Na diaľničnej zátarase vybuchne časovaná bomba. Dvaja robotníci sú ťažko zranení a len o vlások uniknú smrti. Na mieste je nájdená páska so zvukovým záznamom a plastová figúrka známej komiksovej postavy. Atentátnik telefonicky požaduje výkupné, ale pokus o jeho odovzdanie niekoľkokrát skrachuje... Nasledujú ďalšie bombové útoky a obyvateľstvo začína pociťovať strach a obavy. Dokonca vybuchne bomba pod služobným vozidlom policajta Marcusa Bodmera. Frank Stolte a Ingo Fischer sa však nevzdávajú a usilovne pátrajú ďalej. Podrobná analýza výbušniny konečne prináša do vyšetrovania zvrat. Látka sa zhoduje s tou, ktorú pred rokmi používal iný atentátnik. Ale ten teraz sedí vo väzení... (TV Markíza)

HellFireFery

Pilotní díl seriálu Kobra 11 nese porodní bolesti (každý nějak začíná). Herecké výkony jsou na bodu mrazu a ani příběhově se nejedná o něco, čím by měl začít kriminální film s akčními prvky. Na druhou stranu jsou hlavní hrdinové sympaťáci a ani jejich kolegové jim nedělají výraznou ostudu. Vedlejší postavy však zřejmě stály před kamerou poprvé. HODNOCENÍ: 50 % ()

Colonist

"Bomby na 92. kilometru" jsou sice klasika mého dětství (miloval jsem Kobru 11 i Tintina a tady se obojí spojilo) a tenkrát v 90. letech to byla na německé poměry bomba, ale v žádném případě to není na absolutní hodnocení. V těch klasických sériích Kobry 11 (pro mě je to do prvního odchodu Toma Kranicha) se najdou mnohem lepší díly. Tohle je ještě pomalé, utahané a té akce tu vlastně moc není. První polovina filmu je dokonce úděsně nudná. Pak se to naštěstí zlepší a třeba akce s kotvou a policejním autem je ikonická. Překvapilo mě, že jsem si nikdy neuvědomil, jak nesympatický je v tomto pilotu Frank Stolte (v dalších dílech už působí naštěstí jinak). I dnes však musím ocenit, že se tento díl snaží vykreslit charaktery hlavních postav (něco, na co u Kobry nejsme moc zvyklí) a že je průběh vyšetřování případu je pojat poměrně realisticky. Právě ona realističnost je pro první sérii Kobry charakteristická. A je to vlastně docela příjemné. ()

IsaacNewton

I když seriál znám již dlouho, nikdy jsem pilotní dvojdíl neviděla. Docela mě překvapil, nebyla to žádná paráda, ale dívat se na to krásně dalo. Musím říci, že i když jsem fanda českého dabingu, tentokrát se tedy moc nepřetrhli, špatně nadabovaná šéfová a nějací dabéři si dali i 5 rolí. Tento zprvu lehkovážný, později temnější začátek nekonečného seriálu o německých dálnicích, který mám moc ráda, tedy jel dost pomalu, téměř žádná akce, Frank je docela obyčejný, takže další série s ním už za 3 hvězdy asi nebude, ale tohle je průměr. ()

MickeyStuma

Pilotní snímek krimi seriálu o dálniční policii. Hlavní postavy jsou vyšetřovatelé Stolte a Fischer. Jako první případ, který nám představují, jsou bombové útoky a s tím spojený vyděrač. Zpočátku mi přijde značně nudný, ale jakmile se překlene přes svoji polovinu, lehké napětí se dostaví. Kousat nehty si však u toho určitě nikdo nebude. Jedná se zcela o obyčejnou oddechovou detektivku bez nějakých akční scén. Pilotní film by měl představovat, jak by bude seriál vypadat a hlavně má za úkol přilákat diváky, ale nevím. Tady jsem k tomu poněkud skeptický. Moc se svým vyzněním nedaří. Takovýchto snímků jsou tucty a když nemá čím zaujmout, nemá šanci. No, snad se to ještě nějak vyvrbí. ()

LukasCL

Film, který odstartoval dnes již legendární seriál Kobra 11. Zde ještě bez postavy, která celý seriál táhne (Semir Gerkhan). Musím říci, že v tomto případě mi absence Semira nevadí, Ingo Fischer je celkem sympatická postava, u které je škoda, že odešla tak rychle. Hlavní vyšetřovatelé Frank Stolte a Ingo Fischer pátrají po psychopatovi, který vyhrožuje bombovými útoky na dálnici a žádá jako výkupné milion marek a kilo zlata (vše časem při nezdařilých akcích navyšuje na 3 miliony marek a 3 kila zlata). Aby dokázal, že to myslí vážně, tak nechá vybuchnout hned na začátku filmu 1 bombu a poté spáchá atentát s kotvou na policistu Bodmera. Velmi dobrý pilotní film, který si zaslouží plný počet bodů. I bez Semira to jde. ()

• Nejenže se detektivní případ filmu točí okolo slavných komiksů „Tintinova dobrodružství“, ale je zde použita i scéna s telefonní budkou, která se objevila v komiksu a přímo na něj odkazuje. (mar48)
  • Film byl pilotní epizodou seriálu Kobra 11 (od r. 1996) a v premiéře ho sledovalo více než 10 500 000 diváků. (patrik1177)
  • Po zastavení silničářského auta s vlekem (po průjezdu labyrintem na dálnici) a následné nehodě několika osobáků, tam už silničářské auto není. Také má registrační značku KL 9682, kterou mělo silničářské auto, které na začátku na 92. km vybuchlo. (marcel5)