Kobra 11 - Série 5

(séria)
Nemecko, (2001–2002), 15 h 4 min (Minutáž: 45–94 min)

René Steinke, Laura Laß, Samir Osman, Erdogan Atalay, Charlotte Schwab, Dietmar Huhn, Erdal Kacar, Thure Riefenstein, Florentine Lahme, Angela Hobrig (viac)

Colonist

Průměr na základě hodnocení jednotlivých epizod páté série mi vychází na 4 hvězdičky, ale já musím dát absolutní hodnocení. Po třetí sérii je pátá řada druhou nejlepší sezónou staré Kobry 11. Neduhy, které jsem vyčítal 4. řadě, jsou pryč. Kvalita epizod je vyrovnanější, legendárních pětihvězdičkových dílů je tu hodně a ty zbylé taky nejsou vůbec špatné. Je tu sice několik průměrných či podprůměrných epizod, které jsou nudnější a pomalejší, ale o žádném dílu 5. řady nemohu říct, že by byl příšerný nebo nekoukatelný. Tady i ta nejhorší epizoda má něco do sebe (třeba solidní akci). Tom Kranich mi přišel v předcházející sérii trochu mdlý, tady ale více budovali jeho charakter a věnovali mu hned několik epizod, jejichž děj se točil přímo kolem něj. Takže v této sérii s Tomem žádný problém nemám, ba naopak. 5. řada je Tomova nejlepší sezóna. Akce je tu vymazlená a příběhy epizod vcelku zajímavé, průměrné detektivky tu najdeme jen minimálně. Tohle je ještě ta zábavná Kobra, která je správně přehnaná a místy krásně stupidní. Při kompletním zhlédnutí v roce 2020 jsem byl kvalitou této série mile překvapen. Je lepší, než jsem si pamatoval z mládí. Když to člověk bere s nadhledem, skvěle se pobaví. Nejlepší epizody 5. série: Jízda smrti linky 834; Horečnaté sny; Zlý sen; Smrt z motoru; Rychlost; Věc cti Nejhorší epizody 5. série: Znepřátelení bratři, Obchod se smrtí (jsou nejhorší v tom smyslu, že jsou slabší než zbytek této série, nejedná se o nejhorší díly seriálu) ()

Rattlehead

O něco lepší než předchozí řada. Zjistíme, že Tom má sestru, a ta je nejen pohledná, ale navíc i pěkně drsná. Jinak má Tom ale na ženy v této sérii docela smůlu. Hned dvě blízké mu umírají. Lidé, kteří se starali o dabing, se ani v páté sérii nenaučili správně vyslovovat název města Düsseldorf, ach jo... ()

• Během natáčení této epizody se René Steinke při skoku na střeše zranil a záchranná služba ho převezla do nemocnice. [Zdroj: AFC11.cz] (asdfasdf)