Kobra 11 - Season 3 (1998) (séria)

Smutné víťazstvo (S03E16)

(epizóda)
  • Česko Osamělé vítězství (viac)

Semir sa vydáva po stope svojho zmiznutého parťáka. Medzitým sa Bergerovi podarí rozmiestniť zostávajúce rakety a zinkasovať výkupné za modelku Stellu. Iba Michaelsova manželka sa akosi nemá k plateniu. Berger sa so svojím komplicom Salvatorom vydáva do jaskyne, kde má menšie mučenie prinútiť milionárovu ženu k rozumu. André spoznáva Salvatora ako vraha Bergerovho syna. Keď sa Berger dozvie, že pri likvidácii jeho ženy (ktorú si sám objednal), prišiel o život aj jeho milovaný syn, pochytí ho amok. André využíva slabú chvíľku svojho väzniteľa a uteká. Ten zo zúfalstva odpaľuje prvú raketu a obom komisárom dochádza, že musia nebezpečného šialenca zastaviť skôr, než stačí napáchať obrovské škody. Berger sa pokúša uniknúť na motorovom člne a policajti ho prenasledujú vrtuľníkom. Semir Bergera zabije, ale prázdninové dobrodružstvo má aj svoj tragický koniec. André je postrelený, bezvládne sa zrúti do mora a nenávratne zmizne v modrej hlbine... (TV Markíza)

fabecc1222

Jak už bylo napsáno, tak nejvíce emotivní není ona scéna s harpunou, ale až závěrečná scéna, kdy Semir prochází centrálou za doprovodu "smutné znělky". Reinhard Scheuregger měl tu smůlu, že hlavní Kobří motivy: https://www.youtube.com/watch?v=oCp_lU6iwKA&ab_channel=AntonAlexanderWolf | https://www.youtube.com/watch?v=GzAP33BND-E&ab_channel=ReinhardScheuregger-Topic Složil už v pravěké době, a nikoliv dnes v době Netflixů, virálního šíření, sociálních sítích apod, kdy mu za takovouto podmanivou hudbu klečeli lidi u nohou. Andrého první smrt po letech nabrala úplně nové obrátky, kterě celkové vyznění dílu dost mění, ale při prvních shlédnutích tento díl zanechával nesmazatelné emoce u mnoha fanoušků. ()

Yardak

Šestá série patřila mezi ty nejkvalitnější, i díky faktu, že se začalo točit více realistických scén. Spoiler: André Fux (Mark Keller) zmizel tímto dílem na dlouhý čás ze seriálu Kobra 11. Pro mě jediná opravdu kvalitní postava tohoto německého fenoménu! ()

Colonist

"Andrééééééééééééééééééééé!!!!!!!!!!" Dodnes si pamatuji, jak jako malý kluk sedím v našem obýváku na koberci, sleduji konec tohoto dílu a brečím. Nepamatuji se, že by mě v televizi něco takhle zasáhlo. I v pozdějších letech se stalo, že jsem byl u různých filmů a seriálů naměkko, ale nikdy už jsem nebrečel. A i teď při posledním zhlédnutím v roce 2020 je ten konec "Osamělého vítězství" neskutečně silný. Samotná scéna s harpunováním ani tak ne, ale ten konec, kdy hraje smutná variace znělky a zničený Semir prochází strážnicí, to je ten správný tearjerker. Už jsem tedy pochopitelně nebrečel, ale naměkko jsem byl. Ta hudba, ty pohledy kolegů, Andrého Mercedes, vzpomínka na přetahování se o to, kdo bude řídit...Tenhle díl zkrátka pořád funguje. Není to jen nostalgie, je to dobře natočený. Tento díl znamená konec jedné éry a vlastně i konec té nejlepší Kobry 11. Následující první dvě série s Tomem mám sice celkem rád, ale kvalita seriálu se zde postupně snižuje. Navíc s Andrém umřela i hudba Reinharda Scheureggera. Byla sice repetitivní a minimalistická, ale jeho výrazné hudební motivy z prvních tří sérií se mi vryly do paměti. Od "Pekelné jízdy na dálnici A4" si nepamatuji z hudebního podkresu nic. Aspoň že Scheureggerův duch ještě částečně přežívá do 10. série v podobě klasické honičkové hudby a některých jeho akčních motivů (a smutná variace znělky se také ještě několikrát objeví). Král je mrtev, ať žije král. P.S. Ta prasárna, co udělali v 18. sérii, kdy Andrého na jeden díl oživili a udělali z něj záporáka, pro mě neexistuje. André na té Mallorce umřel a na to se nesahá! To je prostě svatý! ()