Kobra 11 - Season 4 (1999) (séria)

Jazda smrti na diaľnici A4 (S04E01)

(epizóda)
  • Česko Pekelná jízda na dálnici A4 (viac)

Tom Kranich nenastúpil do nového zamestnania práve najšťastnejšie. Vlastne chcel byť prvý deň v službe načas, ale ako vždy sa opäť oneskoril. V zhone sa mu podarí ešte nabúrať na svojom horskom bicykli do postaršieho mercedesu. Vodička Susanne si vozidlo práve odváža zo zaprášenej pouličnej dielne a je so svojou malou neterou na ceste za matkou do Aachenu. Ako spolujazdca vezie ešte obchodníka Eda, ktorý sa ponáhľa na dôležité stretnutie. Susanne sa ponúkne, že Toma hodí do práce. Policajt prijíma a tým sa začína celá dráma. Dvojtonové vozidlo sa na diaľnici zrazu dostáva mimo akúkoľvek kontrolu svojej vodičky - plynový pedál sa zasekol a automobil sa ženie 160-kilometrovou rýchlosťou vpred... Semir sa cez mobil dozvedá, že jeho nový kolega Tom je v ťažkostiach. Okamžite organizuje záchranné práce. S veľkým nasadením sa polícii predsa len podarí vypratať cestu. Stále však nie je isté, či sa podarí zastaviť neovládateľný stroj. Čas sa obracia proti záchranárom - nebezpečná zákruta sa blíži a riziko nehody v takej rýchlosti je obrovské. Policajná šéfka Anna Engelhardtová a Semir zvažujú možnosti, ako obísť nebezpečné miesta. Tom riskuje vlastný život, keď sa za jazdy snaží prerezať benzínovú hadičku. Pokus sa však nepodarí... (TV Markíza)

Wacoslav1

Co se deje? mame tu auto ktery jede samo od sebe ale to neni mozny vysvetlete to tomu autu! no teda jsem nadsen a uz chapu vsechny ty komentare tady ze je Rene Steinke trida a se Semirem tvori jasne nejsehranejsi dvojici uz jsem zaregistroval ale teprve az tenhle dil povysuje serial na opravdu maximalni level prosty namet profesionalni zpracovani a napinavost mi vyrazily dech ani to neni jeste zdaleka tak prehnany spousta blaznivych pokusu o zachranu osadky auta ktery by klidne v nejaky 15 nebo 16 serii bez skrupuli pouzili a vysli by jim se tu nezdari a tak si muzem tuhle silenou jizdu z dalsimy a dalsimy pribyvajicimy problemy vychutnat az do konce fakt jsem necekal takovou pecku ani jsem si nemyslel ze bych kdy v zivote nejakymu dilu jakyhokoliv Nemeckyho serialu dal 5* ale tohle je opravdu vrchol Kobry 11 ja se i pod ty ostatní komenty podepisuju a na 100% s nimi souhlasim mistama jsem vzrusenim nedychal tohle je fakt superbomba! ()

TaNya_

Nebezpečná rychlost se Semirem a Tomem jako jejich první parťácký díl je naprosto nezapomenutelná. Pominu x-milion nelogičností a na hlavu padlých rozhodnutí (což je u Cobry 11 na denním pořádku :D) a vyjde mi z toho skvělej béčkovej akčňák, v nejlepším případě v originálním znění. Alelujah moje oblíbená dvojičko! ()

Campbell

Dávám takových menších 5* protože v tomhle mě Kobra 11 a celé Německo dost překvapilo. Po nic moc prvním pilotu je tohle opravdu extra skok. Sice tu je klišé nad klišé a celé to je dost neoriginální, ale prostě je to příjemné na zkouknutí. Kanich je sympaťák a simír jak by smet. Je tu sice dost nedostatků ale já si film prostě dokonale užíval. ()

johnsnow

Povedal som si, že si zopakujem detstvo a dám si repete kobry, prvé 3 série hodnotiť nejdem tie ma nikdy nezaujali a ani André nebol fajn postavou, avšak tu prichádza legendary Tom Králik (tak som ho volal ako malý ja) a spolu s jediným Turkom v Nemecku ktorý negriluje kebab ale BMW-čka na diaľnici vytvoria skvelý pár a už tento prvý diel je brutálne namakaný, najmä dieťa na lane a prechod cez Aachen. Som zasek 11-ročný džmin a teším na každý part. ()

Hrabka

Ani zdaleka jsem neviděl všechny díly, ale viděl jsem toho dost a můžu říct, že tento díl (dvojdíl) se mi líbil ze všech nejvíc. Je tomu sice už dávno, co jsem si to pouštěl pořád dokola, ale byla to naprostá senzace. Výborný díl se skvělým napětím a hláškami. Prostě nezastavitelné auto je numero uno v Kobře 11. Navíc Semir a Tom byli nejlepší dvojka a tohle byl pro ně ten nejlepší začátek. 90% ()

• Na konci Tom otevřel šíbr před uražením dveří Mercedesu, ale při přelézání Zuzany a Eda je šíbr při záběru z vrchu zavřený. (marcel5)
  • Ve scénách, kdy se vrchní komisařka Engelhardtová (Charlotte Schwab) dohaduje se zemským předsedou vlády Brüslerem, lze vidět, že na jejich telefonech jsou malé obrazovky s kamerami. V těchto scénách se obě postavy ve svém dialogu přímo dívají na obrazovku, tudíž kamera, která je umístěna ihned vedle obrazovky, by je měla snímat tak, jako by spolu mluvili z očí do očí. Z nějakého důvodu jsou ale obě postavy nelogicky snímány z profilu. (Cruz555)
  • V této epizodě zazní několik písní, konkrétně se jedná o písně „Paranoid“ od Black Sabbath, „Everything's Gonna Be Alright“ od Sweetbox, „The Road to Hell“ od Chris Rea a „When You Believe“ od Whitney Houston a Mariah Carey. (Frantisek.Fu)