MI-5: Vyššie dobro

• Česko MI-5: Vyšší dobro (viac)

Po tom, čo počas rutinného prevozu ujde z vyšetrovacej väzby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim (Elyes Gabel), z jeho úniku obvinia legendárneho šéfa protiteroristického oddelenia Harryho Pearca (Peter Firth). Nikoho preto neprekvapí správa, že skompromitovaný Harry, ktorého donútili k rezignácii, skočí jednej noci z mosta do Temže. MI5, ktorá je v dôsledku debaklu s Qasimom na kolenách a čelí kontroverznej reforme, povoláva bývalého agenta Willa Hollowaya (Kit Harington) späť z Moskvy, aby odhalil šokujúcu pravdu - Harry je stále nažive. Bývalý šéf porušil všetky pravidlá a teraz potrebuje Willovú pomoc. Kým Qasim chystá svoj zničujúci útok na hlavné sídlo MI5 v Londýne, Will sa musí rozhodnúť, či Harryho nahlási, alebo riskuje všetko tým, že mu bude dôverovať. Skazený a nebezpečný majster špiónov ho totiž v minulosti už raz zradil. (TV JOJ)

MickeyStuma

Příběh o bezohlednosti špiónů na poli běžného života přináší dramatickou etudu současného dění teroristických hrozeb a jejich řešení. Děj má svůj patřičný vývoj, daleko více se staví na dramatičnosti a menší temné stránce. Žádné akční zběsilé tempo se tentokrát nekoná, takže žádný další Bourne. Nikterak se tedy nespěchá a tak každá minuta má svoji důležitost. Tím se vytváří určité napětí hlavně v tom, jak se to bude vyvíjet dál. O zvraty tak není nouze. Jistého kýče se to bohužel ani tentokrát nevymanilo, ale bez toho by to snad vůbec nešlo. Mnohé scény tedy vedou k zamyšlení. Např. střelit snipera po nohách když ho potřebuji živého, nebo mu jen pohrozit a čekat na moment překvapení kdy se sám nečekaně vrhne ze střechy? Kouzlo ve vteřinovém rozhodování v daném momentu. Atmosférou se snímek nevymyká od podobných seriálových televizních počinů, což jen potvrzuje zkušenost režiséra mimo jiné i právě na ´MI 5´ z roku 2002. Televizní souhra však není na škodu, právě naopak. Dodává to daleko více na atraktivnosti celého příběhu. Z malého rozpočtu se podařilo vytvořit vcelku vkusný napínavý biják. ()

nascendi

Neviem prečo toľko pohŕdavých komentárov, prečo pomerne nízke hodnotenie filmu, ktorý ma síce ničím nenadchol, ale ani ničím nepopudil, čo je u výtvorov z posledných rokov pomerne zriedkavá záležitosť. Okrem hudby ma zaujalo asi najviac to, koľko krát boli aktéri postavení pred otázku, či je to pravda alebo zasa ďalšia hra niekoho. ()

maddy

Spookes: The Less Than Good. Tuctový špionážny akčňák z britských ostrovov. Síce sa tu neustále niečo deje, Kit Harington uteká raz po budovách, raz cez letisko, po Londýne, po Berlíne, ale akcia je iba štandardne natočená a ani raz výrazne nestrhne, chýba tomu správna dávka napätia a adrenalínu a v príbehu síce jeden zvrat strieda druhý, no od polovice už je akurát tak jedno kto je na čej strane, pretože postavy sú divákovi ukradnuté. Vo výsledku ani dobré, ani zlé, iba príliš obyčajné. Síce neškodný, rutinne odvedený, ale nijako zvlášť záživný akčný thriller určený skôr do televízie. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,700,720▐ veľmi ale veľmi nezáživná amatérska brečka, zívačka ktorá mí bližšie k TV produkcii, než nejakej svižnému kino thrilleru, a ten vlasatý Kit Harington je teda pekné drevo, k tomu tu je zlá kamera, o réžii škoda hovoriť, strata času /25%/ ()

zapalik

John Snow je tady šíleně nezajímavý. Žádná z postav nezaujme, což je chyba scénáře. Vůbec se totiž nevěnoval prokreslení charakterů. Když na konci hrdina odhalí zrádce, divák ani pořádně není, kdo to je. Druhá hvězdička je ale za smrt zrádce, aspoň jeden fajn nápad. Ale i ta scéna jako by herce nezajímala a předvedli ji jen z donucení ()

• Natáčelo se v Londýně, Berlíně a Moskvě. (Terva)
  • Kit Harington dostal špionážne cvičenie od bývalého vojaka SAS (špeciálna jednotka britskej armády), aby mohol vierohodne zahrať svoju rolu vo filme. (Laslo)
  • Scény z ulíc Londýna museli byť točené znovu a znovu, pretože do záberov sa stále dostávali autobusy s plagátmi Kita Haringtona. (Laslo)