Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

PTuranyi

Klasická bondovka s výborným Seanom Connerym. Príbeh nie je príliš oslnivý ale zaručuje aké také dobrodružstvo. Funguje tu hlavne nostalgia pretože scenár kvôli akcii sem tam obetuje logiku. Hlavne v závere nechá Bond obsmŕdať "upratovačku" okolo cieľa svojej akcie len tak bez povšimnutia a vôbec nerátal so žiadnym rizikom. ()

Spike86

Druhý díl Bonda, který je prakticky ve všem aspoň o trochu lepší než díl první. Lepší zpracování, lepší akční scény, více akce, lepší zápletka a příběh alespoň s mírným zvratem a kvalitnější a více přítomný hudební podkres. I bond girl Daniela Bianchi je o trochu hezčí a sympatičtější. 82% ()

pirate

Druhá Bondovka už má větší grády a i v dnešní době frčí. Zvyšuji na 60 - 65 %. Tento film si u mě získal první pozornost na Jamese Bonda, která přetrvává dodnes. Postupem času jedny z nejlepších a legendárních špionáží, které byli natočeny. ()

HonziKaja

Moje nejoblíbenější! Connery v nejlepší formě a navíc pro mě nejkrásnější Bondgirl. Akční scény střídají až komediální vložky což mě vůbec nevadí. Paráda. ()

gezko

Druhý film o agentovi 007. Z hľadiska celkového poňatia je o dosť lepší ako Dr. No. Nahráva tomu aj fakt, že po prvej časti už všetci Jamesa Bonda poznáme. Scenár je prepracovanejší a zlepšila sa aj réžia, kamera a strih. Do budúcna prísľub veľkej série. Nezabudnuteľný Sean Connery v tejto časti urobil z Bonda charizmatického agenta, ktorý sa ničoho nezľakne :D ()

A.MacGyver

Tak nevím, zdá se mi, že Bondovka je úplně bez akce a napětí. V době, kdy jsem očekával nějakou akci naběhli závěrečné titulky. Pro mě James Bond začíná Goldingrem... ()

Lukkyn

Sedmimílový skok dopředu. Tahle bondovka započala mé nadšení a dychtění po dalších dílech. I přes můj mladý věk se mi tyto filmy velmi líbí a ikdyž je pravda , že některé scény mohou působit úsměvně nahradí je dobří záporáci, výborný Connery, a na akční snímek poměrně dobrý příběh. To vše doprovázeno typickou bondovskou muzikou :-) ()

Nobunaga

Já si fakt nemůžu pomoct, ale stejně jako u Dr. No bych s dovolením opět pouze zopakoval komentář od Lima:007__č.2__Jedna z těch nejlepších bondovek. Na bondovské poměry zajímavý kompaktní děj, zajímaví záporáci (baba s bodákem v botě rulez, Martin Shaw jako přímo ukázkový zabiják), těch pár akčních scén docela podařených a svižných (dobře natočená rvačka ve vlaku). Oproti Dr.No velký posun k lepšímu. ()

montel

Agent 007 James Bond (Sean Connery) tentokrát míří do Turecka na přání krásné ruské agentky Tatiany Romanovové (Daniela Bianchi), která má ve svých rukou velmi vzácné dešifrovací zařízení a chce aby ji Bond doprovodil do Londýna, kde by zařízení předala patřičným úřadům. Bond ovšem netuší, že je na něj najat profesionální zabiják, který má Bonda zlikvidovat a pomstít smrt Dr. No...V pořadí druhý film o Jamesi Bondovi jede ve stejné koleji jako první film. Přibylo sice trochu akce ale oproti Dr. No už tam není tak silný a napínavý konec. Zase nejsme ochuzeni o krásnou bondgirl a tak tento Bond určitě stojí za shlédnutí. 60% ()

Bohdy67

O mnoho lepší než Dr. No... Akce téměř od začátku až do konce. Výborná zápletka... Už teď vím, že to bude top Bondovka... 87% ()

Arany

Bondovská road movie, která potěší srdce každého fanouška. Jinak je to první bondovka s klasickými Bond prvky, ostatní filmy jenom různě obměňují Pozdravy z Rus. Není co vytknout. ()

gizi

Vidím prvně až 18.1.2015. První snad skoro polovinu jsem dost rozpačitý, nějak moc nevím, co se vlastně děje. Pak se to trochu vyjasňuje a stává se z toho dobrá zábava. Nechybí nadsázka, jinými vychvalovaná rvačka ve vlaku mi přijde krásně legrační (jak Bond amatérsky bojuje a má to být jako profi - to není kritika, prostě se mi to líbilo). Nádherné je, jak při bitvě u cikánů 007 jen tak sem tam někoho shodí, někoho odbouchne a v klidu si to užívá. 75%. ()

zeromen

Klasická a téměř dokonalá bondovka s klasickým a nesmrtelným Connerym. Jinak pěkná ruska, nemyslím tu starou šarapatici.:-) ()

Jekyl

Srdečné pozdravy z Ruska jsou v rámci celé sérii velmi solidním počinem. Co se týče výpravy, tak patří ke špičce. Trošičku na škodu je semtam nějaká ta nelogičnost, která však není nijak podstatná. Hlavní záporák v podání mého oblíbeného herce Roberta Shawa má rozhodně koule a babizna Klebová taktéž a to snad i doslova. Poprvé se nám představí Ernst Stavro Blofeld a jeho sněžný kocour. Vtip, nadsázka, akce, naivita - vše, co si člověk v Bondovce přeje, tak zde nechybí. Za mě spokojenost a to i přes to, že sira Seana Conneryho bondovský vrchol teprve ještě čekal... ()

Shaman1135

Po poslednom zhliadnutí musím ísť na 5*. Jedna z najlepších bondoviek vôbec, slušný dej, výborní zaporaci (Robert Shaw bol skvelý), veľmi dobrá bitka vo vlaku, hláškujúci Connery, zázračný kufrík od Q a ako čerešnička na torte jedna z najkrajších bondgirl (Daniela Bianchi bola na zjedenie snáď v každej scéne). Výborná bondovka a celkove výborný film. ()

Honza__St.

Bez diskuze jedna z nejlepších Bondovek, ne - li nejlepší. A to i bez hory fantastických vynálezů od Q, akčních scén od začátku až do konce, a velmi explozivního finále (byť toho se aspoň zčásti dočkáme). Takový protivník jako Grant se snad nikdy poté neobjevil, zde šlo opravdu o souboj rovného s rovným. A v neposlední řadě (a to nejsem žádný fanda kultury a módy šedesátých let) jedna z nejkrásnějších Bond-girls. Nemluvě o tom, že film zápletku oproti předloze ještě vylepšil. Byť si nedělám iluze o tajných službách SSSR (ale ani USA a GB), tak že by se nějaká z nich chovala jako náckové, jako v knize SMRŠŤ, je pitomost. Mnohem lepší a věrohodnější je filmová vreze, kde za nitky tahá SPECTRE, a dokonce i sám Bond je vlastně jen jedna z loutek, jimiž hýbají, a to až téměř do konce. P.S: Těm, kdo nejsou fandové originálního znění, doporučuji první z českých verzí, vzniklou začátkem 90. let pro videokazety. Má sice míň hlasů, ale ty sedí mnohem líp, než ve zbytečném Nováckém dabingu. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)