Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

matolas

Perfektný Bond. Všetko, čo si v prvých 15 minútach sľúbil, aj pekne splnil. Vyvážená akcia/dej a skvelí herci. Ideálny akčný film. ()

BlackTom

Stále rovnako naivné, no už o kúsok lepšie. Odkiaľsi z temnôt sa vynára tajný zločinecký klan, Bond dostáva súpera vycvičeného priamo naňho a napriek názvu sa do zasneženého Ruska nedostaneme. Na starých bondovkách sa mi páči najmä to groteskné vysvetlovanie záporákov Bondovi o ich motivácii, zamestnávateľovi a ďalších krokoch, to mi spoľahlivo vykúzli úsmev na tvári, nie však škodoradostný, ale nostalgický. Sean to zvládol, ako vždy. ()

Han22

Bond č. 2: Tak tohle byla vždycky jedna z mých nejmíň oblíbených bondovek. A ano, nyní už dokážu poznat, že je to v podstatě povedený špionážní thriler, ale moje výtky platí dál. Je tu málo akce, je to celé moc na vážno a jde jen o pitomý šifrovací přístroj - takové příběhy podle mě do Bonda jak ho mám rád nepatří. A navíc ty scény z cikánského tábora jsou na zabití. Na druhou stranu, příběh drží pohromadě, Instanbul je krásný, rvačka ve vlaku nebo nálety vrtulníku dokonalé a Robert Shaw hraje po Čelistech dalšího ukázkovýho magora. Ale stejně - stará babka jako hlavní záporák? Naštěstí se už v pozadí rýsuje maestro Blofeld. Akční film roku 1963. ()

Loki_Six

Dost velke zlepsenie oproti jednotke. Kufrik sa mi velmi pacil. A dve ciganky co sa bili o chlapa vyzerali ovela lepsie ako ta hlavna nezaujimava blondina. ()

Zagros

Přestože mě Dr. No nijak nenadchnul, dal jsem agentu 007 v podání Sean Conneryho ještě jednu šanci... a dobře jsem udělal. Druhá bondovka je totiž o poznání lepším filmem než ta první. Čím to je? Zajímavější je příběh, který je vyprávěn mnohem lépe. Díky tomu vás dokáže udržet v napětí až do konce. Lepší jsou akční scény a povedenější také záporáci. Dobrá je i cikánská vsuvka. A samotný Bond mi přijde vyspělejší, zdá se, že Sean Connery konečně našel tu správnou polohu pro Bonda - ideální poměr akce, vtipu a šarmu. Nakonec dám sice opět tři hvězdy, ty jsou ovšem lepší než pro Dr. No, kterému jsem ještě přidával za start nového filmového univerza, tady přidávat nic nemusím. ()

HiddenDragon

BOND 02 - CONNERY 2 // Urcite lepsi a i vypravnejsi nez Dr. No. Tentokrat se vetsina deje odehrava ve velmi fotogenickem Istanbulu plnem lidi a posleze i v obligatnim "orient-expressu". Studena valka jede na plne obratky a spioni take. Tajne "seznamovaci" hlasky, poprve se objevuje znamy Q, aby Bondovi poskytnul nejaky ten gadget, a samozrejme nesmi chybet krasne divky, s nimiz ma Bond nejednu legracni repliku. Sympaticka je navaznost na Dr. No. Jedna slecna se tu znovu primo objevi, stejne jako tajemna organizace SPECTRE, ktera v pozadi prizivuje spor mezi Vychodem a Zapadem, aby ukoristila sovetsky (de)sifrovaci stroj Lektor, ktery ma primo Bondovi predat agentka Romanovova (D. Bianchi). Dej je silny v te spionske (krimi) casti, kamera i Connery jsou jedna ruka, ale stari filmu je znat ve vetsich akcnich scenach, kdy jedna s vrtulnikem pusobila opravdu velmi trapne. Take zaverecny zaber je na presdrzku, protoze z nej budete mit asi morskou nemoc :) Jinak ale prijemna bondovka s dobre zahranymi zaporaky i zapletkou (btw Kronsteen je ve filmu Cechoslovak :). ()

iXtr3m3

Zlatá klasika a jedna z dvoch najlepších ér Bondoviek. Sean Connery je jednoducho naj Bond, ktorého kedy do tejto úlohy vybrali a toto platí do zlatého fondu kinematografie. Budem tento komentár opakovať pri každom Bondovi s ním v hlavnej úlohe, nakoľko to tak ja cítim, nie je to o tom, že naháňam komentáre. Jednoducho je to séria filmov, ktorá je nezabudnuteľná klasika, vháňajúca do oka slzy nostalgie. ()

borec999

Už viem odkiaľ Austin Powers zobral inšpiráciu. Číšlo 2, číslo 3, tajomný záporák ktorému nevidno do tváre, hlavný hrdina z ktorého idú ženské do kolien, Mike Myers bol vlastne celkom trefný :D . Teraz ale vážne. From Russia with Love je i 60 rokov od svojho vzniku kvalitným a pozerateľným filmom, čo považujem za malý zázrak. Súboje nemajú tak veľkolepú choreografiu ako v dnešných bonodvkách a ide hlavne o chlapské, skoro až krčmové bitky. Čo mi však nevadilo, pretože napr. tá vo vlaku so "staroušom" Robertom Shawom je výborná aj dnes. Film má svoje kúzlo: tradičné bondovské trademarky (technlogické vychytávky, bondgirl, tradičné úvodné titulky, soundtrack, predstavenie Bonda...) sú dodržané, Connery má charizmu aby film utiahol a ešte popritom výdatne hláškoval, dej je zaujímavý, záporáci (Klebbová i Robert Shaw ako zabijak Grant) obstojní. Jedine to, ako všetky ženy padajú z Bonda do kolien bez toho aby čokoľvek spravil, je dnes až neznesiteľne vtipné. Inak však tradičná bondovka, ktorá postavila základné kamene tejto špionážnej série, ktoré tvorcovia a diváci ctia dodnes. 80% ()

Perry-

Oproti bondovce Dr. No značné zlepšení. Už jen záporák Blofeld, kterému celou dobu není vidět do tváře. Geniální na svou dobu. Ostatní záporáci jsou taky "inteligentní", ne nějaké ořezávátka. Na Bonda ovšem, jako vždy, nemají. Ucelený děj, který svižně běží dopředu, nikde se zbytečně nezastavuje. Tanya Romanova jako Bond girl jednoznačně super, o třídu lepší než Honey Ryder (nevím, co na ní poříd všichni mají. Snad jen, že byla první. :-)) ()

cab

Jedinecny agent 007 v podani (Sean Connery) nestarne v mych ocich divaka ani po vice nez 40letech a kdyz clovek dokaze odpustit scenaristovi par nelogicky vyresenych situaci a radeji se zameri na krasnou bondgirl ci podle potreby vtipne nebo drsne hrajiciho bonda, bude stedre odmen a nakonec se pristihne s uspokojenym usmevem na tvari. 75% ()

Rssa

Jenom rok po Dr.No vznikla tato jedna z nejlepších bondovek. Oproti předchůdci je značně akčnější, vtipnější a taková rvačka ve vlaku s Robertem Shawem je natočena i zahraná tak dobře, že by se ani Daniel Craig za ní nestyděl. Příběh je propracovanější, ženy pěkné (i když Urshula to nejsou ani jedna). Velmi příjemné. 85 % ()

Scytale

Jestli mě na první Conneryho bondovce zaujala jeho bondgirl, tak v tomto díle je to jeho smrtelně ledový protivník v podání skvělého Roberta Shawa. Byl jsem trošku zklamán, že se film neodehrává v Rusku, jak by mohl dávat tušit název, ale nevadí, i tak jsem se dobře bavil. ()

Paity

Srdečné pozdravy z Ruska jsou bondovkou, kterou jsme vždy chtěli vidět. Souboj západu a východu je tady naprosto patrný a kvůli tomu také bondovky vznikly. Škoda dnešní Roayal Casin a podobných bezduchostí. ()

tom.nosek

Oproti první bondovce Dr. No je tahle víc "bondovkovitější". První technické vychytávky (zatím od oddělení Q, ne od osoby Q, přesto už tentokrát představeným Desmondem Llewelynem), první sarkasmus, dokonce jsme se dočkali i první akce, vlastně Bond zde uhodil i Bondgirl, což moc vhodné zrovna nebylo a musím říct, že na jeho postavu elegantního muže se mi to nehodí. Vtipné je, že film má takové tři finále. Nejprve souboj s protivníkem Grantem alias Nashem, poté proti patrně nepojmenovanému záporákovi na lodích a v samotném závěru ještě menší potyčka s Klebbovou. À propos Kronsteen na to, že je Čechoslovák, má pěkné české či slovenské jméno... :) ()

F.W.Colqhoun

Bond po chvatném dětství na Jamajce přeskakuje pubertu a poprvé se vrací v plné zralosti. Zápletka o pokusu SPECTRE poštvat proti sobě tajné služby a získat dekódovací mašinku, aniž by kterákoliv ze stran zaregistrovala angažmá třetí strany, není * jako tomu nebývalo vždy potom * jen chabou záminkou opakovat mýtus v jeho banálních jednotlivostech, prezentovat hračičky, buchty a obligátní řeči; fungoval by i mimo bondovské universum [kdyby se našel tak výrazný agentský fešák, aby se do něj zamilovávaly špiónské sekretářky po světových ambasádách]. Srdečné pozdravy nicméně neminimalizuje a kromě trumfu ve formě originálního příběhu hýří bondovskými cetkami - řadou jedinečných ývlů [Klebb s "bulharským" jedovatým bodákem, mlátička Grant, geniální československý šachista Kornsteen a samozřejmě bezxichťák Bloefeld], scénami citujícími [hitchcockovská šaškárna s vrtulníkem nad planinou] i vděčně citovanými [ze rvaček ve vlaku se stal trademark, bondgirl lezoucí Bondovi přímo do postele]. Humor suchý jako Martini. Tatiana Romanova je rozhodopádně jednou z nejkrásnějších Bondových obětí. Klasičtější bondovka než tohle Goldfinger nenajdete. ()

Hanys_

Druhý Bond. Víc špionážní než Dr No, ale překvapivě míň zábavný. Scéna ve vlaku parádní, ale jinak si toho asi za pár let moc nevybavím. ()

farfalla

2. Istanbul a Orient Expres. Tentokrát si James Bond (Sean Connery) musí poradit se dvěma zloduchy - se zabijákem Grantem (Robert Shaw, kdo by v něm poznal kapitána Quinta z 'Jaws') a ruskou agentkou Rosou Klebb (Lotte Lenya). tato mužatka je typický střední management, podlézavá a agilní. Naštěstí se na Bondovu stranu přidá ruská Tatiana (Daniela Bianchi). Jako místní folklór je tady cikánský tábor a zápas dvou žen na život a nasmrt. ()

Tessie

Určitě povedenější bondovka než ta první a to jsme se obešli i bez drinku. Sice teda fackovat ženskou není bond style ale tak byla sedmdesátá léta a bralo se to asi jinak.. stejně jako hodit palivo do vody a následně zapálit. Banda ekologů by dneska asi takový snímek nenechala bez odezvy. Děj propracovanější a Sean pořád stejný fešák. Perfektní kombinace. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)