V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

verbal

Hang-Low (nebýt silikonu) je prostě Dobrá máma! No, Dobrá máma, ono to spíš vypadá, jako by se nějaký starý zfetovaný Portorikánec žlukle vyprcal do kelímku od jogurtu a v nestřeženém okamžiku ho propašoval do regálu ve vietnamské večerce. Chudák konzument! Bába Lopézová, prototyp to vcelku neumětelské (ať už zpěvačsky, tak herecky) pozérské instapičinky vděčící za svůj věhlas nikoliv svému podprůměrné talentu, nýbrž tomu, že s nezatuchlou makrelou a ještě bez konzervantů bývala vcelku píchatelná, měla kulantní prdel a věděla, na koho ji použít, evidentně ukecala pásového výrobce mongoloidních prefabrikátů na popkulturní propagační videjko. A tak jako megadrsná skorodůchodkyně a bývalá členka Barbie force v bundičce od Vuitona, s nalakovanými nehty, v každém políčku famózně nakadeřená a bezchybně pomalovaná krutohustě loví na Aljašce vlky a v přitroublé laktační psychóze prkenně mlátí a anihiluje celé pluky speciálních jednotkářů, přičemž účes neustále drží svůj tvar a ta tuna mejkapu, umně kryjící povislou kožku a stařecké sqrny, se prostě nerozmaže, ani když ji nedopatřením nějaká ta gorila trefí přímo na botox. Ale jakmile začne „hrát“ tu mámu, urputně pomáhá žvížátkům, zachraňuje lozkokošňoučká štěňátka, drhá závěsy na květináče, vzdychá u aromatických svíček, ňuňá na své antikoncepční selhání, jež sveřepě cvičí na přežití v Mumulendu, a pouze sem tam vyrobí zápalnou bombu o síle dvou kilotun jen z obsahu koupelnové kosmetické skříňky, tedy z řasenky, hydratačního krému proti nekompromisní starobě a dětského zásypu na opruzeniny. Možná, kdyby místo jejího teplého stylisty najali k realizaci nějakého opravdového scénáristu a dramaturga, mohlo se to s trochou gerontofilie a kolíkem na nose dát usedět. Ovšem takhle je to jen přitroublá a kýčovitá umělohmotná kokotina, kde to strnulé pózování v milosrdných kamerových úhlech a přes filtry působí místy až ultratrapně. Malému Fínesovi s Bernálem asi došly prostředky na splácení jejich chatrčí v Malibu, jinak si nedokážu vysvětlit, proč zaklapávají své kariérní raqe účastí v takovém ubohém pičím defilé pro pohlupavé instapsychotiky. ()

Lima

Niki Caro, jak je jí přirozené, se tady našla v prostřední pasáži, kde se utváří nějaký rodinný vztah a kde Lopezka v divočině cepuje svoji dceru a poučuje jí o krutých zákonech přírody. To jediné mi tady přišlo celkem režijně zajímavé. Ostatní běží podle stokrát viděných hloupých šablon a v akci je to veskrze průměrné. Ale Lopezka mi vždycky byla svým způsobem sympatická, svojí celoživotní pílí a pracovitostí, byť její hudební počínání jde úplně mimo můj vkus. Ale minimálně za Singhovu ´Celu´ a Soderberghovo ´Zakázané ovoce´ si tu ženskou pořád cením. ()

T2

No bol som zvedavý na Jennifer Lopez ako si v akčnej polohe poradí. Už par krát sa v celku dobre ukázala ale tu to je nehorázne ustrelené, prepálené, šablónovo otravné, nakoniec len veľmi prepálené béčko. /20%/ ()

Djoker

Když Jenny from the block natočila Halftime, tak jistě mnozí čekali, že konečně zmoudří a přestane všude špulit velblouda. To bylo samozřejmě hodně naivní, když jde o osobu, která se znovu vrátila k nejhoršímu herci a největšímu alkáčovi v celém širém Hollywoodu. Sice přestala hrát stydlivé uklízečky, ale to bylo možná menší sci-fi než její rodinná parodie na Ramba. V 50 letech začínat s akčním žánrem je opravdu velký úlet. ()

Spiker01

Mám pro tyhle akčnáky slabost a Matka by si zasloužila tak o 20% lepší skóre. Samozřejmě, že to není instantní klasika, ale oproti digitálnim zrůdnostem typu Rachel Stone tu šlape atmosféra, charisma hlavní herečky a dokonce i ta akce. Zasloužený hit na Netflixu a snad bude více takových než těch druhých zmíněných. ()

castor

„Přes všechny moje chyby, jsi jediná krásná věc, co jsem v životě dokázala.“ Sakra, kolikrát jsem podobnou větu už ve filmech slyšel...? Každopádně už pár let tu máme takový trend, že i ženy chtějí být ostré a dokázat nám, že také umí pořádně kopat a držet bouchačku. A jelikož je i Jennifer Lopez zatraceně drsná dáma a permanentně na hraně života a smrti, to nejlepší, co může pro svou dcerku udělat, je držet se co nejdál od ní. Trojice scénáristů nicméně chtěla, aby nadešel čas na sbližování… záporáci jsou docela fajn, jinak je to předvídatelné a bez zajímavého zvratu či nápadu. A tudíž jeden z mnoha problémů thrilleru Niki Caro je ten, že výsledek ve výše uváděné „ženské partě“ nijak ničím neotřásl, ale prostě ji jen doplnil. A nic nadto nezanechal. Dvě až tři hvězdy. ()

Wacoslav1

Nevím co tohle mělo bejt jestli na jedný straně snaha o tupý výplachový béčko který, ale zabíjí vážně míněný pasáže kdy nevíte jestli se vám tvůrci snaží předat i něco jako rádoby poselství a ve finále to pak ani v jedný z těchto rovin nemůže fungovat. Na Lopezovou se dá pořád koukat a tím to asi celý hasne.20% ()

Real Tom Hardy

Spojili sa tu dohromady dve nie celkom k sebe hodiace sa veci – J.Lo v tej (za mňa) vizuálne zatiaľ najpôsobivejšej forme (Zlatokopky sa môžu schovať) & šablónovitý akčný film od Netflixu (čo by sa malo radiť k podobným televíznym tragédiám pre divákov ako nástup slovenských reality-TV šou po prelome milénia). Výsledkom je presne to, čo si si mohol z predchádzajúcich viet odvodiť – tupé klišé o záchrane dcéry niekde na Aljaške, ktorej vojvodí Lopezka v graduálne lepších a lepších outfitoch (najmä tých snežných). Ideálne asi len pozerať a predmetné videné radšej ani neriešiť. Treba ale pochváliť úderné akčné sekvencie a "prestrelky," z ktorých pulzuje energia. Z dvoch hviezd prihadzujem tretiu za druhú polovicu z Aljašky a učenie schopností prežiť, ktoré mi trochu pripomínalo reboot hernej série Tomb Raider. A cením, že sa film snažil divákovi nahovoriť, že vraj EIT fungovali :D (17.5.2023) (9.9.2023) ()

Hunt

Netflix vyrábí jeden akčňak za druhým, v mnoha případech již nelze hovořit o béčku, nýbrž rozpočtem a provedením jde o produkci srovnatelnou (často i lepší) než kino produkce. Námět The Mother je fajn, nabízí lehce jiné zastřešení ostatních chlapeckých akčňáků, tj. silná žena, vztah matky s dcerou (mnohokrát viděno v pozici otec/dcera), což v tomto případě nabízí mnoho pohledů, které by mohlypřinést alespoň jemnou originalitu. Za sebe jsem celou dobu držel filmu palce, aby svůj potenciál naplnil, bohužel tam je mnoho zbytečných chyb a nevyužití potenciálu. Rozpočet viditelně vysoký, lokace skvělé...jen ty postavy, jejich reakce, jednání mi nepřijdou přirozené (přitom by stačilo málo). Postupně je divákovi trapně při nepříjemných rozhovorech, zbytečně trapných scénách.....aaach jo, pokud by látku měl pod palcem talentovaný či zkušený režisér, mohl to být nadprůměrný snímek (nejen) z Netflixove produkce ()

666teen

Hvězda navíc za výchovnou pasáž, kde matka(vrahyně) vysvětluje dceři(dement) rozdíl v ekonomickém, ekologickém a sociálním dopadu prostého jídla. Dám si steak z jezevce. ()

pornogrind

Jennifer Lopez mi nikdy nevadila ale zároveň moc nehraje ve filmech, který bych vyloženě vyhledával. Jelikož je dnes Den matek rozhodl jsem se dát tomuhle snímku s názvem The Mother šanci a po delší době tak zkouknout nějakej ten film s Jennifer. A musím uznat, že i ve svých 53letech je pořád štramanda a ačkoliv jsem jí tu roli vražedkyně až tak nevěřil jsem rád, že jsem ji zase v nějakým filmu po delší době viděl. Co se týče samotnýho filmu je to něco mezi akčním thrillerem a dramatem. Má to nějaký světlý chvilky(povedený scény) ale veskrze nejde o nic originálního. Jde o takovej tuctovej film kterých běží na TV obrazovkách nespočet. Nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě nudil a myslím si, že na jedno podívání to je dostačující. Samozřejmě nejde o film, kterej bych potřeboval vidět dvakrát. Osobně si myslím, že kdyby v tom nehrála J. Lo tak zde má film ještě míň procent. ()

mzss1

[65%] S Jennifer Lopez jsem toho asi až tak tolik neviděl. Jediné, co mi utkvělo v hlavě, tak je thriller DOST, který mě hodně bavil, a právě proto se divím, že to má tak průměrné hodnocení. Ale u tohoto nového filmu od netflixu se nedivím, že to je opět průměrně hodnoceno. Každopádně moc kritický v tomto případě nebudu. Mě to docela bavilo, Lopez zde má uvěřitelnou roli. Celý film je technicky zručně natočený, pár přestřelek tu máme, děj je přímočarý, ale zas to má docela hloupoučký scénář. Celá ta zápletka působí divně a v snad v necelé půli filmu to vypadá, že je vše vyřešeno, ale poté se to opět hloupě natahuje. Finále je vcelku slušné, ale vůbec ne napínavé. No, mohl bych to ohodnotit i hůře, ale na 1 vidění to nebylo zlé, znám horší nízkorozpočtové filmy od netflixu, které jsou víc odfláklé. Tohle ještě ušlo. ()

kingik

Jennifer Lopez akčně naladěna, vycvičena a vyzbrojena silným mateřským pudem. Má dosud nevyřízené účty se zabijáky. Její holčička jí byla odebrána bezprostředně po porodu a dána do pěstounské péče. Neznaly se dvanáct let. A bojovně rozlícená matka chce svoji dceru zpět! JLo dělá na své akčně příbuzné kolegyně Angelinu Jolie a Charlize Theron dlouhý nos. V rychlosti si přepočítává vrásky na vyžehleném obličeji, depiluje se, s manželem Benem Affleckem společně vybírá vhodné termo prádlo na Aljašku, kde se film částečně odehrává, a hlavně zatíná bojovně pěstičky a cídí rozličné střelné zbraně. Když ve filmu hraje božská JLo, zbytek ansámblu jaksi divák vnímá tak nějak napůl. A přece by to bez těch záporných postav tak docela nešlo. Psychopatická kreace Gael Garcíí Bernala dostane jen minimum prostoru. Jeho kolega Joseph Fiennes podstoupí znetvoření obličeje od ohně a pokouší se vyrovnat démoničnosti svého bratra Ralpha Fiennese. Film nasadí dramatické tempo, má ale i své sekvence pro vydechnutí. Scénář dodala trojice, která umí napsat i ambiciózní snímky. Peter Craig zabodoval novým Batmanem. Andrea Berloff v minulosti také koketovala s akčními snímky, nejprve uhnala do hlavní role filmu Ve jménu krve Mela Gibsona, pak naverbovala Jamieho Foxxe do Hry o všechno a ženskou akční záležitost Pekelná kuchyně svěřila do hereckých osidel Melissy McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss. Takže scénáři tentokrát stačilo dobré herecké obsazení. Všechno ostatní už bylo v rukou zkušené režisérky Niki Caro, která plynule z dramat přešla do akční polohy, ve které nadále setrvává a svědčí jí to. Podařilo se jí natočit svěží akční thriller, kde akce není vyloženě revolučně pojata, je celkem rovnoměrně rozeseta a divák může žasnout, jak žena po padesátce se umí účinně bránit známkám stárnutí. 10/10 ()

Omnibus

Vlčice chlupatá, tvá bude odplata!“ Nechtěná, o to však lepší komedie. Jurij Orlov v sukních aneb kterak Jennifer Lopez už v U.S. Army nebavilo plašit vlky střílením afghánských pastevců a tak (prý z mladické nerozvážnosti) začala obchodovat se zbraněmi ve velkém. Vztahy s odběrateli utužovala nejen vsedě za stolem, ale i ohnutá přes něj, což sice vedlo ke zvýšení obratu firmy, ale i k zvýšení hladiny hCG v její moči. Okénko GENEALOGIE MATKY: [][] Čí geny má? Je to neteř MacGyvera. Dcera Ramba. Vnučka Jamese Bonda. Mladší sestra Johna Wicka. Starší sestra verbala (tak proto ta jízlivost). [][] Když jí pak v porodnici jakýsi černý bratr (myšleno zdravotní) odnesl dceru ke zvážení a dvanáct let se s ní nevracel, zvědavost jí nedala a vydala se zjistit, kolik takové miminko dnes váží. Zjistila, že 35 kg i s botama (a mobilem). Po shledání za slunečného dne v dešti kulek pak svou dceru, pod záminkou, že jí ukáže vlčata, ukradla pěstounům a odvekla ji do Horního vidlákova. Tam 12leté slečně poskytla rychlokurz „Agentem CIA za hodinu, speciálem SEALs za den“ a  s křížkem po mnoha funusech i pár ryze ženských rad, např.: „Tohle už nikdy nestrkej do pusy!“ A hned ji táhla do lesa, že ji radši naučí vykouřit... jezevce z nory. Z doupěte však místo jezevce vykoukla bílá vlčice, odplivla si a houkla na vlčata: „To je vona! Ta, co nám v zimě čmajzla úlovek a my pak chcípali hlady. Děcka, na ni!“ Odplata bude krvavá. Osm stehů a dvě hubené hvězdy. // Alternativní závěr: Zjizvený a vzteky brunátný Adrian jede s kolonu náklaďáků, narvaných zabijáky a vybavením pro boj ve sněhu. Najednou píp, SMS: „Cíl je v pohybu, holky odlétají na Bahamy!“ Adrian zbledne a chytí se za hlavu: „Kurvafix! Co já teď s 15 sněžnejma skůtrama?! ()

Yoshitsune

Tohle bylo divný, ale né ve směru dobře divný, ale prostě jen divný. Původně sem očekával, že záchrana dcery potrvá tak nějak celý film a nebo polovinu filmu s tím, že se pak vydají na road trip, kde bude nějaké to "já máma, ty dcera, my se mít rády" a před cílem, budou muset vyřídit hlavního záporáka. Co se týče záporáků, tak slušný, sou to bezohlední bastardi, kteří se nedrží zpátky a Joseph Fiennes mně i bavil, přestože tady má málo prostoru. Nicméně pak ve finále, záporáci asi projdou lobotomii a sou nepoužitelní. Co se týče akce, neni to sice žádné velké terno, ale honička na Kubě a záverečná bitka, to bylo dobře zvládnuté. Ony ty postavy sou tady dobře zahraný, ale ten příběh je prostě divně a nestandardně vyprávěn. Celé je to uspěchané a moc to nedrží pohromadě. Za pochvalu stojí Lopez její postava neni žádný dobrák a dává to při každé příležitosti najevo, opakem je její dcera, která je laskavá, obětavá a myslí na ostatní. Neni to špatný film a kdyby to mělo tu stadartní linku, tak by to bylo asi lepší, takhle je to průměrný film, s výbornými herci kteří se snaží. ()

silentname

"The Mother" je viac menej len okey thrillerom, ktorému však chýba nejaká silnejšia identita. V princípe to nevybočuje z konceptu väčšiny akčných thrillerov a vietet predvídať kam to pôjde a všetko čo sa stane. Dá sa na to pozerať? Áno. Nie je v tom nič vysoko otravné alebo nezaujímavé. Jennifer Lopez je okey ako hlavná hrdinka a dokonca jej aj väčšinou celkom rozumiem. Snaží sa svoju dcéru chrániť ako najlepšie vie, no rovnako je smutné, že sa jej musela vzdať. Dialógy však často nefungujú, lebo dokopy naše postavy nerozprávajú niečo, čo by bolo zaujímavé alebo originálne. Scénky s tréningom a potom keď Zoe na Jennifer Lopez vybuchne a podobne... videli sme to miliónkrát, neprináša to absoltúne nič a už len čakáte, kedy príde to finále keď naši hrdinovia vyhrajú a film skončí. Na jedno pozretie maximálne. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

J. Lo alias super diva, ktorá robí všetko a nič nejak obzvlášť dobre a predsa ju majú za mega hviezdu. Spieva priemerne, hity sú popcorn s karamelom, tancovať extra nevie, ale pchá to do každého klipu, hrať nevie ani v romantických slaďárnach a predsa zoberie rolu tvrdej vrahyne, pritom výraz s nedostatkom make upu samozrejme už tvrdší je, ale pokožka sama nestačí, keď vyzeráš stále ako keby vám niekto strčil do úst malinu, ale tú zlatú. Ale nie je to len o nej. Ten film nemá dramaturgiu, napätie, nejaký scenár, ktorý vás dostane do tempa. Zámerom reklamy je len nalákať na osobu Lopezovej, lenže vo výsledku človek dostane paródiu na Mission Impossible či Bournea. ()