Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Jakubik

Oproti Dr. No už přišli na to, kterým směrem by se měl Bond do budoucnosti ubírat. Tento díl je lepší ve všech směrech oproti svému předchůdci. Napínavější děj a rozvinutější zápletka už Bondovi daleko více prospívá ale i tak tomu stále něco chybí… ()

Jajar

Oproti Dr. No mají Srdečné pozdravy z Ruska daleko větší ambice a konečně i dvouhodinovou stopáž. Connery se s ničím a nikým nepáře, hláškuje o sto šest a samozřejmě získá srdce mnoha krásných žen. Nechybí pořádní záporáci, technické vychytávky od Q, zajímavá zápletka i cestování od Istanbulu přes jihovýchodní Evropu až do Benátek. Srdečné pozdravy z Ruska jsou žánrově špionážní thriller (inspirace např. Sever severozápadní linkou), kde není nouze o drsnější a vážnější pasáže, v nichž James Bond chybuje a několikrát málem přijde o život. Skvělý a napínavý snímek, který si kdykoli rád pustím znovu. ()

Ondr@932

Pokračovaní bondovky je stále velmi povedený. Výborná hudba, režie a hlavní role bonda Sean Connery mu velmi sedí. Takže dávám 7/10 ()

Plechpetr

Druhý Bond v pořadí. Určitě je lepší než jeho předchůdce, který mě až tak nezaujal, ovšem tady je to jiné. Perfektní film,který má sice mouchy, ale to má většina filmů. Začíná mě James Bond opravdu bavit :) ()

Al44...

Další díl nepřemožitelného Jamese Bonda - velmi obstojní záporňáci - zajímavý a napínavý konec (scény ve vlaku) - určitě jeden z těch lepších starších Bond filmů, přesto nic extra. ()

Schlierkamp

V pořadí druhý film o nepřemožitelném agentovi Jejího Veličenstva Jamesi Bondovi, dle odborníků jeden z nejlepších dílů celé série. 007, reprezentovaný S. Connerym v nejlepší formě, je tentokrát zapleten do krádeže šifrovacího stroje Lector, příběh nás zavede do Istambulu, Benátek a do slavného Orient Expressu. Bondův protivník Grant (R. Shaw), inteligentní zabiják vycvičený mocnou ruskou organizací Spectre, působí docela impozantně, pouze však do té doby, než ho 007 tradičně v bezvýchodné situaci vyvede z míry a po boji zneškodní. V roli Bondgirl se ukáže krásná Italka D. Bianchi, jako Táňa Romanovová, pracující pro Spectre jako návnada pro Bonda. Jednoznačně lze však o tomto snímku říci, že dostatečně oplývá klasickými bondovským prvky (dramatická šokující akce na začátku, Bondgirl zachrání 007 život, zneškodnění mnoha nepřátel nereálně naivním činem), jež se ke konci série vytrácí. Znalci se nemohou shodnout, který představitel agenta byl nejlepší, já se přikláním právě ke Connerymu, neboť mi z nejasného důvodu v roli Bonda seděl nejvíc, snad i kvůli kvalitě prvních dílů série. ()

Biopler

SPECTRE je už oveľa lepšie predstavená, i keď jej ženská predstaviteľka je komické číslo, a hlavne v závere ako upratovačka, a vedel by som si predstaviť rafinovanejšiu protivníčku, nielen škaredú. Dejovo je film pútavejší ako Dr. No, samotný Bond sa musí viac obracať. Veľmi mám rád pasáž vo vlaku, no jej vyvrcholenie ma až tak neberie. Protivník má dosť času zneškodniť Bonda, no Bond ho ukecá na 50 libier z kufríka. Všetci vieme čo nastane keď sa kufrík otvorí nesprávnym spôsobom. Takáto triviálnosť mi kazí ináč veľmi dobrý dojem. Záver na lodiach je parádne predfinále a aj celkovo sa jedná o svižný, dynamicky režírovaný thriller. ()

Torgal

Na túto bondovku som sa kvôli sľubnému názvu a pozitívnym ohlasom dosť tešil, o to väčšie je teraz moje rozčarovanie. Tak predovšetkým - do Ruska sa nepozrieme ani na sekundu, celý dej sa odohráva v Turecku a potom v Orient Expresse. Zápletka pritom nie je vôbec atraktívna - celé je to o získaní kufríkového šifrovacieho stroja, ktorý chce SPECTRE využiť na svoje machinácie. Dianie na obrazovke som ale často vôbec nechápal - napríklad výlet za cigánmi, následný masaker a potom odchod bez toho aby som mal tušenie, prečo za tými cigánmi vôbec chodili. A podobných vecí je tam plno. Na druhú stranu to vyvažuje pekná bondgirl, rešpekt budiaci zabijak na druhej strane barikády a samozrejme Conneryho nekonečná charizma. Pre mňa osobne je to ale určite jeden zo slabších kusov série. 5+/10 ()

Hpatrik

Stále velmi slušné, ale nebavilo mě to tak jako Dr. No, který měl zajímavější příběh a prostředí (Istanbul je nudný). Co se záporáku týče tak také mírné zklamání. Bond girl je ovšem okouzlující, stejně tak jako ta první. ()

Titus

Opět tu nebyl "Q", což mne hluboce zarmoutilo. Ale bezvadný Robert Shaw (a to jako fakt bezvadný) to skvěle vykompenzoval. ()

marshall

Ano, ano, stále více se utvrzuji, že Seanu Connerymu slušely dvě nuly nejlépe ze všech. Báječná bondovka, která nás zavede do Turecka a následně vlakem přes půlku Evropy do Itálie. Znovu nechybí řada vymožeností, krásná slečna a spousta akce a napětí. ()

D.Paulus

Druhá bondovka je o něco lepší než Dr. No. Kromě několika "neduhů doby" jde opět o nadčasovou klasiku, kterou si s chutí pustím i dnes. ()

matt85

Skvělá bondovka, perfektní akční film. Kvalit Thunderballu nebo Goldfingeru to nedosahuje ale stejně je to jasných 5 hvězd. ()

MeaCulpa

Kdybych se hlavní hrdina nejmenoval James Bond určitě by jste nepoznali, že se jedná o další bondovku (tedy až na značně liberální přístup k sexu od jednotlivých dívek). Pozdravy se vymikají z celého bondovského univerza minimem akce a omezením z dnešního pohledu klasických Bondových trademarků (akce poskrovnu, namakaný Aston Martin chybí, málo hlášek) naopak se zaměřuje hlavně na špionážní linku. Bond opět bojuje se SPECTRE, který zastupuje parádní záporák v podání Roberta Shawa. Jen škoda jeho nepříliš slavného konce, protože ho společně se Scaramnagou a Goldfingerem řadím mezi nejlepší padouchy. ()

FireTight

Za mě osobně velké zklamání. Čekal jsem skvělou, strhující akci a nervy drásající souboje a místo toho jsem dostal průměrný a ničím nepřekvapující film. Snad jen ten šestiminutový souboj mezi Connerym a Shawem stál za zapamatování, jinak to bylo takové... nemastné neslané. A navíc mi některé scény a části příběhu přišly s odstupem času naivní, třeba přerod tvrdé ruské agentky do povolné kapitalistické děvy... To bylo trochu moc, i když chápu, proč se tak stalo. Snad bude další bondovka lepší, těším se na příští týden! ()

Lovec prasat

Zatímco Dr. No byl nesmělým rozjezdem, který nevěděl, zda se pojmout jako detektivku, či jako špiónský thriller, zde už je z Bonda "plnokrevník". Nejedná se o akční film v pravém slova smyslu, přesto však bylo ubráno na tajemnosti příběhu, o to však byl udělán zajímavějším, a většina napětí ve filmu těží z toho, že Bondovi někdo jde po krku, což on přijímá s gentlemanským klidem a suverenitou. Celý článek zde. ()

andosdre

Děj je zajímavější než u 1 Bondovky,ale závěr mi přišel až moc přímočarý a na Agenta 007 až nudný.Efekty se zase o něco posunuly a úvodní znělka vždycky zapůsobí.Jen bych nemohla dát víc než 3 hvězdičky filmu,kde v ,,dramatickém,,závěru Bond zabije uklízečku(vím,že to byla důstojnice KGB a pracovala pro Blofelda možná až příliš dobře,ale ten konec se mi k tomuhle filmu vůbec nehodil-jako by Young nevěděl jak to dokončit-nic proti němu samozřejmě).Prostě slabší díl Bondovské série-3 hvězdičky... ()

Martin79

Kvalitní klasika mezi bondovkami s vynikajícím Seanem Connerym, krásnou bond girl a babou s vystřelovacím, otáveným bodákem v botě. K plnému hodnocení mi chybí to, že snímek je až příliš špionážní, ale jinak super. ()

waska

Bond 2 - Podle mě jedna z nejlepších a nejzamotanějších "starších bondovek". Connery se už do role agenta s povolením zabíjet stoprocentně vžil a je to náramně vidět. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)