Semir a Tom sú na stope bandy pašerákov zbraní, ktorí už prekazili dve veľké akcie. Zločinci sa ich chcú zbaviť a nastražia na nich pascu. Semir a Tom sú vylákaní na odľahlé miesto na schôdzku s informátorom. V okamihu, keď informátora nájdu mŕtveho, dorazia na miesto príslušníci protikorupčného oddelenia polície. V Tomovom byte sú nájdené peniaze a obaja diaľniční policajti sú zatknutí a umiestnení do vyšetrovacej väzby. Hrozí im, že ich spoluväzni zabijú. Za pomoci kolegov z diaľničnej polície však obaja z väzenia utečú, aby odhalili hlavu pašeráckého gangu a očistili svoju povesť... (TV Markíza)

Wacoslav1

Tak musim rict ze tenhle pilot se rozhodne povedl! Rene Steinke je pro mne proste nejlepsim partakem Semira a tahle dvojice mi prisla zkratka nejsehranejsi spousta akce tentokrat i slusnej pribeh i kdyz samozrejmne jak uz je zvykem uhodnete par veci dopredu ale i tak to ujde navic se tu nesnazi byt za kazdou cenu vsichni hrozne vtipni jako v nekterych pozdejsich dilech a finalni akce je urcite vydarena takze u mne spokojenost ()

fabecc1222

Stále vydařený pilotní film, ale z té trojice s Tomem ten nejslabší. Tenhle díl také zároveň funguje jako takový vzor do dalších sérií, kde se tato tématika objevila už tak nejméně 10x. Děj je vcelku předvídatelný, a nejedná se opravdu o nic originálního, ale je zde spousta akce, která je velmi efektivní. Také se na scénu dostává jedna z nejlepších vedlejších postav Schröder, který tu s námi zůstane až do nějaké 10. série. ()

MATADOR

Kobra 11- pilotní film k 6. sezóně. A hned se na to vlítne zhurta. Štavnice, poštvaná proti dvěma "hrdinům" je napínavá a Kobra 11 pořád ve své nejlepší formě. Opět se jedná o podívanou, při které se nebudete nudit. Sice té napínavosti popravdě mnoho není, ale to vynahradí dosyta spousta akčních scén. ()

Colonist

Konec staré Kobry započal. Je to dobrý pilotní film, ale jako celek není tak kvalitní jako jeho předchůdci ze 4. a 5. série. První polovina filmu je super. Semir a Tom v base, emoce pracují, přátelé ze stanice musí spolupracovat v utajení, aby jim pomohli, a vše to vyvrcholí ikonickou honičkou s policejními auty. Ta je výborná a nezapomenutelná (navíc se starou dobrou hudbou Reinharda Scheureggera). Slůvko "vyvrcholí" je tady bohužel na místě. Po této legendární akční scéně už pilot nemá moc co nabídnout. Druhá polovina filmu je utahané vyšetřování s občasnou akcí, do kterého se navíc vloží otravný Schröder (jeho postava mi nikdy nepřišla vtipná). Akce je tu už taková sterilní, postrádá větší koule. A třeba závěrečná honička s padouchy po dálnici, kdy se ze samopalů střílí na všechny strany, je celkem slabá. Kromě toho je mizerně natočená, kamera je strašně roztřepaná, což mě osobně irituje, a tak si to jako divák nemohu vychutnat. Co se tady Raoulu W. Heimrichovi stalo? Vždycky točil luxusní akce, na které se krásně koukalo. Holt už se pomalu blížíme do fáze seriálu, kdy jsou rozklepaná kamera, rychlé střihy každé 2 vteřiny a nadužívání slow motion (nebo naopak zrychlování obrazu) pevnou součástí Kobry 11. A to já nemám rád. Ještě se musím zmínit o záporácích. Na to, že se jim povedlo dostat Semira s Tomem do vězení, jde o naprosto nevýrazné a mizerné postavy. Tento příběh by si zasloužil mnohem lepší padouchy. "Specialistka na vraždy" je sice známá německá tvář, ale je to jen další z řady generických mafiánů se svým henchmanem, kterých od 6. série dál budou v seriálu desítky. Jedna tato postava je jako druhá. No a jelikož jsme už v 6. sérii, tak tu pochopitelně máme obligátního zkorumpovaného policajta. Ti se také od této chvíle budou v Kobře objevovat pomalu v každém druhém dílu, takže to za chvíli bude vypadat, že jsou Semir a jeho kolega jediní poctiví policajti v celém Německu. Už v mládí, kdy jsem Kobru žral ve velkém, mě motiv zkorumpovaného policisty štval. Kdyby to alespoň byly nějak zajímavé charaktery, ale taky jsou jeden jako druhý. Ale ještě zpátky k tomuto pilotu - jelikož jsou záporáci natolik nevýrazní, tak epizoda postrádá nějaké větší zúčtování s nimi. Prostě je závěrečná honička a tam se vybourají a explodují. Žádný osobní duel se Semirem a Tomem, který by byl nějakým zadostiučiněním za to, jak jim padouši zkomplikovali život, se nekoná. Takhle se přeci s hlavními záporáky velkého příběhu, jako je tento, nepracuje. Abych to shrnul - pilot je to dobrý, ale nejlepší je jeho první půlka. Pak už to moc připomíná tu novější Kobru 11, kterou já nemusím. P. S. Proč všechny piloty z posledních tří sérií končí na dálničním staveništi? Nedokázali vymyslet něco originálnějšího? Edit: Při natáčení té finální akce zřejmě neměl Heimrich svůj den, v dalších epizodách už točí zase vynikající akci. ()

LachtanShows

Přijde mi až děsivé, když je to už víc jak půlka mého dosavadního života, kdy jsme se spolužáky na prvním stupni základky Kobru 11 totálně hltali a o přestávkách si mezi lavicemi hráli na vlastní dálniční policii. Alarm für Kobra 11 byl vlastně první německý pořad, který mi kdy dal najevo, že Němci v té seriálové/filmové sféře nejsou vůbec za zenitem. ()