Watcher

• Veľká Británia Watcher

Žena sa so svojím manželom presťahuje do Rumunska. Oboch rozhodí správa o tom, že sa v okolí pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí mladé ženy. Naviac sa zdá, že ich obyvateľ z bytu, ktorý stojí naproti, neustále pozoruje. Julia (Maika Monroe) začne mať pocit, že niečo nie je v poriadku a nie je ďaleko od pravdy. (Marceloo)

TheEvilTwin

Takový ten úplně průměrný thriller s nikterak převratným nápadem či hereckým obsazením a s celkem čitelným koncem. Potěší krátká stopáž, místy neurážející prvky paranoie a dávka napětí, ale jinak to jede v koleji naprostého průměru a nikam výše se to se svými ambicemi nepokouší vytáhnout. Při sledování neurazí, ale ani nenadchne, nicméně po týdnu budu mít problém si vybavit, že jsem Watchera vlastně viděl. ()

JASON_X

Když se dva nastěhujou do snobskýho bejváku uprostřed dělnický vošuntělý čtvrti v Bukurešti, do bejváku kterej má vokna velký jako vejlohy a na nich žádný záclony ani závěsy, a hned ten večer spolu ještě "špásujou" na gauči, tak potom není divu, že povzbudí vražedný libido nejednoho ouchyla z voprejskanýho baráku vodnaproti. Po čase zase starej dobrej přímočarej thriller s téměř osmdesátkovou atmoškou, pomalej, temnej, smutnej, s krásně smutnou Majkou, jednou parádní smutnou synthpopovou peckou, a tím nejlepším exemplářem deviantního perverta za posledních x měsíců. Takový filmy maj dřevorubci tuze rádi! ()

Morholt

Maika Monroe je moc hezká holka, ale koukat se na ní, jak jen střídá usoužený obličej s vyplašeným, to časem unaví. A nic jiného se tu vlastně neděje. Atmosféra nulová, napětí neexistuje a pokud nepočítám úplný závěr, nepředvede se ani vrah. Velký špatný. 10% ()

BoPo

Po x rokoch som zasa narazil na Maiku Monroe. Po výbornom Neutečeš (2014) ju zasa vidím v hororom prostredí. Treba uznať, že jej tento žáner rozhodne pasuje. Kulisy zaujímavé, zápletka sa dlho tvárila hitchcockovsky, Burn Gorman dodal potrebný efekt znepokojivosti, ale finále? Neuspokojivé, obyčajné, nezodpovedajúce vytvoreným očakávaniam. ()

maddy

Z námetu necítim sa safe vo vlastnom byte, pretože na mňa z bytu oproti čumí nejaký úchylák nešlo vytrieskať viac, a Watcher sa ani o žiadnu originalitu nesnaží. Berie jednoduchý námet s jemným nádychom Hitchcocka a servíruje malý, jednoduchý, paranoidný, ale zato poctivý thriller, ktorý vďaka zrušnej ruke režisérky Chloe Okuno funguje tú hodinu a pol presne tak ako má fungovať. Darí sa mu predať ako tú paranoiu (vďaka sympatickej Maike Monroe v hlavnej úlohe, aj slušne obsadenému úchylovi), tak dusnú atmosféru (napr. scéna v metre), a aj keď sa počas tých 90 minút nedopracuje k ničomu objavnemému, tak rozhodne nenudí, ani nijako neurazí. Mať ešte o niečo intenzívnejší záver, pokojne by som zvažoval aj hviezdičku navyše. Takto však "len" poctivých CELKOVO: 6/10 ()

Philcze

Okuno je mnohem lepší režisérka než scenáristka. Snaživá variace na Hitchcocka říznutá Polanskiho smyslem pro paranoiu. Táhne to skvělá scénografie, naplno využívající chladnosti a neokoukanosti bukurešťských lokací, trpělivá kamera, která drží záběry mnohem déle, než je příjemné, a samozřejmě vynikající Maika Monroe, držící v hrsti titul nezávislé scream queen, k níž však přidává dost uvěřitelné zobrazení ženy na pokraji zlomu. Všechno žánrový nadstandard. Jenže dnes každý festivalový horor musí mít kritický podtext a být jaksepatří „elevated". U Watchera je tato rovina jen velmi jemná, nerozpracovaná a přesně taková, jaká si myslíte. Pokud ale celá pointa visí na pomyslném „I told you so", je trochu zvláštní, že se hrdinka párkrát zachová naprosto neúměrně vzhledem k situaci a strachu z pronásledování, který by ji měl svazovat. Sama v noci liduprázdným metrem. Pronásleduje podivína od naproti do temného baráku bez jakékoliv zbraně. Chápu, že eskalace tempa a napětí musí být, ale zároveň nemůžu popřít, že mě to trklo. A tak jsme někde na půl cesty mezi hutnou žánrovkou a štípavou sociální kritikou. Ve výsledku ale zcela neuspokojí ani jeden tábor. 60 % ()

Trevor

Po takmer dvojtýždňovej šnúre bez 5* hodnotením tento počin o niečo zhovievavejšie ako mám vo zvyku. Výstižny je opis Arsenala83, vzkriesenie Hitchocka a povedzme Okna do dvora sa síce nekonalo ale mňa tá atmosfér z úvodu počas ktorého sa toho naozaj veľa neudeje celkom milo prekvapila. Občas má takéto filmy dokážu osloviť a v tomto prípade som ochotný dať trochu vyššie hodnotenie ako si film možno zaslúži ale mňa celkom oslovil. Vidieť to v kine nadávam, takto celkom spokojnosť. ()

M.i.k.e

béčko, které by moc chtělo být hutným psychothrillerem hitchcockovského střihu, ale vůbec se mu to až na pár jednotlivých scén nedaří. Maika Monroe je fajn a klidně by mohla hrát víc a v lepších filmech.ale to je ve finále jediné pozitivum...35% ()

Martin741

Moc obycajne, tvorcovia sa mohli pohrat  s  myslienkou ze sused sleduje suseda, aspon vysetrovanie nejakeho krimi zlocinu to chcelo, takto je to len dalsi sivy sedivy priemer. Herecke vykony krivaju - to je ale dlhodoby problem hororoveho zanru  : 56 % ()

Aljak

Podľa popisu to vyzeralo celkom nádejne, a takéto thrill-mystery filmy ma zvyknú celkom zaujať. Watcher ma spočiatku bavil, ale postupne to strácalo svoje čaro a akosi to zostalo v tom istom móde, ktorý sa točil stále dokola. A keď už to konečne znovu chytilo spád, tak sme sa dočkali skôr očakávaného vyvrcholenia s hororovým žánrom, ktorý mňa osobne absolútne nenadchol. Mimochodom, Bukurešť tu pôsobí ako nejaká temná stoka, kde takmer ani slnko nezasvieti. Chápem, že to bolo účelové pre potreby "mystery" atmosféry, ale mne to aj tak akosi celý čas prekážalo. ()

Vyhy

Sice Bukurešť zněla prázdnotou, o čemž pochybuju, ale pro creepy atmosféru to bylo jako dělané. Komorní thriller s tíživou atmosférou a s akčnějším finálem, než jsem nakonec čekal. Jednohubka, která si jde za svým. ()

William_

8/10. Tak tento film mi sedl náramně. Hutný psychologicky thriller se sympatickou hlavní představitelkou, která se nestačí divit tomu, co jí ve "východoevropském peklu" čeká. Bukurešť je ve filmu vykreslena poamericku - tedy šedivý color grade znázorňující tíživou atmosféru tohoto města. Zápletka a úplný závěr může připadat spoustu lidem levný a obyčejný, ale jako fajnová jednohubka na dlouhý zimní večer splnil film svůj účel na čtyři hvězdičky. PS: Nezávidím ženám ten pocit, když je někdo sleduje, i to bylo v tomto filmu vyobrazeno velice autenticky. ()

bourec

Herečka v hlavní roli pěkná. Její manžel neskutečná držka nesympatická, podobná tomu z protějšího baráku. Jinak film pomalej, jasnej už od začátku, a vlastně i zbytečnej. 40%. ()

dubinak

Tohle na mě dýchlo atmosférou téměř od začátku a s hlavní hrdinkou se mi v její situaci "sama v cizí zemi" jednoduše soucítilo. Hodně se mi líbila kamera a celá ta obrazová kompozice. Řemeslná stránka je prostě hodně povedená. Je to vizuální lahůdka se zvukovým podkresem, jenž je taky využit efektivně a svou roli zde podle mě hrají i specifické barvy. Je to zkrátka umně natočený, ladný film, ze kterého čpí femininita a o to víc mě těší, že crčí tato zručnost z ženské režijní taktovky. Watcher se mi dostal hodně pod kůži svoji paranoiou a čtvrtou hvězdu si potvrdilo dechberoucí finále, které mi nabídlo čistokrevné překvapení. Herecké výkony jsou taky na špici a jen pohled na Burna Gornmana ve mě úplně rezonoval. Škoda, že jsem ten film tak dlouho odkládala, toto je moje krevní skupina. ()

PROCESOR

Čekal jsem od toho víc. Za mě to zpočátku byla nevýslovná nuda s hlavní hysterkou, co všude viděla úchyláky jen se někam pohnula. Později se to trochu usadilo, ale kromě jednoho zamávání u okna sem se jiných dramatických okamžiků nedočkal. I když to závěr trochu napravil, tak za mě je to pod průměrem. ()

majo0007

Jóó, v Bukurešti, tam to žije! Človek má po filme strach, ju vôbec aj prstom na mape nájsť. Deprimujúce mesto, kde by kľudne mohli točiť Blade Runnera 3. Všade tma, furt prší a hatlanina, ktorej nie je ani zbla rozumieť. ()

Deyw

Dost dobry, tahne to tu bozska Maika - tvle ta holka se umi narodit dpc..pomalej, tizivej slowburn se zajimavym koncem 🙂 ten manzel je uplny kokot dal bych mu facky za chovani tvle 🥺 rad se podivam znovu ()

Johnny.ARN

Prečo by niekto šiel pracovať do Rumunska? Už len ten fakt je desivý viac ako celý film. Ktorý je inak solídna zlátanina v tme a pomalej atmosfére. Motiacia pavuka je mi záhadou. 1 z 5 ()

oveckaoa

Ženská s manželem/přítelem se stěhuje do Rumunska tam má pocit, že ji někdo z protějšího paneláku stěhuje a do toho tam řádí sériový vrah žen (to neukážou netěšte se) . Film je hodně levný a bohužel je to nuda 3/4 filmu sledujeme jen tu ženskou jak čumí z okna a někdo čumí na ni pak ji ten někdo potká v obchodě ona ho potká a ulici a tohle se opakuje dokolečka dokola a pak zhruba až 20 minut před koncem se něco stane . Navíc film mluví rumunsky což není přeloženo tak, že jim rozumíte úplné hovno do toho ti lidé občas přepnou do angličtiny což zase přeloženo je.  Je docela zvláštní , že ze zhruba 10 lidí co zde potká umí 8 mluvit plynulou angličtinou pokud to tam tak fakt je tak respekt (vím, že je to blbost, ale rýpnu si).  Ze začátku to má dobrou atmosféru , ale pak už se vytratí a dostaví se nuda minimálně 5 krát nebo 6 krát jsem to stopl jelikož mě to nebavilo a jednou jsem to posunul o den jelikož jsem si radši pustil jiný film. P.s. vím, že se učila rumunsky , ale k čemu je mě ke konverzaci dobrá věta jím mrkev proč se neučila radši  základní fráze jako třeba kolik to stojí? Dobrý den, na shledanou ,  kde je záchod  a podobně. P.s. 2 nejsem doktor, ale pochybuji, že s podříznutým hrdlem přežijete tak dlouho chápu, že chtěly mít šťastný konec, ale tohle je blbost Nejlepší komentář mauro    40 procent ()

Antek

Nečekejte žádný slaher, ale plíživé psycho o ženě, kterou někdo sleduje, ale nikdo ji nevěří. Je to komentář k MeeToo, ale také vydařený thriller, prošpikovaný znepokojivou atmosférou, kterou ještě umocňuje odcizený Bukurešť. Nad původními filmy, které by nebyly frančízou, pomalu a jistě zapadá slunce, takže bychom si každý podobný zářez měli naplno užít. Příliš dalších příležitostí zřejmě mít nebudeme. Takže vzhůru do Rumunska, kde kromě Drákuly žijí i jiná monstra. Třeba v protějším domě. ()