeba přestřelka u příbuzných Kerima, soubojová bitka ve vlaku, následující pronásledování vrtulníkem či na člunech. Samozřejmě, že ta akce působí dost staře a mnohdy bez hudebního doprovodu, ale ocenit se jistě dá. Děj je zde super, stejně tak jako postavy, kterých je mnoho. Sean Connery je výborný Bond, který prostě jak postavou, vzhledem, tak i svým osobitým způsobem konverzování, humorem, charismatem vyvolá v divákovi příjemný dojem. Poprvé se nám zde představí Desmond Llewelyn jako Q, který Jamese vybaví kufříkem s x vymoženostmi, M je dobrý jako vždy, Tatiana je další vhodná bondgirl, Kerim Bey si mě zde neskutečně získal, stejně tak jako ostatní postavy jako je Grant či Rosa Klebb. Blofelda zde máme už konečně za stolem, že mu nevidíme do tváře. Hudba od Johna Barryho začíná pěkně gradovat. Jsem rád, že mě to po letech stále baví a že jsem si ke Connerymu vypěstoval ještě lepší vztah, resp ke starším dílům téhle bravurní a nezapomenutelné série. ()

sochoking

Mne sa páči na týchto starých bondovkách ako všetci a všade furt hulia cigy. Alebo vety typu: '' Tento úplne obyčajný kufrík... '' , ktoré prehodí Q no a samozrejme, vždy je niekto na letisku, kto je nenápadný a špehuje. Naproti Dr. No je toto klenot v hláškach! ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)