Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

Nellaron

Film mi najviac pripomínal Šest dní, sedm nocí a úprimne, najmä výkonom Jany Plodkovej nemal od neho ďaleko ani po kvalitatívnej stránke. Trochu som bol prekvapený, až zhrozený, ako nechali oboch hlavných hrdinov dokalíčiť (Plodkovej fokel :D). Hoci všetci vieme, ako asi tento rozvádzajúci sa manželský pár nakoniec vo filme skončí, dalo sa na to pozerať. ()

gapa466

Jana Plodková mi v roli neseděla, přestože patří k mým oblíbencům. To ostatně i Jiří Langmajer. Mám rád české filmy. Mám rád komedie. Příroda nádherná. Mělo to jedinou chybu. Film se mi nelíbil. Celé mi to přišlo naprosto o ničem. Lehce předvídatelné, dětinské, naivní. ()

Belphegor

Čeští trosečníci mě jistým způsobem zajímali, jsem ale nakonec rád, že jsem návštěvu kina oželil. Exotické kulisy neschovají, s jakou prázdnotou k filmu tvůrci přistupovali. Zajímalo by mě, co bylo v papírech napsané jako stěžejní myšlenka. Po dobrodružné stránce tomu totiž chybí jakékoliv dobrodružství, což je škoda, protože z motivu přeživší se dalo rozhodně něco vymáčknout. Po stránce znovunalezání staré lásky to je ještě horší. Film jede bez větší inovace velice předvídatelnými scénami a nedodá nic, co bychom už neviděli jinde. Navíc je to tak nudné a nepropracované, hlavně co do povahorysů. Snímek totiž představuje na dnešní dobu celkem nudné archetypy - nevděčný chlap X chudák ženská slepice. Pointa toho všeho je, že se dají opět dohromady, nutně ale připomínám, že postava Plodkové je opravdu hloupá, přesně taková, kterou každej chlap opustí. Myšlenka celého filmu tedy říká, že má člověk být šťastný s někým opravdu na tečku. Co se týče scénáře, žádná hitparáda se nekoná, hašteření těch dvou mi přišlo na sílu a celé jejich dramatické výstupy dost o ničem. Herecky taky nic moc, takové to odříkání replik bez významu, ale možná to jde v ruku v ruce s hloupým scénářem. Takže nejlepší hercem se stává pilot, kterej hraje vcelku přirozeně. Musím ale uznat, že na český film to poměrně pěkně vypadá. Některé záběry se vyvedly, jak letecké l, tak i obrazy ostrova. To je ale ke spokojenosti málo. ()

JenTR

Takhle, chování Plodkové je tu vtipné, je vidět, že si to užívá, ale celý film neutáhne. Po půl hodině člověk otupí a na fóry si zvykne. Langmajer tu hraje druhé housle, ale je to celkem reálné a uvěřitelné. Oddychový film, na který se díky malebnému prostředí pěkné dívá, ovšem od začátku bohužel víte přesně jak to dopadne. Kromě toho tu hrají opravdu jen oni dva. Bohužel občas to přehánějí, např. na konci, kdy ona nechce odjet. Tak určitě. Najednou se jí tam zalíbí, nespěchá za dcerou... Tak měli tam idylku. Když jim moře (jako na zavolanou) vyplavilo flašku rumu a kytaru k táboráku, málem jsem se potrhal smíchy :-) Na konci už měli kvalitní bungalow, za který by se nemusely stydět nejlepší firmy. Přitom materiál a znalosti žádné... Čili je to klišé a občas kýč, ale body k dobru za to jejich haštěření a černý humor, pobavilo. ()

Dana.Mikulda

Dva dobří herci, krásná destinace, luxusní závěrečné titulky a špatný scénář. Taková škoda. Z toho se dalo vytřískat mnohem víc, po prvních minutách bylo hned jasné, jak to dopadne, o čem film bude. Bohužel nikdo nedával ani pozor, co se ve filmu objeví, resp. na ostrově, když ztroskotali s letadlem. Už jsem čekala jen sušičku s myčkou. Škoda, Škoda. ()

majorzeman13

Průměrný snímek ! Opuštěný ostrov + exotické prostředí+ fajn herci Jana Plodková a Jiří Langmajer..... Taková jednohubka na večer. Nic jiného  nečekejte ! ()

MarekTulen

Za mě tohle nebylo vůbec špatné. Krásný dobrodružný film s perfektním prostředím, je něco u čeho se za mě nudit nebudete. Sice ano, vytknout tomu můžu jen to že hodně věcí tu je nevysvětleno a že skoro jediná komunikace mezi Richardem a Alicí je hádání se. Film mohl ale být o hodně lepší, ale je to začátek, Česko tu teď experimentuje, a na začátek dobré, konečně to není klasik příběh s rodinou někde ve městě ale putujeme na ostrov a nebo do drama světa Vědmy, jen tak dál. ()

doubravkaa

Docela fajn to bylo. Když mi film podstrčil Netflix a nakoukla jsem sem, kolik má procent, říkala jsem si, že jako rozptýlení k uklízení to snad bude dobrý. Nakonec jsem si sedla a normálně se dívala. Na tu hezkou přírodu, na to jak to Plodkové a Langmajerovi sluší, na to, jak se debilně hádají, jak už to tak někdy v životě chodí. Občas jsem se podivila, jak jim něco moře zázračně přinese a nebo jak se oba změní jako mávnutím kouzelného proutku v úplně jiné lidi...ale vlastně mi to nevadilo a připomnělo mi to Modrou lagunu. Za mě fajn, příjemná změna díky tomu parádnímu prostředí. ()

Dakota1978

Je to vlastně příběh manželské krize v krásném exotickém prostředí se špetkou hollywoodského dobrodružství (bohužel bez těch hollywoodských rozpočtů - havárie letadla a "survival pointa"), což není v české tvorbě příliš obvyklé, takže 1 * za odvahu/kuráž a zbylé 2 za chvílemi vtipné dialogy a za herce, kteří jsou fajn. Jinak předvídatelná okoukaná rádoby romantika. Vzhledem k nulovému očekávání se to dalo, ale podruhé za mě ne... ()

OtokPag

Včera jsem dal čtyři, dnes s odstupem navyšuji na pět kokosových ořechů. Tahle “divadelní hra”  v přírodě totiž není jen pouhým legračním nebo pro někoho trapným českým plagiátem již zpracovaných trosečnických námětů. Z filmu cítím sdělení, potřebu zastavit se v klidu, podívat se na partnera a hlavně na sebe z jiného úhlu… To, že tady posadili příběh zbytečně se “rozvádějících” manželů do nádherné/kýčové přírodní lokality vidím jako parádní počin. Kde jinde by mohli být v dnešní době tak dlouho sami, odkázáni jeden a druhého a hlavně “bez signálu” 😎. Výkony herců netřeba rozebírat, jsou prostě skvěli! Langoš to asi doma  nejspíš pěkně schytal za až přílišné důvěrnosti k filmové manželce 😂. Film mi vylepšil už tak příjemný večer, za to moc děkuji. ()

avogrebnork odpad!

Jak je možný že Langmajer a Plodková tak přehrávají. Už si ani nepamatuju v čem vypadaly trochu  přirozeně.  Vykradený příběh, jinak nuda a zas nuda. Ne komedie nám poslední roky opravdu nejdou. ()

Lorath

Cekali jsme dalsi podprumernou romantickou komedii nasi produkce, ale mylili jsme se. Vykony hlavnich protagonistu jsou vyborne a z technickych dovednosti Langmajera s nozikem jsem byl opravdu uchvacen, takze ani urcite nelogicnosti scenare nam nenarusily pozitivni dojem z filmu. ()

Beata.Stybro

Vidět Ostrov po té, co jsem přišla z kina z Oppenheimera, je možná trochu nespravedlivé...ALE. Čekala jsem oddechovku, trochu vtipu, trochu romantiky a chtěla jsem vidět, jak to tvůrci pojali. Mám ráda Langmajera i Plodkovou, ale nefandila jsem od začátku až do konce ani jednomu. Nebyli mi sympatičtí. Kámen úrazu byly dementní dialogy, kterým jsem nevěřila, byť se oba herci snažili, ale scénář tlačil nadějné téma před sebou. Plodkové jedovatost a Langmajera ignorace by byla možná zábavná, kdyby nebyla téměř v každé větě. ()

3anitram

Dlouhé záběry krásné přírody, příjemná hudba a herci. Jinak nic moc dialogy, skoro nic vtip, vůbec nic logika, no... asi neurazí, ale rozhodně nenadchne. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna