Ace Ventura 2: Volanie divočiny

• Slovensko Ace Ventura: Volanie prírody (viac)

Ace Ventura (Jim Carrey) utrpel ťažkú traumu, keď pri záchrannej akcii zahynul jeho pomocník, medvedík čistotný. Z meditácií v budhistickom kláštore, kam sa uchýlil, ho vytrhne Fulton Greenwald, ktorý mu ponúkne novú prácu – nájsť v africkej provincii Bonai ukradnuté posvätné zviera černošského kmeňa Wačatov, ktorý mala ako svadobný dar dostať náčelníkova dcéra. V opačnom prípade hrozí vojna s kmeňom Wačutov, odkiaľ pochádza ženích. Na konzuláte prijme výstredného detektíva konzervatívny konzul Vincent Cadby a predstaví mu majiteľa safari Burtona Quinna, ktorý je Venturovi okamžite nesympatický. V osade Wačatov sa zoznámi s náčelníkom a pozrie si jaskyňu, odkiaľ uniesli posvätného bieleho netopiera Šikaku. Hoci netopiere nemá rád, ujme sa pátrania. V jaskyni nájde pero z havrana, ktorá patrí Quinnovi. Ace má však aj nový problém – mimoriadne sa mu páči zvodná náčelníkova dcéra... (TV Markíza)

corpsy

Geniálne a supervtipné. Jim Carrey v dobách, keď nemal konkurenciu. Samozrejme je to druh komédie, ktorá nesadne každému, kto však obľubuje Jima a jeho humor, bude kráľovsky odmenený. ()

Marek1991

Tento diel mi pripadal vtipnejší, najmä kvôli scénkam v Tibete, keď vraveli, že nikto si sem neprináša svoju nálepku, meno, či scénkam s "pôrodom" človeka z umelého nosorožca, scénky so šípkami, no Jim Carrey mi vtipný nepripadá, je to vulgárne a mnohokrát trápne, tie pózy sú otrasné. Mnohé scénky napríklad s Cliffhangerom vtipné neboli, ale našli sa aj otrasné ako tá s tým trasením človeka na stojaceho vo výške na stojane, či tie počas pobytu v kmeni medzi domorodcami. Stále je to veľmi nechutné. ()

Torision

Velmi přiblblá komedie s neuvěřitelným grimasy vytvářejícím Carreyim, která je ale velice zábavná a vtipná! Ale nebýt toho Carreyho "kouzla", tak nevím,asi bych to nedokoukal. ()

liquido26

I když jsem se místama některým bohužel až přehnaným Varreyho kreacím zasmál, tak je tento díl slabší než jednička a na konci jsem dokonce usnul. ()

SaNcHeZ_cz

Slabší, ač se Carrey snaží sebevíc, i přes některé opravdu dobré zářezy, dvojka již není tak našlapaná a v tempu jako první díl. I přesto se však jedná o jednu z těch zábavnějších komedií. ()

MATADOR

Dvojku trápí ten samý problém jako jedničku - první půlhodinka je geniální, ale potom se vtip vytrácí, což je škoda. Svérázná zkratka džunglí, chápek na krku - to jsou asi největší perly filmu. Samozřejmě nesmím zapomenout na parodování Cliffhangera ;-) Tohle je role Carreyho celé kariéry! ()

kajas

Nehorázná blbost, která mě ale v úvodu (mýval, buddihistický klášter) pobavila více než první díl. Carreyho grimasy si ale vždycky radši připomenu v "Masce". ()

dyfur

MNE ZAMIETNUTÁ ZAUJÍMAVOSŤ:zaslaná zajímavost byla sloučena s další již existující zajímavostí Text tebou zaslané zajímavosti: Ace Ventura ( Jim Carrey ) nosí hodinky značky Timex (1970s Vintage).Bola znárodnená a pridaná inému : Auto, na ktorom sme mohli vidieť Ace Venturu (Jim Carrey) na konci filmu, je Chevrolet S-10 Modified z roku 1989. Ace nosí hodinky značky Timex. (ShortyIC) MOJA POZNÁMKA k danému:sťažovať sa nedá a šťať proti vetru sa mi nechce.Tak držím hubu a hádžem ďalšie zaujímavosti - doteraz asi 5O sa mi stratilo niekde..... vyparilo....... ()

Paulina01

Mnozí mě ukamenují, ale Ace Ventura 2 je podle mě lepší než jednička. Rozhodně jsem se smála od začátku do konce. Jim jako komik opět nezklamal a já se bavila. .... 80% ()