Pátý a poslední případ nekompromisního policisty Harryho Callahana, kterému nikdo neřekne jinak než Drsný Harry.  Harry Callahan vyšetřuje zvláštní sázecí hru: byl distribuován seznam místních osobností a teď se uzavírají sázky na to, kdo z nich první zemře. Události dostávají spád v okamžiku, když se na seznamu objeví jméno Harry Callahan... (oficiálny text distribútora)

Davis I

Je škoda, že se série uzavírá nejslabším dílem, ale i ten má své originální scény, kterých si můžeme ve všech "Callahanovkách" užít dost. Možná paradox, ale na nejmladším díle se podepsal zub času. Proto tak nízké hodnocení. ()

johnsnow

Záverečný diel série ktorý je opäť akčný, Clint je tu proste pánom, má aj celkom super kolegu aziata. Mladý Neeson aj Carey sú fajn akurát tá žena neni moc pekná a hlavný záporák nevýrazný a slabo vykreslený. Ale stále za 5*. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 57%, Audience Score - 44% | FDb.cz - 71.9% | Pro nás minimálně dostačující kriminálka, která u nás na plné čáře překonala Náhlý úder a možná byla i o něco (málo) lepší než Násilník. Eastwood je opět drsňák a střílí jednoho padoucha za druhým, i když jeho typických hlášek už trošku ubylo.Ve vedlejších rolích se blískne začínající Patricia Clarksonová, Liam Neeson, ale krátký výstup "úleťáka" Jima Carreyho Holt je fakt ehm... "úlet" Njcméně to má akci, tentokráte i napětí a hlavně Harryho Callahana, který u nás pořádně zkultovněl - navždy! 75% ()

ostravak30

Pravda je, že jsem neviděl všechny filmy s Inspektorem Callahanem. Snad nejzajímavější na celé sérii je to, že se Harrymu neustále měnili parťáci a každý byl něčím specifický. Číňan Quan je Asiat, což je jasné už jeho zemí původu, ale víc mi nejde do hlavy, že se tvůrci nevyhnuli klasickému klišé, co Číňan to mistr bojových umění. Zajímavé je též obsazení, kdy můžeme vidět třeba Jima Carreyho, který si tu střihl ještě malou roli, neboť hvězdou zrovna nebyl. Pozoruhodná je též naprosto originální honička s autíčkem na ovládání. ()

Jimbopepo

Predchádzajúce filmy o Dirty Harrym som mal rád, ale tento je trochu infantilný. Vrcholom je naháňačka s hračkárskym autíčkom, ktoré sa valí stokilometrovou rýchlosťou po hrboľatej ceste :D Z úcty k Harrymu dávam *** ()

gotham

Detektivky s Harrym mi přijdou na jedno brdo, hezky se na to kouká, Seagal může závidět, ale žádný kultovní majstrštyky to podle mě nejsou. Na Sázce na smrt je asi nejzajímavější obsazení vedlejší role pro Liama Neesona, také Patricia Clarkson uhranula určitě nejen Clinta, ale jinak je příběh tuctový a v podstatě o něj ani moc nejde. Jima Carreyho jsem nepoznal, ale když jsem ho viděl v závěrečných titulkách, hned mi došlo, koho hrál. 50% ()

Fíma

Zápletka mi přišla už trochu moc ujetá, ale jinak Harry držel svůj standard a každou chvíli někoho odpravil. To rozhodně není film s hlubokým poselstvím, ale ani film, u kterého by se člověk nudil. ()

Cinemagoer

Pátý díl slavné kriminální pentalogie je sice nejslabší, ale rád se na něj znovu podívám. Harry je tu pořád frajer a nebezpečný protivník všech zločinců ze San Francisca. Na rozdíl od předešlého Náhlého úderu je tu méně akce a vrah není dlouho znám (a není zdaleka tak zajímavý). I prostředí je tu jiné-dost scén se odehrává na place natáčeného hororu, je to vlastně film ve filmu. Liam Neeson v roli režiséra i Jim Carrey jakožto první oběť film určitě ozdobili. Nejlepší scénou byla asi nápaditá a dobře nasnímaná honička s autíčkem. Kratší stopáž filmu zajistila rychlejší tempo a celkově je to napínavé, občas akční a sem tam padne drsná vtipná hláška. Je však poznat, že jde již o několikáté pokračování, film místy působí klišovitě. Postavy z podsvětí jsou tu jen proto, aby Harry mohl vytáhnout své Magnum, a postava novinářky působí příliš nuceně, jako by tu po boku Harryho nějaká hrdinka být musela. Na druhou stranu je to možno vnímat tak, že film drží Callahanovskou tradici, dalšími příklady mohou být závěrečný záběr z ptačí perspektivy, nesourodý parťák, spory s policejním vedením atd. Silné tři hvězdičky, 7/10. ()

Radek273

Velká škoda, že Jim Carrey nedostal větší šanci. Celkem jsem si i živě představoval, jak oním grandiózním pomateným vrahem je nakonec on. Ale nedá se nic dělat, asi v té době neměl ještě tak profláklé jméno. ()

Diego75

Série Dirty Harry má bohužel díl co díl sestupnou tendenci. Clint Eastwood je samozřejmě jako vždycky charismatický a svou postavu vystihl, ale zápletka už tak nějak pokulhává a prostě to není taková pecka jako první díly nebo jiné krimi thrillery z 80. let. Nicméně tři hvězdičky si to zaslouží s přehledem a to nejen kvůli skvělému cameu Jima Carreyho v roli drogově závislé celebrity. ()

Winster

Callehene ty svině policajtska :D  Tohle je za me na 5 hvezdice. Ja tyhle ty Americký filmy kde zloduch celej film vládne po mape a unika spravedlnosti mám proste rad i s tema temnejma ulicema SF! ()