Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

E lan

Slušné dílko, oběma hlavním hercům to sedí, scénář je předvídatelný a jednoduchý, ale pobaví. Takže lehký nadprůměr. ()

Anayka

Ti dva by samozřejmě v reálu na ostrově absolutně nepřežili, ale je to jen film, a na české poměry film vůbec ne špatný! Krásné exteriéry, romantika spíš trochu smutná než prvoplánově veselá, ale Plodková s Langmajerem to uhráli se ctí. ()

Oonika

Mně asi utekla nějaká hlavní myšlenka tohodle filmu .. jako párkrát jsme se zasmáli, konečně český film, který není zbytečně sprostý, ale je to tak o ničem, že na to za chvíli zapomenu. ()

pushover

Havlík k sobě evidentně nepustí dramaturga, což znamená, že jeho příběhům chybí jakýkoli dramatický twist (ano i komedie to potřebují aby diváka zaujali), krátká epizoda Plodkové to nenahradí. Skriptka by také neškodila, protože na pláži se povalují trosky evidentně jiného letadla než v kterém havarovali, Plodková má jednou nalíčená zranění a za chvíli zase nemá. V podstatě tak jde o pokus o kopii něčeho co už jsme viděli mockrát. Celé PR potom musí stát na tom, že se točilo v Thajsku a natáčení bylo super, což diváka vůbec nezajímá. ()

RAFT

Dobrá oddychová komedie.Langmajer a Plodková ztroskotají na nějakém ostrově .Langoš dobrý jako vždycky.Takový trosečník po česku .Chyběl mi tam wilson .Za mě 60% ()

Shitonit

Přímočaře vobšlehnutejch Šest dní a sedum nocí, mírně upraveno, zpřiblblováno, vokořeněno notnou dávkou českýho pseudohumoru. Táhne to Langmajer, kterej nám začíná poněkud zastarávat, a i kdyby celej film držel hubu, tak se na něj dá koukat. Ta blonďatá píča je na zabití, ale vzhledem k roli... má hrát píču, místy mírně oduševnělou, takže nechme ji uprostřed jejího snažení ukázat typický typicky rozmrdaný český manželský vztah po X letech. Celkově to je super, páč je v tom vykradenejch tolik záběrů, že mi to připomělo snad všechny ztroskotaný filmy snad až od Robinsona, nákladově to asi stálo pět prdů, lokace fajn, herci si udělali zadara dovošku a nakonec z toho leze poučení. Takže paráda, čistý tři balonky a jedem dál. ()

Anianna

Nebudu hodnotit, jak moc se film přibližuje nejméně dvěma dalším z americké produkce. Už to, že se téma manželské krize českého páru přesouvá na atraktivní ostrov, se mně líbilo. Plodková jako vždy osobitá, chvílemi velmi vtipná už jenom mimikou nebo gesty, zatímco Langmajer dosahuje stejného účinku spíše verbálními hláškami typickými pro českého mača. Dialogy mezi nimi hodnotím jako nejsilnější segment filmu. ()

ANTYCHRYST

Tisicata variace ala Robinson.. 2 lide ztroskotaji na opuštěném ostrově.. Tentokráte v České podobě.. Film nepřináší nic nového.. pěkná exotická příroda.. Langos a Plodková - škoda ze je měkká a neukázala více:) Je to pořád kus pěkné ženské. Hudební doprovod se celkem vydařil.. 50% na jedno shlédnutí je to v cajku ()

JosefTomas

Nulová očekávání, polevení pozornosti od první minuty a smíření se s rutinou přineslo své ovoce. Havlík se postupně dostává k řemeslné jistotě, která sice nepřekvapí, ale aspoň funguje. To samé bohužel ještě chvíli nepůjde říct o jeho (a Oberfalcerových) scenáristických dovednostech. Expozice urychlená, dialogy strojené a i když oceňuji to, jak se kreativně podařilo pád (3D) letadla obejít, šel začátek napsat o poznání lépe. Jakmile se děj ale přesune na ostrov, začne film kupodivu docela dobře šlapat. Hlášky celkem fungují, lokace pro tuzemské diváky celkem atraktivní, a když to začne náhodou sklouzávat k té naší dnešní "české kinematografii", herci to utáhnou. Pravda, někdy musí uhrát takové perly, jako je na sílu vměstnané drama a zároveň se smířit s limitací slabě načrtnutých charakterů, ale suma sumárum to vlastně celkem funguje. Čekat od Havlíka něco jiného, než "český mainstream" je zbytečné (ostatně sám v jednom rozhovoru podotkl, že ho tenhle styl filmů baví točit) a možná je to i dobře (lepší někdo, kdo chce, než ten, kdo musí). Stejně tak bych však jako divák raději uvítal trochu odklonu od šablony a krom zmíněné nedodělané expozice doufal i v trochu důstojnější finále, které je na můj vkus až příliš "samosevyřešující"(a obešel bych se i bez tradičně očekávaného "nedorozumění" před koncem). Přesto je Ostrov funkčně nevybočující romantickou komedií, co na 100 minut zabaví, neurazí, není z ní člověku špatně ani trapno a vlastně se i několikrát upřímně zasměje, takže vlastně fajn oddechovka. ()

Arkagas1989

neděle ve znamení odpočinkových filmů. Ostrov - česká variace na Robinsona v podání dvou postav. Richard na dovolené u večeře oznámí manželce, že už po 20 letech dál nemůže, má rok trvající vztah s lékařkou, které je 32 a že po příletu domů je bude čekat rozvodové stání.  Manželka chce domů okamžitě, ale při cestě zpět ztroskotají a aby na pustém ostrově nějak přežili, je nutné spolupracovat, což se v odevzdanosti muže a nasranosti ženy zdá jako nadlidský úkol.  Ale 20 společného života je holt 20 let. Ano, dopadne to dobře a klišoidně tady k sobě zase najdou cestu, ale má to pár dramatických momentů, které za mě spíše odpovídají realitě.  Tohle je film asi víceméně opravdu jen pro lidi, co mají rádi Langoše a Janu, protože oba hrát prostě umí a mě bavilo na IG sledovat jejich stories v průběhu natáčení filmu. Jinak to není nic nového, vizuálně se na to hezky kouká díky krásné přírodě, ale rozhodně to není nějaká česká kinematografická pecka.  "Já tady nechci umřít, nechci umřít na ostrově s chlapem, kterej mě nemá rád." Moje hodnocení: 5/10 ()

jprmusic

Když dva dělají totéž, není to totéž. Myslet si, že když okopíruješ 6 dní 7 nocí, dáš tam dva populární herce a natočíš to na ostrově, musí to fungovat, je naivní. Ono to totiž nefunguje. Možná že kdyby s Langošem byla Adéla, bylo by to jen o malinko lepší. Ale jenom o trošku. Když je blbej scénář a fóry nefungujou, neuděláš nic. ()

Athree

Vlezlý product placement, příběh plný klišé a závěr asi nejstupidnější, co jsem za poslední dobu viděl. Pan Langmajer za mě hraje všude jednotvárně, i tady, a paní Plodková OK. Každopádně tento film je podle mě celkem zbytečné vidět, nic člověku nedá a o komedii se moc nejedná. ()

Tominni

Solidní český vztahový film (hodně mi to připomíná 6 dní, 7 nocí), který si celkem bez problémů vystačí s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou. Trosečníci to tak složité nakonec nemají, takže na módem survival převažuje řešení vzájemného vztahu. ()

mac000

Možná jsem s hodnocením milosrdný, ale když -podle žánrového zařazení - jde divák do kina (nebo si pusti v televizi) film s popisem romantická dobrodružná komedie, nemůže očekávat Spielbergova Trosečníka. A představu dolidní a zábavné "romantické dobrodružné komedie" mi ostrov v podstatě zcela naplnil. ()

ostravak30

Filmu se musí nechat pouze to, že se z českého pohledu natáčí v exotickém prostředí a že hlavní role ztvární výborní Jiří Langmajer a Jana Plodková. Právě zajímavé prostředí, krásná krajina a výkony těchto herců jsou tím pomyslným + v celé rovnici. -ovými body je pak jednoznačně to, že hlavní hrdinové nemusejí nic řešit. Samo přiznávají, že se vlastně nacházejí v ráji. Takže obstarat jídlo či vodu problém není. Hlavní jsou jejich hádky a v jejich situaci malicherné spory. Takže kategorii dobrodružný bych tedy rozhodně vymazal. To dobrodružství, a vlastně jakékoli napětí mi tam chybí. Mezi jinými komediemi posledních let, notně průměrnými až podprůměrnými třeba dodat, je to tak jistě něco zvláštního, co se jen tak nevidí. Ovšem taky to není třeba vidět víckrát. ()

Alden_Larson

Taková pohádka pro dospělé, a to myslím v dobrém slova smyslu. Děj není moc originální a je v něm několik otravných klišé, ale i tak se mi jeho zpracování většinou líbilo. Postavy byly celkem dobré, jak ony, tak Langmajer a Plodková mezi sebou měli dobrou chemii, i jejich herecké výkony byly slušné. Prezentace byla fajn, ale celkově spíše nevýrazná. Hudba mi místy přišla kýčovitá. 6/10 ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna