Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

CaptainCzech

Potenciál to mělo, bohužel se to vůbec nepovedlo a za mě zklamání. Langoš a Plodková jsou fajn herci, ale jejich postavy jsou charakterově hrozně nesympatický. Příběh ujde, ale střih a návaznost scén je tragická (V jedné scéně oteklá a fialové půlka hlavy, ve druhé téměř nic a ve třetí už zase jako ve scéně číslo jedna). Ta silnější 1* je za to že jsem se několikrát zasmál, bohužel to ale bylo nad absurditou tohoto snímku. Škoda. ()

Lyžař

Blbinu tohohle typu proste jednou za cas potrebuju :) krasna priroda, pouze dva herci..a chemie, ktere proste verim. Kazdy jsme v nejake situaci, kazdy jsme jiny. Kazdemu tohle sednout nemusi. Za me ale cesky nadprumer. A odklon od ceske klasiky poslednich let. ()

mala_kea

Ještě teď mám výčitky svědomí, že jsem tomu dal šanci. Havlík je vykradač a ještě k tomu trapák. Tohle se fakt nepovedlo. Sorry všem romantikům a botanikům, kteří se kochali přírodou. ()

TostTom

Další hloupá romantická komedie, která nepřináší nic nového. Zcela upřímně jsem se celou dobu nudil a úsměv na tváři jsem při tomhle skvostu neměl ani jednou. Jedna hvězdička za Langoše, jinak velká bída. 1/10 ()

oli009

Česká verze Šest dní, sedm nocí případně Honby za diamantem, která mi vůbec nesedla. Předpokládám, že kdybych měla nakoukané průměrné české komedie, tak bych tuhle ocenila už jen proto, že ji v názvu chybí obligátní označení "Ženská", "Muži" a jejich všelijaké varianty. Není to trapné, slizké, šovinistické ani jinak nedůstojné, ale pobavit mě to taky vyloženě nedokázalo. A když v druhé třetině filmu jen tak z ničeho nic bez toho, aniž by do té doby byl jakkoli rozvíjen psychologický profil postav, Plodková prohlásí, že ji doktor vzal dělohu, tak mi to prostě přislo jako zbytečná snaha hrát si na hořkou tragikomedii o životě, zvlášť když to nemá kvality ani prosté komedie. Vizuál nicméně nabízí fajn podívanou. ()

Razzor_82

"Kde to jsme?" Vztahová válka vyhořelého páru na kousku exotického plácku. Langmaier i Plodková jsou už herecky vyhaslí. Scénář je nezajímavý a předvídatelný. Celé je to taková exotická dovolená než ztroskotání a boj o život. Amatérské maskování třeba při ztroskotání letadla. Vizuálně pěkný ale obsahově nudný výlet do Thajska. 4/10 ()

kluzo

Výborné obsazení tento film posunuje o třídu výš. Langmajer s Plodkovou naprosto uvěřitelní. Divadelní scénář převeden do exteriéru. ()

tomik99

Nechci ten film úplně poslat do kopru jako většina. Takže začnu hezky klady. Oceňuji nápad a ochotu natočit něco nového a hlavně v jiném prostředí. Scenérie jsou naprosto nádherné, dostatečně exotické a kameraman zde odvádí slušnou práci. Námět filmu vlastně není vůbec špatný. I když ze synopse nebo z traileru jasně víte, o čem film bude pojednávat a jak skončí, nutně to neznamená, že film je špatný. Jiří Langmajer předvádí svůj standardní (nad)průměrný výkon, o který se film opírá. Jana Plodková mi v pár scénách nesedla, někdy až přehrávala, ale ve finále šlo o dobrou volbu. Zřejmě to chtělo malinko učesat scénář, více se soustředit na sbližování dvou odcizených lidí v realističtějším pojetí. Hrozba a hlad na ostrově mohl být taktéž zpracován o něco dopodrobna, uvěřitelným dojmem tak, aby zoufalost uvíznutí v neznámém prostředí byla hmatatelnější. Jsem ale s touto rádoby romantickou komedií poměrně v míru. Trochu více péče scénáři a šlo by o vlastně velice povedený blockbuster. Místo toho je to takový český průměr, ale body plus za experimentování, které se u nás příliš nevidí. ()

chrispe

Fajn vizuál, ale u toho to končí. Ten neskutečně slabý scénář potápí celý film do hlubin. Djoker to napsal naprosto přesně. ()

FeriusParfax

Jak nečekaná zápletka a vyústění... Romantických KOMEDIÍ s Jiřím Langmajerem je tolik, že se v nich vůbec neorientuji. A zřejmě jsem jediná žena v ČR, které nepřijde sexy a vtipný, jak je ve všech filmech prezentován. Dvě hvězdičky dávám jen za krásné záběry krásných míst. Film jsem zhlédla s kamarádkou, která tyto filmy žere a je to pro ni top. Pro mě to bylo 100 minut nudy. Lidi... ona se vedle mě i smála! Já tomu prostě opravdu nerozumím, proč by na něco takového a na podobné Langmajerovské KOMEDIE někdo chodil dobrovolně mezi lidi, do kina. Ale každý má holt jiný vkus. Tak snad už nikdy více. ()

Kaucuk

Nakonec mě to neurazilo tolik, jak jsem si myslel a bavil jsem se víc, než bych pomyslel. A nebo jsem prostě stále ještě ochromený z toho hororu, co jsem viděl včera… ()

tranquill

"Život s tebou je věčnost!" Netypicky české dobrodružné drama, které mne nezklamalo, spíše pozitivně překvapilo. "Dovol, drahá, abych ti vysvětlil, že tady žádní kanibalové nežili a ani nežijou! .. Kanibalové ne, ale debilové jo!" ()

bearmeedek

Taková divadelní hra na pláži, která těží ze dvou dobrých českých herců. K tomuhle filmu nemám co dodat ani v dobrém, ani ve zlém. Prostě jsem viděl přesně to, co jsem předpokládal a odešel domů. ()

Trixinka

Taková promarněná šance na skvělou komedii. Krásné prostředí Thajska naprosto nevyužité, nabízelo se tolik možností na vtipné a zajímavé situace (např. místní zvířata a rostliny, místní domorodí obyvatelé....). To už klidně mohli uvíznout ve výtahu, nebo někde na horské chatě ve vánici. Vyšlo by to na stejno. Pár Langmajer Plodková spolu funguje parádně, nejlepší byly ovšem situace, kdy se pár hádal a zároveň musel spolupracovat na svém přežití. Jejich vzájemné opětovné sblížení na konci bylo neuvěřitelné, a přišlo mi až moc na sílu. Obdobný film Šest dní, sedm nocí, který mám moc ráda, tento filmový počin rozhodně nepřekoná, ale za snahu natočit něco exotického a "nového" dám českým tvůrcům o hvězdičku navíc. ()

LordMysti

Na českou tvorbu poslední doby tohle nakonec nebylo vůbec tak špatný. Za mě pohodový oddychový film kde jsem se opravdu chvílemi zasmál a to je prostě hlavní u komedie. ()

rublik05

S českými romantickými komediemi je to velmi složité. Každý rok jich vyjde hned několik, prakticky jedna horší než druhá, čest výjimkám, které jsou však v řádech nižších jednotek. Častým přispěvatelem do tohoto žánru je i pan Rudolf Havlík, s jehož filmy je to jak na houpačce. Jeho nejnovější počin Ostrov, ve které opět hraje jednu z hlavních rolí Jiří Langmajer, se k výjimkám tohoto žánru bohužel řadit nemůže, byť k tomu mohl mít slušně nakročeno. Příběh filmu není nijak zvlášť originální, má množství hluchých míst, místy vyloženě nudí, chybí mu nějaký výraznější moment či zapamatovatelná scéna, čekal jsem i mnohem větší porci humoru. Největším a dost možná i jediným tahákem je zde jednoznačně sympatické tropické prostředí. Herci svými výkony rozhodně neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchnou. Ostrov jako celek není zas až takový průšvih, jak se na první pohled může zdát. Podruhé se na něj však s největší pravděpodobností nepodívám. 4/10. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna