Jo Hardingová (Helen Huntová), rovnako ako jej kolegovia, je doslova posadnutá predstavou, že sa jej podarí „skrotiť“ tornáda, respektíve vyvinúť spoľahlivý varovný systém. Nie je to nemožné. Stačí uviesť do prevádzky a v praxi vyskúšať prístroj, ktorý navrhol jej muž Bill (Bill Paxton), niekdajší člen tímu meteorológov, za ktorými prichádza do terénu, aby Jo pripomenul, že mu ešte stále dlhuje súhlas na rozvod. So svojou novou partnerkou, psychologičkou Melissou (Jami Gertzová), s ktorou chce začať nový život, sa spočiatku proti svojej vôli, pripojí k šialenej naháňačke za ničivým prírodným živlom... (TV JOJ)

VUCAKO

Můj velice oblíbený film kvůli Helen Hunt a kvůli dokonale zobrazenému nadšení vědců, to jsem úplně v transu. A pak ještě jedna scéna při přesunu, kde je akce doplněna božským (nejen) rockovým soundtrackem. Toleruji logické a odborné nepřesnosti. Dvě lajny: 1. "Where's my truck? a 2. Melissa: "I gotta go Julia, we got cows." :-) ()

Carnosaurus

Twister je zábavný dobrodružný snímek plný tornád, sympatických postav a perfektních akčních scén. Zamiloval jsem si ho už jako devítiletý fuckín a ani po šestnácti letech mě nepřestává fascinovat. Jan se od té doby jako režisér plácá ve sračkách, ale tímhle si zadělal na čestné místo v popcornové síni slávy. Jinak Mark složil k filmu hudbu, která mu vdechla život a vybrousila ho jako diamant. ()

zigy

Jan de Bont se zřejmě po natočení Nebezpečné rychlosti musel zbláznit...jinak si nedovedu vysvětlit, že během několika let natočí tak žánrově a obsahově podobné filmy, ale s tak rozdílnou kvalitou. Proč se furt někam ty lidi honí? To milují tornáda (potom jsou to blázni a nemůžu jim fandit), nebo jsou to vědci (pak to ale nebylo dostatečně vysvětleno). OK, režisér nechtěl ztrácet čas nějakým hlubším ponorem do světa postav a vsadil pouze na akci, dobrá, ale proč postavy během akce musí pronášet tak trapné a nicneříkající dialogy? Jedna hvězdička je pouze za létající krávu. ()

unclejack

Ničivé tornádo oslabujeme s pomocou hi-tech kelímku. Je škoda tých známych mien, ktoré pristúpili na de Bontovu katastrofickú hru so zvláštnymi špeciálnymi efektami. ()

kamigava13

Po letech jsem si připomněla tento biják. V dětství jsem to sjížděla kdykoliv to dávali v televizi. A stále je to akční pecka, která hlavně trikama předběhla svou dobu. Má to neskutečné tempo a právě díky tomuto filmu se už bojim menší vichřice F0 u nás. Mám ráda adrenalin, ale do lovu tornád bych teda nešla. Taky jsem si myslela, že to může dělat jen posedlý fanoušek větru. Jsou šílení, jak řekla sama Melissa, kterou bych mohla zahrát taky. ()

PTuranyi

V podstate romantický ľúbostný film o rozchode a znovu obnovení vzťahu na pozadí meteorologicej katastrofy. V podstate to vyzerá skôr že tornáda prenasledujú hlavných hrdinov a nie naopak. Má to nádych 80s ale už sa tu naplno prejavujú efekty 90s. Počítačové efekty sú veľkolepé. Katastrofy obrovské. A keď padajú traktory tak priamo do cesty hlavných hrdinov. Všetko samozrejme končí šťastným koncom. ()

zurivymlok

Mírně podceňovaný snímek, který však patří mezi špičku svého žánru. Dokonce i silně přepísknutý konec, kdy přes hlavní hrdiny projde tornádo a oni přežijí díky tomu, že se přivážkou k potrubí (jako by v tornádu nebyly kusy z právě rozmetaného domu atd.), se dá docela snést. ()

Mark1983

Když jsem tento film viděl poprvé,chodil jsem ještě nějaký čas na základku.Poprvé mě to sebralo a líbilo se to dlouho.A pořád se mi to líbí,i když už o něco méně,jelikož i když se v podstatě jedná o nejlepší film s tornádem zatím,ale nakonec je to jen další průměrný katastrofický film s dobrým dějem. ()

Otan

Je to trochu lepší béčkový film.Pěkné jsou ty tornáda,ale jinak vlastně nevím o co tomuto snímku jde.Chvilku se mi zdálo,že má tornádo vlastní rozum,ale pak se toho leklo a možná i filmaři.55% ()

Maikispider

70%... Zvuk, Vizuálne efekty, scéna a veľká partia nadšencov a lovcov búrok.... ...dobrodružstvo, katastrofa v podobe tornád ktoré pustošia všetko čo sa im dostane do cesty... ...a na koniec sa do veľkého nebezpečenstva dostane aj rodina samotnej hlavnej postavy Helen Huntovej - Dr. Jo Harding a jej exmanžela Billa Hardinga - Bill Paxton, kde sa bez varovania blíži na mestečko Wakitu tornádo o sile asi F4 kde býva teta hlavnej postavy...Ozaj film na úrovni... ()

finkie

Pokud režisér Čelistí produkuje film o tornádech, musí z toho nutně vzejít něco na úrovni Žralokonáda, to dá rozum. Po zhlédnutí této taškařice jsem očekával hodnocení v černých číslech, zdejších 69 % mi vyrazilo dech.Tady je - kromě na svou dobu výborných, byť nerealistických triků - špatně úplně všechno. Postavy ve vedlejších rolích vypadají jako blázni na útěku z léčebny. Proč se ti lidé celou dobu chovají tak dětinsky a afektovaně? Proč jim někdo napsal tak humpolácké dialogy? A kde proboha vyhrabali toho uslintaného vidláka Dustyho? Celý "ústřední milostný trojúhelník" je přinejmenším bizarní (ženská je tam celou dobu za trubku, jenom pořád ječí a hroutí se, aby půl hodiny před koncem řekla, že už na to nemá, a zmizela?). Skutečná tornáda se chovají jinak, formují se během silných bouřek, a ne že se někde nad prérií zčistajasna objeví mrak a z něho si jen tak vyletí tornádo. Nemluvě o groteskních scénách, kdy hrdinové koukají na tornádo (odhadem tak "F12"), které sto metrů před nimi vyhodí kamion s cisternou desítky metrů do vzduchu, zatímco kolem nich se v prosluněné krajině na stromech ani lístky nepohnou. ()

J.CTORN

Právě jsem dokoukal a musím říct že na tu dobu „jak převratné". Nejdříve bych uvedl to co se mi líbilo a co cením a pak ty negativa. Nejdříve bych chtěl poukázat na skvělou kameru rozmístěnou po autě. Takhle kvalitně natočené jízdy autem jentak v 90.kách neuvidíte. Potom tornáda vypadají opravdu reálně a masivně. Postavy tu fungují celkem dobře, například flashback na F5, kterou naší hrdinku doprovází k jejím činům. Další postavy tolik neznáme ale dokážeme se do jejich role dostat. Až na předvídatelnost, efekt kdy vybuchlo auto v tornádu (byl fakt hroznej, ale na tu dobu) musím říct že to je film co měl potenciál a dosáhl ho. 8/10 ()

Pythonator

Svého času vynikající trhák. Helen Hunt tam má kouzlo a tornádo vám ukáže, co je to mít respekt k přírodě. Všechno létá, co má peří - a aj to, co je bez péří. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022