Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenzie používateľa Wacoslav1 k tomuto seriálu (26)

Kobra 11 (1996)

No po pravde mam nakoukano par dilu plus nejaky piloty takze se k tomuto fenomenu nebudu nejak obsirneji vyjadrovat jenom se mi zda ze serial trpi hroznou nevyrovnanosti obcas shlednu vylozene zabavnou jednoduchou akcni jizdu tak na 4* a obcas je to prekombinovana sracka hodna odpadu tak mi z toho vychazeji celkove ty 2* co jsem dal jo a taky cumim jak se z jednoho nametu da varit donekonecna uz nejakych 18 serii ale tak Nemcouri to furt zerou tak proc ne kazdopadne abych zase nekrivdil tak Semir je sympatak a tezkej frajer akorat nekteri ty jeho partaci jsou na presdrzku v pohode je Steinke a Burkhard uvidim mozna casem az zkouknu vic dilu tak treba prehodnotim ale jak rikam je tu par dobrych ale ty spatny jsou tak spatny ze to tahnou spis dolu ta extremni nevyrovnanost tomu holt skodi no neda se nic delat ()

Bomby na kilometri 92 (1996) (S01E01)

Slabota bida a nuda mizernej rozjezd serialu tenhle pilot mne vubec nechytnul marna slava bez Semira neni Kobry 11 a ta dvojice tady je mi uplne ukradena stejne tak jako ten bidnej a naprosto uspavajici pribeh zkratka prazdnota a marnost vic mne k tomu fakt nenapada jedna hvezda za Rascara Capaca a jeho kecy ()

Jazda smrti na diaľnici A4 (1999) (S04E01)

Co se deje? mame tu auto ktery jede samo od sebe ale to neni mozny vysvetlete to tomu autu! no teda jsem nadsen a uz chapu vsechny ty komentare tady ze je Rene Steinke trida a se Semirem tvori jasne nejsehranejsi dvojici uz jsem zaregistroval ale teprve az tenhle dil povysuje serial na opravdu maximalni level prosty namet profesionalni zpracovani a napinavost mi vyrazily dech ani to neni jeste zdaleka tak prehnany spousta blaznivych pokusu o zachranu osadky auta ktery by klidne v nejaky 15 nebo 16 serii bez skrupuli pouzili a vysli by jim se tu nezdari a tak si muzem tuhle silenou jizdu z dalsimy a dalsimy pribyvajicimy problemy vychutnat az do konce fakt jsem necekal takovou pecku ani jsem si nemyslel ze bych kdy v zivote nejakymu dilu jakyhokoliv Nemeckyho serialu dal 5* ale tohle je opravdu vrchol Kobry 11 ja se i pod ty ostatní komenty podepisuju a na 100% s nimi souhlasim mistama jsem vzrusenim nedychal tohle je fakt superbomba! ()

Diaľničný maniak (2000) (S04E07)

No vida. Tak CSFD nám dala možnost ohodnotit a okomentovat jednotlivý díly Užovky (Ehm no já vím Kobry přece) 11 a já to celkem kvituju, páč některý díly mi rozhodně za koment stojí. No a tenhle Maniak na dálnici je totální úlet. Prostě magor co se mstí tak, že rozpoutává hromadný havárky na dálnici, háže granáty po autech a palí po nich z plamenometu za doprovodu hudby Prodigy a písně Fire Starter! Totální pecka a absolutní guilty pleasure nářez. Suverénně nejlepší Kobrácká záležitost všech dob. Pod 5* nemůžu jít.100% ()

Jazda smrti na linke 834 (2001) (S05E01)

Jo tak tahle Kobra 11 mne docela dost bavila ocenuju ze to jeste neni takova parodie navic tenhle Semiruv partak mi byl zatim nejsympatictejsi pribeh je sice trochu vykradena Nebezpecna rychlost ale i tak mne dost zaujal a libil se mi hlavni zaporak kterej byl spravne nekompromisni a hlavne to byl skutecnej profik samozrejmne ze par nelogicnosti se najde konec byl trochu odflaknutej a taky skoda ze aspon jeden pasazer autobusu nebyl pro vystrahu popraven ten debilni kravatak si o to dost koledoval ale jinak to ma celkem spad svizne to utece a ani se tentokrat tvurci zbytecne nevyzivaji v tech radoby cool zpomalenych zaberech vybuchy jsou paradni a sundani vrtulniku autobusem je sice pekelne prehnany ale nema to chybu takze az na par kravin fakt velmi slusna nenarocna zabava ()

Štvanica (2002) (S06E01)

Tak musim rict ze tenhle pilot se rozhodne povedl! Rene Steinke je pro mne proste nejlepsim partakem Semira a tahle dvojice mi prisla zkratka nejsehranejsi spousta akce tentokrat i slusnej pribeh i kdyz samozrejmne jak uz je zvykem uhodnete par veci dopredu ale i tak to ujde navic se tu nesnazi byt za kazdou cenu vsichni hrozne vtipni jako v nekterych pozdejsich dilech a finalni akce je urcite vydarena takze u mne spokojenost ()

Krst ohňom (2003) (S07E01)

To byl teda krest ohnem toho mladyho nagelovanyho blbecka proste nemuzu ani videt ale to uz jsem psal jinde nicmene tady ho aspon Semir docela slusne stira a nema tady ten idol vsech patnactek az takovej prostor jinak prumernej pilot mira prehnanosti nijak nevybocuje litajici kontejnery padaji na dalnici protagonisti filmu si davaji fajt zaveseny na vlajicim uvolnenym jerabu jedouciho hasicskyho auta no proste takova typicka Kobra 11 se vsim vsudy ()

Na večné časy (2004) (S08E01)

LOL strasna blbost a zatim suverene nejdementnejsi pilot ke Kobre 11 jakej jsem mel tu cest videt nejsem sice nejakej extra znalec serialu ale zda se mi ze s pribyvajicimi dily se stava z puvodne svizny a jednoduchy kriminalky totalne prekombinovana picovina takze sorry ale tohle uz jsem fakt nerozdejchal zlocinci co maji genialni plan na loupez zlata za pomoci robotu a vede je bejvalej plukovnik Rumunsky tajny sluzby co umi z lidi delat jakoby mrtvoly a pak je zase ozivovat jedem z Japonsky ryby to bylo proste moc do toho Semir co meni partaky casteji nez ponozky a slipy tu ma k ruce toho totalne nesympatickyho prepubertalního frajirka kterej je prijemnej asi jako vozraly decko co se mnou chce prat ve tri rano v hospode ten konec to pak pohrbiva uplne ja vim ze skalni fanousci by to asi nerozdejchali ale mozna meli Semir a jeho nastavajici na konci chcipnout a serial by tim skoncil to bych ocenil no tenhle pilot byl kazdopadne otresnej za par tradicne slusnych vybuchu a znicenych aut to unikne tesne odpadu ale uz i z tohohle se stava klise a nechapu ze to lidi bavi az do dneska uz nejakych 18 serii nebo kolik furt dokola ale ja holt asi nejsem ten spravnej fanousek tak mi tato zahada zustane neobjasnena ()

Návrat (2005) (S09E01)

Tenhle návrat se spolu se startem do 9 série vydařil. Semir má opět po boku toho jediného a pravého (jak by řekla jedna tv reklama) parťáka. Jenom škoda, že Steinkeho druhý angažmá moc dlouho nevydrželo.70% ()

Vysoké napätie (2005) (S09E09)

Jeden z nejpovedenějších dílů. Vysněná dovolená a poklidný rybaření se pro Semira a Toma změní v noční můru. Toma unesou, Semir málem chcípne a zasloužený volno je v tahu. To si vyžaduje odplatu! Souhra a chemie ústřední dvojice opět dokonalá. Nebudu se hanbit, když střelím plnej počet.95% ()

Naháňačka (2006) (S10E09)

Plné riziko se vždy nevyplácí. Napínavej a originální díl. Jenom škoda tý fakt až moc přehnaný pointy.70% ()

Zlom väz (2006) (S10E12)

Pěkná šílenost. Asi nejvíc guilty pleasure díl Kobry 11 kterej jsem měl zatím možnost viděl. Nasmál jsem se a srdečně. To nebudu ani popisovat. Pro mě parádní druh pokleslý zábavy.95% ()

Na život a na smrť (2007) (S11E01)

Tak tohle byla docela slusna jizda tvurci nejdriv udelaji divakum peknou svinarnu kdyz nechaji rozstrilet podle mne nejsympatictejsiho Semirova partaka a jeste mu ho nechaji umrit v naruci nacez Semirovy hrabne a zacne hlava nehlava pronasledovat Burkharda s presvedcenim ze on je ten vrah a netusi pritom ze je to tajny agent a jeho budouci partner kvalitni svizna zalezitost tentokrat bez zbytecnych volovin plna tradicne destruktivni akce i finale tu bylo velice solidni dost dobrej pilot bavil jsem se ()

Mesto v strachu (2008) (S12E01)

Po vsech strankach prumernej pilot Burkhard mi hned po Steinkem jako Semiruv partak nejvic sedi ale neco tenhle dil podrazi a to je predevsim scenar ktery je jeste hloupejsi nez obvykle smula ale ja jsem uz v pulce filmu tusil kdo je hlavni kapo a iniciator bombovych utoku a vedel jsem jak to cely dopadne a samozrejmne ze jsem se nemylil jinak to tak spatny neni porad z toho jeste nedelaji parodii a Semir a Chris tu hrajou uspokojive hru na zlej polda a zlej polda takze kdyz to vezmu kolem a kolem tak v ramci serialu prumerna zalezitost co neurazi ani nenadchne ()

Inkaso (2008) (S12E07)

Vymahač kterej se z ničím nesere to tentokrát trochu přepískne a nešťastnou náhodou oddělá dlužníka. Naštěstí jsou na blízku Semir a Chris aby zasáhli. Jejich souhra bohužel nadále evidentně neklape. Je až moc vidět, že Burkhard chce bejt tou první hvězdou. Jinak nic mimořádnýho nějaká ta akce, honička. Průměr.55% ()

Exodus (2008) (S12E09)

Naprosto ničím nezajímavej díl. Snad jenom tím jak ve 12 sérii hledali v každým druhým díle výmluvu proč jeden nebo druhej není na place. Hold tahle partnerská souhra se nevydařila.45% ()

Ži a nechaj žiť (2008) (S12E10)

Burkhard má asi dobrý srdce a proto mu ho chtějí čajznout! To, ale nebude jenom tak. Svižnej a hodně akční díl (bez Semira) kde však, ale dostává atleticky dobře disponovanej tvrďák Burkhard šanci se předvést. Marná sláva spolupráce moc nefungovala, ale tahle sólovka se povedla. Nejlepší díl 12 řady.85% ()

Medzi nepriateľmi (2008) (S12E11)

Pokud nepočítám ty pozdější pilotní díly a tu slátaninu Sebevražedné komando, tak tohle je poslední kobráckej řadovej díl kterej jsem viděl a tak to i zůstane. Konec 12 série a nespokojený Burkhard, kterej se mi sice hned po Steinkem nejvíc líbil, ale ta souhra se Semirem prostě neklapala musí být odstřelen. No pojali to docela epicky díl je v pohodě, akorát, že možná měli z Chrisem odstřelit celej seriál a bylo by to důstojný. Jak říkám 12 sérií to pro mě skončilo a na ty další reinkarnace z nevím už kolikátým partnerem nejsem zvědavej.80% ()

Na vlastnú päsť (2008) (S13E01)

Co mu je? dostal zachvat alergicky tentononc... tak tahle hlaska je za sto! no musim rict ze krajta4 eh teda pardon kobra11 jde uplne mimo mne z puvodniho serialu jsem neco malo videl ale ani poradne nevim co a netroufam si to hodnotit tenhle skvost jsem zhlednul na doporuceni uzivatele mzss1 ktery mi porad basnil jak je to skvely uzasny a nezapomenutelny a jak to tedy vidim ja? no vidim to na standartni blbost made in Germany jakoze Nemci ukazujou vsude mozne ze maji spoustu prachu muzou znicit iks aut a vubec delaji vsechno proto aby se za kazdou cenu priblizili Americkym akcnakum bohuzel kde není talent a invence tam zustava jenom porad ta sama blazniva a ulitla pakarna takze proc davam 3*? no hlavne proto ze to melo opravdu neskutecny guilty pleasure co chvili jsem se musel nad temi dialogy pribehem a vsim ostatnim placat do kolen tohle se proste neda brat vazne takze kdybych to hodnotil seriozne tak je to mezi odpadem a jednou hvezdou ale sranda to byla fakt neskutecna jinak i kdyz o serii opravdu moc nevim tak mi dochazi ze ze zacatku se jeste asi jednalo o jakz takz seriozni krimi serial kterej se vsak postupem casu vyprofiloval v totalne unrealnou akcni jizdu ale lidi to asi zerou kdyz uz se pokud vim nataci 18 serie nebo kolikata vubec coz je zrejmne dukaz ze i z tisickrat vylouhovaneho nametu se da jeste porad neco vyvarit no co se tech akcnich scen tyce neprekvapim asi kdyz uvedu ze mne vsechny ty desne cool zpomalovacky pri prestrelkach i nehodach aut neskutecne serou ale chapu ze zejmena v Nemecku uz je z toho asi trend takze takhle kravina to je ale vzhledem k tomu jak jsem se nakonec ve finale pobavil k tomu budu shovivavy a na zaver jeste malej postreh pro uzivatele Ouwen k tomu co bylo na silnici to nebyl krecek to byl jezek! ()

Komando smrti (2009) (S13E12)

No do prdele. Tenhle díl má hodně zavádějící název. Vlastně jsem nepochopil proč se to jmenuje Sebevražedné komando. Já to stáhnul jenom proto, že mě ten název zaujal a myslel jsem, že tu Kobráci budou honit nějaký komando sebevražedných Arabáčů co stihne mezitím vypálit půlku dálnice a vono hovno. Upřímně už si nepamatuju o čem to bylo jenom, že to byla totální chujovina, kde název nemá z obsahem nic společnýho. Bena prosím ne. Nesnáším tyhle cucáky. Jediní kdo k Semirovi patří jsou Keller, Steinke a Burkhard.15% ()