Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (CinemArt SK)

D.Moore

Seznam zlobivých o letošních Vánocích pořádně prořídne. Smekám pomyslnou santovskou čapku před tím člověkem, který řekl: "Mám nápad, jak udělat vánoční zápletku Smrtonosné pasti ještě vánočnější!", před tím, který dodal: "A co ji zkombinovat se Sám doma?", a před tím šílencem, který to nakonec natočil tak, že to není křeč, ale sranda. Ano, na první pohled přišel už před dvěma lety s něčím podobným Tlusťoch s Melem Gibsonem, nicméně i když se mi jeho-ho-ho sváteční skoro-akčňák líbil, nedosahuje ani zdaleka zábavnosti Šílené noci. David Harbour v titulní roli nemá chybu, Santu si užívá ve všech polohách a v akci s poctivou choreografií je velmi přesvědčivý. Upoutávka navíc nevyzradila všechno, a tak se například kromě všeho toho nápaditého střílení, mlácení, lámání, bodání, křiku, chlastání, pojídání perníčků, krvácení a nadávání dočkáme i pohledu do vousáčovy minulosti nebo jedné z vrcholných scén, která ukáže, jak by vypadal Sám doma, kdyby byl opravdu brutální. Samozřejmě to není nonstop akční jízda, to by ani nešlo, respektive nemělo by to brzy co nového nabídnout. Ale i ty momenty zvolnění ve stylu ticha před bouří se málokdy braly smrtelně vážně a líbily se mi.______P.S. Děkuji za odvahu uspořádat ČSFD projekci zase jednou i u nás na venkově. ()

Faustka

Nejlepší santovská pecka letošního adventu (z pohledu řadové uživatelky hororové líhně). Když se chcete vánočně naladit, krvavě pobavit (David Harbour na Hrad!) a přijmete i ten nádech nevtíravého poselství: "že svět není tak zkaženej jak se původně myslelo." ... Tak potom je to film pro vás. A musím podotknout že hudební podkres se na výsostech poved! ()

Wacoslav1

Wirkola sem nacpal tunu odkazů na různé popkulturní filmy a tohle tady funguje, že nefunguje nic jiného jsem čekal, ale na moje gusto se to vzhledem k možnostem drží až příliš při zemi a potenciál byl větší. Každopádně nonstop na sračky zabijáckej satan claus to táhne kdykoliv je na scéně. Nakonec těsně za lepší trojku.65% ()

Davies182

"Dobrý den, pane Wirkolo, co pro Vás můžeme udělat?" /// "No... dostal jsem nápad na námět na můj další film." /// "A co by to mělo být?" /// "Vánoční kříženec Smrtonosné pasti a Sám doma s jednou nechutně bohatou, otravnou a sprostou rodinou, kterou se rozhodne zachránit brutální Santa Claus. Bylo by to R-ko." /// Tři minuty ticha v zasedačce... "Pokračujte..?" [SkyShowtime] ()

gogo76

Toľko chvály na tak primitívny film som už dlho nepočul. Drsná akcia, super akčné scény a súboje, všetko sa tvári strašne vážne... No až na to, že ten vlasatý a bradatý alfasamec priletel na rozprávkovom vianočnom voze so sobím záprahom... Skĺbiť rozprávkovú postavu s vážnou akciou plnej krvi a scénami plných vulgarizmov to chce asi totálnu scenáristickú bezradnosť alebo ja neviem. Celý film som mal zmiešané pocity. Celý čas Santa s niekým bojuje, celý od krvi...Mám sa o neho báť? Nie, je to predsa Santa, ktorý na záver zase pekne odletí do psej matere, tak prečo tak vážne? Komédia? Myslím, že som sa ani raz nezasmial, skôr ma oblievali pocity trápnosti. Celkovo nezmyselný mix žánrov, ktorý len ťažko môže fungovať, teda aspoň u mňa nie. 40%. ()

Big_Boss

Film, kterýmu jsem dával obrovský naděje po nadšenejch recenzích tuzemskejch i zahraničních kolegů, ale po dokoukání filmu jsem byl… leeehce zklamán. Ano máme tu úžasnýho Davida Harboura jako Santa Clause, kterej chce se svojí práci Santy skončit, protože moderní děti by jenom brali, kradli, konzumovali a pod stromeček by nejraději dostávali hotovost (to jim bohužel s přibývajícím věkem nemám za zlý). Ale zpátky k příběhu. Santa Harbou provádí svojí obvyklou vánoční rutinu, když se najednou dostane do sídla jedněch zbohatlickejch kreténů (který mi byli tak nesympatický, že nebejt tý malý holčičky, tak bych vzal taky roha), který přepadalo nějaký vycvičený komando zlodějů jejichž boss je mechanik z Johna Wicka. Santa bohužel přijde o svoje Rudolfy a musí zachránit rodinu, ducha Vánoc a taky začít věřit sám sobě. Ano, ej t ojako Smrtonosná past s Brucem Willisem mixnutá se Sám doma, ale upřímně kdybych si měl vybrat, radši pořád sáhnu po těch dvou klasikách, tak jak jsem to udělal já na Vánoční svátky. Film má choreograficky dobře provedený akční scény, smrti jsou zábavně brutální, zloději jsou o několik levelů smrtelnější než Harry a Marv a tomu Santa Harbourovi věříte hodnýho dědečka i účinou mašinu na zabíjení. Jen ta stopáž mohla bejt trochu kratší, protože mi přišlo, že film měl pár hluchých míst, který bych vystříhal, aby se trochu zrychlilo tempo. Hold z toho další NIKDO s Bobem Odenkirkem nebude, ale určitě si to do budoucna párkrát ještě sjedu. 7/10 ()

Xmilden

Kříženec prvních dvou Smrtonosných pastí, kde úlohu Johna McLeana plní Santa Klaus. Je to praštěné, krvavé a ne úplně zábavné, jeden ze slabších Wirkolových kousků, ale ve spoustě ohledů to strká současný mainstream vklidu do kapsy. 70% ()

darkrobyk

-Ale ne, kterej to byl? To musíte furt srát na střechu jako holubi?- A já myslel, že Santa je nezranitelnej a nesmrtelnej... A nebo je to jako s těmi starými bohy. Když v ně přestanete věřit, zkapou. Už poblitá bába v úvodu dá tušit, že půjde o nekorektní zábavu. A seznam odkráglovaných je velký, zejména když přijedou posily. Jako účinná zbraň se vedle kladiva ukážou být třeba i brusle. Jen mi vadily užvaněné pasáže, a zkrátit film o půl hodiny by bylo vítané. Na druhou stranu kladných postav člověk moc nenajde, snad jen malá Trudy by splňovala požadavek na sto procent. U rodiny pijavic už to je poněkud horší, o zbytku nemluvě. Možná i někdo z personálu, jenže neměli šanci. Sníh za oknem mi dnes pomohl navodit vzpomínku na nejtemnější svátky v roce... 3,5* ()

Ampi

Velmi relaxační ČSFD projekce v Plzni.  Kombinace filmů o Santa Clausovi a prvních dvou Smrtonosných pastí s trochou Sám doma nakonec příjemně překvapila a pobavila.  Tento Santa Claus alias Nicomund Rudý byl sice taky dříve zlobivý, ale teď je vcelku hodný na rozdíl od Satana (Shatana) Klause z Ďábelského Santy z roku 2005.  I v tomto krváku se najde dost místa pro humor a moudra. ()

Shakers

Producenti filmov John Wick a Nikdo tento krát prinašajú šialený mix akčných kúskov - Smrtonosná pasca a Johna Wicka a Vianočných komédii - Sám doma a Santa je uchyl. Je to drsné, krvavé, akčné, vtipne a aj vianočné zároveň a plne chápem ak to niekomu nesadne, no ja vyššie spomenuté filmy, ktoré som vymenoval mám veľmi rád a takto kombinácia tohto všetkého zabaleného do jedného darčeka ma veľmi bavila. Navyše David Harbour je perfektný Santa! 75% - 4* ()

filmfanouch

Šílená noc je zábavná podívaná, která se sice nebude pouštět celé rodině před vánočním stromkem, tento mix Sám doma a Smrtonosné pasti má ovšem přeci jen šanci se v jistých kruzích stát instantní klasikou. David Harbour si navíc tuto roli užívá a sequel s paní Clausovou by mu člověk přál automaticky. V jistých momentech navíc Šílená noc připomene filmy, které dnes jen tak nevznikají. O to více je ve svých nejlepších momentech sympatičtější…. ()

JohnnyD

Pekný príklad, že vyskladať námet z protichodných žánrov/filmov nestačí na kvalitu - v tomto prípade ide o nápad, že urobíme Home Alone meets Die Hard so Santom a v Rku. Uchechtol som sa asi dva krát. Navyše ani na konci nedochádza k nejakému uveriteľnému objaveniu čara Vianoc alebo čo hocijakému precitnutiu. Škodí tomu aj Rko, lebo tvorcovia rezignujú na vianočný gýč a líniu príbehu, ktorá vedie k nejakej premene postáv. Postavy sú potom extrémne nesympatické a ako divák som mal pocit, že tá rodina si zaslúžila byť okradnutá a nie zachránená. Ďalší samoúčelný odfláknutý žánrový miš-maš, ako bola The Princess (2022). ()

Pilda17

Opět se ukazuje jaký je Psychor hovno na této stránce, protože ač se nejedná o bůh ví jaký skvost, tak je tento snímek minimálně příjemná jízda a rozhodně se divák nenudí. Samozřejmě pokud má někdo potřebu prozkoumat si to centrimetrové hovado jako Psychor, nudit se určitě bude. V samém závěru je to jako vždy, jen o chuti.. 7/10 = 75% ()

Cappuccino

Jedno obrovské sklamanie. Ak čakáte humorného dospeláckeho Santu s brutalnymi vraždami, trafíte vedľa. Nečakajte však ani rodinný príbeh pre deti. Je to niečo medzi a ani jednu z kategórií nespĺňa plnohodnotne. Nemá to cieľovku a ani smer. Na drsné boje čakáme príliš dlho a keď už prídu, rovnako rýchlo skončia. ()

HAL

Trochu meh, Rudý vs. Mrtvý šel víc na dřeň neurvale punkové zábavy. Tady se až moc vykrádají Willisoviny, a hlavně až moc vtírá do přízně mainstreamového diváka co má ty vánoce přecejen moc rád a chce je jen okořenit trochou kečupu, ne aby Wirkola pochcal stromeček a zapálil prarodiče. 6/10 ()

pornogrind

Klasicky jsem si na Šťedrej den přivstal(přes den toho času moc není) abych si nadělil nějakej ten dárek v podobě vánočního hororu. Měl jsem sice nachystanej jinej film a Violent Night jsem si chtěl nechat na další Vánoce ale nakonec jsem neodolal a pustil ho už letos. A lepší dárek jsem si nadělit nemohl. Líbí se mi, že Santa sice naděluje(jak dárky tak i drsný KO) ale zároveň sám dostává pěkně na prdel. Není nouze o dobrý hlášky, krev ani gore. Na 5 hvězd to sice není ale určitě jde o jeden z nejlepších(né li nejlepší) vánočních hororů posledních let. Už teď vím, že se k němu budu rád vracet. Tohle je totiž HO HO HOdně dobrá vánoční oddechovka která ke konci připomíná jízdu ve stylu Sám doma. PS: Psychor a LIVINGDEAD o5 se svým hodnocením nezklamali🤣 ()

Vančura

Jako oddych od každoročního kola vánočních pohádek to celkem zafungovalo, přesto mi to nepřišlo jako až  taková sranda, jak by člověk čekal na základě zdejšího relativně vysokého hodnocení (už samotný trailer mi přišel poněkud odrazující, leč zvědavost byla silnější). Obsazení je spíše slabší, humor je místy dost trapný, dějově je to docela předvídatelné, závěrečné rozuzlení je vyloženě stupidní, a celkově to asi není nic, k čemu by se člověk měl chuť někdy vracet, na rozdíl třeba od - podle mě nedoceněné - komedie Bad Santa. ()