Ace Ventura 2: Volanie divočiny

• Slovensko Ace Ventura: Volanie prírody (viac)

Ace Ventura (Jim Carrey) utrpel ťažkú traumu, keď pri záchrannej akcii zahynul jeho pomocník, medvedík čistotný. Z meditácií v budhistickom kláštore, kam sa uchýlil, ho vytrhne Fulton Greenwald, ktorý mu ponúkne novú prácu – nájsť v africkej provincii Bonai ukradnuté posvätné zviera černošského kmeňa Wačatov, ktorý mala ako svadobný dar dostať náčelníkova dcéra. V opačnom prípade hrozí vojna s kmeňom Wačutov, odkiaľ pochádza ženích. Na konzuláte prijme výstredného detektíva konzervatívny konzul Vincent Cadby a predstaví mu majiteľa safari Burtona Quinna, ktorý je Venturovi okamžite nesympatický. V osade Wačatov sa zoznámi s náčelníkom a pozrie si jaskyňu, odkiaľ uniesli posvätného bieleho netopiera Šikaku. Hoci netopiere nemá rád, ujme sa pátrania. V jaskyni nájde pero z havrana, ktorá patrí Quinnovi. Ace má však aj nový problém – mimoriadne sa mu páči zvodná náčelníkova dcéra... (TV Markíza)

Prochy38

Pamatuji si, že jako první jsem v dětství viděl právě tento díl. A dodnes ho mám tak nějak zafixovaný. Nemůžu říct, že by se mi snad líbil víc. Ale rozhodně za nářezovou jedničkou nezaostává. Carrey je fantastický a pro mě bude navždy hlavně Ace Ventura. Jedna z jeho rozhodně nejlepších rolí. Oblíbená část, kdy splývá s přírodou pomocí geniálního maskování :)). "Jsem jak moucha na hovně!" 90%! ()

Warle

nářez jako v prvním dílu se očekávat nedal (jako u drtivé většiny pokračování), ale film na tom není tak hrozně, jak by se mohlo na první pocit zdát. Např. Jízdy džunglí, mechanický hroch, souboj s domorodci jsou opravdu parádní zážitky pro oko, ale celkově se jedná jen o vyloženě vynucené pokračování. ()

Marrty3

Tak tohle je pro mě naprostá špička. Ace Ventura 2: Volání divočiny a Lhář, lhář, hodnotím jako dva nejfamóznější snímky Jima Carreyho. Mám na mysli ovšem jen komediální snímky. V obou těchto filmech exceluje. Ale jako Ventura je o píď lepší. Neuvěřitelný dabing v podání Bohdana Tůmy, dodává šílenému zvířecímu detektivovi grády. Vtipné scénky se střídají s vulgárním hláškami a nezapomenutelnými skeči. Nevím jak ostatní zde hodnotící, ale za sebe můžu říct že se bavím vždy, od začátku do konce. Nevím jak máte nastavenou hranici pro dobrý humor, ale já si to užívám. Tohle je Carrey v nejlepších letech a proto bez váhání dávám 5***** a řadím jako jeden z nejoblíbenějších filmů. A poctu mu dávám i tím, že ho hodnotím jako první film, který přesáhl 100 mých okomentovaných filmů. Díky Jime, jsi Nejlepší Komik ! ()

Lefty86

Šekuju malokdy se pokracovani povede tak jako prvni dil ale v tomhle pripade to neplati,je nejmene na stejne urovni jako prvni dil, carrey je blazen,nikdo jiny takovy uz neni ()

iampatrik

75% Musím použít stejný komentář, jako u jedničky: "Ace Ventura je ten typ komedie, kterou buď prostě budete mít rádi, nebo budete nenávidět. Šílená postava Carreyho a osobitý hloupý humor celý film táhne. Jedna z nejlepších filmových blbostí." Jak se říká, opakovaný vtip není vtipem.Pro mě zde ale platí výjimka, protože takovou komedii jen těžko budete hledat a pokud člověka bavila jednička, může si stejnou ptákovinu užít podruhé. ()

Paldiny

Ace Ventura sa tento raz vydá na čierny kontinent, aby znovu nezostal kameň na kameni. Misia "hľadá sa biely netopier" však za tou starou zaostáva. Nie, že by Afrika nemala čo ponúknuť, veď ide o raj zvierat, alebo Jim stratil zmysel pre humor, jeho kadencia výrazov je znovu obdivuhodná. Lenže toľko odkazov, narážok a dobre natočených gagov je pozliepaných tak nesúvislo, prvoplánovo a chaoticky, že príbeh v konečnej podobe stráca vlastnú tvár. Zábava je to stále nadštandardná, trebárs tá s pôrodom nosorožca by ste hľadali konkurenta asi márne. A že pokračovanie neprekoná originál nesmúťte, "bombový tuniak" pobaví čo je základ a možno príde aj Cliffhanger. ()

Jeržik

Mám je ve vlasech! Mám je ve vlasech! :o) A nebo další: Dobrá ovocná kaše. To je Guano. Ten název je mi nějaký povědomí. Trus netopírů...:o) ()

GreatestFan

Mysmím že mluvím za všechny když řeknu že je to slabší než jednička. Poněkud přitažené za vlasy, ale Jim Carrey si skvěle zachoval dobré vtipy a to ten některý trapný děj odvracuje. ()

lardko

První díl mi přišel sice lepší , ale tenhle díl mi taky přišel dobrej. Dost dobrý scény a Jimi Carrey mě zase přišel dost srandovní. ()