Semir a jeho parťák Tom Kranich objavia v havarovanom aute na diaľnici ukrytú Vietnamku. Než sa stačia pri výsluchu niečo dozvedieť, je im prípad odobratý, pretože presahuje kompetencie dopravnej polície. Tom však svedkyňu sleduje a padne do pasce. Volá o pomoc Semirovi, ale ten už dorazí neskoro: Tom i Vietnamka sú zastrelení. Nad Tomovou mŕtvolou však Semir zahliadne muža s pištoľou. Keď ho neskôr vypátra a zatkne, Mark Jäger pokojne tvrdí, že má alibi. A vysoký policajný dôstojník Simon mu ho potvrdí. Semir je presvedčený, že sa nemýlil, ale zdá sa, že ani šéfka Anna mu neverí. Dáva mu dovolenku. Semir muža sleduje, ten si to však všimne a vo svojom červenom športiaku ho vyláka k naháňačke mestom, Semir skončí aj s autom v bazéne. Je zatknutý, a zdá sa, že jeho budúcnosť u dopravnej polície je ohrozená... (TV Markíza)

Grogan

Tom byl docela fajn parťák, ale v těch novejch dílech už to člověk nijak neprožívá, takže mě jeho definitivní odchod nijak zvlášť nevzal, navíc ta jeho hrdinská smrt byla docela klišé zpracovaná. A co se týče Semírka, tak ten mě díl od dílu sere víc a víc - namachrovanej kretén, kterej je vždycky přesvědčenej o svý neomylnosti a hrozně často afektovaně řve - buď při akrobatickejch kouscích na dálnici (kde tak působí jako mírný retard) nebo na lidi kolem sebe (takhle afektovanej člověk by každýmu začal lízt na nervy během 5 minut). Jestli jeho herecký představitel vůbec někdy pořádně hrál, tak leda v prvních sériích, teď už se na něho nedá koukat, jaký trapný výkony tam provádí. Burkhart v porovnání s ním na toho tvrďáka vypadá, ale ani to už ničemu moc nepomůže (přesto díky tomu se na tyhle 2 série s ním dá ještě jakžtakž koukat, alespoň když někdy je venku hnusně a v bedně nic lepšího není). ()

ocypuc

Umřel Tom Kranich, můj nejoblíbenější Semirův parťák a určitě nejen můj. Bohužel jeho nástupce (Gedeon Burkhard) žádný zázrak nepředvedl a tak následující dvě série s ním byla Kobra 11 o cosi slabší. Naštěstí to zachraňovali jiní. Ale vraťme se pilotnímu dílu. Neumírá Tomova přítělkyně ale umírá Tom jako zatím utajený přítel sekretářky Zuzany. Je to veliká škoda. Jinak moc povedený díl, opět plný akce a napětí. ()

Wacoslav1

Tak tohle byla docela slusna jizda tvurci nejdriv udelaji divakum peknou svinarnu kdyz nechaji rozstrilet podle mne nejsympatictejsiho Semirova partaka a jeste mu ho nechaji umrit v naruci nacez Semirovy hrabne a zacne hlava nehlava pronasledovat Burkharda s presvedcenim ze on je ten vrah a netusi pritom ze je to tajny agent a jeho budouci partner kvalitni svizna zalezitost tentokrat bez zbytecnych volovin plna tradicne destruktivni akce i finale tu bylo velice solidni dost dobrej pilot bavil jsem se ()

LachtanShows

Bez debat nejemotivnější díl celého seriálu. Tom Kranich byl s tváří sympaťáka Reného Steinkeho a pro nás i kvůli úžasnému dabingu Aleše Procházky vůbec nejlepší postavou, kterou kdy Kobra disponovala, bohužel se ale opět dostavily pro mě neznámé důvody, kdy jsme se zase loučili s hlavním aktérem. Pan Burkhard zahrál Chrise velmi dobře, ale Toma už nikdy nikdo nenahradil. ()

fabecc1222

Osud Toma Kranicha byl znám již před vysíláním epizody, takže první půl hodina je pořádným nervákem, kdy se čeká na onen osudný moment. Tomova smrt je natočena výborně, a vyvolává spoustu emocí. Je to takový ten případ, že ikdyž koukáte opakovaně, tak furt doufáte, že to Semir tentokráte stihne včas, a nestihne... Potom už následuje velká akční jízda za pomstou. Semir se tu potkává s novým parťákem Chrisem. Pro Burkharda také trochu smůla, že jeho první díl je zároveň i ten nejlepší, a potom už to prostě není ono. V tomhle díle je také v intru naposled použita klasická znělka, a už tu bohužel není vůbec původní hudba, jen krátká variace na hlavní motiv. Na chvilku se také jakoby mimochodem mihne budoucí sekretářka Susanne. ()