Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

Salvator

Stominutové čekání na něco, co nepřijde. Prostě odletěli, ztroskotali a byli zachráněni. Doslova darem z nebes je pro film herectví Jany Plodkové, které s společně s exteriéry dává celku alespoň nějaká pozitiva. ()

Easykill

Poprcávač langoš v akci! 6 dní a 7 nocí po Česku! Hmm, co jiného se dalo čekat než tohle. Hlavní záběry, na které jsem čekal, jako například pád letadla a případná záchrana nebyly ani natočený. Jak nečekané. Bože, tohle je prostě stejný jako všechny ty stupidní české rádoby komedie. Jediný rozdíl, že to natočili na pláži. Tady chybí tolik věcí až to bolí. Film se opět zaměřuje na nepodstatné věci a ty důležité (pokud mělo jít o survival!) úplně ignoruje. Ztroskotancům bylo evidentně celou dobu fajn, nic jim nechybělo. Langoš na první dobrou chytá ryby jako by to dělal celej život, oheň prostě hoří, věci jim padají pomalu random z nebe, mají čas plést a vyrábět (z čeho, kdo ví) píčoviny a nakonec jim tam svítí "pochodně" z Baumaxu. Uf, jako pár vtipů dobrý, ale jinak je to zase slátanina a opět jsme nezklamali! ()

vitsoft

Jako groteskní robinzonáda s předvídatelným dějem mě to nezaujalo, ale jako reklamní klip nějaké cestovní agentury to ušlo . Exteriéry byly nádherné, celý filmový štáb si natáčení nepochybně užil. ()

Slepejsek

Byla to taková pěkná dovolená maskovaná jako natáčení... Lacině průhledná komedie s přepálenou stopáží. Jenom chroupat popcorn a nemyslet... ()

pan_Bily

Až trochu "pohádková" romantická komedie s výborným excelujícím hereckým duem. Sice jednoduchá předvídatelná dějová linka, ale tady to nevadí. Není nutné zkoumat kdo co jak, to není primárně dobrodružný film o tom, jak přežít na opuštěnm ostrově. To je jednoduchá oddychovka, která má pobavit a rozesmát. A to dělá. Samozřejmě tady hodně záleží na hereckém páru a jeho výkonu, a to se povedlo nadmíru. Lagmajera a jeho komediální projev prostě žeru, Plodková mě vůbec nevadí, taky super. Pro ně jednička podtržená, která převážila misky vah ke čtyřem hvězdám. Na první dobrou se mi to líbílo dost. ()

charles3

Až na exotické prostředí veskrze průměrný a ničím nepřekvapující film s průměrnými hereckými výkony, průměrnou režií a průměrnou technickou stránkou. V podstatě levnější, jednodušší a dějově chudší tuzemský odvar ze Šesti dnů, sedmi nocí nebo Ritchieho Trosečníků. ()

Foyd

Ostrov (2023) Tento film mě nečekaně nepřekvapil. Zápletka je trochu klíšé ( dva lidi, kteří se nemusí, zažijí krizi, která je stmelí a ke konci filmu skončí tam, kde začali, ale sjednocení...) a se scénářem si tvůrci taky nepohráli, jak by mohli. Postavy (i když Langmajer vždycky stojí za to...) mají řídký scénář a odsekávají po každé větě a v konverzacích je tak 3 vteřiny ticha, než se zas nuceně promluví, což mi přišlo už trochu otravné( chvíli jsem si říkal, že to je záměrně, ale myslím si, že je to ryzí a že za tím nic vedlejšího nebylo...). Postavy jsou jednoduché, což ale nemusí vždycky vadit, zvlášť u tohohle snímku. Jinak prostředí filmu je celkem dobré, já osobně mám docela rád tropy a džungle. Film bych možná doporučil lidem, kteří jsou nenároční a chtějí prostě jen zrelaxovat. Filmu dávám 3 hvězdy a hodnocení tak 5,5/10. ()

kacudzde

Jediné plus tohoto filmu asi je, že štáb si při natáčení užil dovolenou v Thajsku. Pro mě nevtipná, místy až trapná slátanina okatě inspirovaná filmem Šest dní, sedm nocí. Jedna * za přírodu ()

Nessak

Milá, romantická vztahovka ve 2 skvělých hercích. Dávám hvězdu navíc za to, že se to nepokusili natočit za menší peníze na Mácháči a nevadí mi, že chybí spektakulární ztroskotání samotného letadla. Krapet mi to připomnělo devadesátky, kdy v případě sexu kameram vždy víc zajímala o tapety na zdi (a je moc milé, že dnes už nám i bradavku ukážou). Bohužel nechybí typicky česky úlisný product placement - tedy lopatou do ksichtu - ale jen jenom jeden na sušenky ke kafi. Nevybavím si značku - dobře jim tak - takže to v mém hodnocení ani hvězdičku nebere. A prototože jsem ve věku hlavních 2 postav - jednoduše a příjemně jsem se pobavil. Díky ()

Bohdy67

Film o dvou hercích, kdy už na začátku víte jak to dopadne :) Jedna hvězda za Langoše, druhá za Plodkovou a třetí za prostředí... Víc toho tam nebylo, takže víc hvězd fakt ne.... Spíše by se dali ubrat za v podstatě nulový příběh, toho dobrodružství tam taky moc nebylo a od reality to bylo vzdálené asi jako poslední Fast X. Nadruhou stranu, když člověk nemá očekávání, nedal za to dvě kila v kině a rozhoduje se večer jestli si pustí německý fekal porno, nebo si pustí tenhle film, tak Ostrov je přeci jen o kousek asi lepší volba :) A hlavně, fakt existuje spousta daleko debilnějších věcí, které za poslední dobu naše česká produkce natočila....takže příjemné tři hvězdy a 53% ()

vinducha

Na to , že jste ten scenář pánové psali ve 2 , tak je to docela katastrofa. Všechno ostatní by bylo v pohodě , ale ty vole , když tam ty herci nemají co hrát , tak se můžou přetrhnout , ale jak se říká , z hovna bič neupleteš. ()

J.CTORN

Samozřejmě klišé je tam dost, ze začátku film možná vypadá lehce hloupě a protože všichni známe Trosečníka a Robinsona tak nějak čekáme co a jak. Mě ale přijde že na české poměry to vypadá moc pěkně, taky musím pochválit maskéry, zranění vypadaly reálně a zkloubit nic moc vztah do přežívání je rozhodně zajímavý, takže fajn změna ()

Matt_Farrell

Celkom dobrý film. Chcelo by to menej dialógov a viac prírody, ale dalo sa pozrieť. Na malom ostrovčeku veľký vodopád. Ale čo tam po logike, hlavne, že je romantika. Tak ma napadlo, či tú haváriu nemá na svedomí Alice, ženy sú nevyspytateľné. ()

soukyd33

Herecké výkony velmi dobré. Herecké obsazení super. Jak někoho opravdu poznáte? Uvíznete s ním na ostrově. Zajímavý nápad, ale funguje to dobře. Poznámka: Myslím, že v kině se nad sebou lidé i zamysleli, a ne jen v kině. Další český film, který se dá sledovat. Nemůžu jinak. Hvězdiček 4 ()

JB001

Zjevně inspirováno komedií Šest dní a sedm nocí s Harissonem Fordem. To sice byla jenom průměrná komedie, ale bavilo mne to mnohem víc než tohle. Nicméně v létě se to doma vidět dalo. V kině bych to považoval za vyhozený prachy a ztrátu času. S Plodkovou bych asi pár dní a nocí na ostrově vydržel ()

Nick321

Co k tomu říct. Že nemohu uvěřit, jak si inteligentní schopný a poměrně pohledný architekt mohl vzít takovou hloupou vyděračskou husu. Ale není to poprvé, co takovou modelovou situaci vidím (a asi právě proto ji tvůrci filmu použili). Manželé ztroskotají na ostrově, ten se jim stane jakousi předmanželskou poradnou, ve které manžel s latentním masochismem zjistí, že ho to vlastně stále táhne k té své harpyji. No, každý si sám zvolí své vlastní peklo. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna