V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

Chrustyn

Niki Caro by mohla psát ultimátní poučky o tom, jak netočit akční filmy. Ta ženská je takovej packal, až to není hezký. Matka je standardní netflixovská slátanina, kdy "slavná" režisérka dostane slušnou sumu peněz a volné ruce, aby si natočila co chce. Bohužel si vybrala akční film. V Matce nefunguje prakticky nic, akce je nudná a mizerná, jak jsem dlouho neviděl, J-Lo snaživá, ale prkenná a navíc sem režisérka neustále cpe tunu balastu navíc. Pokud by film skončil někde v té 50 minutě, bylo by to výrazně lepší ne v kvalitě ale tím, že by divák nemusel trpět další hodinu. ()

Marze

Zapomenutelny akcni thriller s predbidatelnou zapletkou a lacinymi  zvlastnimi efekty. Prilezitost videt Jeniffer Lopezovou jako akcni hrdinku. Vyvin postav je nedostatecny. ()

BMW12

Scénář filmu není nijak průkopnický, filmů s podobným dějem jsem už pár viděl. Přesto mě však tento snímek dokázal zaujmout, i díky Jennifer Lopez, které role sedla. Ve filmu je několik zvratů, spousta akce a napětí. ()

TheEvilTwin

To zas byla sračka. Netflix prostě vydává, jen aby se neřeklo a jen aby něco vydal. Dvouhodinová úmorná generická nuda bez jakékoli originality a bez šťávy, dokonale podpořená tragickou chemií mezi postavami, trapnou akcí a nezajímavou výpravou. JLo v hlavní roli áčkového filmu, to už mě mělo trknout od pohledu, že tohle bude hovadina na druhou… ()

JohnCZ

Tyhle byť stokrát ohrané zápletky akčních filmů, kdy agent/voják chrání (své) dítě prchajíc před zabijáky, mě baví tak nějak obecně. Je to béčko, ale vizuálně vypadá celkem pěkné, JLo kope a rozdává headshoty taky solidně a i když to po akční stránce jinak vůbec ničím nevyniká, zbližování matky s dcerou a chemie mezi nimi funguje dostatečně na to, aby udržela moji pozornost. Škoda jen, že Joseph Fiennes nedostal více prostoru. ()

Trevor

Podobných filmov tu už bolo a pravdepodobne ešte bude neúrekom, tentokrát Netflix svoju korektnú latku držal relatívne pri zemi, jedna staršia žena a jedna mladá sebavedomá slečna s úplným prehľadom vybijú gang zlých bielych ujov, ktorí na prekvapenia nehovoria ruským prízvukom. Netflix má predsa len lepšie zdroje ako Steven seagal, ktorý musí zachraňovať unesené dievčatá z rúk pašerákov v Rumunsku, Matka nebol úplne zlý film ale ako zvyčajne to s minutážou prestrelili, mohla to byť celkom solídna 90 minútovka, ale na ich pomery aj tak ide o jeden z o niečo lepších kúskov, 50% mi príde pomerne krutých. ()

M.i.k.e

klasický netflixovský akční prefabrikát, kterému by se ještě dala odpustit absence originality, ovšem už mu nelze odpustit, že vlastně není moc zábavný a i když je tu celkem dost akce je to bohužel většinu času dost nuda. Korunu tomu nasazuje JLo v hlavní roli, která je sice krásná, ovšem jako mašina na zabíjení/odstřelovačka dost málo uvěřitelná...40% ()

bourec

Co musím na filmu vyzdvihnout, je hudba. Velmi solidní (Massive attack, Portishead a další). To podkresluje fakt slušně. Film už taková sláva není. Režisérka nevěděla přesně určit, jak a co chce točit. Takže převažuje spousta slz, trocha hysterie v podání děvčete, a ve většině případů i jen velmi průměrná akce.  Lopezka není špatná, ale na některé své kolegyně v akčních filmech prostě nedosáhne. Ne úplně její chyba, spíš blbě natočeno od paní Caro. Průměr. 50%. ()

Streeper

Takový klasický průměrný akční Netflixovský film. Překvapila mě ale Jennifer, které jsem to věřila. Bála jsem se, že s ní budu mít ten největší problém, ale nakonec ne. Líbila se mi ve své roli a zvládla to skvěle. Jenže příběh je o ničem, je to naprosto předvídatelné, nijak to negraduje, nenechá to diváka v napětí. Přitom by to mohlo mít velký potenciál. ()

Lenka.Vilka

Když se rozhodnete vydělat si pár peněz pochybným způsobem prodejem zbraní, tak se trochu očekává, že nemáte žádné hranice. Ale ona se vždy nějaká časem najde. Třeba obchod s lidmi. Proto jste ochotní uzavřít dohodu s FBI a nakonec i donucení opustit své dítě, protože to je jediný způsob, jak ho ochránit před pomstou bývalých parťáků. Ale minulost je tady od toho, aby nás vždy dohnala a ukázala, že s námi ještě neskončila. Víc v recenzi. (3,5/5) ()

Pavlínka9 odpad!

Měsíce se mi to objevovalo všude jako trailer, videa, upoutávky, prostě všechno, tak jsem si řekla - ok, podívám se na to...Nebyla jsem zrovna v dobrém rozpoložení a ten film tomu rozhodně nepřidal. Kamarád, který se mnou na to koukal měl velice silné nervy :D Protože ten film je taková sra*ka!!! Držela jsem se, že po 5ti minutách to nebude třeba tak hrozné, jak to vypadá a že se to zlepší...ne, po 35ti minutách jsem už nemohla a komentovala jsem to velice často, protože tam byla taková klišé, že jsem je říkala za ně a ano - opravdu říkali to samé...Fuj! To je takový humus tenhle film, že ano - opravdu po dlouhé době jsem měla nutkání to normálně vypnout! Ale ne, řekla jsem si, že to zvládnu do konce! Zvládla, vnitřně jsem se několikrát pozvracela a s velkou hrdostí tomu dávám odpad :) ()

oveckaoa

Lopezka je v nějakém utajeném úkrytu fbi a vypovídá tam proti obchodníkům se zbraněmi jeden z nich sedí druhý ne  a ten druhý tam vběhne a všechny policajty tam vystřílí Lopezka je těhotná tak ji on chce zabít , ale nepovede se mu to naopak ona chce zabít ho , ale nepovede se jí to. Oba přežijou jí domluví dítě k adopci , aby po ní nešel tak žije někde v lese. Po 12 letech se jí ozvou , že chytly 7 jeho kumpánů a ti mají informace o její adoptované dceři ona si zjistí kdo to je a kde je (tohle možná ještě pochopit lze) a dojde tam přesně ve chvíli kdy ji unesou (jaká náhoda). Tak si zjistí, že jsou v Kubě unese a zabije 2 chlápky a zjistí, že jsou s ní v nějaké pevnosti s jedním chlapem to tam vystřílí a zachrání ji. Jedou zpátky, ale ten záporák jich nabourá a chce tu dceru unést znova ona tam odpálí benzín a odjede s tou dcerou pryč mezitím ten polda zemře (proč jich všechny nesejmula film nevysvětlí). Pak máme chvilku sbližování  kdy učí tu dceru řídit auto střílet z odstřelovačky a zabíjet zajíce a na konec   si pro ni přijde ten záporák. Ta stopáž je smrtící klidně se to dalo zkrátit na 90 minut a o nic by se nepřišlo. Scénář k tomuhle filmu psaly 3 lidi a stejně za nic nestojí  40 procent ()

ywo666

Ocakaval som malo a dostal som... Nie uplne vela, ale viac ako malo. Je to take ponure, obcas pomale. Ziadna nadupana akcia typu Extraction alebo John Wick. Prve pozitivum je ze Jennifer vyzera dobre. Na svoj vek mega dobre. A nezabrani tomu ani asexualne oblecenie. Druhe pozitivum je, ze ma tam skoro nic nerusilo. Niki Caro vytrieskala z postarsej neherecky s minimom akcnych skusenosti maximum. Scenar je lacny ale znesitelny. Vlastne vsetko bolo ok, len to bola obcas nuda. A su proste lepsi herci, ktori zvladaju akcne sceny lepsie. Ale snaha cenni. Za mna prijemny priemer. ()

Sany33

Príbeh: Informátorka FBI sa po útoku na svoju osobu rozhodne novorodenca zveriť do ochrany svedkov. Sama sa vydá na Alijašku kde sa 12 rokov ukrýva pred démonmi minulosti. Tí ju ale doženú a snažia sa k nej dostať cez jej dcéru. Herecké obsadenie: Na svoj vek neuveriteľne sexi Jennifer Lopez v polohe v ktorej som ju ešte nevidel. Teda tej filmovej. Prevedenie: Podobných filmov je tu mraky a tak najväčším lákadlom je práve hlavná hrdinka. Mariňáčka, ktorá je najlepšia zo všetkých to tu ešte tuším nebolo. Neskutočne ma iritovali preteky na motorkách kde si každý vždy nájde čas na to, dať si prilbu. Do toho neuveriteľne nezaujímavý koniec, ktorý sme čakali asi všetci. Pocity: Na to aký tomu Netflix urobil neskutočný hipe som čakal podstatne viac. Ale na dĺžku svojej stopáže dokáže pobaviť a nenudí. Nevšimol som si ani nič extrémne pritiahnuté za vlasy a dokonca tu ani po štýle Netflixu nepobehovali žiadny buzeranti ani nevhodne obsadené menšiny. Toho hodnotím neskutočne kladne. Pridaná hodnota: Akčná jednohubka, ktorá ničím nevstupuje z žánrovej rady. 59% ()