Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

• Česko Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (viac)

Začínajú desiate Hry o život. Pre osemnásťročného Coriolana Snowa znamenajú jedinečnú príležitosť ako zažiariť v úlohe mentora jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, znalosti a zručnosti, ktoré môžu doviesť vyvoleného k víťazstvu. Bohužiaľ, šťastena mu nie je naklonená. Dostane ponižujúcu úlohu - viesť najväčšieho outsidera z chudobného Dvanásteho obvodu. Dievčina menom Lucy Gray však publikum uchváti a Coriolanus vycíti svoju šancu. Aj v ňom začínajú prebúdzať city a on sa bude musieť rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá alebo sa bude riadiť pudom sebazáchovy, ktorý mu radí niečo iné. V aréne bude prebiehať boj na život a na smrť a už čoskoro sa ukáže, kto je nevinné vtáča a kto had, čakajúci na svoju príležitosť zaútočiť. (Forum Film SK)

vimluk_CZ

Pro mě překvapení roku, dostal jsem konečně blockbusterový film se skvěle napsanými postavami (předlohu jsem nečetl), které se chovají jako lidé a nejsou striktně rozdělení na hrdiny a záporáky. Každý tu má své místo, svůj osobní konflikt, motivace a těžká rozhodnutí, se kterými se vypořádat. Casting byl trefený naprosto parádně, Rachel Zegler moc nemusím, ale tady byla fenomenální, stejně ale jako všechny postavy. Hudební čísla skrze celý film byly fajn zpestřením. Tady mi holt sedlo úplně všechno a rád bych viděl více takových filmů. Vážně jsem se krásně bavil. ()

jara12

Nové Hunger Games přináší návrat do světa Panem, tentokrát s fokusem na mladého Coriolanuse Snowa, budoucího prezidenta. Příběh sleduje jeho cestu od ambiciózního studenta po manipulátora a mentora účastníků Hladových her. Film však bojuje s nedostatečně vykreslenými postavami a nejistým vývojem vztahů. Tom Blyth jako Snow se sice snaží, ale postava působí spíše ovládaná scénářem než vnitřním morálním kompasem. Dějové linky jsou nedokončené a pokusy o emocionální momenty často selhávají. Vizuálně není film příliš poutavý, ačkoliv kostýmy jsou výrazné. Celkově Balada o ptácích a hadech nedokáže zachytit sílu předchozích Hunger Games a zůstává spíše slabým pokusem, který by mohl zaujmout pouze fanoušky série. ()

Tusak

Prvá kapitola budovala veľmi dobré napätie. Spievajúca Lucy Gray vyzerala veľmi sľubne, a mladý Snow prekvapivo až príliš sympatický. V druhej kapitole to bolo trošku naťahované, ale nefungovalo to ako v strašich HG, ale udržalo to moju pozornosť veľmi dobre. Kde to pre mňa zaostáva viac, je práve tá tretia a posledná kapitola. Snow sa chová veľmi inak, ako sme ho poznali, nieje to také zaujímavé a je tam nelogické urýchlene zakončenie, ktoré sa snažilo hrať na niečo viac ale nebolo to ono. Skrátka úžasný začiatok ktorý skončil nie tak dobre. Hudba špičková a vlastne som sa ale v kine bavil. 4 hviezdy s odretými ušami. 7/10 ()

zikacek

Kdybych mohla, dám ⭐ i šest. Za mě pecka. Děj i spád stejný jako kniha. Co musím vypíchnout je hlavní hrdina Snow v podání Toma Blytha, skvěle zahraný a vystřižený charakter tomu, jak byl napsán v knižní předloze. Milé překvapení pro mě byla i Lucy Grey, líbila se mi víc, než jak byla napsána.  Kdo má rád předchozí trilogii, bude nadšen. Až mě snad mrzí, že byl díl jen jeden a nemá kam pokračovat. ()

Kelinej

Nejsem úplně cílové skupina, snad jen tím, že mám rád originální dějové formáty. Proto mne nadchl první film. Druhý mě svou stejností zklamal a dál jsem ztratil zájem. Tím spíš jsem rád, že jsem se teď nechal do kina zlákat. Po většinu představení jsem ani nedýchal, pouze za polovinou snímek ztratil tempo, které v závěru zuby nehty doháněl. Moc mě potěšila nejednoznačnost postav, holt charaktery se vyvíjejí a v každém z nás je dobro i zlo. Snad jen není nutné, aby osmnáctiletou postavu hrál jako za krále Klacka herec o deset let starší. Naopak Rachel Zegler byla okouzlující, byť bych ubral z jejího zpívání a ušetřený čas věnoval delším a vícero scénám v uspěchaném závěru. Jinak ale příjemné překvapení. ()

Stepan.Frank

Příjemné rozšíření Hunger Games světa. Jelikož jsem knihu nečetl, nevěděl jsem, jakým směrem se bude příběh vyvíjet po skončení samotných "Hunger Games", což je dle mého výhoda, protože jsem byl příjemně překvapen. A i když si myslím, že poslední třetina mohla být o něco kratší, tak mi ve finále délka filmu nijak extra nevadila. Film vysvětluje původ hned několika symbolů, které jsou důležité pro tento svět, čímž pěkně naplňuje status prequelu. Hezky se tu pracuje se vztahem dvou hlavních postav, na který celý film sází. Celkově se jedná o velmi milé překvapení. ()

FlyingGentle

Byl by to asi hrozný obraz. Představit si, že u nás proběhla válka a že mimo Prahu, která je falešným sídlem stability a budoucí inteligence, jsou ostatní „divošské“ kraje v Čechách plné odboje, ale zároveň krásné přírody. Tam se dá žít ve svobodě, ale také se bát mocenského útlaku z centra. Praha vybírá z každého kraje u nás mladého zástupce, sotva zletilého chlapce či dívku, kteří přijíždějí zápasit do strahovské arény, vlastně ne! - do O2 arény   o titul v Hladových hrách. A uvádí to kdo? Představte si oplzlého a cynického moderátora, kterému jde jen o moc a umělou sledovanost. Kdo by se k tomuhle snížil? A bude téct krev a bude se umírat z nesmyslných důvodů. Nechci si to ani představit, a proto se spokojím jen s novým dílem bijáku Hladové hry, který je vlastně prequelem k původní tetralogii. Včera v Lípě nebylo ani moc lidiček, protože to možná tolik netáhne, ale přesto jde o slušné dobrodružné drama s romantickou až mysteriózní zápletkou, které snad povede k nové filmové sérii. Holky možná dojme rozpolcený blond hrdina, nás chlapy potěší lepá černovláska Rachel Zegler. Kde už jsem ji herdek viděl? Je zcela jiná, že původní lukostřelkyně Jennifer Laurence, ale právě proto ji držíte palce, i když fakticky není úplně tou ústřední postavou. Dvě a půl hodiny, u kterých jde o emoce, o lásku, o zradu a pomstu a o překroucené ideály. Od plátna nejdou odtrhnout oči, a ještě k tomu navíc podmanivá hudba, jen samotný mocný hlas Rachel (s občas decentní kytarou) prostě přibíjel do sedadla. Symbolické jako řemen. Pro rebely v srdci je tohle povinnost. Druhý díl nás určitě za rok nemine! ()

Geon

Smrtonosné, krvavé hry, ne však gladiátorské hry nýbrž svého druhy jedinečné Hladové hry, Hunger games, se představily v novém bílém hávu! Báli jsme se o život, odkláněli oči od nečekané brutality nebo sázeli na vítěze ? Ne, ne, a s trochou rozumu jste si správně mohli vsadit no na koho, no nikoho jiného než outsidera a ještě k tomu z 12. Sněhobílý ohoz hrám docela slušel, bohužel však zůstal až příliš čistý a chybělo tam pár upřímných krvavých kapek, které by dodali filmu úplně jinou dimenzi. Pokusy zde byly (záchrana Marcuse), ale nějak z toho nesálalo démonické opojení zlem, které mi do sněhového kontrastu zapadá. Lucy Gray se snaží přežít a to se jí díky zaoponovým intrikám daří. Neokoukané obsazení nenudilo a bylo fajn vidět opět na scéně pana Dinklage.  Origin Coriolanuse Snowa byl slabší, bez výrazných twistů a jako čisté Hunger games to také nefungovalo. ()

Prepperka

Možná je to tím, že jsem starší ročník, ale jsem nadšená. Po dlouhé době film na který stojí za to jít. Klidně i dvakrát. Po všech těch komiksfilmech, je toto opravdový balzám. Hrdinou (ať už kladným nebo záporným) se tu člověk nestává rozhodnutím shůry, že by byl obdařen nějakou úžasnou nadpozemskou vlastností. Je to o reálném světě, je to o každém z nás. Stanovení si cíle a cesta k jeho dosažení. Je to příběh o možnostech, schopnostech, příležitostech, ale především o našich rozhodnutích každý den. Jaký je náš žebříček hodnot? Zůstaneme mu věrní za každých okolností? Život není jednoduchý a není fér. Přesto je jen na nás jak s tím naložíme. Hvězdička dolů za pár dějových skoků, ale film jako celek mi to nekazí - super dialogy. herecké výkony, hudba, lokace, kamera. Velmi doufám v pokračování. ()

Maju20

Na tento film jsem se letos moc těšila a nezklamal! Četla jsem knížku a vyděla předchozí HG a tento film je jedním z nejlepších z celé ságy. Obsazení hlavních neokoukaných herců na jedničku! Vůbec bych se nebránila dalšímu pokračování s mladým Snowem (pěkný badguy no) ;). ()

Korpy22

Knížka Balada o ptácích a hadech pro mě byla a je srdcová záležitost. Byla to první kniha u které jsem opravdu cítil emoce, živě jsem si představoval jednotlivé obrazy, situace a kostýmy. Na film jsme se tedy velmi těšil, ale zároveň jsem se vlastně bál, jestli to nebude zklamání. Zklamání to opravdu nebylo. Nádherná hudba, atmosféra, barvy a celkový vizuál filmu. Filmaři si opravdu vyhráli, ale hlavně zachovali to co bylo jednou napsáno. Film má spoustu překvapivých emocí a přesně se zde bije dobro a zlo. Filmem příští zkaženost nebo nevinnost postav. Dlouho jsme neviděl film s tak perfektně rozkreslenými postavami a perfektním scénářem. Tohle se opravdu povedlo! ()

Dalajlada

Poměrně dobře se v tomto filmu podařilo vyobrazit ztrátu zábran a posun k padouchovi prezidenta Snow z původní série. Samotné hry jsou sice fajn, ale jen jako doplněk, abychom na ně nezapomněli. Příběhy s Lucy a Sejanusem nám dají mnohem víc materiálu k přemýšlení nad posunem morálky jednoho člověka. ()

MatyRock

Balada o ptácích a hadech přináší zajímavý přírůstek do univerza hladových her. První dvě třetiny filmu kráčí v klasické struktuře série, odhalující zrod her a budoucího záporáka, Snowa. V poslední části film mění směr a tempo, což může způsobit, že divák začne kontrolovat stopáž na hodinkách, která je opět zbytečně dlouhá. Určitě by se dalo krátit bez větších komplikací. Bohužel větší emocionální napojení na postavy se nedostavilo, a to i kvůli nereálnému a příliš rychlému vývoji vzájemného vztahu mezi hlavními postavami, který mohl nabýt větší hloubky. Rachel Zegler v prvních dvou částech ztvárňuje sympatickou postavu, avšak ve třetí části se stává nesympatickou figurkou. Tom Blyth předvádí výrazný výkon, ačkoliv jeho přerod z kladného na záporný charakter mohl dopadnout značně lépe, pořád se jedná o uspokojivý standard série. 6/10 ()

bycer odpad!

Kindre-orwelovka pro holčičcky. Usnul jsem, Extrémní nuda. Mizerně málo akce, nepříjemné postavy. Zcela zbytečný film! ()

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)