Kobra 11 - Série 1

(séria)
Nemecko, 1996, 7 h 46 min (Minutáž: 44–94 min)

Johannes Brandrup, Evelyn Meyka, Leon Boden, Achim Wolff, Lou Lou Rhemrev, Almut Eggert, Günter Schubert, Georg Tryphon, Ulrich Bähnk, Hussi Kutlucan (viac)

Lachtaan

Trochu pochmurné začátky jednoho z nejprimitivnějších, za to ovšem nejadrenalinovějších akčních seriálů evropské produkce. Dlouhá léta mi trvalo zrovna Němčourům ve filmovém či televizním světě v něčem fandit, s Kobrou 11 jsem ale vyrůstal už od školky. Dneska už na ni ale spíše jen vzpomínám. ()

Ouwen

Vrchol akčních scén patří hned do pilotu, kdy se sešrotuje jeden policejní vůz. Zbytek série působí dost nevýrazně co se týče akce, jedná se pouze o nějaké menší náznaky, ale je znát, že první série dost zestárla a chybí jí tah na branku. Chemie mezi Erdoganem a Johannesem je však výborná i když bylo znát, že Brandrup byl díl od dílu méně výrazný a moc ho to zřejmě nebavilo - měl však dost velké charisma. Je zde dost velkej důraz na charaktery, jejich motivace a vývoj - nicméně mi střih přišel céčkovej a mrzelo mě, jak vždy všechno skončilo jen tak bez nějakého solidního epilogu, to platí pro každej díl. ()

HellFireFery

Pilotní díl seriálu Kobra 11 nese porodní bolesti (každý nějak začíná). Herecké výkony jsou na bodu mrazu a ani příběhově se nejedná o něco, čím by měl začít kriminální film s akčními prvky. Na druhou stranu jsou hlavní hrdinové sympaťáci a ani jejich kolegové jim nedělají výraznou ostudu. Vedlejší postavy však zřejmě stály před kamerou poprvé. HODNOCENÍ: 60 % ()

Colonist

Každé začátky jsou těžké. První série Kobry 11 je úplně jiná než ty následující. Akce je tu poměrně málo a je hodně sterilní. V této fázi je seriál z 90 % kriminálka, z 10 % akce. Ale i takhle po letech mě první série víceméně bavila. Na německé poměry se jedná o docela solidní nenáročné detektivky. Zápletky sice nejsou tak silné, a proto jsou natahovány nejrůznější vatou, ale ve většině případů jsou ty epizody napínavé. A zábavné, což je nejdůležitější. Člověk vypne mozek a 45 minut se slušně baví. To je prostě pro mě stará Kobra 11. A jak jsem zmiňoval v komentářích k jednotlivým epizodám, nejvíce si na těchto starých dílech cením toho, že je větší prostor věnován charakterům postav. Poznáváme hlouběji vyšetřovatele, pachatele i tragické oběti zločinů. A právě proto jsou tyto postavy zapamatovatelné. Tento trend se postupně ze seriálu vytrácí. Od nějaké 5. série si pamatuji minimum záporáků a epizodních postav (jsou prostě nevýrazné a podle jedné šablony), zatímco tady si pamatuji prakticky každého: dědka Rascaracapaca, blbou Mareike, Ingova vraha, postiženého Antona, zoufalého vdovce, který chce zabít sebe i své děti, senilního důchodce Schneidera, sympatického grázla Charlyho, stupidního a nechtěně směšného japonského terminátora i sjetou fetku z autobusu....ti všichni se mi vryli do paměti. A to něco znamená. Vlastně jedinou výjimku tvoří vedlejší postavy policistů ze stanice. Tady se žádný Bonrath, Herzberger či Andrea nekonají. A Almut Eggert je neuvěřitelně nesympatická šéfová, navíc hraje strašně prkenně. Divím se, že ji vzali ještě do další série.Nejlepší epizody 1. série: Rudé růže, černá smrt; Nový parťák; Konečná pro všechny. Nejhorší epizody 1. série: Smrt ve stovce; Samuraj. ()

• Jaguar kličkuje, ale Sierra není vidět, její řidička o něm říká už když přejíždí do omezení – do protisměru. (marcel5)
  • V pilotním filmu Kobra 11 - Bomby na 92. kilometru , jsou vidět dvě česká auta značky Škoda Felicie,  jedno je v bíle barvě a druhé v modré. (Cvalek)
  • Frank Stolte přijíždí ke služebně na velké parkoviště, ale v následujícím záběru vchází do budovy zadním vchodem. (marcel5)